Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Είχαμε μεγάλη ευκαιρία ,αυτές τις μέρες για κάτι τέτοιο ...
Αλλά δυστυχώς η ψυχρή μπάλα δεν μας έκανε την χάρη ...

Τώρα εάν το ξανακάνει αρχές Ιανουαρίου ,θα δούμε ,δείχνει να αλλάζει πάλι ο.καιρος εκείνες τις μέρες ...
Φοβάμαι ότι δεν θα κυνηγάμε όμως τότε ,οπότε δώρο αδωρο ...
Θα δούμε ..
Πιστεύεις ότι θα γίνει lockdown?
 
Πιστεύεις ότι θα γίνει lockdown?
Είχα ξαναγράψει εδώ ,δεν θυμάμαι σε πιο θέμα ,ότι δύσκολα θα έβγαινε η χρονιά κανονικά ..
Πλέον τα πράγματα είναι πάρα πολύ δύσκολα ,σε σημείο να μοιάζει η κατάσταση αρχές 2020...
Το θεωρώ απίθανο να μην γίνουν αλλαγές μετά την πρωτοχρονιά...Απίθανο πραγματικά...
 
Είχα ξαναγράψει εδώ ,δεν θυμάμαι σε πιο θέμα ,ότι δύσκολα θα έβγαινε η χρονιά κανονικά ..
Πλέον τα πράγματα είναι πάρα πολύ δύσκολα ,σε σημείο να μοιάζει η κατάσταση αρχές 2020...
Το θεωρώ απίθανο να μην γίνουν αλλαγές μετά την πρωτοχρονιά...Απίθανο πραγματικά...
Έτσι ακούγεται περι αλλά κανείς δεν ξέρει τι θα αποφασίσουν τα σα'ινια.. γν δουμε
 
Το ΛΟΚ ντάουν θα το γλιτωναμε μόνο αν κυκλοφορούσαν όλοι με ραπιτ τώρα Μπάστε σκύλοι αλεστε μέτα από τη κλεισούρα τόσο καιρό ευκαιρία για ξεσαλωμα και μετά πουτσα όλοι μαζί .Συνεχίζουν οι ηλίθιοι των εδράνων των Αθηνών να μην ξέρουν τι τους γίνεται αφού έχουν αρχίσει να μη μπορούν να συνεννοηθούν ούτε μεταξύ τους .
 
Έτσι ακούγεται περι αλλά κανείς δεν ξέρει τι θα αποφασίσουν τα σα'ινια.. γν δουμε
Δεν ξέρω πόσο και εάν πιάσει και το κυνήγι όλο αυτό ..
Κάποιοι θα αναγκαστούν να κλείσουν πάλι τα μαγαζιά τους ,η να εργαστούν λιγότερο ,..
Αυτά είναι πράγματα πιο σημαντικά νομίζω από το κυνήγι ...
Σίγουρα θα έχουμε αλλαγές ...
 
Το ΛΟΚ ντάουν θα το γλιτωναμε μόνο αν κυκλοφορούσαν όλοι με ραπιτ τώρα Μπάστε σκύλοι αλεστε μέτα από τη κλεισούρα τόσο καιρό ευκαιρία για ξεσαλωμα και μετά πουτσα όλοι μαζί .Συνεχίζουν οι ηλίθιοι των εδράνων των Αθηνών να μην ξέρουν τι τους γίνεται αφού έχουν αρχίσει να μη μπορούν να συνεννοηθούν ούτε μεταξύ τους .
Μην κοιτάτε τι γίνεται εδώ ..
Δεν έχει καμία σημασία ..
Να κοιτάτε τι γίνεται σε άλλες χώρες ,πιο σοβαρές από εμάς .
εμείς πάντα ακολουθούμε ...
 
Lock Down= Εγκλεισμός...ποτε ειχαμε στην Ελλαδα?? μονο την πρωτη φορα....οι υπολοιπες απλα ηταν κλειστα τα μαγαζια....οσο αφορα το κυνηγι οποιος ηθελε κυνηγουσε κανοννικα και δεν τον ενοχλουσε κανεις πλην ελαχιστων εξαιρέσεων. Το ιδιο θα γινει και τωρα.....πλήρωσες αδεια?? Κυνηγας.
 
Lock Down= Εγκλεισμός...ποτε ειχαμε στην Ελλαδα?? μονο την πρωτη φορα....οι υπολοιπες απλα ηταν κλειστα τα μαγαζια....οσο αφορα το κυνηγι οποιος ηθελε κυνηγουσε κανοννικα και δεν τον ενοχλουσε κανεις πλην ελαχιστων εξαιρέσεων. Το ιδιο θα γινει και τωρα.....πλήρωσες αδεια?? Κυνηγας.
Δεν ειναι ετσι τα πραγματα το αντιθετο εγηνε πολυ εκατσαν μεσα λιγοι κυνηγισαν..
Αν παιξει λοκ νταουν να δω που θα παει ο μπουμπουκος
 
Μα και εγώ που μένω επαρχία, αρνούμαι να πάω για κυνήγι και να έχω το άγχος μην με σταματήσει αστυνομία στο δρόμο. Δεν θα ξεχάσω ποτέ τη φωτογραφία του Κυριάκου με το κολάν και το ποδήλατο στο βουνό να κάνει τη βόλτα του την ώρα που εμένα μου το απαγόρευσε. Αυτό, δεν θα το ξεχάσω ποτέ.
 
