Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγώ δεν είναι ούτε εβδομάδα που το έπιασα στα χέρια μου του φίλου ωραίο αλλά δεν ξέρω επειδή είχα την πρώτη μπεκάτσια μου φάνηκε πιο χοντροκομμένη αυτή και βαρύτερη τώρα είναι χρόνια που την έχω πουλήσει αλλά την αίσθηση όταν είχα πρωτοπιασει το όπλο την θυμάμαι και αυτό το κλικ που μου είχε κάνει η πρώτη αυτή δεν μου το έκανε άσχετο αλλά είναι το ψυχολογικό που λέγαμε πιο πάνω .Της έβαζα καμία φορά τα τσοκ της ςς επάνω και έκανε ντουφεκιες τρομερές και ήταν και 61 .
 
Εγώ δεν είναι ούτε εβδομάδα που το έπιασα στα χέρια μου του φίλου ωραίο αλλά δεν ξέρω επειδή είχα την πρώτη μπεκάτσια μου φάνηκε πιο χοντροκομμένη αυτή και βαρύτερη τώρα είναι χρόνια που την έχω πουλήσει αλλά την αίσθηση όταν είχα πρωτοπιασει το όπλο την θυμάμαι και αυτό το κλικ που μου είχε κάνει η πρώτη αυτή δεν μου το έκανε άσχετο αλλά είναι το ψυχολογικό που λέγαμε πιο πάνω .Της έβαζα καμία φορά τα τσοκ της ςς επάνω και έκανε ντουφεκιες τρομερές και ήταν και 61 .
Ακριβός.. Το ψυχολογικό.. Πολυ σημαντικό. Αυτό μου έχει κάτσει και μένα το ψυχολογικο
 
Ακριβός.. Το ψυχολογικό.. Πολυ σημαντικό. Αυτό μου έχει κάτσει και μένα το ψυχολογικο
Θα προτεινω προσωρινα να αφησεις στην ακρη καθε δοκιμη και αναζητηση καθε αποψης και να κυνηγήσεις κατευθειαν στο θηραμα.Ισως σε ξεμπλοκαρει απο το ψυχολογικό με τις πρωτες επιτυχιες και να βρεις τον δρομο σου.Εχεις καλο οπλο στα χερια σου.
 
Ακριβός.. Το ψυχολογικό.. Πολυ σημαντικό. Αυτό μου έχει κάτσει και μένα το ψυχολογικο
Το χειροτερο αυτο ειναι.....ο αδερφος μου που επαθε εμπλοκη με την baikal στον λαγο....μου λεει δεν την ξαναπαιρνω για φετος.....ρε την εφτιαξα του λεω....καλα καλα λεει....αστην για τσιχλες.....
 
Στην έναρξη εριξα πολλα και διάφορα μέχρι 32 γραμμάρια. Πχ rc 32 Nobel sport 32 tordo 32 euromix 31 gr chedite 32 gr eley 33 gr και rc4 35 gr. Μονο με το rc4 είδα καλύτερη κατανομή. Και με το euromix.
Στην εναρξη ειχε κ θερμοκρασιες αρα ειναι ψιλοφυσιολογικο το σκορπισμα με ορισμενα φυσιγγια.
Το οτι εισαι κεντρο στον πινακα αυτο δεν λεει τπτ. Στον κινουμενο στοχο μπορει να εισαι αλλού. Εγω πχ για να εχω φουλ επιτυχιες στον κινουμενο πρεπει η τουφεκια μου στον πινακα να ειναι λιγο δεξια κ ειμαι δεξιοχειρας.
Ειναι ο τροπος που ριχνει ο καθενας
 
Το χειροτερο αυτο ειναι.....ο αδερφος μου που επαθε εμπλοκη με την baikal στον λαγο....μου λεει δεν την ξαναπαιρνω για φετος.....ρε την εφτιαξα του λεω....καλα καλα λεει....αστην για τσιχλες.....
Κακά τα ψέματα από καμία εμπλοκή μόνο σε τσίχλες μπορείς να το δεχτείς
Με την Remington την είχα πάθει και σε λαγό και σε μπεκάτσα ευτυχώς τα είχα πάρει με το πρώτο
Σε γουρούνια ευτυχώς όχι και ούτε θέλω καν να το σκέφτομαι να γινόταν εκεί στραβή
 
Εμπλοκή σε καθαρό, συντηρημένο όπλο, αν δεν φταίει το φυσίγγι δεν το δέχομαι με τίποτα.
Ούτε καν 1 φορά.
Ή βρίσκω εμφανή λόγο ή πούλημα απευθείας.
Ευτυχώς σε κανένα όπλο δεν μου έχει τύχει.
Α303, 1187, Μ2.

ps
Στην 1187 μόνο στα σπασίματα είχα εμπλοκές :)
 
