Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ερώτηση προς κατόχους benelli raffaello 123 αν έχουν περιστροφικό κλείστρο όπως οι νεότερες benelli και αν ρίχνουν ελαφριές γομωσεις 24-28 γρ.
Η σειρά Raffaello έχει περιστροφικό κλείστρο.
Εάν είναι η SL-80 123, δεν έχει, είναι με το παλιό σύστημα αδράνειας. Κάποιοι τις μπερδεύουν και τις λένε Raffaello.
Του πατέρα μου η Ραφαέλο 123 τα ρίχνει τα 28γρ, 24 δεν έχει δοκιμάσει.
 
Καλησπέρα!benelli raffaello crio 66cm 5***** και φυσιγγια mygra tortora 33γρ,νο7,5 τέλειος συνδυασμός!Αρκετά χρόνια είχα θέμα με πολλά τραυματισμένα πουλια...ήρθε μέρα που πέταξα τα φυσιγγια που είχα πάνω μου και έφυγα από το βουνό από την απογοήτευση...φέτος με αυτό τον συνδυασμό οι απώλειες είναι σχεδόν μηδαμινές..
 
Καλησπέρα!benelli raffaello crio 66cm 5***** και φυσιγγια mygra tortora 33γρ,νο7,5 τέλειος συνδυασμός!Αρκετά χρόνια είχα θέμα με πολλά τραυματισμένα πουλια...ήρθε μέρα που πέταξα τα φυσιγγια που είχα πάνω μου και έφυγα από το βουνό από την απογοήτευση...φέτος με αυτό τον συνδυασμό οι απώλειες είναι σχεδόν μηδαμινές..
Συνάδελφε πέρνα από τη σχετική ενότητα να μας συστηθείς και να σε γνωρίσουμε καλύτερα

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/page-572
 
Καλησπέρα!benelli raffaello crio 66cm 5***** και φυσιγγια mygra tortora 33γρ,νο7,5 τέλειος συνδυασμός!Αρκετά χρόνια είχα θέμα με πολλά τραυματισμένα πουλια...ήρθε μέρα που πέταξα τα φυσιγγια που είχα πάνω μου και έφυγα από το βουνό από την απογοήτευση...φέτος με αυτό τον συνδυασμό οι απώλειες είναι σχεδόν μηδαμινές..
15 ευρώ το κουτί ;;;;;
Τι πουλιά είναι αυτά ;
 
Έχει παρατηρήσει κανείς ότι τα κομφορτ κοντάκια στα benelli είναι δύο ειδών κοντά και πιο μακρυά εμένα η σουπερσπορτ χωρίς πέλμα είναι στα 33 εκατοστά και η μ2 ήταν πιο μακρυά χωρίς πέλμα πάλι το σώμα του κοντακιου είναι πιο κοντό δηλαδή το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό ?
 
Έχει παρατηρήσει κανείς ότι τα κομφορτ κοντάκια στα benelli είναι δύο ειδών κοντά και πιο μακρυά εμένα η σουπερσπορτ χωρίς πέλμα είναι στα 33 εκατοστά και η μ2 ήταν πιο μακρυά χωρίς πέλμα πάλι το σώμα του κοντακιου είναι πιο κοντό δηλαδή το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό ?
Θα μετρήσω την m2 όταν πάω σπίτι, αν θες.
Αν η βάση των όπλων αλλάζει σε μήκος είναι λογικό να αλλάζει και το μήκος του κοντακιού.
Για μέτρα τις βάσεις.
Η πιο κοντή πρέπει να έχει μακρύτερο κοντάκι.
 
Έχει παρατηρήσει κανείς ότι τα κομφορτ κοντάκια στα benelli είναι δύο ειδών κοντά και πιο μακρυά εμένα η σουπερσπορτ χωρίς πέλμα είναι στα 33 εκατοστά και η μ2 ήταν πιο μακρυά χωρίς πέλμα πάλι το σώμα του κοντακιου είναι πιο κοντό δηλαδή το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό ?
Να προσέξεις όταν πας να αλλάξεις πέλμα το μέγεθος του.
Εμένα έχει lop 37.5 cm με το μεγάλο πελμα
 
Έχει παρατηρήσει κανείς ότι τα κομφορτ κοντάκια στα benelli είναι δύο ειδών κοντά και πιο μακρυά εμένα η σουπερσπορτ χωρίς πέλμα είναι στα 33 εκατοστά και η μ2 ήταν πιο μακρυά χωρίς πέλμα πάλι το σώμα του κοντακιου είναι πιο κοντό δηλαδή το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό ?
Έτσι είναι όπως το γράφεις, 2 μηκη
 
Θα μετρήσω την m2 όταν πάω σπίτι, αν θες.
Αν η βάση των όπλων αλλάζει σε μήκος είναι λογικό να αλλάζει και το μήκος του κοντακιού.
Για μέτρα τις βάσεις.
Η πιο κοντή πρέπει να έχει μακρύτερο κοντάκι.
Έχω βάλει και τα κοντάκια δίπλα δίπλα βρε έχουν και μια άλλη διαφορά στη λαβή μια γραμη από πανο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top