Παρουσίαση Φυσιγγίων

Προσεχώς με την M2 ... (όταν θα μπορέσω να σφίξω με το χέρι την λαβή του όπλου)

Percorso #6 (2η δοκιμή)
Rem express #6 (2η δοκιμή)
Imperial (μαϊμού #4/0)
Imperial (μαϊμού #5)
Στόκας Max ???? #6
Rapid #4
Jordan πράσινο #2
Zotos #8
Jordan κόκκινο #8 (2η δοκιμή)
B&P MB #5
B&P MB #7
B&P MB #9
Lambro κίτρινο διασποράς #8

Αν βρω και κανένα άλλο θα το ρίξω.
Αυτά μπήκαν ήδη στο σακούλι των δοκιμών.

Ότι δεν δουλεύει χάρισμα στον ξάδερφο για γάμους ... ή στον πατέρα μου για καρακάξες που μας τρώνε τα αυγά.

IMG_20210901_155811.jpg
 
Last edited:
Ελληνικά φυσίγγια από εταιρείες που έχουν βλητικους σταθμούς, τεχνολογία ποιοτικό έλεγχο και σοβαρότητα θα προσθέσω εγω. Ναι τέτοια ελληνικά φυσίγγια προτιμώ και εγώ και ας είναι λίγο ακριβότερα. Τώρα αν ο άλλος αγοράζει μια μηχανή γόμωσης φυσιγγίων χωρίς σύχρονο ποιοτικό έλεγχο, βλητικο σταθμό κλπ από εμένα είναι όχι και ας είναι φθηνότερος.
Μεχρη ομως ενα σημιο το κοστος.η csb1 ειναι απο της φθινοτερες μπαρουτες.αν ειχε δηλαδη tecna που ειναι ποληηη πιο ακρηβη και περισοτερα γρ σκαγια 40γρ ας πουμε,ποσο επρεπε να κανει???30€?? Νορμαλ τημες θελουμε οχη φαρμακια.
 
Ελληνικά φυσίγγια από εταιρείες που έχουν βλητικους σταθμούς, τεχνολογία ποιοτικό έλεγχο και σοβαρότητα θα προσθέσω εγω. Ναι τέτοια ελληνικά φυσίγγια προτιμώ και εγώ και ας είναι λίγο ακριβότερα. Τώρα αν ο άλλος αγοράζει μια μηχανή γόμωσης φυσιγγίων χωρίς σύχρονο ποιοτικό έλεγχο, βλητικο σταθμό κλπ από εμένα είναι όχι και ας είναι φθηνότερος.
Πόσες εταιρείες στη χώρα μας έχουν βλητικο σταθμό?
 
Πόσες εταιρείες στη χώρα μας έχουν βλητικο σταθμό?
Απάντησαν οι συνάδελφοι και συμφωνώ. Λίγοι έχουν βλητικους σταθμούς αλλά αξίζουν θεωρώ τα λίγα χρήματα παραπάνω και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Επίσης υπάρχουν Έλληνες κατασκευαστές που γράφουν στα κουτιά, τι πυρίτιδα έχουν μέσα για να μην έχω και την απορία αν άλλαξε η πυρίτιδα. Οπότε δεν εννοώ να δώσω χρήματα σε εισαγόμενα φυσίγγια, δεν υστερούν τα ελληνικά σήμερα.
 
Προσεχώς με την M2 ... (όταν θα μπορέσω να σφίξω με το χέρι την λαβή του όπλου)

Percorso #6 (2η δοκιμή)
Rem express #6 (2η δοκιμή)
Imperial (μαϊμού #4/0)
Imperial (μαϊμού #5)
Στόκας Max ???? #6
Rapid #4
Jordan πράσινο #2
Zotos #8
Jordan κόκκινο #8 (2η δοκιμή)
B&P MB #5
B&P MB #7
B&P MB #9
Lambro κίτρινο διασποράς #8

Αν βρω και κανένα άλλο θα το ρίξω.
Αυτά μπήκαν ήδη στο σακούλι των δοκιμών.

Ότι δεν δουλεύει χάρισμα στον ξάδερφο για γάμους ... ή στον πατέρα μου για καρακάξες που μας τρώνε τα αυγά.

