Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ευριπιδη δεν χρειαζεται συγνωμη φιλε μου....Τι συγνωμες ειναι αυτες!!! Το σιγουρο ειναι οτι εσυ ξερεις
πολυ καλυτερα απο εμενα και το σεβομαι!!!!
Πειραζει ομως που εγω θελω να το δω και στον πινακα ???
Θα βαλω στοχους απο τα 60 μετρα μεχρι και τα 85 μετρα.....Θα παρω και δισκακια μαζι μου....θα τα βαλω
στον στοχο....θα εχω και βιβλια για να μετρησω διατρηση στο Ν7,5 που εχει 5% αντιμονιο....θα δω και θα
μετρησω ποσοστο συγκεντρωσης.....και ολα καλα....
Αυτο που θελω να μου πεις εσυ ή τα αλλα παιδια που πατε σκοπευτηριο....Στην σειρα 5 δεν εχει Ν8,5 με
5% αντιμονιο ??? Παρηγγειλα στην σειρα 5 - Ν8,5 κ Ν7,5....και μου εστειλαν σειρα 3 στο Ν8,5 κ σειρα 5 το
Ν7,5.
Ρωταω για να μαθω....εαν με ''δουλεψε'' ο αποστολεας...ή οντως δεν υπαρχουν Ν8,5 στην σειρα 5.


View attachment 32448View attachment 32449

Αυριο ειναι η ευλογημενη ημερα του λαγου....δεν εχει δοκιμες.....
Μεθαυριο ομως.....και πρωτα ο Θεος ....θα τα δουμε ολα...
Επισεις θα ηθελα να μαθω ο Μαυροματης που τα εσπαγε το τσοκ φουλ μαμα ειχε....ή καποιο εξτρα τσοκ???

Εαν προλαβω το απογευμα θα κανω παρουσιαση στο Ν7,5 με 5% αντιμονιο!!! :)
Με μαμά 2* έριχνε .
 
Για ποιο βίντεο λες ;
Θα έριξαν καμιά 50αριά και θα κράτησαν το βίντεο που το σπάει Νίκο.
Όπως παντού ...
Δεν νομίζω,Αν δείς από κοντά πως ρίχνει ο Μαυρομάτης(και στο κυνήγι) θα πάθεις κοκομπλόκο.
Μην ξεχνιόμαστε.Είναι επαγγελματίας σκοπευτής.
 
Δεν νομίζω,Αν δείς από κοντά πως ρίχνει ο Μαυρομάτης(και στο κυνήγι) θα πάθεις κοκομπλόκο.
Μην ξεχνιόμαστε.Είναι επαγγελματίας σκοπευτής.
Αλλίμονο, δεν αμφισβητώ τις ικανότητες!!!

Έχω δει φίλο πρωταθλητή στο τραπ.
Φαρμακοχέρης. Ο χάρος βγήκε παγανιά.
Αλλά στα 80μ βρε Άρη ;
Δεν λέω ότι δεν γίνεται αλλά όχι 50 στα 50.
Σε όλα τα βίντεο πέφτουν κοψίματα.
Μόνο άκοπο βίντεο πιστεύω ... και πάλι μπορεί να γίνει λουμπινιά.

Ποιό είναι το βίντεο ;
 
Καλημερα και απο εδω παλικαρια!!! Να περασουμε καλα σημερα στο βουνο....που ειναι η μερα
του ΜΕΓΑ καρλαφτη.....Και αυριο θα ριξω σε σταθερο στοχο ξεκινοντας απο τα 60 μετρα....μετρωντας
και διατρηση......παντα με φουλ τσοκ!!!
Ο φιλος Λευτερης λεει οτι εριχνε με 2* αστρα....
Δεν εχω Ν7,5 με 5% αντιμονιο....εχω Ν8,5......Θα σφαξω μερικα του Lambro θα παρω τα σκαγια .....και αν
εχω ''κεφια'' θα στησω μερικα δικα μου με αποσπωμενο πατο.....ωστε να κερδισω λιγα μετρα...και θα
δουμε!!!!
Πανω απο ολα υγεια να εχουμε....

