Τουρκικά όπλα

Ο καιρος θα το ''δειξει''...
Ο καιρός ήδη το έχει δείξει.
Είναι γνωστό ότι ένα προβληματικό όπλο συνήθως είναι αμέσως προβληματικό.

Τώρα αν βγάλει ένα όπλο πρόβλημα στη δεκατια και το όπλο αυτό είναι τουρκικό τότε έχει βγάλει τα λεφτά του και με το παραπάνω.

Διότι με τιμή στο μισό ή στο 1/3 αγοράζεις άλλο και έχεις όπλο για 30 χρόνια.
 
Ωραία τα μπενελι και τα μπερετα αλλά.......Αλλά το πιο φθηνό σε δικανο κάνει δύο χιλιάρικα.

Πότε ένα τουρκικό δεν θα είναι το ίδιο με ένα όπλο της προκοπής αλλά....σε αυτή την τιμή παίρνεις 3 τουρκικά.

Και Γι αυτο τα προτιμάμε.

Κατά τ αλλά ολοι θα θέλαμε ένα μπερετα ένα μπενελι ένα μπραουνινκ ενα γουιντσεστερ ένα ενα φαμπαρμ ένα φρανκι κτλ....
Ασε ρε Στελιο ειδαμε και τα ΄΄καλα΄΄
 
Αυτό που μου έχει διδάξει ως τώρα η ζωή είναι ότι το φθηνό ...το πληρώνεις ακριβότερα.-Αληθεια τα τούρκικα περνάνε από τράπεζες δοκιμών❓
Το δικό μου όχι.
Περνάνε όμως από διεθνή ένωση Μηχανολόγων ή κάτι τέτοιο έχω ακουστά.
Τα έλεγε ο μαστορακος νομίζω....

Δεν περνάνε διότι η Τουρκία δεν έχει τράπεζα δοκιμών.
 
Ο καιρός ήδη το έχει δείξει.
Είναι γνωστό ότι ένα προβληματικό όπλο συνήθως είναι αμέσως προβληματικό.

Τώρα αν βγάλει ένα όπλο πρόβλημα στη δεκατια και το όπλο αυτό είναι τουρκικό τότε έχει βγάλει τα λεφτά του και με το παραπάνω.

Διότι με τιμή στο μισό ή στο 1/3 αγοράζεις άλλο και έχεις όπλο για 30 χρόνια.
Οταν λες ο καιρος ηδη το εχει δειξει, ποσος ειναι αυτος ο ''καιρος''?
 
Γεροι να΄μαστε και μετα απο μερικα χρονια θα εχουμε πιο καλο ιστορικο...
Ναι εγώ θα έχω και προσωπική εμπειρία αν το έχω ακόμη το όπλο.

Προσωπικά το έχω από το 2019 χωρίς κανένα πρόβλημα.

Υπόψιν...Μόλις παρουσιάσει κάτι θα το πω αμέσως.
 
Λέμε και καλά κάνουμε όλοι για τράπεζες δοκιμών 1600 μπαρ 1200 ποπό τη κανη έχει και έχει σφραγίδες κτλ .υπάρχει περίπτωση φυσίγγι εμπορίου να σου σπάσει το όπλο σχεδόν ποτέ ιδιογομωσης ναι έχετε διαβάσει όλοι ότι καμία εταιρία δεν αναγνωρίζει τίποτα όταν το φυσίγγι δεν είναι εργοστασίου βέβαια .Θα κάνω και το συνήγορο του διαβόλου υπάρχει περίπτωση να σκάσει κανη όπλου συνχρονου κατασκευαστή ρίχνοντας εμπορικό φυσίγγι ποτέ γνώμη μου μόνο από έμφραξη .Οι κανες και ο Μήτσος να την κατασκευάσει αφού παίρνει άδεια κατασκευής εξαγωγής εμπορίας πληρη τα στάνταρ τώρα δε γουστάρει το τουρκικό το κινεζικό επειδή δεν γουστάρω αυτούς είναι άλλη ιστορία ότι δεν έχει σφραγίδες και είναι επίφοβο θα κάνει εμπλοκές δεν θα χει ανταλλακτικά είναι μια άλλη περισσότερο σαν δικαιολογία την ακούω που δείχνει το κoλήμα με τη χώρα και τη μάρκα .πχ το mp233 baikal 72cm κανη porting εργοστασιακό 18.5 αυλό από ότι ξέρω μονοσκανδαλο με επιλογέα 5, τσοκ αυτόματους μηχανική σκανδάλη από όσο μου είπαν αποσπώμενη σκανδαλοθηκη .κάνει 1250,€ και δεν το έχουν αγοράσει ούτε 1 στους 1000 και έχει και σφραγίδες αν ήταν Μπερέτα περατζι η ότι άλλο θα είχε πάνω από 3000€ και όλοι θα πάλευαν να το πάρουν αυτή είναι η εικόνα και η αντίληψη και η γνώση τολμώ να πω που έχουν οι περισσότεροι στην Ελλάδα φρου φρου και αρώματα όπως στη Γερμανία για χρόνια θεωρούσαν οι Γερμανοί αν τους ρωτουσες είχα συγγενείς εκεί ότι το καλύτερο αυτοκίνητο τους ήταν το audi και εδώ όλοι αγόραζαν bmw k mersedes.Δεν λέω ότι όλα είναι ρόδινα αλλά και κανένα ντουφέκι από οποίαδηποτε εταιρία αυτογεμη δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει κάνει κάποιο θέμα συνήθως από αστοχία υλικού.
 
Πριν τρια τεσσερα χρονια σε σκοπευτικο ομιλο στο Χαιδαρι ανοιξε η βαση απο καινουργια τουρκικη καραμπινα, εννοηται οτι αντικατασταθηκε εντος εγγυησης, και μου λεει ενας της διευθυνσης του ομιλου, < το εμπιστευεσαι???>....
Μάρκα,μοντέλο ξέρουμε ποιο ήταν ,γιατί έτσι τσουβαλιαζονται όλα .
 
Πριν τρια τεσσερα χρονια σε σκοπευτικο ομιλο στο Χαιδαρι ανοιξε η βαση απο καινουργια τουρκικη καραμπινα, εννοηται οτι αντικατασταθηκε εντος εγγυησης, και μου λεει ενας της διευθυνσης του ομιλου, < το εμπιστευεσαι???>....
Αν αρχίσουμε να λέμε τι έχουμε δει στα σκοπευτήρια με τουρκικά όπλα θα φανεί ότι είμαστε κακοπροαίρετοι. Οπότε δεν λέω τίποτα και εύχομαι από καρδιάς σε όλους τους συναδέλφους να τους βγουν διαμάντια.
 
Μάρκα,μοντέλο ξέρουμε ποιο ήταν ,γιατί έτσι τσουβαλιαζονται όλα .
Δεν ειμαι σιγουρος(νομιζω derya), δεν το θυμαμαι αλλιως θα το εγραφα και πλεον δεν παω σ'αυτο τον ομιλο.Αν παω καποια στιγμη Χαιδαρι θα το δω και θα γραψω.
 
Και για τις Ρεμί 1100 που έχω δει δύο ραγισμένες βάσεις τι πρέπει να πούμε ότι μη την εμπιστεύεσαι που έχει πουλήσει εκατομμύρια όπλα
Αν ραγιζανε εντος εγγυησης καλα θα'ταν(για τους πελατες)....big smile.
 
Back
Top