Προσφορές-Τιμές

Και το έγραψα προσφατα στα "φυσίγγια για τσίχλες" σε συζήτηση σχετικά με τις πυριτιδες..
οτι κ αν....δεν υπάρχουν ελληνικα φυσίγγια με ιταλικές πυριτιδες, εισαγωνται τα ιταλικά κ ίσως να βγουν κ πιο φθηνά από ότι αν τα γεμιζαν οι δικοί μας....

Και να το........

Τσιχλοφυσιγγα με Μb32 δεν θέλετε??
Ε πρεπει να πλερωσετε να ουμε.....

Μαυρα χάλια... Και που είσαι ακόμα...
 
Είδαν πως έχει τσιχλοπαρτυ,σου λέει δύο χρονιές χάλια , ευκαιρία ντου στον πατσά !
Ευκαιρία και για μουτζα όμως αδερφε, ετσι? Σε αυτούς που πάνε να βγάλουν τα σπασμένα του Χαρδαλια απο εμένα και εσένα , ούτε λεπτακι του ευρω. Τα ίδια ακριβώς κάνανε και το 16-17. Έλλειψη υλικών και φουτσες μπλε. Τόσο γρήγορα του τελείωσαν του Όσκαρ τα περσινα στοκαρισμενα??? Ψάχνουν για μαλακες και περνάνε τον κόσμο για χαζο.
 
Ο Oscar έβγαλε ανακοίνωση για έλλειψη υλικών και αύξηση ίσως τιμών,θα φτάσει το σκοπευτικό των €5 στα €8,5 και θα λέμε ευχαριστώ

μίλησα με Ζώτο για το mb32 το μαυρο για αγορά 4-5 κούτες ώστε να φτιάξει τιμή και απάντησε πώς είναι ήδη οριακή η τιμή των €7,5 δεν υπάρχει περιθώριο για κάτι καλύτερο που την ίδια στιγμή το mb classic 32 πωλείται προς €7,40 και φτιάχνεις την τιμή ανάλογα ποσότητας ,,είναι να τρελένεσαι !
Κοίτα τις τιμές υλικών στο κένταυρο και σκέψου να αγοράσεις και να φτιάξεις μόνος σου και θα καταλάβεις τι παραμύθια πουλάνε οι περισσότεροι
 
Κοίτα τις τιμές υλικών στο κένταυρο και σκέψου να αγοράσεις και να φτιάξεις μόνος σου και θα καταλάβεις τι παραμύθια πουλάνε οι περισσότεροι
Αυτό ακριβώς! Το παραμύθι πάει σύννεφο. Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν ανατιμήσεις στην αγορα. Υπάρχουν και το βλέπουμε και εμείς στις δουλειές και την καθημερινότητά μας. Αλλά μην μου πουλάς την παραμυθα για έλλειψη υλικών κύριε Ατσονιε. Που δύο χρόνια ξεσκονιζες τα κουτιά στα ράφια σου , μια με την έλλειψη πουλιών και μετά με το lockdown και σε 20 μέρες κυνηγιού σου τελείωσαν όλα και δεν έχεις αλλα.
 
Τα 28αρια τοιυ Καλδάρα τα έριξε φίλος στα μπασιματα με πολύ καλά αποτελέσματα.
Σιγά μη κάνω μάγκες τους "τάδε" βιοτέχνες για να πάρω φυσίγγι Π.Χ. με πράσινο βύσμα ή με μεγάλο μέταλλο στα 32gr ή κ εγώ δεν ξέρω τη άλλο.......Καρδαράς & Ρουμελιώτης αξίζουν διότι σέβονται αρκετά θα έλεγα.
 
Πραγματικα πολλες φορες θελω να ριξω πολυ μπινελικι και συγκρατουμε να μην παρεξηγηθω . Εχουμε και εμεις με τον πατερα μου μαγαζι και οταν ο πελατης.σημερα εχει απαιτησεις και γνωριζει πολυ καλα τι φτιαχνει και.τι.αγοραζει δεν μπορεις να τον κοροιδεψεις ρε (χαζε) ανθρωπε θα σου ριξει μαυρο και μαζι μαυτον αλλοι 10 που θα γινουν 100 και παει λεγοντας.. εγω αυτο που ξερω ειναι οτι και στο δικο μου επαγγελμα ανεβηκαν οι τιμες σε αρκετα πραγματα και δεν μιλαμε για 2-3 ευρο. αλλα δεν ανεβαζουμε τιποτα γιατι αν κακοφανει σε 5-10 πελατες τον ηπιαμε κλαρινο που λεμε .... Θα σου πει ο αλλος ρε μαγκα τοσα χρονια σου δινω τοσα λευτα και μου βαζεις τωρα στα λαδια 3-4 ευρο πανω? .... Δεν ξερω μαγκες μου μπορει να το βλεπω και λαθος εγω .ομως ετσι το βλεπω και θα το βλεπω!
 
