Τουρκικά όπλα

Το χω ξαναγραψει σε μερικά χρόνια αν η Τουρκία και η Κίνα κάνει ότι σταματήσει τη παραγωγή θα υπάρχει πρόβλημα σε όλους .Αφού όλοι κοιτάνε μόνο την κονομα και δεν έχει φροντίσει το κάθε κράτος να έχει την αυτονομία του σε ότι χρειάζεται και κάνουν κουμάντο οι πονηροί και διαλέγουν ποιος θα παράγει τι .Οι ενώσεις μας φάγανε με τι λογική της αλληλουποστηριξης και είδαμε την κατάντια μας .Καλά καθόμαστε με τα καφέ και τα σουβλάκια γιατί η μόνη σίγουρη δουλειά είναι ο τουρισμός αν είσαι καλό παιδί κιόλας και δε φας ξανά εμπάργκο και σε αυτό .Η χιτλερική λογική επέτυχε χωρίς πόλεμο . Ελλάδα τουριστικός προορισμός βουρ στα νοικιάζομενα αφήστε την οπλοβιομηχανια τι είμαστε εμείς μαλακές σαν τους Αμερικανούς εδώ είναι Ελλάδα χαχαχαχα.
 
ΥΓ: ακόμα και σήμερα πολλές ευρωπαϊκές/αμερικάνικες εταιρίες κάνουν outsourcing της παραγωγής τους στην Τουρκία, κλείνοντας π.χ. εργοστάσια στην Ελλάδα (Bosch πρώην ΠΙΤΣΟΣ), ή μεταφέροντας την παραγωγή τους από Κινα σε Τουρκία. Η νέα Κίνα λέγεται Τουρκία.

Α. Ακριβώς έτσι.
Β. Ας προσέχαμε! Δεν ήταν έγκλημα στιγμιαίο, ήταν και παραμένει διαρκές.
Ναι η νεα κινα ειναι η τουρκια αλλα για το β κατ εμενα δεν ειναι ακριβως ετσι
Συνετεινε βεβαια η κουλτουρα μας στο να μην παραγουμε αλλα και το γεγονος οτι σαν μελη της ευρωπης θεωρηθηκαμε και σαφως Μας κατανεμηθηκε ο τουρισμος ως η κυρια μας αγορα!
Η ευρωπη παντα ηθελε να χει το καθε μελος της ενα μονο ατου
Σε εμας ηταν ο τουρισμος
Γνωριζουν πολυ καλα τι εστι ελληνας σε μυαλο και δημιουργηκοτητα
Αν εδιναν και το ατου της βιομηχανιας θα ηταν σαν να εβγαζαν τα ματια τους
Φανταζεστε η ελλαδα να ηταν αντιπαλος τιυς στην βιομηχανια συν του τουρισμου;
Οποταν και σαγως δεν το επετρεψαν!

Ενω η τουρκια χαιρει μια χαρα των ωφεληματων της ευρωπαικης οντοτητας χωρις να εχει καμια υποχρεωση…..
 
Κανείς δεν χαρίζει τίποτα σε κανέναν, είμαστε σε βαθιά αλλοτρίωση και περνάμε φάση αρωστημενης παθητικοτητας, αν δεν ξυπνήσουμε έγκαιρα σε λίγα χρόνια, ίσως ούτε είκοσι, η Ελλάδα μας θα αρχίσει να συρρικνωνεται και πάλι ύστερα από 200 χρόνια επανασυστασης. Και δεν θα φταίει κανείς ξένος αλλά μόνο εμείς.
 
