Ποια γόμωση στο τρυγόνι - Δημοσκόπηση της Klampani Research

Ποια γόμωση στο τρυγόνι;

  • 24

  • 28

  • 30

  • 31

  • 32

  • 33

  • 34

  • 35

  • 36

  • τα χωνεύει όλα το μυδράλιό μου


Results are only viewable after voting.
Μακαρι μη μου γινουν τπτ φλουφλιδες μονο κι ασ κανω απορτ παντως τρωνε κυνηγι τους αρεσει πολυ
Δεν θα γινουν φλουφλιδες
Και να μην τους αρεσει το κυνηγι κατι αλλο θα τους αρεσει
Εμενα ο μεγαλος δεν θελει να κυνηγα
Εχει τρελα με τα οπλα κ την σκοποβολη ομως ειδικα τα αεροβολα
Ο μικρος δειχνει πολυ ενδιαφερον αλλα βαριεται κ ευκολα
Η κορη ειναι τρελαμενη!!!!
Σκυλια κ κυνηγι!!!
Ξερει τα θηραματα ξερει την εκπαιδευση ξερει την φερμα ξερει την ποντα ξερει τα φυτα τους θαμνουσ
Εχει κληση ξεκαθαρα
Μακαρι να της μεινει
Δεν τους πιεζω εγω καθολου

Ηδη εχω θεμα να βγω εκπαιδευτικο και φευγω κρυφα οταν ειναι δυσκολο μερος για μωρο να το πετπατησει
Και οταν ερθω φωναζει η γυναικα γιατι ξυπνα κ κλαιει μολις δει οτι δεν την πηρα
Γιαυτο καλα μωρα να ειναι προκομενα κ οτι τους αρεσει θα ακολουθησουν
 
Κάτσε να γράψω δύο λόγια για να μην παρεξηγηθω στο τέλος.Οταν κάποιος παίρνει μια εταιρία στα χέρια του και ΔΕΝ μπορεί να βγάλει ούτε τα φυσίγγια του προηγούμενου,τότε υπάρχει πρόβλημα.Ας βγεί όποιος συνάδελφος θέλει να μου πει ότι η ΝSI βγάζει τα ίδια ή ακόμα καλύτερα φυσίγγια από την maionchi π.χ.Ειναι σαν να λέμε ότι πήγα εγώ και αγόρασα τον Στόκα ενώ ζούσε και έβγαλα αντί για φυσίγγια (με πατέντες που φτιάχτηκε ολόκληρη Αμερική) σκορδακια για το Πάσχα.Προλαβα τα παλιά Λαμπρο,έχω ακόμα κουτιά και δεν μου πάει το χέρι να τα ρίξω.Αντε τώρα πες μου εσύ!!

*18 χρόνων στα υδρόβια με το καφέ να κενταει,έγλυφα τους κάλυκες τόσο που μέχρι να γυρίσω σπίτι είχαν σκουριάσει!!
Αλεξ περσι βρηκα ενα πεταμενο απ τα παλια αφοι λαμπρου με κεντρικη συντηξη καφε το εβαλα στη θαλαμη φιλε και επεσε ξερη η φασσα αστο φιλε
 
Aσε ρε που θα γίνουν φλουφληδες! Έχουν γονιδια! Κοίτα ο πατέρας μου είναι και κυνηγός και ψαρας. Εγώ κάνω και τα δυο , Ο αδερφός μου μόνο ψαρευει. Άρα είχε επιτυχία ο γέρος μεγαλη!!!
Δεν θα γινουν φλουφλιδες
Και να μην τους αρεσει το κυνηγι κατι αλλο θα τους αρεσει
Εμενα ο μεγαλος δεν θελει να κυνηγα
Εχει τρελα με τα οπλα κ την σκοποβολη ομως ειδικα τα αεροβολα
Ο μικρος δειχνει πολυ ενδιαφερον αλλα βαριεται κ ευκολα
Η κορη ειναι τρελαμενη!!!!
Σκυλια κ κυνηγι!!!
Ξερει τα θηραματα ξερει την εκπαιδευση ξερει την φερμα ξερει την ποντα ξερει τα φυτα τους θαμνουσ
Εχει κληση ξεκαθαρα
Μακαρι να της μεινει
Δεν τους πιεζω εγω καθολου