ΥΓ. Ευριπιδη εχεις δικιο για την σειρα 5 και Ν8,5 σκαγια με 5% αντιμονιο....Απλα με ''δουλεψε'' ο
αποστολεας.....Εστειλε οτι ειχε....
Δεν θα ''χαλαστω'' με τον μαλακα....απλα δεν θα ξανα ψωνισω απο αυτον.....αυτος εχασε φιλε!!! :)
 
Καλημερα και απο εδω παλικαρια!!! Να περασουμε καλα σημερα στο βουνο....που ειναι η μερα
του ΜΕΓΑ καρλαφτη.....Και αυριο θα ριξω σε σταθερο στοχο ξεκινοντας απο τα 60 μετρα....μετρωντας
και διατρηση......παντα με φουλ τσοκ!!!
Ο φιλος Λευτερης λεει οτι εριχνε με 2* αστρα....
Δεν εχω Ν7,5 με 5% αντιμονιο....εχω Ν8,5......Θα σφαξω μερικα του Lambro θα παρω τα σκαγια .....και αν
εχω ''κεφια'' θα στησω μερικα δικα μου με αποσπωμενο πατο.....ωστε να κερδισω λιγα μετρα...και θα
δουμε!!!!
Πανω απο ολα υγεια να εχουμε....

ΥΓ. Ευριπιδη εχεις δικιο για την σειρα 5 και Ν8,5 σκαγια με 5% αντιμονιο....Απλα με ''δουλεψε'' ο
αποστολεας.....Εστειλε οτι ειχε....
Δεν θα ''χαλαστω'' με τον μαλακα....απλα δεν θα ξανα ψωνισω απο αυτον.....αυτος εχασε φιλε!!! :)
Αυτά είναι τα άσχημα με τους επαγγελματίες σε εισαγωγικά στην Ελλάδα.μετα φταίμε εμείς αν προτιμάμε το ίντερνετ.τεσπα δεν το βλέπω να φτιαχνει
 
Είναι αυτό που λέγαμε.ολες μα όλες οι επωμισεις ακριβώς το ίδιο.μαλακες σταθερές ήρεμες.δειτε τη κουκίδα της κάμερας στα 70 και 80 μέτρα για να καταλάβετε το μέγεθος της προσκοπευσης.επωμιση και προσκοπευση είναι όλο το μυστικό και φυσικα το κοντάκι γιατί από κει ξεκινάνε όλα.επισης να θέσω ένα ερώτημα.εκτος κυνηγιού και άσχετα αν κάποιος πάει σκοπευτήριο η όχι γιατί καταλαβαίνω ότι τα έξοδα για το σκοπευτήριο είναι ένα σημαντικό ποσό πόσοι από μας κάνουν ξηρές επωμισεις στο σπίτι μπροστά στο καθρέφτη?προσωπικά δεν
 
Όταν είδα το βίντεο , πριν αρκετές ημέρες που ανέβηκε στο f/b , αισθάνθηκα την ανάγκη να γράψω κατευθείαν , αλλά μετά λέω άστο μωρέ τι σε νοιάζει όποιος κατάλαβε κατάλαβε.
Όμως διαβάζοντας τα σχόλιά σας θα καταθέσω και εγώ την άποψή μου.

Αρχικά δεν αμφισβητώ στο ελάχιστο την αξία του Νίκου σαν ΠΟΛΥ μεγάλου αθλητή στο skeet . Και πως μπορεί κανείς να το κάνει άλλωστε όταν ο άνθρωπος έχει αμέτρητες , σε παγκόσμιο επίπεδο διακρίσεις , μαζί και το 125/125.

Επειδή όμως είχα την τύχη να συμμετέχω σε αγώνες compak , που ήταν και ο Νίκος και οι υπόλοιποι κορυφαίοι αθλητές στην Ελλάδα στο compak , θα σας πω το εξής.
Στο skeet μπορεί να είναι κορυφαίος , στο compak είναι απλώς καλός . Υπάρχουν πολλοί καλύτεροι από τον Νίκο στο compak στην Ελλάδα και αυτό έχει την εξήγησή του , που δεν είναι της παρούσης.