μετρήσεις τσοκ μου.png
Μέτρησα με μηχανικό παχύμετρο τα μαμά τσοκς, crio plus της Montefeltro (2021) και τα mobil της Raffaello (1989).
Mobil κύλινδρο έχω της Μπερέτα, όπως επίσης και ένα (αχρησιμοποίητο) XXF Mobil Colonial.
Τα τσοκάκια είναι σωστά σε διάμετρο στομίου με βάση την αναγραφόμενη σύσφιγξη τους, ίσως μόνο το φουλ το mobil είναι στον 18.3 σαν 2* (λίγο πιο ανοιχτό)
 
Κακά τα ψέματα από καμία εμπλοκή μόνο σε τσίχλες μπορείς να το δεχτείς
Με την Remington την είχα πάθει και σε λαγό και σε μπεκάτσα ευτυχώς τα είχα πάρει με το πρώτο
Σε γουρούνια ευτυχώς όχι και ούτε θέλω καν να το σκέφτομαι να γινόταν εκεί στραβή
Γιωργο....ειναι και αυτο που λεει ο Βασιλης.....οταν ειναι καθαρο και συντηρημενο το οπλο.....σου την δινει να κανει εμπλοκες....ποσο μαλλον να ειναι καινουριο.....και εμπλοκη στο γουρουνι....επειδη την εχω παθει λογω φυσιγγιου....δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα
 
Αυτός ήταν ο λόγος που έδωσαν τη Μπράουνινγκ φουσιον με 76αρα κανη εμπλοκή χωρίς λόγο και μου λένε το πιστόνι είναι μάλλον στην τρίτη εμπλοκή είχαμε απεμπλοκή πουλήθηκε
Έχουνε και τα όπλα ψυχολογικά εμένα με σπασμένο ελατήριο και έριχνε κανονικά φέτος το άλλαξα
Ποία fusion η gold ή evolve;
 
Είναι ένα θέμα θα σου έλεγα να δώσεις αυτή που σου φέρνει στο μυαλό άσχημες αναμνήσεις αν υπάρχουν βέβαια.
Εγώ την gold έχω η evolve ήταν του μακαρίτη του πατέρα μου εκεί κολλάω δεν μου πάει η καρδιά να την δώσω οπότε μάλλον η gold θα χαιρετήσει
Αν και με βλέπω στο τέλος να τις κρατάω και τις δύο
 
Μόνο με το brain tm πείρα καλή κατανομή. Ακόμα και λαγό και τρυγονι που πηρα δεν μου άρεσε ουτε τα σκωτοματα ουτε και η κατανομή. Μπορεί να μου φαίνεται δεν ξέρω. Ίσος κάνω λάθος εγώ ίσος να το βλέπω λάθος.
Φίλε πανό η γυναίκα μου κυνηγά αυτό το όπλο εννιά χρόνια και πάμε σε φασα παπί και μπεκάτσα.το όπλο έχει τουφεκιές σαν την 123 που έχω.εκτος αν στις καινούργιες άλλαξε κάτι.
 
Σταύρο δεν φταίει το λάδι.
Παρατήρησα ότι όταν είναι καθαρό και σωστά λαδωμένο δεν κάνει κλικ.επισης είναι συχνό εδώ στον Έβρο να βάζουμε ένα έξτρα κομμάτι ελατήριο πέντε σπείρες μέσα στο επαναστατικό και γίνεται πιο δυνατό,οπότε στα κρύα κάνει καλά την δουλειά του.
 
Παρατήρησα ότι όταν είναι καθαρό και σωστά λαδωμένο δεν κάνει κλικ.επισης είναι συχνό εδώ στον Έβρο να βάζουμε ένα έξτρα κομμάτι ελατήριο πέντε σπείρες μέσα στο επαναστατικό και γίνεται πιο δυνατό,οπότε στα κρύα κάνει καλά την δουλειά του.
Εχω την 123 (του πατερα μου ) απο το 1975 , και κυνηγαει συνεχως. Οσο και να προσπαθω χρονια , δεν μπορω να σταματησω το κλειστρο πριν κλεισει πληρως, οσο σιγα και αν το παω. Καθαρισμα μια φορα το Μαρτη, και πληρες σκουπισμα απο λαδια. Δεν μενει ιχνος λαδιου πανω στο οπλο, μεσα -εξω. Εμπλοκη ποτέ.
 
Εχω την 123 (του πατερα μου ) απο το 1975 , και κυνηγαει συνεχως. Οσο και να προσπαθω χρονια , δεν μπορω να σταματησω το κλειστρο πριν κλεισει πληρως, οσο σιγα και αν το παω. Καθαρισμα μια φορα το Μαρτη, και πληρες σκουπισμα απο λαδια. Δεν μενει ιχνος λαδιου πανω στο οπλο, μεσα -εξω. Εμπλοκη ποτέ.
Αν το λάδι είναι απλό πολύ σωστά θέλει σκούπισμα γιατί στο κρύο παγώνει.αν είναι για μείον 20 δεν χρειάζεται σκούπισμα και δουλεύει επίσης σωστά.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top