Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
[QUOT))E="gvp9000, post: 623179, member: 1876"]
Γιατί στην Ελλάδα τελειώσαν τα τρυγόνια

Προχθες αλωνιζε φιλος ηλιοσπορο μου λεει φερε καφε 56 μετρησα με το οπλο στο πορτ παγκαζ λογο εκτως ζωνης

Πλάκα κάνω Τόλη.
Αλλά το κατάλαβες, είμαι σίγουρος.
 
Τώρα πάει έβαλα νέο αν είχα σκοπό να τη κρατήσω θα πήγαινα για κοντάκι καινούριο και πάπια ασορτι αλλά αφού θα φύγει καλύτερα να μην τα πειράζεις πολύ γιατί δυστυχώς πολλοί δεν ξέρουν και σου λένε γιατί το ένα γιατί το άλλο το τσοκ το μαμά το κοντάκι ίσιο γιατί το έχεις γυρίσει . Έχω αν κουραστεί να εξηγώ το αυτονόητο μερικές φορές.
 
Τώρα πάει έβαλα νέο αν είχα σκοπό να τη κρατήσω θα πήγαινα για κοντάκι καινούριο και πάπια ασορτι αλλά αφού θα φύγει καλύτερα να μην τα πειράζεις πολύ γιατί δυστυχώς πολλοί δεν ξέρουν και σου λένε γιατί το ένα γιατί το άλλο το τσοκ το μαμά το κοντάκι ίσιο γιατί το έχεις γυρίσει . Έχω αν κουραστεί να εξηγώ το αυτονόητο μερικές φορές.
Το είδα στην φωτο κ είπα ρε φίλε κ ένας που το έστριψε
 
Από την briley έχει γίνει 18,6 αυλός μεγαλύτερος κώνος , πορτινκ, γυάλισμα μηχανισμού , σκανδάλη , αντίβαρο στην βίδα της πάπιας , αλλαγή στο αυτάκι του κλείστρου και το κουμπί απελευθερωσης αυτού . Και δυο τσοκακια έσω έξω συν τα πέντε έσω έξω τα μαύρα που συνόδευαν το όπλο .
Έριξες καμιά τουφεκιά σε κανένα χαρτόνι να δούμε αποτελέσματα ... ;;;;
 
Όχι Βασίλη δεν έχω πάει πουθενά εδώ επίσημα ανοίγουν όλα 15 Σεπτέμβρη και δεν γουσταρω να βρεθεί κάποιος να μου πει καμια μαλακια . Καλα να μαστε θα γίνουν εν καιρο άσε που δεν έχω πάρει σχεδόν τιποτα φυσιγγια για cal 12 .
 
Πήρα διαζύγιο με την όμορφη ςς τα τυπικά έμειναν (χαρτουρα) κτλ.Καιρος να αρχίσω να κυνηγάω με την λιγότερο όμορφη αλλά το που το κορμί της(κοντάκι) είναι γάντι το άλλο μου μισό έχουμε τρομερή χημεία .
Περίμενα και εγώ να κάνεις δοκιμές με κώνους κτλ αλλά με την χαρά έμεινα.
Η άλλη τι είναι ;
 
Μπερναντελι ίδια με 1196 ρεμινγτον με πειραγμενο κώνο γύρω στα 7 εκ αλλά κοντάκι που κοιτάς και σκοτώνει από μόνο του αυτής ήταν το ένα ανάστροφο που έχασα .Αλλά την έχω κοντοκανη αν τη ήθελα για πολύ μακριά έβαζα την κανη της 1100 που είχα πειραγμενη και εκείνη .
 
Δοκιμή πάντως με το ανάστροφο της ςς στα 10 μέτρα με φυσίγγι κανονικό και μισοταπο θα ανεβάσω γιατί ο συνάδελφος που τη πήρε θα του δώσω ένα μπρίλει 5αρι και θα κρατήσω το ανάστροφο και θα ρίξω με την ςς του ξαδέλφου σύντομα κιόλας.
 
Δοκιμή πάντως με το ανάστροφο της ςς στα 10 μέτρα με φυσίγγι κανονικό και μισοταπο θα ανεβάσω γιατί ο συνάδελφος που τη πήρε θα του δώσω ένα μπρίλει 5αρι και θα κρατήσω το ανάστροφο και θα ρίξω με την ςς του ξαδέλφου σύντομα κιόλας.
Ανέβασε δοκιμή στα 10μ και μάθε υλικό για το τσοκ.
Αν δεν μπορέσεις θα προσπαθήσω να μάθω εγώ.
Το πιο πιθανό είναι να μην ασχοληθώ αλλά τουλάχιστον να υπάρχει η γνώση.
 
Αλλά Βασίλη δεν επαναπαυομε ποτέ θα βρω άκρη να ξέρεις και θα φτιάξω τσοκάκι και όχι 1 αλλά 3 .Αναστροφο 3/10 και 8η9/10 ήδη έχω βάλει ένα φίλο να μιλήσει κάπου το θέμα είναι ότι απαιτεί λεπτοδουλεια και ώρες ειδικά το εσωτερικό είναι δύσκολο το κωνικό και ακόμη πιο δυσκολη η λείανση λόγο μικρής διαμέτρου εκεί ζοριζονται .Θέλει μεράκι φίλε και τρέλα γι'αυτό που εμείς οι κυνηγοί την έχουμε αλλά οι υπόλοιποι που να καταλάβουν όπως δεν καταλαβαίνουν το πώς νιώθεις όταν ξημερώνει η σούρουπωνει και είσαι στο βουνό . Πίστεψε με τα μοναδικά λεφτά που δεν έχω μετανιώσει που έχω χαλάσει είναι για το κυνήγι και το ψάρεμα .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top