Ηδη εχω θεμα να βγω εκπαιδευτικο και φευγω κρυφα οταν ειναι δυσκολο μερος για μωρο να το πετπατησει
Και οταν ερθω φωναζει η γυναικα γιατι ξυπνα κ κλαιει μολις δει οτι δεν την πηρα
Γιαυτο καλα μωρα να ειναι προκομενα κ οτι τους αρεσει θα ακολουθησουν
Τετια να ακουω Παιδια να τρελενομε αχαχαχαχα να τους χερεστε και σεις τους δικους σας γιους κορες ανιψια
 
Ο σεβασμος στον πελατη ο ανταγωνισμος και το prestige του να παραγεις κατι ανωτερης πιοτητας εχουν εξαφανιστει πλεων μονο σκουπιδια ολοι συνενοημενοι να μας πουλανε και μαλιστα πανακρυβα
 
Κάτσε να γράψω δύο λόγια για να μην παρεξηγηθω στο τέλος.Οταν κάποιος παίρνει μια εταιρία στα χέρια του και ΔΕΝ μπορεί να βγάλει ούτε τα φυσίγγια του προηγούμενου,τότε υπάρχει πρόβλημα.Ας βγεί όποιος συνάδελφος θέλει να μου πει ότι η ΝSI βγάζει τα ίδια ή ακόμα καλύτερα φυσίγγια από την maionchi π.χ.Ειναι σαν να λέμε ότι πήγα εγώ και αγόρασα τον Στόκα ενώ ζούσε και έβγαλα αντί για φυσίγγια (με πατέντες που φτιάχτηκε ολόκληρη Αμερική) σκορδακια για το Πάσχα.Προλαβα τα παλιά Λαμπρο,έχω ακόμα κουτιά και δεν μου πάει το χέρι να τα ρίξω.Αντε τώρα πες μου εσύ!!

*18 χρόνων στα υδρόβια με το καφέ να κενταει,έγλυφα τους κάλυκες τόσο που μέχρι να γυρίσω σπίτι είχαν σκουριάσει!!
Τι να πρωτοθυμηθούμε απ τα παλιά καλά; Λαμπρο καφέ κόκκινο άσπρο μπλέ; Δορκάς export , velox 33 και 2001; Πυρκάλ μαυρο, αρτεμις derby, ideal;. Champion πράσινο; Κένταυρος jk6; Στόκας double; Εισαγωγής maionchi s4 , tordo και heavy load με tecna; και πόσα άλλα που δεν θυμάμαι...
 
Ο σεβασμος στον πελατη ο ανταγωνισμος και το prestige του να παραγεις κατι ανωτερης πιοτητας εχουν εξαφανιστει πλεων μονο σκουπιδια ολοι συνενοημενοι να μας πουλανε και μαλιστα πανακρυβα
Τα κοροιδευεις τα 28 γρ με σκληρα σκαγια , κ οποιον τα ριχνει τον λες ραντουλοβιτς , αλλα στο εμποριο πλεον τα πιο ποιοτικα φυσιγγια αυτα με διαφορα ειναι , κ να θυμασαι παντα , ποτε δεν γραφω για εμενα , παντα γενικα
 
Τα κοροιδευεις τα 28 γρ με σκληρα σκαγια , κ οποιον τα ριχνει τον λες ραντουλοβιτς , αλλα στο εμποριο πλεον τα πιο ποιοτικα φυσιγγια αυτα με διαφορα ειναι , κ να θυμασαι παντα , ποτε δεν γραφω για εμενα , παντα γενικα
Δεν το κοροηδεψα το 28 μητσο απλα λεω δε μπωρει ο καθενας να τα δουλεψει ο καθενας φιλε μονο οι καλοι σκοπευτες μη μπερδεβεις τα λεγομενα μου οι καλοι σκοπευτες να πανε αλλου ειπα εδω ειναι κλαμπανι αχαχα εχω μαθει για σενα οτι εισαι πολυ καλο τουφεκι φιλε δεν κοροηδευω απλα τη γνωμη σου δε μπωρει να την ασπαστει ο μεσος κυνηγος
 
Πέρα από την πλάκα,γνώμη μου πάντα πως ένα φυσιγγάκι 30-31gr No8 στην (έναρξη) όπου τα πουλιά συνήθως έχουν standard πέρασμα κ ξέρουμε που θα τα περιμένουμε......και στα (περάσματα) λόγο ότι θα περάσουν κ ψηλά κ μακριά κ γενικότερα ακανόνιστα,τότε είναι ιδανικό για το τρυγόνι τα 33-34gr No7...
 
