Τουρκικά όπλα

Πάρτο αφού σου κάθεται και καλά όσο ψηφίζεις Γιάννη τι μαϊμού τόσο θα βγάζει ψείρες .Μου θυμίσεις φίλε τώρα παλιά ένα επηχειρηματια δυνατό που γνωριζα και ήθελε να πάρει ένα τζιπ και ψάξε ψάξε και του λέω εγώ με βάση το οικονομικό μου είμαι ανάμεσα σε αυτό και αυτό που έχουν αυτές τις προδιαγραφές και μου απαντά εγώ που μπορώ να πάρω ότι θέλω μου είναι δυσκολότερο να επιλέξω από εσένα γιατί κοιτάω το ένα έχει αυτά κοιτάω το άλλο έχει αλλά καλύτερα το τρίτο κάτι λείπει αλλά έχει καλύτερο κάτι άλλο κτλ .
Φίλε Γιάννη, δεν είναι θέμα ψειρίσματος. Απλά το budget είναι χαμηλό (500€) και έκανα μία απέλπιδα προσπάθεια να αποφύγω τα τούρκικα (τα είδα σχεδόν όλα) μέσω μτχ και ρώσικων.
Δεν ταίριαξε για διάφορους λόγους.
 
Η impala plus λεει στο σαιτ της οτι δοκιμαζεται στα 1550 μπαρ και οτι η σκανδαλη της ακολουθει τα πρατυπα saami (αμερικα)
https://impalaplus.com/en/inceleme-en/
Το είχα υπόψη μου και, αν και έχω τις επιφυλάξεις μου, με επηρέασε.
Γενικά η ΑΤΑ και η Impala μου φάνηκαν σοβαρότερα και ένα σκαλί παραπάνω από τα άλλα τούρκικα.
 
Το είχα υπόψη μου και, αν και έχω τις επιφυλάξεις μου, με επηρέασε.
Γενικά η ΑΤΑ και η Impala μου φάνηκαν σοβαρότερα και ένα σκαλί παραπάνω από τα άλλα τούρκικα.
Γιάννη αν σου κάθεται καλά πάρτη ούτε τα χρήματα είναι πολλά και είναι καινούριο φίλε με εγγύηση και σαν τι να πάθει δηλ τίποτα δε θα πάθει εδώ έχω παιδί από το χωριό που έχει μια stoeger και την έχει λιώσει πεταμένη στα χωράφια και δεν έχει πάθει κάτι θα πάθουν οι νέες.
 
Επίσης θυμάμαι όταν το αγόρασα που ρώτησα τον περβολαρακης σε τι πιέσεις έχει δοκιμαστεί και μου απάντησε αμέσως στις 1200.
Στελιο αυτο ειναι στιγμιοτυπο απο παρουσιαση του οπλου σε γαλλικο καναλι. Η πιστοποιηση ειναι απο τη τραπεζα του Αγ. Στεφανου. Φαινεται καθαρα η πιεση δοκιμης στα 1320 και η πιστοποιηση για ατσαλινα σκαγια
Το link ειναι

Inkedata stamps_LI.jpg
 
Στελιο αυτο ειναι στιγμιοτυπο απο παρουσιαση του οπλου σε γαλλικο καναλι. Η πιστοποιηση ειναι απο τη τραπεζα του Αγ. Στεφανου. Φαινεται καθαρα η πιεση δοκιμης στα 1320 και η πιστοποιηση για ατσαλινα σκαγια
Το link ειναι

View attachment 39181
Στα Huglu η CZ USA υπάρχει καμία δοκιμή στην Γαλλία;
 
Βρήκες τ
Βρήκες το κανονικό; Με ενδιαφερει
Περιμένουμε από τον φίλο μας τον γείτονα να το βρει.
Όπως και την φωτό από την σφραγίδα.
Τα πρότυπα γενικά τα πληρώνεις, και είναι πολλές σελίδες.
Κυκλοφορούν όμως και χύμα κάποια στo net.
Έψαξα αλλά δεν το βρήκα.
 
Back
Top