Browning Team

Δηστηχως οι λεφταδες εχουν αυτην την νοοτροποια να ειρωνευωνται τα παντα.
Δεν καταλαβενουν οτι και αυτοι σε δυο μετρα λακο θα μπουν
Ετσι ακριβως ... Καλα και τα πολλα καλα και τα λιγα αρκει να ξερεις να ζεις
 
Ετσι ακριβως ... Καλα και τα πολλα καλα και τα λιγα αρκει να ξερεις να ζεις
Κανεις δεν λεει οχι στα λεφτα αλλα προτα να εισαι ανθρωπος ...εξαλου εσεις κανεται ενα αθλημα και επηβαλεται να βοιθας τον συναθλητη σου
 
Κακά τα ψέμματα όπως σε όλες τις δραστηριότητες, έτσι και στη σκοποβολή υπάρχουν "μπουμπούκια". Πάλι καλά που είναι ατομικό το άθλημα και δεν χρειάζονται πολλά πολλά. Με τον καιρό ξεχωρίζεις ποιός είναι σωστός για να κάνεις και μια κουβέντα παραπάνω. Με γειά το όπλο Ηλία.
 
Οποιο παλικαρι θελει να δοκιμασει να ριξει με prosport η θελει να δει.πως ειναι για να αγορασει ευχαριστως να του το δωσω στο σχιστο που παω συνηθος να κανει τις δοκιμες του ...γιατι εμενα κατι μαγκες με prosport οταν τους ρωταγα για το οπλο τι και πως μου λεγανε με 3800 περνεις ενα και δοκιμαζεις
Ωραιος φιλε καλα κανεις μακαρι να ταν σαν και σενα και αλλοι! κωλομαγκες παντου υπαρχουν
 
Κακά τα ψέμματα όπως σε όλες τις δραστηριότητες, έτσι και στη σκοποβολή υπάρχουν "μπουμπούκια". Πάλι καλά που είναι ατομικό το άθλημα και δεν χρειάζονται πολλά πολλά. Με τον καιρό ξεχωρίζεις ποιός είναι σωστός για να κάνεις και μια κουβέντα παραπάνω. Με γειά το όπλο Ηλία.
Ευχαριστω πολυ :)
 
Οποιο παλικαρι θελει να δοκιμασει να ριξει με prosport η θελει να δει.πως ειναι για να αγορασει ευχαριστως να του το δωσω στο σχιστο που παω συνηθος να κανει τις δοκιμες του ...γιατι εμενα κατι μαγκες με prosport οταν τους ρωταγα για το οπλο τι και πως μου λεγανε με 3800 περνεις ενα και δοκιμαζεις
Μπράβο ρε Ηλία. Σκέπτεσαι πολύ σωστά. Μακάρι να μπορούσα να δοκιμάσω το όπλο , όπως σου είπα το καλοβλέπω. Υπογραμμίζω τον τρόπο που σκέφτεσαι και κάνω έναν παραλληλισμό. Πριν 40-45 χρόνια περνώντας έξω από έναν όμιλο αντισφαίρισης είδα μια ταμπέλα που έλεγε: "επιτρέπεται η είσοδος ΜΟΝΟ σε μέλη". Πέρασαν κάποιοι προοδευτικοί πρόεδροι και οι όμιλοι άνοιξαν τις πόρτες στον κόσμο. Και μόνο όταν έφυγαν οι ταμπέλες αυτές, είδαμε στην Ελλάδα παιδιά σαν τον Οικονομίδη, Δανιηλίδου και άλλους και φτάσαμε τώρα να βλέπουμε Σάκκαρη και Τσιτσιπά σε grand slam. Πολύ φοβάμαι ότι μπορεί τα σκοπευτήρια να είναι ανοιχτά για τον κόσμο αλλά στην νοοτροπία δυστυχώς σε πολλές περιπτώσεις είμαστε ακόμα πίσω, μπορεί και στην εποχή "ΜΟΝΟ για μέλη". Αν δεν αλλάξουμε και τον τρόπο σκέψης οι Μαυρομάτης, Κατσουράνη, Μήτας κλπ θα είναι πυροτεχνήματα. Δεν φτάνει μόνο να ανοίξουν τα σκοπευτήρια, θέλει και οι υπάρχοντες σκοπευτές να αγκαλιάσουν τους νέους για να καλλιεργηθεί το όποιο ταλέντο κι όχι να βγαίνουν τα κόμπλεξ του καθενός. Off topic και σταματάω εδώ αλλά τι να κάνουμε πρέπει να φτάσουμε στο σημείο και η πρόσβαση στα σκοπευτήρια να είναι προσιτή όπως είναι τώρα η πρόσβαση στα γήπεδα τέννις.
 