Διαχρονική πεπατημένη.
Το ξεκίνησαν πριν πολλά χρόνια οι Ιάπωνες, το συνέχισαν οι Κινέζοι (μεταξύ αυτών Βραζιλιάνοι, Ινδοί κλπ) και το συνεχίζουν οι Τούρκοι (στο αντικείμενο που μας ενδιαφέρει).
Που βρίσκονται οι απορίες;
 
Ναι η νεα κινα ειναι η τουρκια αλλα για το β κατ εμενα δεν ειναι ακριβως ετσι
Συνετεινε βεβαια η κουλτουρα μας στο να μην παραγουμε αλλα και το γεγονος οτι σαν μελη της ευρωπης θεωρηθηκαμε και σαφως Μας κατανεμηθηκε ο τουρισμος ως η κυρια μας αγορα!
Η ευρωπη παντα ηθελε να χει το καθε μελος της ενα μονο ατου
Σε εμας ηταν ο τουρισμος
Γνωριζουν πολυ καλα τι εστι ελληνας σε μυαλο και δημιουργηκοτητα
Αν εδιναν και το ατου της βιομηχανιας θα ηταν σαν να εβγαζαν τα ματια τους
Φανταζεστε η ελλαδα να ηταν αντιπαλος τιυς στην βιομηχανια συν του τουρισμου;
Οποταν και σαγως δεν το επετρεψαν!

Ενω η τουρκια χαιρει μια χαρα των ωφεληματων της ευρωπαικης οντοτητας χωρις να εχει καμια υποχρεωση…..
Έχω τις αντιρρήσεις μου. Σίγουρα, 100%, μας "επιβλήθηκαν" από έξω κάποιες ταμπέλες, στα πλαίσια οικονομικών συμφερόντων (τους).
Όμως γιατί να το καταπιούμε αμάσητο; Ή δεν κάναμε καλό deal εμείς, ή.... πάει το μυαλό μου αλλού.
Και η Τουρκία έχει τεράστιο τουρισμό, δεν απεμπόλησε όμως τη βιομηχανία της. Ας μην φτιάχναμε όπλα, να παράγαμε τουλάχιστον εξαρτήματα για άλλους. Εμείς ούτε πυτζαμάκια δεν φτιάχνουμε πια, που ήταν υπόθεση βιοτεχνίας.
Επιλογές.....
 
πως τσυμπανε βρε τα ψαρακιααα με φθηνω δωλολα ετσιιιιι .think.
;) .yel.
Σακη φιλε μου τωρα τελεφταια πολυ με το BANNED φλερταρεις οζι και χανουμακια ο καθενας αγοραζει οτι θελει με τα λεφτατου αλλα αν πανε να το βγαλουνε καλυτερο απο τα οπλα που αντιγραφει μαζι σου απανω τους αχαχχαχα
 
πως τσυμπανε βρε τα ψαρακιααα με φθηνω δωλολα ετσιιιιι .think.
;) .yel.
Αν σχωληάσο.. θα σαί φάη η ποίκρα ........
.....γι αυτό θα το αφήσω να περάσει έτσι....
Ωστόσο καλό είναι να ανακαλέσεις φίλε μου γιατί καταβάθος πιστεύω οτι είσαι καλό παιδί.
 
Αν σχωληάσο.. θα σαί φάη η ποίκρα ........
.....γι αυτό θα το αφήσω να περάσει έτσι....
Ωστόσο καλό είναι να ανακαλέσεις φίλε μου γιατί καταβάθος πιστεύω οτι είσαι καλό παιδί.
Δεν νομίζω να είπε κάτι κακοπροαίρετα, απλά ηταν λίγο "δεικτικός", πράγμα που μπορεί κάλλιστα να θεωρηθεί και ως αστείο. Αλλά, ένα βασικό χαρακτηριστικό του μάρκετιν είναι, όταν βέβαια βολεύει, να προβάλει τα οικονομικά "προσόντα" απόκτησης ενός προϊόντος, ιδιαίτερα μέσω WOM (word of mouth).
topic.
 
