Franchi Affinity

Καλησπέρα σε όλους...σκέφτομαι να μην ξεφύγω πολύ στα χρήματα σαν πρώτο όπλο.....μεταξύ stoger m3k(560 €) και franchi affinity( 690 €) τι λέτε αξίζει η διαφορά στα χρήματα???.
Σαν κάτοχος της Φράνκι ινέτρια πρεντάτορ και της stoeger m2000 που είναι τα προηγούμενα μοντέλα των 2 εταιρειών,θα σου πω το εξής, stoeger φίλε, κάπου κάπου σε τουφεκιά βάζω στην άκρη και την benelli που έχω, βέβαια ότι σου πάει στο μάτι καλύτερα και στην τσέπη θα διαλέξεις
 
Σαν κάτοχος της Φράνκι ινέτρια πρεντάτορ και της stoeger m2000 που είναι τα προηγούμενα μοντέλα των 2 εταιρειών,θα σου πω το εξής, stoeger φίλε, κάπου κάπου σε τουφεκιά βάζω στην άκρη και την benelli που έχω, βέβαια ότι σου πάει στο μάτι καλύτερα και στην τσέπη θα διαλέξεις
Θεωρείς ότι υπερέχει κάπου η κανη η μήπως το κοντακι της είναι πιο κοντά στα μέτρα σου ;;;;;;;
 
Καλησπέρα σε όλους...σκέφτομαι να μην ξεφύγω πολύ στα χρήματα σαν πρώτο όπλο.....μεταξύ stoger m3k(560 €) και franchi affinity( 690 €) τι λέτε αξίζει η διαφορά στα χρήματα???.
Πάρε όποιο σου κάθεται καλύτερα εάν σου αρέσουν εξίσου, την διαφορά χρημάτων από το φθηνότερο θα την χάσεις κατά την μεταπώληση.
 
Πάντα οι παλαιότερες κανες ήταν καλύτερες τώρα είναι ανακύκλωσημες και προσπαθούν να τις κάνουν κανες άλλοι με κρύο γένη επεξεργασία άλλοι με μεγάλα τσοκ και άλλοι με τσοκ και κώνους και ότι άλλη πατέντα σοφιστικέ για μάρκετινγκ για να σου πάρει τα φράγκα η κάθε εταιρία .Αντί να βάζουν ένα πρωτογενή ατσάλι καλό και να της δίνουν την ανάλογη σημασία βάζουν τρίτης διαλογής και cnc Και πάρε νεροσωληνες αλλά με κεράκοτ βαφή επεξεργασία κρύο μεγάλο κώνο η 7/9
πόντους τσοκ και όλα καλά .Και αν θες αξιόλογη ντουνιά μετά τα 35 μέτρα τρέχα σε αφτερ μάρκετ τσοκ η σε επιμήκυνση κώνου η πορτινγκ η ιδιογομωση η τα αρχιδια μου κουνιούνται .Έχω την εντύπωση ότι θα αρχίσω να κυνηγάω με όπλα κατασκευής πριν του 90 εξάλλου το κάνω ρίχνω με τη μπραουνιγκ 2000 αρκετές φορές .
+1000%
 
Θεωρείς ότι υπερέχει κάπου η κανη η μήπως το κοντακι της είναι πιο κοντά στα μέτρα σου ;;;;;;;
Εγώ πιστεύω Μήτσο ότι έχει καλή κάννη, έτσι λέω εγώ έτσι μου έκατσε;;;δεν ξέρω, όχι ότι έχω παράπονο από την benelli έτσι;;; απλά έτσι το έπιασα εγώ
 
https://www.kalkantzakos.com/Product/7573/affinity-synthetic-flat-66cm,-karampina-franchi
https://www.kalkantzakos.com/Product/2312/affinity-synthetic,-karampina-franchi
Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα αυτό το όπλο, Ξέρει να μας πεί κανείς τι διαφορές έχουν αυτά τα δύο?
Λογικά η συνθετικ πρέπει να είναι με υπερυψωμένη Ρίγα, εγώ ίδια όπλα τα βλέπω, καλύτερα στην πιο φθηνή να πας.
 
