Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ωραιότατα τα Due Japan skeet !!! Οι πρώτες εντυπώσεις μου άριστες. Δύο πούλες έριξα (τόσες πρόλαβα, είχε κόσμο απόψε), 20 + 24 ... :)
Εννοείται ότι για τα 6 χαμένα πιάτα δεν έφταιγαν τα φυσίγγια, αλλά οι γνωστές στιγμιαίες μ@λ@κίες που κάνουμε συνήθως. Αφού ήταν από τα πιο κοντινά και εύκολα !!!:(
Το σχήμα το ίδιο με προχθές (1 μονό + 2 ντουμπλέδες on report) ... Κάνουμε και οικονομία στα φυσίγγια, στα σχήματα με 2 ντουμπλέδες ! .yel.
Μόνο 53 φυσίγγια χρειάστηκε να ρίξω (και με επανάληψη σε ένα ντουμπλέ που βγήκε σπασμένο το 2ο πιάτο)!!!;)
Από ανάκρουση, σχεδόν ανύπαρκτη. Σαν φλόμπερ! Απόλαυση να τα ρίχνεις!!! :cool:
 
Ωραιότατα τα Due Japan skeet !!! Οι πρώτες εντυπώσεις μου άριστες. Δύο πούλες έριξα (τόσες πρόλαβα, είχε κόσμο απόψε), 20 + 24 ... :)
Εννοείται ότι για τα 6 χαμένα πιάτα δεν έφταιγαν τα φυσίγγια, αλλά οι γνωστές στιγμιαίες μ@λ@κίες που κάνουμε συνήθως. Αφού ήταν από τα πιο κοντινά και εύκολα !!!:(
Το σχήμα το ίδιο με προχθές (1 μονό + 2 ντουμπλέδες on report) ... Κάνουμε και οικονομία στα φυσίγγια, στα σχήματα με 2 ντουμπλέδες ! .yel.
Μόνο 53 φυσίγγια χρειάστηκε να ρίξω (και με επανάληψη σε ένα ντουμπλέ που βγήκε σπασμένο το 2ο πιάτο)!!!;)
Από ανάκρουση, σχεδόν ανύπαρκτη. Σαν φλόμπερ! Απόλαυση να τα ρίχνεις!!! :cool:
Τα φέρνει το σκοπευτήριο στην Καλαμάτα κ εχω ρίξει πολλα τέτοια, κ το τραπ πολυ καλο, δοκίμασε το
 
Ωραιότατα τα Due Japan skeet !!! Οι πρώτες εντυπώσεις μου άριστες. Δύο πούλες έριξα (τόσες πρόλαβα, είχε κόσμο απόψε), 20 + 24 ... :)
Εννοείται ότι για τα 6 χαμένα πιάτα δεν έφταιγαν τα φυσίγγια, αλλά οι γνωστές στιγμιαίες μ@λ@κίες που κάνουμε συνήθως. Αφού ήταν από τα πιο κοντινά και εύκολα !!!:(
Το σχήμα το ίδιο με προχθές (1 μονό + 2 ντουμπλέδες on report) ... Κάνουμε και οικονομία στα φυσίγγια, στα σχήματα με 2 ντουμπλέδες ! .yel.
Μόνο 53 φυσίγγια χρειάστηκε να ρίξω (και με επανάληψη σε ένα ντουμπλέ που βγήκε σπασμένο το 2ο πιάτο)!!!;)
Από ανάκρουση, σχεδόν ανύπαρκτη. Σαν φλόμπερ! Απόλαυση να τα ρίχνεις!!! :cool:
Τιμή στελιο
 
Είχα ρίξει 2 κουτάκια πρόπερσι τον χειμώνα στις τσιχλίτσες και ήτανε μια χαρά...
Κατά τη γνώμη μου, πάρα πολύ καλή και οικονομική λύση το συγκεκριμένο φυσιγγάκι του skeet σε 9μισι νουμεράκι...! Ειδικά για τα δικαννάκια... Δεν κουράζει καθόλου τόσο τον κυνηγό, όσο και το ίδιο το όπλο...
Και οι σύγχρονες καραμπίνες, άμα συντηρούνται ορθά, θα το "καταπίνουν" εντελώς απροβλημάτιστα πιστεύω...
 
Είχα ρίξει 2 κουτάκια πρόπερσι τον χειμώνα στις τσιχλίτσες και ήτανε μια χαρά...
Κατά τη γνώμη μου, πάρα πολύ καλή και οικονομική λύση το συγκεκριμένο φυσιγγάκι του skeet σε 9μισι νουμεράκι...! Ειδικά για τα δικαννάκια... Δεν κουράζει καθόλου τόσο τον κυνηγό, όσο και το ίδιο το όπλο...
Και οι σύγχρονες καραμπίνες, άμα συντηρούνται ορθά, θα το "καταπίνουν" εντελώς απροβλημάτιστα πιστεύω...
Νίκο έχω ρίξει με την uniko πάρα πολλές φορές αυτό το φυσίγγι ούτε μια εμπλοκή .
 
Ωραία.θα δοκιμαστεί στα τσιχλοειδη αν και θα τον επισκεφτώ τον αντωνη γιατί έχει και τα active
Κανόνισε να τα "σηκώσεις" όλα, να μην το ξαναβρώ την άλλη φορά που θα πάω !!! .yel.
Χωρίς πλάκα, φοβάμαι επειδή το συγκεκριμένο φυσίγγι και το αντίστοιχο trap βγήκαν σαν επετειακά για τους ολυμπιακούς του Τόκυο, μήπως σταματήσουν την παραγωγή τους σύντομα, αν δεν έχει σταματήσει ήδη ! Γιατί στο site της Nobelsport δεν υπάρχουν !!!
Βέβαια, δε νομίζω να έχουν καμιά σημαντική διαφορά (... ελπίζω ούτε στην τιμή) από τα NSI Due Skeet και Due Trap, εκτός από το χρώμα του κάλυκα. Γιατί στο site λέει γι' αυτά πυρίτιδα Vectan A (δηλ. AS-24), συγκεντρωτήρα GT και ταχύτητα 402 m/s. Οπότε μάλλον το ίδιο πράμα είναι ! ;)
 
Χωρίς πλάκα, φοβάμαι επειδή το συγκεκριμένο φυσίγγι και το αντίστοιχο trap βγήκαν σαν επετειακά για τους ολυμπιακούς του Τόκυο, μήπως σταματήσουν την παραγωγή τους σύντομα, αν δεν έχει σταματήσει ήδη ! Γιατί στο site της Nobelsport δεν υπάρχουν !!!
Βέβαια, δε νομίζω να έχουν καμιά σημαντική διαφορά (... ελπίζω ούτε στην τιμή) από τα NSI Due Skeet και Due Trap, εκτός από το χρώμα του κάλυκα. Γιατί στο site λέει γι' αυτά πυρίτιδα Vectan A (δηλ. AS-24), συγκεντρωτήρα GT και ταχύτητα 402 m/s. Οπότε μάλλον το ίδιο πράμα είναι !
Έτσι ακριβώς είναι Στέλιο, οπότε no problem...
 
Κι εγώ...καταλλήλως.....love.
Εσυ δεν απαντησες
Με πατησες χαμω….sarcastic.
Αλλα οταν θα φερμαρει το ορτυκακι το κοριτσι και θα παρεις τα αρχιδια του θα καταλαβεις πως ηταν τοτε η μονικα και πως ειναι τωρα.sarcastic..sarcastic.
Επρεπε να σε ειχα κοντα να σου δωσω μια καρπαζα να δεις τα περασματα πριν το τελος σέπτεμβρη.love..sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top