Χρήστο, είναι ένα φυσίγγι που δεν με έχει απογοητεύσει, το ρίχνω από την έναρξη στα τρυγόνια μεχρι περάσματα και σε όλα τα χειμωνιάτικα απογευματινά. Με την αλλαγή της θερμοκρασίας τα τελευταία χρόνια αυξάνει και η διάρκεια χρήσης του. Θα το ήθελα βέβαια νο 8,5+. Κάνει δουλειά. Δεν είναι φθηνό, τιμοκατάλογος 6,7 - 7 ευρώ για 28 γρ δεν τα λες λίγα.View attachment 34984

Μονο φτηνα δεν ειναι Κωστή !!!!
Ασε που εχει καλυκα και Τ1 και η μιση πυριτιδα ειναι εκτος παφυλα....δεν λεω τιποτα αλλο φιλε!!! ;)
 
Ο ποιο οικονομικός είναι ο Ρουμελιώτης και νομίζω ότι είναι αυτή τη στιγμή στην κορυφή της λίστας τιμή απόδοση
Συμφωνώ απόλυτα. Και με την αύξηση που έκανε παλι είναι κατά πολύ φθηνοτερος απο τους άλλους που πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.
 
Ο ποιο οικονομικός είναι ο Ρουμελιώτης και νομίζω ότι είναι αυτή τη στιγμή στην κορυφή της λίστας τιμή απόδοση
Και ίσως κ ο πιο τίμιος απεναντι στον πελατη κατά την γνώμη μου...
Γιατί δεν αρκεί μόνο να πουλας φθηνό κ καλο προιον αλλά να το πλασαρεις κ οπως πρεπει χωρίς φουμαρα κ ιστορίες....
 
Last edited:
Πραγματικα πολλες φορες θελω να ριξω πολυ μπινελικι και συγκρατουμε να μην παρεξηγηθω . Εχουμε και εμεις με τον πατερα μου μαγαζι και οταν ο πελατης.σημερα εχει απαιτησεις και γνωριζει πολυ καλα τι φτιαχνει και.τι.αγοραζει δεν μπορεις να τον κοροιδεψεις ρε (χαζε) ανθρωπε θα σου ριξει μαυρο και μαζι μαυτον αλλοι 10 που θα γινουν 100 και παει λεγοντας.. εγω αυτο που ξερω ειναι οτι και στο δικο μου επαγγελμα ανεβηκαν οι τιμες σε αρκετα πραγματα και δεν μιλαμε για 2-3 ευρο. αλλα δεν ανεβαζουμε τιποτα γιατι αν κακοφανει σε 5-10 πελατες τον ηπιαμε κλαρινο που λεμε .... Θα σου πει ο αλλος ρε μαγκα τοσα χρονια σου δινω τοσα λευτα και μου βαζεις τωρα στα λαδια 3-4 ευρο πανω? .... Δεν ξερω μαγκες μου μπορει να το βλεπω και λαθος εγω .ομως ετσι το βλεπω και θα το βλεπω!
Αυτό που λες είναι όλη η ιστορία!
Πολλοί την ώρα που μπαίνει μέσα ο πελάτης από μέσα τους λένε Καλώς το θύμα.

Μετά που το θύμα εξαφανίζεται λένε έπεσε η δουλειά.

Όχι αγαπητέ δεν έπεσε.....πήγαινε στον καθρέφτη και πες τωρα ότι είσαι εσυ το θύμα.
 
Σημειωστε τις τιμες, και το κοστος των φυσιγγιων. Μολις πεσουν, ολοι ως δια μαγειας θα εχουν αγορασει με τις παλιοτερες υψηλες τιμες. Τωρα, εμπορος δεν ειμαι, αλλα οταν δε φροντιζεις να στοκαρεις πρωτες υλες σε χαμηλες τιμες, και φροντιζεις να το κανεις σε υψηλες, μαλλον κανεις κατι λαθος
 
Back
Top