Αν σχωληάσο.. θα σαί φάη η ποίκρα ........
.....γι αυτό θα το αφήσω να περάσει έτσι....
Ωστόσο καλό είναι να ανακαλέσεις φίλε μου γιατί καταβάθος πιστεύω οτι είσαι καλό παιδί.
παρομοίως έδωσα τόπο στην οργή με μια "κίτρινη" για τον Σάκη ! ( Σάκη ήσουν προσβλητικός )
 
Παιδιά ο Σάκηηηηης όπως το εξελαβα εγώωωω έκανε χιούμορ με μια δόση πειράματοοοοοος όπως κάνουμε με φιλαράκια που υπάρχει οικειότητααααα και γίνεται χαβαλεεεεεες δεν είναι κακοπροαίρετοοοοοοοςςςςς:)
 
Παιδιά ο Σάκηηηηης όπως το εξελαβα εγώωωω έκανε χιούμορ με μια δόση πειράματοοοοοος όπως κάνουμε με φιλαράκια που υπάρχει οικειότητααααα και γίνεται χαβαλεεεεεες δεν είναι κακοπροαίρετοοοοοοοςςςςς:)
Εντάξει αλλά....στο σπίτι του κρεμασμένου...δεν μιλάνε για σχοινί‼️(αστειεύομαι παίδες)το τι γουστάρει ο κάθε ένας ,είναι γούστο του κ καπέλο του‼️
 
Τουλαχιστον ο @sakis pointer αν παει κανεις στα μεροι του θα κερασει και ενα τσιπουρο γτ ειναι παλικαρι και κιμπαρης απο κατι ευγενικους τη τρωμε παντα και φυσικα πλακα κανει ο σακης
τολι εαν ερθη κανενας στα μερημου εας φερη και κανενα τσιπουρο γιατι μου τελειωνηηηη :oops:
.yel.
 
Είμαι μια φορά και ένα καιρό σε έναν ωραίο κυνηγότοπο έχει πουλάκια αρκετά για να πιάσεις το όριο μέχρι τις 10 καρτέρι μονο όλο και κάτι κυκλοφορούσε .Πιασμένα καρτερία από νωρίς και εγώ αργησα έκατσα σε μια άκρη έρχεται ένας αφού είχε χάσει τις πρωινές και πάει και κάθεται σε μια γούβα δηλ και 10 μέτρα κατώτερα από τους άλλους με μια όπως είπαν μετά βιτωρια παραλαγης με 76αρα κανη από αυτές τις Τουρκίας /Ισπανίας αφού έριξε μέχρι τις 11 καμία 50αρια ντουφεκιες οι πιο πολλές στο θεό έφυγε έχοντας σκοτώσει τις περισσότερες τσίχλες από όλους γύρω στις 30 φεύγα έτσι άκουσα έτσι λέω .Γιατί ήμουν 150 μέτρα πιο διπλα αλλά έβλεπα κάτι ψηλωμένα πουλιά να φουνταρουν δίπλα καθόταν ένας με μια 105 Ρεμί από το πρωί και τα λέγε.Η φάση ήταν ότι ασχολούταν με το τι ντουφέκι είχε φθηνό και καλά και όχι με το τι ντουφέκος ήταν αυτός που τους έσβησε σκοτώνοντας αυτά που τους έφευγαν και σε μεγαλύτερο ύψος .Αυτά τα ολίγα περί φθηνών όπλων κατασκευής ισπανοτουρκιας κανείς δε ξέρει, στα χέρια καλών σκοπευτών.
 
Ναι η νεα κινα ειναι η τουρκια αλλα για το β κατ εμενα δεν ειναι ακριβως ετσι
Συνετεινε βεβαια η κουλτουρα μας στο να μην παραγουμε αλλα και το γεγονος οτι σαν μελη της ευρωπης θεωρηθηκαμε και σαφως Μας κατανεμηθηκε ο τουρισμος ως η κυρια μας αγορα!
Η ευρωπη παντα ηθελε να χει το καθε μελος της ενα μονο ατου
Σε εμας ηταν ο τουρισμος
Γνωριζουν πολυ καλα τι εστι ελληνας σε μυαλο και δημιουργηκοτητα
Αν εδιναν και το ατου της βιομηχανιας θα ηταν σαν να εβγαζαν τα ματια τους
Φανταζεστε η ελλαδα να ηταν αντιπαλος τιυς στην βιομηχανια συν του τουρισμου;
Οποταν και σαγως δεν το επετρεψαν!