Πάμε τώρα στο βίντεο το οποίο έχει γυριστεί στα Ψαχνά στο γήπεδο νο 3. Αυτό το γήπεδο το έχω ρίξει με αυτά τα πιάτα ( τώρα έχουν αλλάξει ) και έχω άποψη για τις αποστάσεις. Τα νούμερα λοιπόν που αναφέρονται είναι , επιεικώς , άσχετα με την πραγματικότητα. Και όποιος έχει ελάχιστη σχέση με το άθλημα και βλέπει την προσκόπευση στην shotkam καταλαβαίνει ότι π.χ. η ντουφεκιά που αναφέρεται σαν 55 μ , είναι ζήτημα να είναι 40 μ ( εγώ την κόβω για 35 μ ) .
Να μην αναφερθώ λοιπόν στα 80 και στα 85 και στο άλλο το ανέκδοτο με τα περιφερειακά σκάγια γιατί θα γίνω κακός.
Αισθάνθηκα μεγάλη λύπη που είδα αυτόν τον εξαίρετο αθλητή και άνθρωπο να γίνεται μαριονέτα για τις διαφημιστικές ανάγκες ενός βίντεο.

Να πω εδώ επίσης ότι , τα series 5 της LAΜBRO είναι καταπληκτικά φυσίγγια και τα χρησιμοποιούν κορυφαίοι αθλητές. Όπως επίσης και το sporting το πράσινο το LAMBRO το οποίο είναι το αγαπημένο μου σε 7 1/2 .
Αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα και άλλο να λες ότι με ένα φυσίγγι εμπορίου σπας πιατάκι στα 85 μέτρα .

Κύριοι να σοβαρευτούμε.

Λέω εγώ τώρα ........... ;) ;) ;)
 
Όταν είδα το βίντεο , πριν αρκετές ημέρες που ανέβηκε στο f/b , αισθάνθηκα την ανάγκη να γράψω κατευθείαν , αλλά μετά λέω άστο μωρέ τι σε νοιάζει όποιος κατάλαβε κατάλαβε.
Όμως διαβάζοντας τα σχόλιά σας θα καταθέσω και εγώ την άποψή μου.

Αρχικά δεν αμφισβητώ στο ελάχιστο την αξία του Νίκου σαν ΠΟΛΥ μεγάλου αθλητή στο skeet . Και πως μπορεί κανείς να το κάνει άλλωστε όταν ο άνθρωπος έχει αμέτρητες , σε παγκόσμιο επίπεδο διακρίσεις , μαζί και το 125/125.

Επειδή όμως είχα την τύχη να συμμετέχω σε αγώνες compak , που ήταν και ο Νίκος και οι υπόλοιποι κορυφαίοι αθλητές στην Ελλάδα στο compak , θα σας πω το εξής.
Στο skeet μπορεί να είναι κορυφαίος , στο compak είναι απλώς καλός . Υπάρχουν πολλοί καλύτεροι από τον Νίκο στο compak στην Ελλάδα και αυτό έχει την εξήγησή του , που δεν είναι της παρούσης.

Πάμε τώρα στο βίντεο το οποίο έχει γυριστεί στα Ψαχνά στο γήπεδο νο 3. Αυτό το γήπεδο το έχω ρίξει με αυτά τα πιάτα ( τώρα έχουν αλλάξει ) και έχω άποψη για τις αποστάσεις. Τα νούμερα λοιπόν που αναφέρονται είναι , επιεικώς , άσχετα με την πραγματικότητα. Και όποιος έχει ελάχιστη σχέση με το άθλημα και βλέπει την προσκόπευση στην shotkam καταλαβαίνει ότι π.χ. η ντουφεκιά που αναφέρεται σαν 55 μ , είναι ζήτημα να είναι 40 μ ( εγώ την κόβω για 35 μ ) .
Να μην αναφερθώ λοιπόν στα 80 και στα 85 και στο άλλο το ανέκδοτο με τα περιφερειακά σκάγια γιατί θα γίνω κακός.
Αισθάνθηκα μεγάλη λύπη που είδα αυτόν τον εξαίρετο αθλητή και άνθρωπο να γίνεται μαριονέτα για τις διαφημιστικές ανάγκες ενός βίντεο.

Να πω εδώ επίσης ότι , τα series 5 της LAΜBRO είναι καταπληκτικά φυσίγγια και τα χρησιμοποιούν κορυφαίοι αθλητές. Όπως επίσης και το sporting το πράσινο το LAMBRO το οποίο είναι το αγαπημένο μου σε 7 1/2 .
Αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα και άλλο να λες ότι με ένα φυσίγγι εμπορίου σπας πιατάκι στα 85 μέτρα .

Κύριοι να σοβαρευτούμε.

Λέω εγώ τώρα ........... ;) ;) ;)
Σκηταδορος αυτού του επιπέδου και να είναι πολύ καλός στο sporting κομμάτι δύσκολο,πολύ διαφορετική προσέγγιση το ένα από το άλλο .
 
