Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πολυ καλες συγκεντρωσεις κ στα σκαγια κ στα δραμια.
Στο κυνηγι τι λεει;
Στο κυνηγι δεν ξερω φιλε, το εχω δυο χρονια και δεν το εβαζα πανω, φετος θα σου πω ομως οτι δω, παντως ανεβαζει ταχυτητες οπως καταλαβα σημερα, θα το δοκιμασω και σε τενεκε μεσα στη βδομαδα να δω τι λεει απο δυναμη.
Οταν το ειχα παρει πριν δυο χρονια και ειχα κανει μερικες δοκιμες δεν μου αρεσε, σημερα μου φανηκε πολυ καλο, θα δουμε στην πορεια και θα ενημερωσω
 
View attachment 31966
Εκει που ειχα την Α4 εγινε χαμος απ τα σκαγια, ειναι πολυ συγκεντρωτικο το τσοκ
View attachment 31967View attachment 31968
Τα δραμια επανω τουφεκια ειναι win doublex 9βολο και κατω superkill mag nickel 10βολο στα 36 μετρα με το ιδιο τσοκ, ειναι βεβαια πολυ κλειστο για δραμια και ο κατασκευαστης γραφει να μην ριξεις δραμια
Πολύ σφιχτες τουφεκιες έβγαλε ρει. Και το Όσκαρ 33 για 5αρι το πηγε πολύ καλά. Αν ήταν 6αρι λογικά θα είχε τα ίδια σκάγια με το περκορσο. Αν χτυπήσεις τπτ στα 20-25 θα πέσει κατευθείαν κιμάς κάτω
 
Το σεταπ που παρουσιασε συναδελφος με τη δοσολογια του lambro disp με tekna στα 1.80 sg disp κ 34.5 γρ με 688 μην επιχειρησετε να το στησετε εχει πολλα μπαρ. Το εστησα σε cheddite απο 68.8-57.2. Μαλλον η υψηλη στηλη σκαγιων σε συνδυασμο με το 688 ανεβασαν πολυ.
 
Καλημερα, τωρα που φτανει η εναρξη του αγαπημενου μου θηραματος, του λαγου, κοιταζω για νεα φυσιγγια καθως δεν εχω καταληξει ακομα σε καποιο συγκεκριμενο. Εχω βαλει στο ματι τα winchester super speed 36gr και rottweil waidmannsheil 36gr σε no5.
Εχει καποιος φωτογραφιες απο δοκιμες απο 20-25 μετρα και πανω με μαμα τσοκ; Η και απο αλλο αν εχετε να προτεινετε καποιο καλο.
 
Καλημερα, τωρα που φτανει η εναρξη του αγαπημενου μου θηραματος, του λαγου, κοιταζω για νεα φυσιγγια καθως δεν εχω καταληξει ακομα σε καποιο συγκεκριμενο. Εχω βαλει στο ματι τα winchester super speed 36gr και rottweil waidmannsheil 36gr σε no5.
Εχει καποιος φωτογραφιες απο δοκιμες απο 20-25 μετρα και πανω με μαμα τσοκ; Η και απο αλλο αν εχετε να προτεινετε καποιο καλο.
Πάρε το rottweil !
 
Καλημερα, τωρα που φτανει η εναρξη του αγαπημενου μου θηραματος, του λαγου, κοιταζω για νεα φυσιγγια καθως δεν εχω καταληξει ακομα σε καποιο συγκεκριμενο. Εχω βαλει στο ματι τα winchester super speed 36gr και rottweil waidmannsheil 36gr σε no5.
Εχει καποιος φωτογραφιες απο δοκιμες απο 20-25 μετρα και πανω με μαμα τσοκ; Η και απο αλλο αν εχετε να προτεινετε καποιο καλο.
Κ rotweill semi magnum 40gr καλο αν κ βαρυ για την εποχη
 
Το σεταπ που παρουσιασε συναδελφος με τη δοσολογια του lambro disp με tekna στα 1.80 sg disp κ 34.5 γρ με 688 μην επιχειρησετε να το στησετε εχει πολλα μπαρ. Το εστησα σε cheddite απο 68.8-57.2. Μαλλον η υψηλη στηλη σκαγιων σε συνδυασμο με το 688 ανεβασαν πολυ.
Αδερφέ το 1.80χ34.5 είναι περίπου στα 650 μπαρ
 
Καλημερα, τωρα που φτανει η εναρξη του αγαπημενου μου θηραματος, του λαγου, κοιταζω για νεα φυσιγγια καθως δεν εχω καταληξει ακομα σε καποιο συγκεκριμενο. Εχω βαλει στο ματι τα winchester super speed 36gr και rottweil waidmannsheil 36gr σε no5.
Εχει καποιος φωτογραφιες απο δοκιμες απο 20-25 μετρα και πανω με μαμα τσοκ; Η και απο αλλο αν εχετε να προτεινετε καποιο καλο.
Το super speed είναι καλυτερο σε όλα από το rottweil.
 