Έχουμε μακράν το χειρότερη εξέλιξη συνδυασμό ανικανότητας με πρόθεση για την επιβολή νέων αποφάσεων περί υποχρεωτικού ήτις αυτό που γίνεται σε αυτό το κράτος νομίζω ότι είναι ακριβώς ότι χρειάζεται για να μπορείς να δικαιολογεί ότι μέτρα και να πάρεις αφού πατάς σε κοινό με μεγάλα θέματα όχι μόνο σκέψης αλλά και αντίληψης.
 
Μα και εγώ που μένω επαρχία, αρνούμαι να πάω για κυνήγι και να έχω το άγχος μην με σταματήσει αστυνομία στο δρόμο. Δεν θα ξεχάσω ποτέ τη φωτογραφία του Κυριάκου με το κολάν και το ποδήλατο στο βουνό να κάνει τη βόλτα του την ώρα που εμένα μου το απαγόρευσε. Αυτό, δεν θα το ξεχάσω ποτέ.
Και για μένα ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι
 
Lock Down ξεχαστε το δεν προκειται να γινει δεν υπαρχουν φραγκα για πληρωμες
απλα θα παμε σε φιμωτρα επι 24ωρου στους εξωτερικους χωρους
και στους μη μπολιασμενους απαγορευση μετακινησεων εκτος νομου
και αλλους περιορισμους πχ σουπερ μαρκετ κτλ
 
Χρόνια πολλά σ'όλους .
Όποιο κανάλι και να συντονιστεί κάποιος μαγειρεύουν !!!
Όλοι μαγειρεύουν ,όλοι δίνουν συνταγές !!!
Έπεσε σύρμα για πολλή συνταγή .Δώσε στον λαό συνταγή νάχει !!
Πρωί-μεσημέρι -βράδυ ένα απέραντο μαγειριό .
Μαζεύτηκαν 3 σοφοί τώρα στην ΕΡΤ όπου μαθαίνουν τους νεοέλληνες να κάνουν κρέμα των ........Βάσκων .
Έτσι ξεχνά την Ομόνοια που δεν μπορεί πλέον να κοντοζυγώσει , τον τρόμο ν'ανάψει θέρμανση καί το αέναο
δημόσιο χρέος που αυξάνει ολοταχώς ....
Ohhhh la la ανεφώνησε η μαίτρ της βάσκικης κρέμας τελειώνοντας το θαυμαστό δημιούργημα της .
 
Τωρα το καταλαβαν οι φωστήρες.
Τελικά πάντα καταφέρνουν αυτοι που κυβερνούν να μας δείχνουν πως δεν εχουν καμιά σχέση με την πραγματικότητα .
Θεωρειες , λόγια μεγάλα και η παπάρα πάει κορδόνι.
Ετσι απλά.


https://hellasjournal.com/2021/12/p...-to-kostos-metavasis-ke-i-asfalia-efodiasmou/
 
Τωρα το καταλαβαν οι φωστήρες.
Τελικά πάντα καταφέρνουν αυτοι που κυβερνούν να μας δείχνουν πως δεν εχουν καμιά σχέση με την πραγματικότητα .
Θεωρειες , λόγια μεγάλα και η παπάρα πάει κορδόνι.
Ετσι απλά.


https://hellasjournal.com/2021/12/p...-to-kostos-metavasis-ke-i-asfalia-efodiasmou/
Μήπως με αυτό το μπροστά και μετά πίσω κάποιοι και με κάποιον τρόπο να είχαν κάποιο όφελος και δεν το ξέρουμε;
Σενάριο συνωμοσίας μεν αλλά δεν μπορώ να πιστέψω και εύκολα ότι πάρθηκε τέτοια απόφαση που αφορά τόσο κόσμο έτσι εντελώς πρόχειρα και μετά κατάλαβαν ότι δεν βγαίνει
Μπορεί να το παίζουν ηλίθιοι γιατί τους συμφέρει πολλές φορές αλλά δεν τους έχω και για τόσο ηλίθιους
 
Τωρα το καταλαβαν οι φωστήρες.
Τελικά πάντα καταφέρνουν αυτοι που κυβερνούν να μας δείχνουν πως δεν εχουν καμιά σχέση με την πραγματικότητα .
Θεωρειες , λόγια μεγάλα και η παπάρα πάει κορδόνι.
Ετσι απλά.


https://hellasjournal.com/2021/12/p...-to-kostos-metavasis-ke-i-asfalia-efodiasmou/
Κατασκευαζει η ΓΕΚ-ΤΕΡΝΑ στη Πτολεμαιδα μοναδα ισχυος 600MW με λιγνυτη και θα ειναι ετοιμη τελος του 22 και με σκεπτικο να λειτουργησει μεχρι το 27.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top