Όταν είδα το βίντεο , πριν αρκετές ημέρες που ανέβηκε στο f/b , αισθάνθηκα την ανάγκη να γράψω κατευθείαν , αλλά μετά λέω άστο μωρέ τι σε νοιάζει όποιος κατάλαβε κατάλαβε.
Όμως διαβάζοντας τα σχόλιά σας θα καταθέσω και εγώ την άποψή μου.

Αρχικά δεν αμφισβητώ στο ελάχιστο την αξία του Νίκου σαν ΠΟΛΥ μεγάλου αθλητή στο skeet . Και πως μπορεί κανείς να το κάνει άλλωστε όταν ο άνθρωπος έχει αμέτρητες , σε παγκόσμιο επίπεδο διακρίσεις , μαζί και το 125/125.

Επειδή όμως είχα την τύχη να συμμετέχω σε αγώνες compak , που ήταν και ο Νίκος και οι υπόλοιποι κορυφαίοι αθλητές στην Ελλάδα στο compak , θα σας πω το εξής.
Στο skeet μπορεί να είναι κορυφαίος , στο compak είναι απλώς καλός . Υπάρχουν πολλοί καλύτεροι από τον Νίκο στο compak στην Ελλάδα και αυτό έχει την εξήγησή του , που δεν είναι της παρούσης.

Πάμε τώρα στο βίντεο το οποίο έχει γυριστεί στα Ψαχνά στο γήπεδο νο 3. Αυτό το γήπεδο το έχω ρίξει με αυτά τα πιάτα ( τώρα έχουν αλλάξει ) και έχω άποψη για τις αποστάσεις. Τα νούμερα λοιπόν που αναφέρονται είναι , επιεικώς , άσχετα με την πραγματικότητα. Και όποιος έχει ελάχιστη σχέση με το άθλημα και βλέπει την προσκόπευση στην shotkam καταλαβαίνει ότι π.χ. η ντουφεκιά που αναφέρεται σαν 55 μ , είναι ζήτημα να είναι 40 μ ( εγώ την κόβω για 35 μ ) .
Να μην αναφερθώ λοιπόν στα 80 και στα 85 και στο άλλο το ανέκδοτο με τα περιφερειακά σκάγια γιατί θα γίνω κακός.
Αισθάνθηκα μεγάλη λύπη που είδα αυτόν τον εξαίρετο αθλητή και άνθρωπο να γίνεται μαριονέτα για τις διαφημιστικές ανάγκες ενός βίντεο.

Να πω εδώ επίσης ότι , τα series 5 της LAΜBRO είναι καταπληκτικά φυσίγγια και τα χρησιμοποιούν κορυφαίοι αθλητές. Όπως επίσης και το sporting το πράσινο το LAMBRO το οποίο είναι το αγαπημένο μου σε 7 1/2 .
Αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα και άλλο να λες ότι με ένα φυσίγγι εμπορίου σπας πιατάκι στα 85 μέτρα .

Κύριοι να σοβαρευτούμε.

Λέω εγώ τώρα ........... ;) ;) ;)
Οκ επεσα εντελως εξω και σοβαρευομαι, η προσκοπευση ηταν καπως...αλλα μιας και δεν εχω ιδεα απο πιατακια και γηπεδα ειπα μπας και ειναι ετσι οπως φαινονται τα πραγματα...

Το ποστ μου δεν εχει καμια δοση ειρωνειας, παλι καλα που υπαρχουν γνωστες και μας μαθαινουν κι εμας καποια πραγματα!
 
Όταν είδα το βίντεο , πριν αρκετές ημέρες που ανέβηκε στο f/b , αισθάνθηκα την ανάγκη να γράψω κατευθείαν , αλλά μετά λέω άστο μωρέ τι σε νοιάζει όποιος κατάλαβε κατάλαβε.
Όμως διαβάζοντας τα σχόλιά σας θα καταθέσω και εγώ την άποψή μου.

Αρχικά δεν αμφισβητώ στο ελάχιστο την αξία του Νίκου σαν ΠΟΛΥ μεγάλου αθλητή στο skeet . Και πως μπορεί κανείς να το κάνει άλλωστε όταν ο άνθρωπος έχει αμέτρητες , σε παγκόσμιο επίπεδο διακρίσεις , μαζί και το 125/125.