View attachment 31734
Το τελευταίο ριχτο σε θηραμα.
Τετοια φυσιγγια ειναι κριμα να ριχνονται σε χαρτι. Κ αν παλι δεν σου αρεσουν τα αγοραζω εγω. Σοβαρα μιλαω
 
Για ποιο λες βρε φιλε ??? Για το κιτρινο διασπορας ???
Νικολα το πηγαιναν διαολεμενα benelli με 18.3/18.4 αυλο, beretta 18.3 κ παλιοτερα franchi 48al, prestige, black magic.
Βολη κ θηραμα κοντα μακρυα.
Μονο στην auto 5 εψαχνα να δω που πηγαν τα σκαγια δεν το εριχνε καθολου καλα.
 
Νικολα το πηγαιναν διαολεμενα benelli με 18.3/18.4 αυλο, beretta 18.3 κ παλιοτερα franchi 48al, prestige, black magic.
Βολη κ θηραμα κοντα μακρυα.
Μονο στην auto 5 εψαχνα να δω που πηγαν τα σκαγια δεν το εριχνε καθολου καλα.
Το 95% από τις μπεκάτσες που έχω πάρει είναι με αυτό το φυσίγγι Στέλιο.
Έχω καμιά 20αριά ακόμα.
Φτάνουν για τα επόμενα 5-10 χρόνια :)
Ότι δουλεύει ή δεν με απογοητεύει το αγοράζω ξανά και δεν το αλλάζω.
Δεν ξέρω πότε αγοράστηκε, ελπίζω να μην τα αλλάξανε.
 
Το τελευταίο ριχτο σε θηραμα.
Τετοια φυσιγγια ειναι κριμα να ριχνονται σε χαρτι. Κ αν παλι δεν σου αρεσουν τα αγοραζω εγω. Σοβαρα μιλαω
Σιγά μην σου πάρω χρήματα.
Αν τα θες για την συλλογή σου ή γιατί απλά γουστάρεις στείλε πμ με διεύθυνση να σου στείλω καμιά 10αριά.
Αν θέλετε να κόψω ένα, κόβω.

Αυτά είναι.
Αγόραζα όμως τα ίδια και σε διαφορετικό κουτί παλιότερα.
Μπορεί να είναι μπερδεμένα παλιά με καινούργια στο κουτί :)

IMG_20210902_155352~2.jpgIMG_20210902_155342~2.jpg
 
Σιγά μην σου πάρω χρήματα.
Αν τα θες για την συλλογή σου ή γιατί απλά γουστάρεις στείλε πμ με διεύθυνση να σου στείλω καμιά 10αριά.
Αν θέλετε να κόψω ένα, κόβω.

Αυτά είναι.
Αγόραζα όμως τα ίδια και σε διαφορετικό κουτί παλιότερα.
Μπορεί να είναι μπερδεμένα παλιά με καινούργια στο κουτί :)

View attachment 31780View attachment 31781
Κοψε να δουμε εντοσθια αν θες
 
Σιγά μην σου πάρω χρήματα.
Αν τα θες για την συλλογή σου ή γιατί απλά γουστάρεις στείλε πμ με διεύθυνση να σου στείλω καμιά 10αριά.
Αν θέλετε να κόψω ένα, κόβω.

Αυτά είναι.
Αγόραζα όμως τα ίδια και σε διαφορετικό κουτί παλιότερα.
Μπορεί να είναι μπερδεμένα παλιά με καινούργια στο κουτί :)

View attachment 31780View attachment 31781
2014
Τους Αποστολου Ανδρεα 30/11

Ο πρωτος λαγος της μερας και η πρωτη ντουφεκια της μερα , στηταν με αυτο σε μια πανεμορφη φαση
Η πρωτη φορα που το εριχνα

Απο τους λαγους και τις κυνηγετικες μερες που θα μεινουν για παντα στο μυαλο μου

Δυστυχως δεν εχω την φωτο διαθεσιμη τωρα

ακομη εχω απο αυτο το κουτακι μερικα
Σε νουμερο 5 με s4

Θα με ενδιαφερε εαν ξερει καποιος εαν περαμενουν τα ιδια, θα ηθελα να παρω ακομη ενα κουτακι
 
Back
Top