Baikal Team

Μου φαίνεται κουραστικό αυτο αν έτη 2021 να ρυθμίζουμε πιστόνια για βαριές και ελαφριές έχω μια franchi prestige του 1989 και τα ρίχνει όλα χωρίς ρυθμίσεις. Σκεφτόμουν την αγορά της 155 και ήταν ο λόγος που με απέτρεψε.
Καλησπέρα φίλε,εγώ έχω την 155 ρυθμισμενη στις βαριές γομωσεις και ρίχνει από 30 γραμμάρια και πάνω. Εάν θες να ρίξεις πιο ελαφριά φυσιγγια τότε θα χρειαστεί να την ρυθμίσεις.
 
Μου φαίνεται κουραστικό αυτο αν έτη 2021 να ρυθμίζουμε πιστόνια για βαριές και ελαφριές έχω μια franchi prestige του 1989 και τα ρίχνει όλα χωρίς ρυθμίσεις. Σκεφτόμουν την αγορά της 155 και ήταν ο λόγος που με απέτρεψε
Δεν ρυθμηζεις πιστονι καθε λιγο και λιγακι δεν και παιχνιδι!! απλα σου λεει οτι αν θες να ριχνεις 24 αρια η 50 μονο κανε την ρυθμηση τερμα αλιως βρισκεις την ρυθμηση που μπορεις να ριξεις τα φυσιγγια που χρησιμοποιεις και τελος ειναι μαλον για να μην καταπονηται το ολο συστημα
 
Ποσο την δινεις για το κοντακι δεν ενδιαφερομαι
Πάρε τον Κύργια να σου πεί τιμή στα μισά στο δίνω. Δημήτρη δεν τρελλαίνομαι για τα λεφτά. Την πάπια την είχα να κάθεται. Χαίρομαι που θα πιάσει τόπο.
 
Καλησπερα παιδες και απο εδω! Ειμαι στα σκαρια για ενα πλαγιοκαννο baikal ij43.....το οπλο ειναι τελειως αδουλευτο....ο καθρεφτης ειναι οπως βλεπεις καινουριο....πηγα εριξα καποιες δοκιμαστικες βολες.....το θεμα ειναι οτι ηταν πολυ σκληρο στο ανοιγμα....ηθελε πολυ δυναμη.....η ερωτηση ειναι....με τον καιρο και την χρηση "μαλακωνει" η οπλιση?
 
Καλησπερα παιδες και απο εδω! Ειμαι στα σκαρια για ενα πλαγιοκαννο baikal ij43.....το οπλο ειναι τελειως αδουλευτο....ο καθρεφτης ειναι οπως βλεπεις καινουριο....πηγα εριξα καποιες δοκιμαστικες βολες.....το θεμα ειναι οτι ηταν πολυ σκληρο στο ανοιγμα....ηθελε πολυ δυναμη.....η ερωτηση ειναι....με τον καιρο και την χρηση "μαλακωνει" η οπλιση?
Δεν είδες στο καψύλι κανένα σημάδι πέρα από το χτύπημα της βελόνας;
 
Κατά το άνοιγμα να έκαναν σημάδια οι βελόνες.Δηλαδή εκεί που ανοίγει με δυσκολία να πήγαιναν μετά πίσω.Είχα αυτό το πρόβλημα με το izh54.
Οκ...καταλαβα...εχω κρατησει τους καλυκες...θα το τσεκαρω...ευχαριστω
 
το θεμα ειναι οτι ηταν πολυ σκληρο στο ανοιγμα....ηθελε πολυ δυναμη.....η ερωτηση ειναι....με τον καιρο και την χρηση "μαλακωνει" η οπλιση?
Υπαρχει αυτό το ενδεχόμενο..
Αλλά η απαντηση ειναι και ναι και οχι..

Πχ μονοκαννο ρωσικό, κ πλαγιοκαννο Σοβιετικο αν θέλω τα κλείνω με το ένα χέρι,τινάζοντας το κοντακι προς τα πανω..
ρωσικό μονοκαννο 36αρι έχει ρίξει παρά πολλα φυσίγγια κ παραμενει πολυ σφιχτό όπως την αρχή..
 
Καλησπερα παιδες και απο εδω! Ειμαι στα σκαρια για ενα πλαγιοκαννο baikal ij43.....το οπλο ειναι τελειως αδουλευτο....ο καθρεφτης ειναι οπως βλεπεις καινουριο....πηγα εριξα καποιες δοκιμαστικες βολες.....το θεμα ειναι οτι ηταν πολυ σκληρο στο ανοιγμα....ηθελε πολυ δυναμη.....η ερωτηση ειναι....με τον καιρο και την χρηση "μαλακωνει" η οπλιση?
Αν ειναι με τον 18,2 αυλο και σταθερα τσοκ παρτο με κληστα ματια
 
Πρωτα ο Θεος....αν το παρω...θα του σενιαρω ξυλα....βαφες ειναι κομπλε...ισως του ασπρισω και την βαση.....και θα του φτιαξω φυσιγγακια 28 - 30 γραμμαριων για τσιχλες....
Αλεξη
Ρωτα τον ευριπιδη
Πες τον

Τωρα που εβαλες γιαλια
Κ ειδες να ξημερωνει
Για πες να μαθω συντεκνε
Το μπαικαλ σκοτωνει;
.big smile.

Φιλε δεν καταλαβα εαν μιλας για το σφικτο κλεισιμο του οπλου λογο που ειναι αδουλευτο η εαν εχει καποιο προβλημα δυσλειτουργιας
 
Αλεξη
Ρωτα τον ευριπιδη
Πες τον

Τωρα που εβαλες γιαλια
Κ ειδες να ξημερωνει
Για πες να μαθω συντεκνε
Το μπαικαλ σκοτωνει;
.big smile.

Φιλε δεν καταλαβα εαν μιλας για το σφικτο κλεισιμο του οπλου λογο που ειναι αδουλευτο η εαν εχει καποιο προβλημα δυσλειτουργιας
Ναι Χρυσανθε....ρωταω λογω του οτι ειναι αδουλευτο
 
Ναι Χρυσανθε....ρωταω λογω του οτι ειναι αδουλευτο
Πολλα μπαικαλ το εχουν αυτο φιλε

Το δικο μου 410 μονοκαννο
Που το εχω μια πενταετια αλλα για χρηση για εκπαιδευσεις τον σκυλιων επι το πληστον και με μικρα φυσιγγακια 6 γρ και σκοποβολη για τα μικρα μου, ετσι ειναι
Θελει δυναμη να ανοιξει
 
Κατά το άνοιγμα να έκαναν σημάδια οι βελόνες.Δηλαδή εκεί που ανοίγει με δυσκολία να πήγαιναν μετά πίσω.Είχα αυτό το πρόβλημα με το izh54.
Τσεκαρα και τους καλυκες
 

Attachments

  • 20211005_123544.jpg
    20211005_123544.jpg
    96,4 KB · Προβολές: 31
  • 20211005_123556.jpg
    20211005_123556.jpg
    95,5 KB · Προβολές: 31
Πολλα μπαικαλ το εχουν αυτο φιλε

Το δικο μου 410 μονοκαννο
Που το εχω μια πενταετια αλλα για χρηση για εκπαιδευσεις τον σκυλιων επι το πληστον και με μικρα φυσιγγακια 6 γρ και σκοποβολη για τα μικρα μου, ετσι ειναι
Θελει δυναμη να ανοιξει
Μηπως ειναι τα ελατηρια οπλισης αδουλευτα.....
 
Back
Top