Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σήμερα εριχνα νο9 με g3000.Μεσαίες και κοντες αποστασεις σκασιματα πραγματικα.Τα πουλια πεντακαθαρα.Δοκιμασα στο ταμπλο στις αποστασεις που ηθελα και στο θηραμα απεδειξαν το αποτέλεσμα. Αυριο παραγγέλνω 2κουτες.Ελεγξε την ποιοτητα των σκαγιων στο φυσίγγιο που εριχνες διοτι η g3000 αν και φθηνοτερη της mb32 αποδιδει πολυ θετικα και στις εναλλαγές του καιρου μεσα στην ημερα.Αυτα απο τις προσωπικες παρατηρησεις.
Ναι έχεις δίκιο, σήμερα που έκανε κρύο το πρωί και υγρασία 100% είδα άλλο αποτέλεσμα, πραγματικά καθαρά πουλιά και εγώ χωρίς καθόλου αίμα
 
Σήμερα εριχνα νο9 με g3000.Μεσαίες και κοντες αποστασεις σκασιματα πραγματικα.Τα πουλια πεντακαθαρα.Δοκιμασα στο ταμπλο στις αποστασεις που ηθελα και στο θηραμα απεδειξαν το αποτέλεσμα. Αυριο παραγγέλνω 2κουτες.Ελεγξε την ποιοτητα των σκαγιων στο φυσίγγιο που εριχνες διοτι η g3000 αν και φθηνοτερη της mb32 αποδιδει πολυ θετικα και στις εναλλαγές του καιρου μεσα στην ημερα.Αυτα απο τις προσωπικες παρατηρησεις.
Ποιο φυσίγγι με G3000 ;
 
Κυρ Νίκο,
Όταν πέσει η κατσαρίδα από το χερούλι της κατσαρόλας σημαίνει ότι έχει φύγει ο στατικός ηλεκτρισμός;
m0551.gif

Αν δεν το κανεις αυτο....δυσκολα εως αδυνατον να γεμισεις σωστα με διβασικη.....''χορευει'' η πυριτιδα
και ειναι εκτος φουστας κολλημενη στα τοιχωματα του καλυκα..... ;)

Επεσε η κατσαριδα.... :D

εικόνα_Viber_2021-11-20_18-59-40-210.jpg
 
Last edited:
Αν δεν το κανεις αυτο....δυσκολα εως αδυνατον να γεμισεις σωστα με διβασικη.....''χορευει'' η πυριτιδα και ειναι εκτος φουστας κολλημενη στα τοιχωματα του καλυκα..... ;) Επεσε η κατσαριδα.... :D View attachment 36285
Έχεις δίκιο κυρ Νίκο! Χρειάζομαι γυαλιά!...
Βρωμοδουλειά και ταλαιπώρια η κατσαρίδα όμως. Πάρε ένα κροκοδειλάκι να είσαι νοικοκύρης.
c0528.gif
 
Για να είμαι και λίγο on topic όμως, εμένα τα 28g του NSI Due Europe κλωτσάνε περισσότερο στο πλάγιο απ' ό,τι τα 32g του MB Gigante. Όπως κλωτσάνε όμως έτσι και θερίζουν σε #8,5. Πολύ ωραίο φυσιγγάκι!
Δεν έχω καταλάβει κλώτσημα και γενικά δεν καταλαβαίνω από κανένα.Πάνω στην ανατριχίλα δεν νιώθω που λέμε.Πολύ ωραίο φυσίγγι όντως!!!
 
Ξέρω και εγώ σήμερα έριξα τα mezzo 32 δεν δεν..
Σήμερα η μέρα ηταν απολύτως ιδανική για τα φυσίγγια. Ξεροβορι και όλα στεγνά ακόμη και στη ποταμια που ειχα πιασει και τα csb32 του Ρουμελιώτη κυριολεκτικά θεριζαν. Όλα στουπια επεσαν. Αν θυμάμαι καλά έχεις κακα αποτελέσματα με 3 τύπους φυσιγγιων Λάμπρο! Άστον να πάει στην ευχη......
 
Δεν έχω καταλάβει κλώτσημα και γενικά δεν καταλαβαίνω από κανένα.
Μου κάνει εντύπωση διότι, σε αντίθεση με όσα λέγονται κι από άλλα μέλη εδώ μέσα, εμένα μου φαίνεται αρκετό (αλλά ευχάριστο) το κλώτσιμα για τα γραμμάριά του.
 