Απογευματινή δοκιμή με φυσίγγι Rottweil Game edition Krown για κοράκια! Νο 5.5, 2.9χιλ, 34γρ, ταχύτητα 1412π/δ στο V1.5.μ. ζωηρό στην ανάκρουση για αυτό και έφυγε λίγο ψηλά η τουφεκιά, αλλά πολύ ωραία κατανομή, συγκέντρωση και δύναμη πάνω στην λαμαρίνα αλλά και στο περνάρι που καρφώθηκαν αρκετά σκάγια πάνω του, έβγαλα ένα από τον κορμό και παρέμενε σφαιρικό! Το συγκεκριμένο φυσίγγιο το δουλεύουν φίλοι στο εξωτερικό σε φάσσα και κοράκια με πολύ καλά αποτελέσματα σε μεγάλες αποστάσεις.
50μέτρα φουλ τσοκ 10/10
20210906_173908.jpg
20210906_174121.jpg
 
Απογευματινή δοκιμή με φυσίγγι Rottweil Game edition Krown για κοράκια! Νο 5.5, 2.9χιλ, 34γρ, ταχύτητα 1412π/δ στο V1.5.μ. ζωηρό στην ανάκρουση για αυτό και έφυγε λίγο ψηλά η τουφεκιά, αλλά πολύ ωραία κατανομή, συγκέντρωση και δύναμη πάνω στην λαμαρίνα αλλά και στο περνάρι που καρφώθηκαν αρκετά σκάγια πάνω του, έβγαλα ένα από τον κορμό και παρέμενε σφαιρικό! Το συγκεκριμένο φυσίγγιο το δουλεύουν φίλοι στο εξωτερικό σε φάσσα και κοράκια με πολύ καλά αποτελέσματα σε μεγάλες αποστάσεις.
50μέτρα φουλ τσοκ 10/10
View attachment 32042
View attachment 32043
Νικηφορε καλά κανεις κ σμπαραρεις πινακες...
Γιατί αν περιμενεις απο τα τρυγόνια.............
Οπως λέει κ ο χατζιωτης στο σάιτ του "Δεν είναι λίγοι οι φασσοκυνηγοι που το θεωρουν καλυτερο απο το colombo της ίδιας σειράς"...

Εχει κάτι κοπαδακια κουρουνες κ τριγυρίζουν για ενα...τεσταρισμα.......
 
Σχολασα στις 18:00 και επειδη τρυγονια δεν παιζουν ειπα να παιξω παλι λιγο, χαρτονια βρηκα μικρα 55×75 αλλα θα παρουμε μια ιδεα...

Δυο τουφεκιες εβγαλα φωτο και την τελευταια την ξεχασα, ηταν με Ρουμελ 34 νο6 στα 36 μετρα με LM παλι και ειχε βαλει 164 σκαγια στο 55×75

Εριξα ενα percorso no6 με LM στα 51 μετρα στο ιδιο χαρτονι να δω αν θα μου εδινε φασσα...περιμενω βασικα τη γνωμη σας, η επομενη τουφεκια ηταν με το comp n choke και superkill nickel 36 no3 στα 60 μετρα.

Σιγα σιγα αρχιζω να πιστευω οτι πρεπει να βιδωσω το LM πανω και να ξεχασω ολα τα υπολοιπα που εχω!!
20210906_190021.jpg20210906_184506.jpg
 
Καλημερα, τωρα που φτανει η εναρξη του αγαπημενου μου θηραματος, του λαγου, κοιταζω για νεα φυσιγγια καθως δεν εχω καταληξει ακομα σε καποιο συγκεκριμενο. Εχω βαλει στο ματι τα winchester super speed 36gr και rottweil waidmannsheil 36gr σε no5.
Εχει καποιος φωτογραφιες απο δοκιμες απο 20-25 μετρα και πανω με μαμα τσοκ; Η και απο αλλο αν εχετε να προτεινετε καποιο καλο.
Το δευτερο για εμενα ειναι κορυφη και το κυριο μου φουσεκι
Ουτε καιρο διαλεγει
Στο συστηνω ανεπιφυλακτα
 
Θα γραψει κανενας καμια γνωμη ρε παιχτουρες? .yel.
Θα σου πω εγώ τη γνώμη μου...
Ότι τσοκ και να βάλεις .sex hard.....;)
Πολύ καλές είναι οι τουφεκιές για αυτά τα μέτρα και σου διορθώνουν τυχών σκοπευτικό λάθος αφού "ανοίγουν" περισσότερο τα σκάγια.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top