Εγώ θα την πω την αμαρτία μου.
Δεν θέλω βρε παιδιά να αγοράζω 10 κουτιά φυσίγγια, ένα για πιτσούνια, ένα για περασματιάρικα, ένα για το πρωί, ένα για το μεσημέρι, ένα για κρύο και ένα για ζέστη.
Ούτε να χρειάζομαι άλλα τόσα για τσίχλες και άλλα τόσα για ορτύκια και πάει λέγοντας.

Έχω καταλήξει σε ένα φυσίγγι 32γρ (Jordan κόκκινο) που θεωρώ ότι σκοτώνει καλά μικρά θηράματα σε νορμάλ θερμοκρασίες και τέλος.
Παίζω απλά με τα σκάγια 7-9.

Ίσως να μην είναι το καλύτερο στην Ελλάδα, είναι όμως το καλύτερο που έχω δοκιμάσει ανάμεσα σε 5-6.
 
Last edited:
Εγώ θα την πω την αμαρτία μου.
Δεν θέλω βρε παιδιά να αγοράζω 10 κουτιά φυσίγγια, ένα για πιτσούνια, ένα για περασματιάρικα, ένα για το πρωί, ένα για το μεσημέρι, ένα για κρύο και ένα για ζέστη.
Ούτε να χρειάζομαι άλλα τόσα για τσίχλες και άλλα τόσα για ορτύκια και πάει λέγοντας.

Έχω καταλήξει σε ένα φυσίγγι 32γρ (Jordan κόκκινο) που θεωρώ ότι σκοτώνει καλά μικρά θηράματα σε νορμάλ θερμοκρασίες και τέλος.
Παίζω απλά με τα σκάγια 7-9.

Ίσως να μην είναι το καλύτερο στην Ελλάδα, είναι όμως το καλύτερο που έχω δοκιμάσει ανάμεσα σε 5-6.
Το βασικο ειναι να μενει σχετικα σταθερο σε βαθος χρονου, και επειτα το καθε φυσιγγι το βρισκεις και σκοπευτικα
 
Το βασικο ειναι να μενει σχετικα σταθερο σε βαθος χρονου
Πολύ σημαντικό.
Το ρίχνω χρόνια και σκοτώνει καλά πάντα.

Δεν ξέρω αν αλλάζουν τα σωθικά, απλά βλέπω τα αποτελέσματα.
Δεν κάνω διαφήμηση, απλά εξηγώ την λογική μου στην αγορά φυσιγγίων.
+1 είναι Ελληνικό.
Για τρυγόνι πάω με 30 ίδια φυσίγγια στην αρμάθα νο 7 και 8.

Δεν θέλει εξειδικευμένο φυσίγγι το τρυγόνι.
Οι θερμοκρασίες είναι υψηλές.
Αυτό που χρειάζεται είναι καλή σκόπευση.

Δεν κάνουν την διαφορά 4 γρ. σκάγια σε νορμάλ αποστάσεις αν η τουφεκιά πάει κέντρο και το φυσίγγι δοκιμασμένο.
 
Συμφωνω 100%.

Σκοπευτικα θελει να εισαι καλα, συνηθως μετα απο μηνες απραξιας οι περισσοτεροι ειμαστε κουμπωμενοι και πεφτει κλαμπανι τρελλο στην αρχη. Αν ομως εισαι λιγο προπονημενος, κανεις δουλεια ανετα με τα φυσιγγια που ξερεις
 
Πολύ σημαντικό.
Το ρίχνω χρόνια και σκοτώνει καλά πάντα.

Δεν ξέρω αν αλλάζουν τα σωθικά, απλά βλέπω τα αποτελέσματα.
Δεν κάνω διαφήμηση, απλά εξηγώ την λογική μου στην αγορά φυσιγγίων.
+1 είναι Ελληνικό.
Για τρυγόνι πάω με 30 ίδια φυσίγγια στην αρμάθα νο 7 και 8.

Δεν θέλει εξειδικευμένο φυσίγγι το τρυγόνι.
Οι θερμοκρασίες είναι υψηλές.
Αυτό που χρειάζεται είναι καλή σκόπευση.

