Καιρός

05:30- 07:30 το κύριο κύμα...ένα 2ωράκι ήταν .big smile.













Περικλή....πόσα mm βροχής να έριξε Μ.Ο;;; :p
Πάντος τις καλαμποκιές τις λυγουρεύω είναι η αλήθεια...:cool:

Υ.Γ. Σε λίγο έρχεται κι άλλο ξεμπάζωμα,έπειτα από το μεσημεριανό 2ο ημίχρονο που είχαμε.
 
05:30- 07:30 το κύριο κύμα...ένα 2ωράκι ήταν .big smile.













Περικλή....πόσα mm βροχής να έριξε Μ.Ο;;; :p
Πάντος τις καλαμποκιές τις λυγουρεύω είναι η αλήθεια...:cool:

Υ.Γ. Σε λίγο έρχεται κι άλλο ξεμπάζωμα,έπειτα από το μεσημεριανό 2ο ημίχρονο που είχαμε.
Αμαλιάδα σήμερα 55μμ
 
Φυσικά και μπορεί .
...
Μέχρι 24-25 το βλέπω σίγουρο ..
Δυστυχώς όσο κοιτάω τα μοντέλα μόνο ιδανικό καιρό στο άμεσο μέλλον δεν βλέπω για εμάς.Το μόνο θετικό είναι ότι ο καιρός είναι κλειστός και στους άλλους διαδρόμους προς Ιταλία,Ισπανία κλπ..
Ελπίζω να αλλάξει κάτι στις επόμενες μέρες.
Περικλή εσύ θεωρείς ότι θα έχουμε τις πρώτες ενθαρρυντικές ενδείξεις από Κυριακή-Τεταρτη και μετα θα περιμένουμε το νέα άνοιγμα του καιρού;
Είναι σαν να σε ρωταω τα νούμερα του Τζόκερ βέβαια:rolleyes:.
 
Δυστυχώς όσο κοιτάω τα μοντέλα μόνο ιδανικό καιρό στο άμεσο μέλλον δεν βλέπω για εμάς.Το μόνο θετικό είναι ότι ο καιρός είναι κλειστός και στους άλλους διαδρόμους προς Ιταλία,Ισπανία κλπ..
Ελπίζω να αλλάξει κάτι στις επόμενες μέρες.
Περικλή εσύ θεωρείς ότι θα έχουμε τις πρώτες ενθαρρυντικές ενδείξεις από Κυριακή-Τεταρτη και μετα θα περιμένουμε το νέα άνοιγμα του καιρού;
Είναι σαν να σε ρωταω τα νούμερα του Τζόκερ βέβαια:rolleyes:.
Κυριακή Τετάρτη καταρχάς ,δεν είναι ιδανικός καιρός ,το έχω ξαναπεί ..
Είναι ένα άνοιγμα καλό , τουλάχιστον για εμάς ...με την ψύχρα να παραμένει από πάνω μας για αυτές τις μέρες ...
Σίγουρα κάτι θα δώσει ..

Από 20 και μετά , με την ζωνικη ,Η δυτική Ευρώπη ,θα είναι σε χειρότερη θέση από εμάς ,από θέμα περασμάτων ...
 
Κυριακή Τετάρτη καταρχάς ,δεν είναι ιδανικός καιρός ,το έχω ξαναπεί ..
Είναι ένα άνοιγμα καλό , τουλάχιστον για εμάς ...με την ψύχρα να παραμένει από πάνω μας για αυτές τις μέρες ...
Σίγουρα κάτι θα δώσει ..

Από 20 και μετά , με την ζωνικη ,Η δυτική Ευρώπη ,θα είναι σε χειρότερη θέση από εμάς ,από θέμα περασμάτων ...
Σε αυτό ποντάρω και εγώ φίλε.Οτι ο καιρός δεν βοηθάει τους άλλους διαδρόμους.
Περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει και φέτος.
 
Θα έχουμε βροχές η μόνο νότια;
Κάποια σενάρια δείχνουν και κάποιες βροχές προς το άλλο σ.κ .
μακάρι να βγει αυτό το σενάριο ,γιατί αυτό θα σημαίνει ότι θα σπάσει γρήγορα...
Εχουμε μέρες να το δούμε ..
 
Θα έχουμε βροχές η μόνο νότια;
Κάποια σενάρια δείχνουν και κάποιες βροχές προς το άλλο σ.κ .
μακάρι να βγει αυτό το σενάριο ,γιατί αυτό θα σημαίνει ότι θα σπάσει γρήγορα...
Εχουμε μέρες να το δούμε ..

Εμπειρικά τελείως παρατηρώντας χρόνια τον καιρό, συνήθως οι νοτιάδες τέτοια εποχή εξελίσσονται αυξάνοντας τη δύναμή τους μέρα με τη μέρα και την δεύτερη τρίτη μέρα συννεφιάζει καταλήγοντας συνήθως σε ξέσπασμα με βροχή την επόμενη μέρα ...
 
Ευτυχώς εδώ δεν εχουν πέσει τα νερά που βλέπαμε σε μοντέλα και προγνωσεις. Η Στενή το πρωι είχε κάτω από 20mm!
Στο θέμα που μας καίει τώρα νομίζω ότι την Κυριακή θα κινηθούν πουλια. Η γνώμη σας????
 
Last edited:
Back
Top