Ρυθμιστική 2021 και το μέλλον του τρυγονιού

Eίναι μια περίοδος δύσκολη για όλους και για όλους εμάς που αγαπάμε το κυνήγι ακόμη και για τους επαγγελματίες κυνηγοπατέρες. Το νησί μου στήριξε το ΚΕΚ με πρώτους στην επικράτεια σε ψήφους. Μεγάλος αντίπαλος δεν ήταν μόνο τα κόμματα αλλά και και η ΚΣΕ διότι και η ΔΚΟΣΕ ανήκει σε αυτήν εμποδίζοντας να μας δώσουν τα ιδιόκτητα γραφεία του συλλόγου και για συμπεριφορά προέδρου ομοσπονδίας. Το κακό για το κυνήγι είναι ότι δεν έχουν καταλάβει όλοι αυτοί οι άνθρωποι ότι ο κόσμος από κάτω θέλει αλλαγές νομίζουν ότι ο κόσμος τους ακολουθεί δεν είναι όμως ετσι θα τους ψηφίσουν πάλι οι κολλητοί πρόεδροι . Το δηλώνω ανοικτά ότι το τελευταίο ψηφοδέλτιο του ΚΕΚ το έριξα στις τελευταίες εκλογές θα στηρίξω την επανέναρξη του κόμματος αλλά πιστεύοντας κατά βάθος ότι είναι χαμένη υπόθεση από χέρι.
 
Γιατι βρε παιδια, τόση φαγωμάρα? Τι εχουμε να χωρίσουμε?
Ξερουμε ολοι μας οτι το κυνήγι συρικνώνεται...και τα παιδιά των κυνηγών, ενα πολύ μικρο ποσοστό ακολουθάνε...
Σε καμια 10/15/20 (ισως και πολλα λεω)χρόνια, δεν θα υπαρχει στην χώρα μας ελεύθερο κυνηγι, και ελάχιστοι κυνηγοί...
Εγω δεν βλέπω οτι μπορει να αντιστραφεί το κλίμα, δυστυχώς...
Καλοπροαίρετα παντα
 
Καλημέρα,
την τελευταία "έκθεση" (ιδεών ;;; ) αυτή δηλαδή που δείχνει μείωση πληθυσμού και που πάνω σε αυτή στιρίχθηκε το αφήγημα της "πίεσης" από την ΕΕ την έχεις υπόψη σου.
Αυτό ψάχνω, .... υπάρχει ή τα πάντα είναι στο μιλητό και στο "έλα μωρέ" ;
Όπως λέει και η ΚΣΕ "παρά τις πιέσεις που ασκούνται από την Ευρωπαϊκή Ένωση για πλήρη απαγόρευση του κυνηγιού του σε όλες τις χώρες – μέλη"
Ποιες γ@μημένες πιέσεις είναι αυτές ;

Επίσης η ΚΣΕ μας λέει ότι "ώστε η χώρα μας να μην εμπλακεί σε νομικές διελκυστίνδες με την Ευρωπαϊκή Επιτροπή".
Από αυτό καταλαβαίνω επίσης ότι το δεσμευτικό, φανταστικό;;; και αόρατο;;; κείμενο που έχει υπογράψει, αποδεχθεί και πρέπει να εφαρμόσει η Ελλάδα πρέπει να προβλέπει και κυρώσεις προς την χώρα μας αν δεν υπάρχει συμμόρφωση.
Που είναι το κείμενο αυτό ;

Τελικά μας δουλεύουν με φανταστικά δεδομένα ή όχι ;

Αν η ΚΣΕ έχει πειστεί ότι ο πληθυσμός του τρυγονιού έχει μειωθεί (άσχετα αν οφείλεται κυρίως στο κυνήγι ή όχι) να το πει και να λάβει άμεσα μέτρα, ανεξαρτήτως εκθέσεων.

Αν ο υπουργός έχει πειστεί και η ΚΣΕ όχι, να λάβει μονομερώς την απόφαση ο υπουργός.