Last edited:
Πριν από κάτι βδομάδες ήλθε στα χέρια μου η καινούργια Maxus 2 που μολις κυκλοφορησε σε περιορισμενο αριθμο στην Ευρωπη. Πολλες οι αλλαγες σε σχεση με το προηγουμενο μοντελο. Βγαινει μονο σε 3.5 ιn και προοριζεται για βαλτοκυνηγι. Παρολα αυτα εχω ηδη περιπου 1000 τουφεκιες στο σκοπευτηριο με 24 και 28 γρ Ν7 ατσαλινα (δεν επιτρεπονται μολυβια στα σκοπευτηρια στη κεντρικη Ευρωπη). Aπο οσα εχω δει μεχρι τωρα και η λειτουργια και η βλητικη αποδοση αριστη. Δοκιμες σε θηραμα δεν εχω ακομη, απο τον Αυγουστο θα εχω σε κορακια και φασσες. Εδω λιγες εικονες οπως τις κατεγραψε η Shotkam απο την επισκεψη μου στο σκοπευτηριο του Dornsberg της Γερμανιας το προηγουμενο Σαββατο
 
Πριν από κάτι βδομάδες ήλθε στα χέρια μου η καινούργια Maxus 2 που μολις κυκλοφορησε σε περιορισμενο αριθμο στην Ευρωπη. Πολλες οι αλλαγες σε σχεση με το προηγουμενο μοντελο. Βγαινει μονο σε 3.5 ιn και προοριζεται για βαλτοκυνηγι. Παρολα αυτα εχω ηδη περιπου 1000 τουφεκιες στο σκοπευτηριο με 24 και 28 γρ Ν7 ατσαλινα (δεν επιτρεπονται μολυβια στα σκοπευτηρια στη κεντρικη Ευρωπη). Aπο οσα εχω δει μεχρι τωρα και η λειτουργια και η βλητικη αποδοση αριστη. Δοκιμες σε θηραμα δεν εχω ακομη, απο τον Αυγουστο θα εχω σε κορακια και φασσες. Εδω λιγες εικονες οπως τις κατεγραψε η Shotkam απο την επισκεψη μου στο σκοπευτηριο του Dornsberg της Γερμανιας το προηγουμενο Σαββατο
Βρηκες τον σωστο δρομο παυλο ...:) καλοντουφεκο
 
Πριν από κάτι βδομάδες ήλθε στα χέρια μου η καινούργια Maxus 2 που μολις κυκλοφορησε σε περιορισμενο αριθμο στην Ευρωπη. Πολλες οι αλλαγες σε σχεση με το προηγουμενο μοντελο. Βγαινει μονο σε 3.5 ιn και προοριζεται για βαλτοκυνηγι. Παρολα αυτα εχω ηδη περιπου 1000 τουφεκιες στο σκοπευτηριο με 24 και 28 γρ Ν7 ατσαλινα (δεν επιτρεπονται μολυβια στα σκοπευτηρια στη κεντρικη Ευρωπη). Aπο οσα εχω δει μεχρι τωρα και η λειτουργια και η βλητικη αποδοση αριστη. Δοκιμες σε θηραμα δεν εχω ακομη, απο τον Αυγουστο θα εχω σε κορακια και φασσες. Εδω λιγες εικονες οπως τις κατεγραψε η Shotkam απο την επισκεψη μου στο σκοπευτηριο του Dornsberg της Γερμανιας το προηγουμενο Σαββατο
Για πες τη αλαγες εχει παυλο να ξερω τι θα παρο
 
Για πες τη αλαγες εχει παυλο να ξερω τι θα παρο
Eξωτερικα άλλο κοντάκι, ποιο λεπτή πάπια, βίδα στην πάπια, μοχλό όπλισης μεγάλο, ποιο μεγάλος χώρος όπλισης για χρήση με γάντια, πλαστικά ένθετα σε κοντάκι και πάπια για καλύτερα πιασίματα. Εσωτερικά 18.8 αυλός, και γύρω στα 5 με 6 εκ κώνο
 
Eξωτερικα άλλο κοντάκι, ποιο λεπτή πάπια, βίδα στην πάπια, μοχλό όπλισης μεγάλο, ποιο μεγάλος χώρος όπλισης για χρήση με γάντια, πλαστικά ένθετα σε κοντάκι και πάπια για καλύτερα πιασίματα. Εσωτερικά 18.8 αυλός, και γύρω στα 5 με 6 εκ κώνο
Εσωτερικα στην κανη ειναι ιδια με την duck blind που εχω...ξαναγηρισαν στον μεγαλο κωννο...εξωτερικα ειναι πολυ ενδιαφερον η αλαγες ...κουκλαρα
 
Πριν από κάτι βδομάδες ήλθε στα χέρια μου η καινούργια Maxus 2 που μολις κυκλοφορησε σε περιορισμενο αριθμο στην Ευρωπη. Πολλες οι αλλαγες σε σχεση με το προηγουμενο μοντελο. Βγαινει μονο σε 3.5 ιn και προοριζεται για βαλτοκυνηγι. Παρολα αυτα εχω ηδη περιπου 1000 τουφεκιες στο σκοπευτηριο με 24 και 28 γρ Ν7 ατσαλινα (δεν επιτρεπονται μολυβια στα σκοπευτηρια στη κεντρικη Ευρωπη). Aπο οσα εχω δει μεχρι τωρα και η λειτουργια και η βλητικη αποδοση αριστη. Δοκιμες σε θηραμα δεν εχω ακομη, απο τον Αυγουστο θα εχω σε κορακια και φασσες. Εδω λιγες εικονες οπως τις κατεγραψε η Shotkam απο την επισκεψη μου στο σκοπευτηριο του Dornsberg της Γερμανιας το προηγουμενο Σαββατο
Καλοριζικο και καλοντουφεκο φιλε με υγεια
 
Back
Top