Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Βασίλη εκτός τον φίλο που περιμένω απάντηση έκανα ένα τηλ σε έναν πολύ δυνατό μάστορα με τον οποίο είχα συνομιλήσει παλαιότερα και στις εκθέσεις της diana για διάφορα θέματα Αποτέλεσμα εάν του στείλεις την κανη σου φτιάχνει το τσοκ όπως εσύ επιθυμείς διαμορφωμένο με 120 € ανά τσοκ.Ειναι ο κύριος αραπκουλες στη Λάρισα . Πολλά τα 120 σε σχέση με όταν εγώ τα είχα φτιάξει με 45 στον παππού αλλά η τέχνη πληρώνεται .
 
Βασίλη εκτός τον φίλο που περιμένω απάντηση έκανα ένα τηλ σε έναν πολύ δυνατό μάστορα με τον οποίο είχα συνομιλήσει παλαιότερα και στις εκθέσεις της diana για διάφορα θέματα Αποτέλεσμα εάν του στείλεις την κανη σου φτιάχνει το τσοκ όπως εσύ επιθυμείς διαμορφωμένο με 120 € ανά τσοκ.Ειναι ο κύριος αραπκουλες στη Λάρισα . Πολλά τα 120 σε σχέση με όταν εγώ τα είχα φτιάξει με 45 στον παππού αλλά η τέχνη πληρώνεται .
Ευχαριστώ Γιάννη για την πληροφορία.
Το θέμα είναι ότι δεν το χρειάζομαι το τσοκ.
Αν το έφτιαχνα θα ήταν μόνο για τον έρωτα της τέχνης όπως λένε και οι Γάλλοι.
Αν το χρειαστώ θα τον βρω τον τύπο, κοντοχωριανοί είμαστε.
 
Εγω μετα απο αυτο που ειδα σε δοκιμες με φυσιγγια ιδιογομωσης...και τα τσοκ μαμα της Μπενελι....
Τα τσοκ της ειναι για τα σκουπιδια....ΟΧΙ το οπλο....αλλα τα τσοκ της ειναι αχρηστα.
Οτι βγαζει η Α390 ( Μπερετα ) με 3* αστρα στα 35 μετρα το εχει η Μ2 με φουλ τσοκ και κατα ιδρωμενη!!!
Σκετη απογοητευση τα τσοκ της!!!!

Πολυ ασχημο....για τετοια μαρκα οπλου.....Απαραδεκτα τα τσοκ της....με ολη την σημασια της λεξης!!! :(:cool:
 
Εγω μετα απο αυτο που ειδα σε δοκιμες με φυσιγγια ιδιογομωσης...και τα τσοκ μαμα της Μπενελι....
Τα τσοκ της ειναι για τα σκουπιδια....ΟΧΙ το οπλο....αλλα τα τσοκ της ειναι αχρηστα.
Οτι βγαζει η Α390 ( Μπερετα ) με 3* αστρα στα 35 μετρα το εχει η Μ2 με φουλ τσοκ και κατα ιδρωμενη!!!
Σκετη απογοητευση τα τσοκ της!!!!

Πολυ ασχημο....για τετοια μαρκα οπλου.....Απαραδεκτα τα τσοκ της....με ολη την σημασια της λεξης!!! :(:cool:
Εχεις μεγαλο δικιο...τα ιδια ειδα κι εγω.Και με τα εμπορικα φυσιγγια το ιδιο ισχυει.Με τα briley δειχνει την αξια της..Στο black eagle δεκαετιας 90,τα μαμα τσοκ ειναι καλα.
 
Εχεις μεγαλο δικιο...τα ιδια ειδα κι εγω.Και με τα εμπορικα φυσιγγια το ιδιο ισχυει.Με τα briley δειχνει την αξια της..Στο black eagle δεκαετιας 90,τα μαμα τσοκ ειναι καλα.