Δεν κάνουν την διαφορά 4 γρ. σκάγια σε νορμάλ αποστάσεις αν η τουφεκιά πάει κέντρο και το φυσίγγι δοκιμασμένο.
Μια ερωτηση , ποιο φυσιγγι εχει πιο πολλα σκαγια ; το 33 γρ ν 7 η το 28 γρ ν 8 ;;
 
Εγώ θα την πω την αμαρτία μου.
Δεν θέλω βρε παιδιά να αγοράζω 10 κουτιά φυσίγγια, ένα για πιτσούνια, ένα για περασματιάρικα, ένα για το πρωί, ένα για το μεσημέρι, ένα για κρύο και ένα για ζέστη.
Ούτε να χρειάζομαι άλλα τόσα για τσίχλες και άλλα τόσα για ορτύκια και πάει λέγοντας.

Έχω καταλήξει σε ένα φυσίγγι 32γρ (Jordan κόκκινο) που θεωρώ ότι σκοτώνει καλά μικρά θηράματα σε νορμάλ θερμοκρασίες και τέλος.
Παίζω απλά με τα σκάγια 7-9.

Ίσως να μην είναι το καλύτερο στην Ελλάδα, είναι όμως το καλύτερο που έχω δοκιμάσει ανάμεσα σε 5-6.
Συμφωνώ απόλυτα. Σιγά μην ψειρίζω τη μαϊμού μπας και πάρω 2 τσίχλες παραπάνω. Κένταυρος silver για όλα τα κυνήγια μέχρι μεγέθους φασσας.
 
Καλος εισαι αλλα λιγος , As 1.45 x cx 2000 x 28 gr ν 8 1/2 5 % αντιμ x piston skeet 23 x 8 αστερι x 12 χιλ μετ x 58 χιλ κ αντε γεια
Δεν χρειάζονται χαρακτηρισμοί απαξιωτικοί .Ναί είμαι αυτό που είμαι λίγος ίσως .
Ξέρεις η διαφορά μεταξύ του set up που έδωσα κι'αυτού που έγραψες είναι χαοτική .
Αυτό που έγραψα ε΄ναι καθαρά ένα set up δικής μου επινόησης και στησίματος .
Το 28 άρι που έγραψες είναι το αγωνιστικό NSI DUE SPORTING το οποίο μετέτρεψες σε κυνηγετικό
κόβωντας λίγη ταχύτητα με cx2000 αντί 688 ,κλείσιμο 8* αντί 6* και τελικό 58 αντί 57.60
 
Δεν χρειάζονται χαρακτηρισμοί απαξιωτικοί .Ναί είμαι αυτό που είμαι λίγος ίσως .
Ξέρεις η διαφορά μεταξύ του set up που έδωσα κι'αυτού που έγραψες είναι χαοτική .
Αυτό που έγραψα ε΄ναι καθαρά ένα set up δικής μου επινόησης και στησίματος .
Το 28 άρι που έγραψες είναι το αγωνιστικό NSI DUE SPORTING το οποίο μετέτρεψες σε κυνηγετικό
κόβωντας λίγη ταχύτητα με cx2000 αντί 688 ,κλείσιμο 8* αντί 6* και τελικό 58 αντί 57.60
Λαμπη δεν ειχα σκοπο να σε μειωσω , εγραψα μια εκφραση σαν σλογκαν , η συνταγη που εγραψα ειναι πολυ γρηγορη , παρα πολυ φονικη ,εχει τρομερη κατανομη κ διπλη ατρακτο στην τουφεκια , σε δικαννα οπλα παρα πολυ ανετη κ πολυ ευκολη να την φτιαξει οποιος θελει , στα μετρα που ριχνουν οι πιο πολλοι κυνηγοι ο piston skeet ειναι το πιο θανατηφορο βυσμα , οσο για το αντιγραφη που εγραψες λαθος σου , αν το παμε ετσι ολες οι συνταγες των ιδιογομωτων παραλλαγες εμπορικων φυσιγγιων ειναι ;; καμια σχεση φυσικα , κ κατι τελευταιο , σε μικρα κ γρηγορα πουλια θεωρω προσωπικα κανονα την χρηση x 28 πυριτιδων , τον φανταζεσαι τον λογο ;;;
 
Back
Top