Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Όχι crio choke
Για την ακρυβεια crio sport ειναι τα τσοκακια σε περιπτωση που θες αφτερμαρκετ θα ζοριστεις λιγο απλα μου κανει εντυποση οτι ειναι με crio sport και νεου τυπου ουρα καννης με δαχτυλιδι γτ ετσι ξεκινησαν με τα crio plus
 
Για την ακρυβεια crio sport ειναι τα τσοκακια σε περιπτωση που θες αφτερμαρκετ θα ζοριστεις λιγο απλα μου κανει εντυποση οτι ειναι με crio sport και νεου τυπου ουρα καννης με δαχτυλιδι γτ ετσι ξεκινησαν με τα crio plus
Μη σου κάνει εντύπωση,και στην πρώτη σειρά παραγωγής των,οι τελευταίες αυτών με crio sport choke,τις γύρισαν με δαχτυλίδι,όποτε είναι του Nick η η πρώτη σειρά μεν,από τις τελευταίες δε....
Και εννοείται προτέρημα αυτό με το δαχτυλίδι συγκράτησης..
 
Last edited:
Έχεις δίκιο.
Καταπληκτικό όπλο για την τιμή των 900 ευρώ που το είχα πάρει.

Στα χρήματα του νομίζω ήταν μακράν το καλύτερο όπλο στην αγορά.
Για να το πουλήσεις είχες τους λόγους σου και καλά έπραξες μη μετανιώνεις για πράγματα που μπορεί να ξαναποκτήσεις μόνο γι'αυτα που σου λείπουν και δεν μπορείς να ξανά αποκτήσεις .
 
Για να το πουλήσεις είχες τους λόγους σου και καλά έπραξες μη μετανιώνεις για πράγματα που μπορεί να ξαναποκτήσεις μόνο γι'αυτα που σου λείπουν και δεν μπορείς να ξανά αποκτήσεις .
Ο λόγος είναι η βλακεία που με πιάνει.
Ως αναφορά το όπλο ήταν άψογο.

Το έλεγα όταν το είχα...το λέω και τώρα που δεν το έχω.

Ένα απροβληματιστο πεντακάθαρο όπλο που θεριζε.
Αυτό ήταν.

Και η τιμή του ήταν τσάμπα.
 
Πολλοι βεβαια λενε οτι το κλείστρο της Benelli ειναι βαρύ!
Οφείλει να είναι βαρύ, διότι αλλιώς το ελατήριο της αδράνειας δε θα προλάβει να φορτίσει και το όπλο μετά τον πυροβολισμό δε θα λειτουργήσει.
Όσο πιο βαρύ το κλείστρο τόσο πιο αξιόπιστα θα λειτουργήσει ο μηχανισμός, ειδικά με χαμηλές γομώσεις. H Vinci SuperSport γι' αυτό το λόγο έχει το κλείστρο "speedbolt" που έχει ένθετο βολφραμίου (tungsten-μεγαλύτερη πυκνότητα από ατσάλι) για να λειτουργεί αξιόπιστα και με πολύ ελαφρά φυσίγγια.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top