Πες και το γιατι να ξερουν οι νεοι
Δεν ακουνε οι νέοι φίλε, είναι λέει καρματα οι παλιες , ότι έχει η παρέα αγοράζουν, τα όπλα ελατηρίου υπερέχουν ξεκάθαρα σε δυναμη στην τουφεκια
 
Η 3 ποια είναι? Μήπως εννοείται την Rib?
Η Affinity 3 ειναι το καινουριο μοντελο της Franchi που ηταν να κυκλοφορησει τον οκτωβριο. Ειχα μιλησει πριν καιρο με Ναυπλιωτη (αντιπροσωπος Franchi) και μου ειχε πει οτι οι μονες διαφορες με την 2 (που ειναι σε προσφορα) θα ειναι τα μεγαλυτερα "χειριστηρια" (κομβιο απελευθερωσης κλειστρου και μοχλο οπλισης). Ενδιαφερομουν για την Affinity Rib η οποια εχει δελεαστικη τιμη αλλα σε οποιο κυνηγομαγαζο της Θεσ/νικης πηγα δεν υπηρχε Affinity ετοιμοπαραδοτη για δοκιμη οποτε εψαξα για κατι αλλο.
 
Η Affinity 3 ειναι το καινουριο μοντελο της Franchi που ηταν να κυκλοφορησει τον οκτωβριο. Ειχα μιλησει πριν καιρο με Ναυπλιωτη (αντιπροσωπος Franchi) και μου ειχε πει οτι οι μονες διαφορες με την 2 (που ειναι σε προσφορα) θα ειναι τα μεγαλυτερα "χειριστηρια" (κομβιο απελευθερωσης κλειστρου και μοχλο οπλισης). Ενδιαφερομουν για την Affinity Rib η οποια εχει δελεαστικη τιμη αλλα σε οποιο κυνηγομαγαζο της Θεσ/νικης πηγα δεν υπηρχε Affinity ετοιμοπαραδοτη για δοκιμη οποτε εψαξα για κατι αλλο.
Ωραία είναι πάντως...
 
Με τον Καλκαντζακο που μίλησα το μεσημέρι μου είπε ότι είναι τα ίδια όπλα απλά είναι σε προσφορά αυτά με τα 690€ γιατί αυτό με την υπερυψωμένη είναι σε 61cm & 66 cm και αυτό με την flat μόνο σε 61 cm ενώ αυτό που έχει 879 € έχει και 71 cm και ότι όλα έχουν τσοκ optima....τι να πω αυτά μου είπαν.....στο site του γκιουλεκα είδα ότι έχει την συνθετική σε 66cm στα 690 €....θα πάω μια βόλτα...την stoger πάντως που την επωμισα στον γκιουλεκα πριν μια βδομάδα έκατσε πολύ καλά....
 
Η Affinity 3 ειναι το καινουριο μοντελο της Franchi που ηταν να κυκλοφορησει τον οκτωβριο. Ειχα μιλησει πριν καιρο με Ναυπλιωτη (αντιπροσωπος Franchi) και μου ειχε πει οτι οι μονες διαφορες με την 2 (που ειναι σε προσφορα) θα ειναι τα μεγαλυτερα "χειριστηρια" (κομβιο απελευθερωσης κλειστρου και μοχλο οπλισης). Ενδιαφερομουν για την Affinity Rib η οποια εχει δελεαστικη τιμη αλλα σε οποιο κυνηγομαγαζο της Θεσ/νικης πηγα δεν υπηρχε Affinity ετοιμοπαραδοτη για δοκιμη οποτε εψαξα για κατι αλλο.
Στην Μπαλακου πάντως την Rib την δείχνει διαθέσιμη.....δεν ξέρω αν θέλεις κάνε ένα τηλ...και στον Καρασαββίδη ....
 
Back
Top