Αν υπάρχει δεσμευτικό κείμενο για την Ελλάδα θέλω να δω.

Ζητάω κάτι τρελό ;

Εγώ αυτό που βλέπω είναι 3 νοματαίους να προσπαθεί ο ένας να ρίξει την ευθύνη στον άλλο.

Αυτά είναι τα μισόλογα, τα ψέματα ή οι μισές αλήθειες της ΚΣΕ, που εκνευρίζουν όλους μας.

Δεν θα ασχοληθώ άλλο εκτός και αν υπάρχουν στοιχεία.
Στην "έκθεση" πάντως του 2018 υπήρχε αύξηση του τρυγονιού στην Ελλάδα :)

Καλό ΣΚ σε όλους.
Ψαχνά ή Μαλακάσα το ΣΚ ... θα έχει πέρασμα δισκάκια ;)
Ψαχνά θα έχει μποφορια πολλα.....
 
29/8 ... συνέδριο του ΚΕΚΑ
Δώσε και συντεταγμένες.
Ώρα, σημείο, πρόγραμμα κτλ
Τετραγωνικά μέτρα του χώρου που νοικιάσατε για να ξέρουμε χωρητικότητα.

Προτείνω ένα live για όσους δεν μπορούν να έρθουν ή δεν χωράνε.

Είσοδος ελεύθερη ;;;
Αν ναι τότε το live είναι απαραίτητο ... ειδικά με 5000 κρούσματα ...
 
Last edited:
Δώσε και συντεταγμένες.
Ώρα, σημείο, πρόγραμμα κτλ

Προτείνω ένα live για όσους δεν μπορούν να παραβρεθούν.
Έλα μου ντε! Κύριοι στο 2021 είμαστε. Μέχρι και ο σουβλατζης της γειτονιάς έχει site και κανάλι στο YouTube και εσείς έχετε τακτικές....ΠΚΣ ακομη. Ενημερώστε τον κόσμο. Η μήπως δεν υποχρεούστε όπως δεν υποχρεούται η ΚΣΕ όπως γράφτηκε χθες εδώ μεσα?????
 
Πολύ σωστά!


Η αλήθεια είναι ότι έχουμε φτάσει όταν γράφεται κάτι υπέρ της ΚΣΕ να θεωρείται ότι το γράφει οικολόγος! Θα έπρεπε να μας προβληματίσει το γεγονός αυτό αφού 130.000 κυνηγοί βγάζουν άδειες στην ΚΣΕ.....γιατί δεν υπάρχει μεγάλο κύμα εναντίωσης ως προς αυτήν.
Μηπως μας διαφευγει οτι μεγαλη μεριδα των Κυνηγων στηριζει τους Κυνηγετικους Συλλογους που ανηκει ειτε ενεργα
ειτε συμμετεχοντας ακομα και με μια θεωρηση αδειας
οπως επισης οτι υπαρχουν πολλες φιλικες σχεσεις μεταξυ Μελων των Συλλογων
οποτε ειναι δικαιολογημενος ο αριθμος των 130.000 αδειων προς την ΚΣΕ ?
Αυτο σημαινει οτι 130.000 Κυνηγοι στηριζουν τις επιλογες της ΚΣΕ ?
Ας κανουν μια συγκεντρωση σε μια πλατεια να δουμε ποσοι θα τους ακολουθησουν θυμομαστε και παλιοτερα στις εκθεσεις με τις περιβοητες ομιλιες

Όντως η κοινωνία σε ένα βαθμό μας ανέχεται. Δεν αρέσει στον περισσότερο κόσμο αυτό που κάνουμε εμείς.
Ζητησαμε εμεις σαν Κυνηγετικη οικογενεια να μας ανεχθει η Κ. Μαγδαλω απο τα Σουρμενα η ο Κ. Σωτηρης απο το Παγκρατι ?
Μηπως τους ζητησαμε δανεικα για τις τροφες των σκυλιων μας που εκτρεφουμε
και γενικα για ολα τα εξοδα που κανουμε μηνιαως για το μερακι μας ?
Χρεωσαμε μηπως το Ελληνικο δημοσιο και δεν το θυμαμαι ?
Ποτε επιτελους θα σταματησει αυτη η ηττοπαθεια και αυτη η μονιμη κατηγορια της κυνηγετικης οικογενειας
αυτος ο ρατσισμος εναντιον μια μεριδας Πολιτων που θελουν να ζησουν κατι ξεχωριστο
απο την υπολοιπη μαζα ?
 