Ενω η τουρκια χαιρει μια χαρα των ωφεληματων της ευρωπαικης οντοτητας χωρις να εχει καμια υποχρεωση…..
To τελευταίο που γράφεις ναί συμβαίνει διότι μας κυβερνούν νενέκοι - γιουσουφάκια που παρά τις κατά καιρούς
γελοιοποιήσεις (ζειμπέκικα ΓΑΠ κλπ) επιμένουν να πιστεύουν - ;;;;;;;- ότι θα λύσουν τα ελληνοτουρκικά με εξευμενισμό
της Τουρκίας . Τελευταία γελοιοποίηση -εξεφτελισμός ήταν του δικού μας που ενώ συμφωνούσε σε συνομιλίες οι Τούρκοι
ήταν έξω απο την Πάφο λέγοντας του ουσιαστικά ότι είναι ανύπαρκτος .
Το Koullis δημιούργησε επιτροπές ελληνοτουρκικού διαλόγου και την ώρα που η επιτροπή έφθανε Κων/πολη τα τούρκικα
F16 παραβίαζαν για πολλοστή φορά τον ΕΑΧ στην Λήμνο . Ανύπαρκτοι ,οσφυοκάμπτες...

υ.γ Όσο για το ένα μόνο ατού δέν ισχύει .
Η Ισπανία είναι νο.1 τουριστικός προορισμός ταυτόχρονα όμως είναι και στις πρώτες θέσεις -νομίζω νο.1 -στις εξαγωγές γεωργικών προιόντων ευρωπαικό κράτος .Όλη η Ευρώπη -Αγγλία τρώνε Ισπανικά λεμόνια -πορτοκάλια που μπροστά στα δικά μας είναι μηδέν σε γεύση πλήν όμως οι ηγέτες μας ευνόησαν το ξερίζωμα των περισσοτέρων περβολιών ...
 
Last edited:
Είμαι μια φορά και ένα καιρό σε έναν ωραίο κυνηγότοπο έχει πουλάκια αρκετά για να πιάσεις το όριο μέχρι τις 10 καρτέρι μονο όλο και κάτι κυκλοφορούσε .Πιασμένα καρτερία από νωρίς και εγώ αργησα έκατσα σε μια άκρη έρχεται ένας αφού είχε χάσει τις πρωινές και πάει και κάθεται σε μια γούβα δηλ και 10 μέτρα κατώτερα από τους άλλους με μια όπως είπαν μετά βιτωρια παραλαγης με 76αρα κανη από αυτές τις Τουρκίας /Ισπανίας αφού έριξε μέχρι τις 11 καμία 50αρια ντουφεκιες οι πιο πολλές στο θεό έφυγε έχοντας σκοτώσει τις περισσότερες τσίχλες από όλους γύρω στις 30 φεύγα έτσι άκουσα έτσι λέω .Γιατί ήμουν 150 μέτρα πιο διπλα αλλά έβλεπα κάτι ψηλωμένα πουλιά να φουνταρουν δίπλα καθόταν ένας με μια 105 Ρεμί από το πρωί και τα λέγε.Η φάση ήταν ότι ασχολούταν με το τι ντουφέκι είχε φθηνό και καλά και όχι με το τι ντουφέκος ήταν αυτός που τους έσβησε σκοτώνοντας αυτά που τους έφευγαν και σε μεγαλύτερο ύψος .Αυτά τα ολίγα περί φθηνών όπλων κατασκευής ισπανοτουρκιας κανείς δε ξέρει, στα χέρια καλών σκοπευτών.
+100 !!
 
Back
Top