Επειδή όμως είχα την τύχη να συμμετέχω σε αγώνες compak , που ήταν και ο Νίκος και οι υπόλοιποι κορυφαίοι αθλητές στην Ελλάδα στο compak , θα σας πω το εξής.
Στο skeet μπορεί να είναι κορυφαίος , στο compak είναι απλώς καλός . Υπάρχουν πολλοί καλύτεροι από τον Νίκο στο compak στην Ελλάδα και αυτό έχει την εξήγησή του , που δεν είναι της παρούσης.

Πάμε τώρα στο βίντεο το οποίο έχει γυριστεί στα Ψαχνά στο γήπεδο νο 3. Αυτό το γήπεδο το έχω ρίξει με αυτά τα πιάτα ( τώρα έχουν αλλάξει ) και έχω άποψη για τις αποστάσεις. Τα νούμερα λοιπόν που αναφέρονται είναι , επιεικώς , άσχετα με την πραγματικότητα. Και όποιος έχει ελάχιστη σχέση με το άθλημα και βλέπει την προσκόπευση στην shotkam καταλαβαίνει ότι π.χ. η ντουφεκιά που αναφέρεται σαν 55 μ , είναι ζήτημα να είναι 40 μ ( εγώ την κόβω για 35 μ ) .
Να μην αναφερθώ λοιπόν στα 80 και στα 85 και στο άλλο το ανέκδοτο με τα περιφερειακά σκάγια γιατί θα γίνω κακός.
Αισθάνθηκα μεγάλη λύπη που είδα αυτόν τον εξαίρετο αθλητή και άνθρωπο να γίνεται μαριονέτα για τις διαφημιστικές ανάγκες ενός βίντεο.

Να πω εδώ επίσης ότι , τα series 5 της LAΜBRO είναι καταπληκτικά φυσίγγια και τα χρησιμοποιούν κορυφαίοι αθλητές. Όπως επίσης και το sporting το πράσινο το LAMBRO το οποίο είναι το αγαπημένο μου σε 7 1/2 .
Αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα και άλλο να λες ότι με ένα φυσίγγι εμπορίου σπας πιατάκι στα 85 μέτρα .

Κύριοι να σοβαρευτούμε.

Λέω εγώ τώρα ........... ;) ;) ;)
Δηλαδή διακινδυνεύει ο Μαυρομάτης τ όνομα του λέγοντας ψέματα όπως και οι άλλοι σκοπευτές του εξωτερικού που το σπάνε κι ακόμα παραπάνω.για εξήγησε μου γιατί δε σπάει με φυσίγγι εμπορίου όταν μ ένα 9,5 24αρι του εμπορίου σπάει στα 40 και 50 μέτρα .δε μπορώ να το καταλαβω
 
Δηλαδή διακινδυνεύει ο Μαυρομάτης τ όνομα του λέγοντας ψέματα όπως και οι άλλοι σκοπευτές του εξωτερικού που το σπάνε κι ακόμα παραπάνω.για εξήγησε μου γιατί δε σπάει με φυσίγγι εμπορίου όταν μ ένα 9,5 24αρι του εμπορίου σπάει στα 40 και 50 μέτρα .δε μπορώ να το καταλαβω
ρίξε ένα φυσίγγι στον πίνακα στα 85 μέτρα και θα καταλάβεις.
 
Εμενα παλικαρια μου.....δεν με ''μπερδεψαται'' μονο......αλλα με δεσατε και κομπο !!!!

1ον ) Πολυ ''βαρυ'' εαν εκανε κατι τετοιο ο Μαυροματης για διαφημηστικους λογους!!!!!
Δεν θελω να το πιστεψω....
2ον ) Τι φυσιγγια εριχνε ??? Εαν εριχνε αυτα που λεει το βιντεο....και εφοσον ειναι τοσο καλα
και τα ριχνουν ολοι οι πρωταθλητες....το ''διαφημηστικο'' δεν ισχυει...
3ον) Να τα δοκιμασω αυτα τα φυσιγγια....ή αδικος κοπος ???

ΥΓ. Αρχιζω να σφαζω....και θα δειξει....


ρίξε ένα φυσίγγι στον πίνακα στα 85 μέτρα και θα καταλάβεις.
Γιωργο αναφερεσαι στο συγκεκριμενο φυσιγγιο...ή σε ενα ''απλο'' εμποριου Ν7,5 ???
 
Εμενα παλικαρια μου.....δεν με ''μπερδεψαται'' μονο......αλλα με δεσατε και κομπο !!!!