Εδώ πάντως ( Αλεξανδρούπολη) οι κυνηγοί είναι πλειοψηφία και απολύτως αποδεκτοί στην κοινωνία , τα πορτοκαλί μπλουζάκια και καπέλα κυκλοφορούν ακόμη και εκτός σεζόν , για κοιτάχτητε εκεί κάτω στην Αθήνα , φτάνει η συστολή και η ηττοπάθεια

Τώρα όσον αφορά το ΚΕΚΑ 40 χρόνια μεταπολίτευση τι είδαμε , από τον μεγάλο Κωνσταντίνο Καραμανλή μέχρι και τώρα τον Κυριάκο Μητσοτάκη ένα απόλυτο μηδέν , ένα χρόνο κυβερνάνε και μετά , βγαίνουν τα κουσούρια , όταν θα φτάνουμε στις εκλογές και έχω χρόνο θα σας περιγράψω τι ζήσαμε τόσα χρόνια , δια του αποκλεισμού και μόνο χίλιες φορές το κόμμα των κυνηγών , τουλάχιστον .αλακας που τους ψήφιζα τόσα χρόνια δεν θα νιώσω
 
Αγαπητοί συνάδελφοι. Για να καθήσουμε λίγο να σκεφτούμε πώς φτάσαμε σε αυτή την κατάσταση, κυνήγι και κυνηγοί. Πριν από πολλά χρόνια είχαμε να αντιμετωπίσουμε τον γνωστό δικηγόρο με τις συνεχείς προσφυγές του στο ΣΤΕ κατά της εκάστοτε ρυθμιστικής. Εν συνεχεία έγινε μόδα η οικολογία στον κάθε λογής ανεγκεφαλο και ανεγκεφαλη με σκοπό κάτι να δείξουν στον περίγυρο τους, και να γεμίσουν την άδεια τους ζωή με τι ;. Βάζοντας σαν πρωταρχικό στόχο τους τους κυνηγούς και το κυνήγι. Ήρθε λοιπόν και το internet και τα διάφορα SosialMedia και γιγαντώθηκε αυτή η μανία τους εναντίων των κυνηγών και του κυνηγιού. Το κακό όμως είναι ότι πολλοί από αυτούς έχουν γνωστούς φίλους και ομοϊδεάτες σε κέντρα λήψης αποφάσεων και σε μέσα μαζικής ενημέρωσης. Έτσι προωθούν όλα όσα έχουν εναντίον μας, και αυτά τους τα δίνουμε στο πιάτο εμείς. Μία περιήγηση στις διάφορες κυνηγετικές σελίδες από τότε που ξεκίνησαν αυτές να ξεπετάγονται στο fb θα καταλάβετε γιατί μας έχουν για πρωινό όλοι αυτοί που είναι εναντίον μας. Γενικότερα πιστεύω ότι εμείς οι ίδιοι σκάβουμε τον λάκκο που θα μας ρίξουν. Πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξουμε συμπεριφορά. Δεν χωράει πια το (εγώ) παρά μόνο το ΕΜΕΙΣ. Φιλικά πάντα.
 