Σήμερα η μέρα ηταν απολύτως ιδανική για τα φυσίγγια. Ξεροβορι και όλα στεγνά ακόμη και στη ποταμια που ειχα πιασει και τα csb32 του Ρουμελιώτη κυριολεκτικά θεριζαν. Όλα στουπια επεσαν. Αν θυμάμαι καλά έχεις κακα αποτελέσματα με 3 τύπους φυσιγγιων Λάμπρο! Άστον να πάει στην ευχη......
Ακριβώς Δημήτρη τώρα το μυαλό μου βάζει χίλια δυο σενάρια με τα φυσίγγια μεγάλο μπέρδεμα φιλαράκι εχθές είχα πάει σε κυνηγομαγαζο της περιοχής μας ήταν κάτι παλικάρια πήραν τα super kill κενταει λέγανε τι να πω άβυσσος.
 
Έχεις ρίξει Rio , Imperial ; Είναι φυσίγγια που δουλεύουν όλη την σεζόν καλά

Δεν ξέρω τι ψάχνεις από το φυσίγγι και σε τι έχεις μάθει ,απλά μην τα αλλάζεις τόσο συχνά προσπάθησε να μείνεις σε ένα και να το μάθεις γιατί καμιά φορά ίσως τα κακολογουμε με τις αποτυχίες μας

Δυο τρία κουτάκια και ρίξε μόνο αυτό μη το αλλάζεις κατά την διάρκεια του κυνηγιού με αλλά επειδή είδες αστοχία ας πούμε,να επιμένεις ,όταν δοκιμάζουμε κάτι καινούργιο συνήθως μας φταίνε όλα
 
Last edited:
Έχεις ρίξει Rio , Imperial ; Είναι φυσίγγια που δουλεύουν όλη την σεζόν καλά

Δεν ξέρω τι ψάχνεις από το φυσίγγι και σε τι έχεις μάθει ,απλά μην τα αλλάζεις τόσο συχνά προσπάθησε να μείνεις σε ένα και να το μάθεις γιατί καμιά φορά ίσως τα κακολογουμε με τις αποτυχίες μας

Δυο τρία κουτάκια και ρίξε μόνο αυτό μη το αλλάζεις κατά την διάρκεια του κυνηγιού με αλλά επειδή είδες αστοχία ας πούμε,να επιμένεις ,όταν δοκιμάζουμε κάτι καινούργιο συνήθως μας φτιανε όλα
Παύλο δεν κακολογησα κανένα απλός εξέφρασα την γνώμη μου και τι συμβαίνει σε εμένα ο καθένας είναι διαφορετική περίπτωση και η γνώμες όλων είναι σεβαστές.
 
Ακριβώς Δημήτρη τώρα το μυαλό μου βάζει χίλια δυο σενάρια με τα φυσίγγια μεγάλο μπέρδεμα φιλαράκι εχθές είχα πάει σε κυνηγομαγαζο της περιοχής μας ήταν κάτι παλικάρια πήραν τα super kill κενταει λέγανε τι να πω άβυσσος.
Κάτι kill κόκκινα που ειχα πάρει από εκεί καλουτσικα ηταν. Δεν τρελάθηκα κιόλας όμως. Όπως λέει ο Παύλος μόλις το βρεις αυτό που σου πάει , στοκαρε!
 
Έχεις ρίξει Rio , Imperial ; Είναι φυσίγγια που δουλεύουν όλη την σεζόν καλά

Δεν ξέρω τι ψάχνεις από το φυσίγγι και σε τι έχεις μάθει ,απλά μην τα αλλάζεις τόσο συχνά προσπάθησε να μείνεις σε ένα και να το μάθεις γιατί καμιά φορά ίσως τα κακολογουμε με τις αποτυχίες μας

Δυο τρία κουτάκια και ρίξε μόνο αυτό μη το αλλάζεις κατά την διάρκεια του κυνηγιού με αλλά επειδή είδες αστοχία ας πούμε,να επιμένεις ,όταν δοκιμάζουμε κάτι καινούργιο συνήθως μας φταίνε όλα
Για τα Rio δεν έχω άποψη, αλλά τα Imperial (Ισπαν.) που τα χρησιμοποιώ 2-3 χρόνια είναι εξαιρετικά.
Και στη νοτιαδούρα/υγρασία NSI Sipe. Σταθερή αξία. Δεν τα αλλάζω με τίποτα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top