1ον ) Πολυ ''βαρυ'' εαν εκανε κατι τετοιο ο Μαυροματης για διαφημηστικους λογους!!!!!
Δεν θελω να το πιστεψω....
2ον ) Τι φυσιγγια εριχνε ??? Εαν εριχνε αυτα που λεει το βιντεο....και εφοσον ειναι τοσο καλα
και τα ριχνουν ολοι οι πρωταθλητες....το ''διαφημηστικο'' δεν ισχυει...
3ον) Να τα δοκιμασω αυτα τα φυσιγγια....ή αδικος κοπος ???

ΥΓ. Αρχιζω να σφαζω....και θα δειξει....



Γιωργο αναφερεσαι στο συγκεκριμενο φυσιγγιο...ή σε ενα ''απλο'' εμποριου Ν7,5 ???
Όταν ρίξεις στα 85μ πάρε και μεγεθυντικό φακό για τον πίνακα να βρείς εύκολα τουλάχιστον
τα 2-3 σκάγια που θα τον αγγίξουν .o_Oo_O.sarcastic..sarcastic.
 
Όταν ρίξεις στα 85μ πάρε και μεγεθυντικό φακό για τον πίνακα να βρείς εύκολα τουλάχιστον
τα 2-3 σκάγια που θα τον αγγίξουν .o_Oo_O.sarcastic..sarcastic.

Μαλλον δικιο εχεις φιλε!!!
Το εσφαξα.....και προσπαθω να καταλαβω τι το ιδιαιτερο εχει αυτο το φυσιγγιο....και δεν βρισκω
κατι.

Ενα απλο φυσιγγιο με
Καλυκας ΝΟΒΕL T4 επικασσιτερωμενος
ΣΚΑΓΙΑ Ν7,5....28,033 γραμ. με 5% αντιμονιο...
Βυσμα τζιοβανι 22
Πυριτιδα 206 - στο 1,539
Καψουλι 686

Τι το εξαιρετικο εχει βρε παλικαρια μου ??? Μηπως τα σκαγια που εχουν 5% αντιμονιο...????
Σοβαρα και χωρις ειρωνια το λεω....απλα ρωταω!!!
 
Τι το εξαιρετικο εχει βρε παλικαρια μου ??? Μηπως τα σκαγια που εχουν 5% αντιμονιο...????
Ναι, αυτό είναι το ατού του συγκεκριμένου setup...
Αλλά και πάλι, οι υπερ-αποστάσεις του ανωτέρω βίντεο είναι, θαρρώ, υπερβολικές και μάλλον αποτελούν ένα "διαφημιστικό τρικάκι" και τίποτας παραπάνω...
Μου είναι αδιανόητο να ντουφεκάμε σε τέτοιες υπερ-αποστάσεις με λειόκαννο και σκαγάκια ένα πιατάκι των 10cm και να έχουμε κιόλας την απαίτηση για "σίγουρη" επιτυχία...!!! Είναι υπερφίαλο & υπερβολικό...!!!
Ας μάθουμε έως τα 40 - 45 μέτρα που είναι πολύ πιο εφικτό και μια χαρά θα μας αρκεί... Δεν χρειάζονται υπερβολές (και με την μεταφορική, αλλά και με την κυριολεκτική έννοια του όρου)...
 
Last edited:
Ναι, αυτό είναι το ατού του συγκεκριμένου setup...
Αλλά και πάλι, οι υπερ-αποστάσεις του ανωτέρω βίντεο είναι, θαρρώ, υπερβολικές και μάλλον αποτελούν ένα "διαφημιστικό τρικάκι" και τίποτας παραπάνω...
Μου είναι αδιανόητο να ντουφεκάμε σε τέτοιες υπερ-αποστάσεις με λειόκαννο και σκαγάκια ένα πιατάκι των 10cm και να έχουμε κιόλας την απαίτηση για "σίγουρη" επιτυχία...!!! Είναι υπερφίαλο & υπερβολικό...!!!
Ας μάθουμε έως τα 40 - 45 μέτρα που είναι πολύ πιο εφικτό και μια χαρά θα μας αρκεί... Δεν χρειάζονται υπερβολές (και με την μεταφορική, αλλά και με την κυριολεκτική έννοια του όρου)...

Νικολα μου, μαζι σου και εγω....εγραψα το τι πιστευω στην παρουσιαση φυσιγγιων...φιλε !!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top