Εδώ πάντως ( Αλεξανδρούπολη) οι κυνηγοί είναι πλειοψηφία και απολύτως αποδεκτοί στην κοινωνία , τα πορτοκαλί μπλουζάκια και καπέλα κυκλοφορούν ακόμη και εκτός σεζόν , για κοιτάχτητε εκεί κάτω στην Αθήνα , φτάνει η συστολή και η ηττοπάθεια

Τώρα όσον αφορά το ΚΕΚΑ 40 χρόνια μεταπολίτευση τι είδαμε , από τον μεγάλο Κωνσταντίνο Καραμανλή μέχρι και τώρα τον Κυριάκο Μητσοτάκη ένα απόλυτο μηδέν , ένα χρόνο κυβερνάνε και μετά , βγαίνουν τα κουσούρια , όταν θα φτάνουμε στις εκλογές και έχω χρόνο θα σας περιγράψω τι ζήσαμε τόσα χρόνια , δια του αποκλεισμού και μόνο χίλιες φορές το κόμμα των κυνηγών , τουλάχιστον .αλακας που τους ψήφιζα τόσα χρόνια δεν θα νιώσω
Ακριβώς Σταύρο,Ελλαδα δεν ειναι μονο η Αθηνα κ ας μενω στα περιξ...Επισης στον κύκλο μου νιωθω απολυτα αποδεκτός ως κυνηγος.Ολοι οι φιλοι συγγενεις,γνωστοι κλπ βλεπουν το κυνηγι με ενδιαφερον και σχεδον ολοι μου λενε να τους παρω μαζι να το ζησουν,ελαχιστοι ειναι αρνητικοι εξαρχης και μαλιστα οι περισσοτεροι απο αυτους αλλαζουν αποψη οταν τους εξηγω την διαδικασια κλπ...ξερετε γιατι γινεται αυτο;γιατι βλεπουν την σταση ζωης μου...Το παραδειγμα ειναι ο καλυτερος τροπος να πεισεις καποιον ο,τι και να λενε τα μμε...Αυτη ειναι μια πολυ καλη υπηρεσια στο κυνηγι που μπορει να προσφερει ο''απλος'' κυνηγος,δεν χρειαζεται να ειναι προεδρος στον συλλογο ουτε ιδρυτης του κεκα.Ο κατσαπλιας κανει την ζημια.Ο κατσαπλιας ομως δεν εχει μονο μια ιδιοτητα,ο κατσαπλιας μπορει να ειναι γιατρος,δικηγορος,ψαρας,κυνηγος, ο,τιδηποτε...Οποιος νιωθει στο περιθωριο,δυστηχως,θα μεινει στο περιθωριο και σιγουρα δεν εχει να προσφερει κατι
 
Eίναι μια περίοδος δύσκολη για όλους και για όλους εμάς που αγαπάμε το κυνήγι ακόμη και για τους επαγγελματίες κυνηγοπατέρες. Το νησί μου στήριξε το ΚΕΚ με πρώτους στην επικράτεια σε ψήφους. Μεγάλος αντίπαλος δεν ήταν μόνο τα κόμματα αλλά και και η ΚΣΕ διότι και η ΔΚΟΣΕ ανήκει σε αυτήν εμποδίζοντας να μας δώσουν τα ιδιόκτητα γραφεία του συλλόγου και για συμπεριφορά προέδρου ομοσπονδίας. Το κακό για το κυνήγι είναι ότι δεν έχουν καταλάβει όλοι αυτοί οι άνθρωποι ότι ο κόσμος από κάτω θέλει αλλαγές νομίζουν ότι ο κόσμος τους ακολουθεί δεν είναι όμως ετσι θα τους ψηφίσουν πάλι οι κολλητοί πρόεδροι . Το δηλώνω ανοικτά ότι το τελευταίο ψηφοδέλτιο του ΚΕΚ το έριξα στις τελευταίες εκλογές θα στηρίξω την επανέναρξη του κόμματος αλλά πιστεύοντας κατά βάθος ότι είναι χαμένη υποθεση

Αγας Δαγκωτό!:D
Χα χα χα!
 