Ειναι ΚΡΙΜΑ.....Τοσο Σοβαρη εταιρεια ....να εχει τετοια τσοκ....Λερωνει το ονομα της....
Απαραδεκτο!!!!:mad:
 
Έδωσα το τσοκ στο ξάδελφο και σήμερα το πρωί έκανε τις δύο δοκιμές που υποσχέθηκα με μισοταπο και ένα Σίλβερ 32 γρ του Θεοδωρίδη μισοταπο του καραμανιδη ντουφεκιες στα 10 ακριβώς μέτρα τα χαρτόνια είναι γύρω στους 90 πόντους φάρδος όχι μεγαλύτερα
 

Attachments

  • IMG_20210912_095201.jpg
    IMG_20210912_095201.jpg
    388,3 KB · Προβολές: 52
  • IMG_20210912_095150.jpg
    IMG_20210912_095150.jpg
    408,8 KB · Προβολές: 52
Τα επόμενα 7 των 70mm θα πέσουν με άλλο τσοκ Full.
Το θέμα είναι να πάρω Gemini ή Briley ;
Πολύ ωραίες τουφεκιές!!!
Εγώ σε αντίθεση με τα παιδιά πιο πάνω είμαι πολύ ευχαριστημένος με τα μαμά τσοκ!!!
Το τεσσάρι στην τσίχλα μέχρι τα 30 μέτρα αν είσαι καλά πάνω στο πουλί,το καπνίζει κανονικότητα!!! Και στον πίνακα η κατανομή του πολύ καλή και με διάφορα φυσίγγια που έχω δοκιμάσει σε σημείο να μην με πολυενδιαφέρει το φυσίγγι στην τσίχλα!!!
Το τριάρι και το δύο που χρησιμοποιώ στη φάσσα πάλι πολύ καλό και μάλιστα το δύο καλύτερο σε κατανομή στα 35 μέτρα από τον άσσο!!!
Ένα τριάρι briley που έχω, πανομοιότυπες κατανομές με το μαμά τσοκ!!!
Το τριάρι kiks δεν το έχω αξιολογήσει ακόμα αν και το έχω δύο χρόνια!!!
Το πεντάρι και τον άσσο τα έχω πλέον πεταμένα σε ένα συρτάρι!!!
Το τρία και το τέσσερα έχουν ρίξει το 99%των φυσιγγίων από το 2008 που την έχω!!!
 
Τα επόμενα 7 των 70mm θα πέσουν με άλλο τσοκ Full.
Το θέμα είναι να πάρω Gemini ή Briley ;
Κατα τη γνωμη μου briley,και καλυτερες συγκεντρωσεις αλλά και κατανομες...ενα gemini 4αρι που χα παρει ηταν περιπου οπως το μαμα ...ισως ενα πολυ ελαχιστο πιο σφιχτο...αμελητεο...απο κατανομες οπως το εργοστασιακο.Σε criobarrel.
 
Κατα τη γνωμη μου briley,και καλυτερες συγκεντρωσεις αλλά και κατανομες...ενα gemini 4αρι που χα παρει ηταν περιπου οπως το μαμα ...ισως ενα πολυ ελαχιστο πιο σφιχτο...αμελητεο...απο κατανομες οπως το εργοστασιακο.Σε criobarrel.
https://www.touris.eu/product/2158/briley-benelli-crio-plus-bo-exted-tsok-

;;;;;
 
Αγοράστηκε.
Έχω ήδη ένα LM Gemini για γουρούνια, θα πάρω και αυτό και είμαι κομπλέ.
Ίσως ρίξω και τα δεύτερα 11 φυσίγγια με το briley όχι μόνο τα 12/70.
Θα δούμε καθαρά αν υπάρχουν διαφορές με άλλα τσοκ.
Το ζητούμενο είναι η max συγκέντρωση στα 36.5μ.
Και όχι φυσικά για τσίχλες.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top