Δυστυχως τα χρονια περασαν και τα πραγματα αλλαξαν προς το χειροτερο.
Εχει επικρατησει το δηθεν...
Προλαβα την εποχη σαν πιτσιρικας νεος κυνηγος οπου σε εβλεπαν οι γειτονες με το οπλο στο χερι και σε ρωτουσαν αν βαρεσες τιποτα!
Και γινοταν και το σχετικο καλαμπουρι!
Τα ζωα ηταν εξω και εβοσκαν .
Ολα ειχαν τον ρολλο τους αλλα και ζωη φυσιολογικη!
Οι κοτες τα γιδοπροβατα τα γελαδια ηταν στην φυση και ζουσαν φυσιολογικα μεχρι να ερθει το τελος.
Τωρα εχουμε φτασει στην παρανοια να τα εχουν κλεισμενα σε κλουβια μονο για να τρωνε χωρις να μπορουν να κινηθουν για να βαλουν γρηγορα βαρος!
Τα σκυλια που καποτε αλλωνιζαν στις αυλες τωρα ειναι με φιογκακια στα αυτια σε διαμερισματα!
Το ιδιο και τα γατια!
Αν σε δουν με οπλο?
Ετοιμοι να φωναξουν την αστυνομια!
Αυτα, ειναι διαστροφη για μενα κυριοι!
Δεν ειναι στραβος ο γυαλος! Στραβα αρμενιζουμε!
Και δεν προκειται ποτε να τα θεωρησω φυσιολογικα!
 
Εγώ πάλι βλέπω,πως το τρυγόνι θα πάψει να περνά από την Ελλάδα οικιοθελώς....βλέποντας όλες αυτές τις παρεξηγήσεις μεταξύ κάποιων που δν σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους...σύμφωνα πάντα με κάποια παραπάνω κείμενα που διάβασα και με εξέπληξαν....ΝΤΡΟΠΗ ΜΟΝΟ...η παρεξηγήσεις και το "φένεσθαι" δν οδηγούν πουθενά θα ελέγα...παρά μόνο σε μίσος μεταξύ κάποιων,που είτε καλοπροαίρετα ή κακοπροαίρετα έθεσαν τη γνώμη τους απλά....αυτό δν σημαίνει πως πρέπει να παίσουμε να "φάμε" αυτόν που δν μας άρεσε η άποψή του...μην ξεχνάτε πως όλη αυτή η φαγούρα ξεκινά από κάπου....όχι πάντος από εδώ μέσα... ;) απλά ξεκινά από έξω κ έπειτα καταλήγει εδώ μέσα κ στο τέλος γίνεται το φόρουμ μύλος....κανείς δν ανώτερος από κανέναν κ κανείς κατώτερος...απλά κάποιοι (2-3 ή 3-4) όχι μόνο η διαχήρισει δν φτάνει,αλλά ούτε κ 5-6 κορυφαίοι Refferie δν φτάνουν για να τους σταματήσουν από τη "χολή" που ρίχνουν στη διαχείριση...συγνώμη κύριοι (2-3 & 5-6) που σας τη λέμε.....με την επόμενη θα σας αφήσουμε να παίξετε μπάλα ήσυχοι....
 
Ακριβώς Σταύρο,Ελλαδα δεν ειναι μονο η Αθηνα κ ας μενω στα περιξ...Επισης στον κύκλο μου νιωθω απολυτα αποδεκτός ως κυνηγος.Ολοι οι φιλοι συγγενεις,γνωστοι κλπ βλεπουν το κυνηγι με ενδιαφερον και σχεδον ολοι μου λενε να τους παρω μαζι να το ζησουν,ελαχιστοι ειναι αρνητικοι εξαρχης και μαλιστα οι περισσοτεροι απο αυτους αλλαζουν αποψη οταν τους εξηγω την διαδικασια κλπ...
Ούτε εγώ ένοιωσα ποτέ μη αποδεκτός.
Σωστό και αυτό.

Επίσης μιας και είμαστε μειονότητα πλέον με τάσεις συρρίκνωσης προτείνω στην μελλοντική ένοπλη σύρραξη με τους γείτονες στην πρώτη γραμμή να παραταχθούν οι "οικωλόγοι".
Εμείς οι αγροίκοι στα μετόπισθεν θα παρακολουθούμε, θα τρώμε πίτσες και θα βλέπουμε ΕΡΤ.
Αν κάποιος φοβάται τον πόλεμο του προτείνω να δει youtube με την ζωάρα των Αμερικανών στα στρατόπεδα εκ καιρώ πολέμου.
Μπύρες, playstation, γκόμενες, τραγουδίστριες κτλ ... Ζωάρα λέμε και το φαγητό super.
Μην φοβάστε βρε κουτοί.

Επίσης η πιθανότητα να σκοτωθείτε είναι μικρή ;)
Μέχρι να φτάσετε στα σημεία διασποράς θα έχουμε συνθηκολογήσει :)

"Νῦν υπέρ πάντων αγών"

Δεν άντεξα ... Συγνώμη ...

Back to topic
 
Last edited:
Βοηθεια προσφερα στην οργανωση.
Αφού είσαι μέσα στα πράγματα, ενημέρωσέ μας λιγάκι για το καταστατικό.
Πχ ποιός μπορεί να θέσει υποψηφιότητα, ποιοί θα μπορούν να ψηφίσουν κτλ

Στο facebook του προσωρινού προέδρου δεν βρήκα αναφορά για την ημερομηνία του συνεδρίου που έγραψες δηλαδή την 29/8.
Θα εκλεγεί ο νέος πρόεδρος αυτή την ημερομηνία ;

Επίσης αν ξέρεις ...
Ποιά η γνώμη του προσωρινού προέδρου για την μείωση κάρπωσης του τρυγονιού ;
Έχει έρθει σε επαφή με την ΚΣΕ, σε ποιό επίπεδο, τι συζητήθηκε κτλ

Περιμένουμε όλοι να δούμε τα πρώτα δείγματα γραφής και δουλειάς του νέου κόμματος.
 
Last edited:
Αυτή η μελέτη είναι σαν τους δασικούς χάρτες.Το Ελληνικό το έχουν για παρθένο δάσος και τον Σκορπιό ηφαίστειο αλλά πέρα από αυτό...Όχι "μαγκες" μέσα και στο εξωτερικό κλαρίνο.Αν θέλουμε να δούμε πού πάμε,θέλουμε ωμά και ξερά νούμερα.
Εννοείτε ότι τα πάντα είναι ωμά και ξερά νούμερα , ότι περιέχει μέσα του πολιτική είναι σκέτοι αριθμοί . Εμείς τι κάνουμε πίσω από αυτούς τους αριθμούς για να τους εκμεταλλευτούμε προς όφελος του κυνηγιού ; Τι κάνουμε Αλεξ ;
 
Ούτε εγώ ένοιωσα ποτέ μη αποδεκτός.
Σωστό και αυτό.

Επίσης μιας και είμαστε μειονότητα πλέον με τάσεις συρρίκνωσης προτείνω στην μελλοντική ένοπλη σύρραξη με τους γείτονες στην πρώτη γραμμή να παραταχθούν οι "οικωλόγοι".
Εμείς οι αγροίκοι στα μετόπισθεν θα παρακολουθούμε, θα τρώμε πίτσες και θα βλέπουμε ΕΡΤ.
Αν κάποιος φοβάται τον πόλεμο του προτείνω να δει youtube με την ζωάρα των Αμερικανών στα στρατόπεδα εκ καιρώ πολέμου.
Μπύρες, playstation, γκόμενες, τραγουδίστριες κτλ ... Ζωάρα λέμε και το φαγητό super.
Μην φοβάστε βρε κουτοί.

Επίσης η πιθανότητα να σκοτωθείτε είναι μικρή ;)
Μέχρι να φτάσετε στα σημεία διασποράς θα έχουμε συνθηκολογήσει :)

"Νῦν υπέρ πάντων αγών"

Δεν άντεξα ... Συγνώμη ...

Back to topic
Όλα αυτά για το τρυγόνι ; Έλα Παναγία μου .pray to God.
 
Εννοείτε ότι τα πάντα είναι ωμά και ξερά νούμερα , ότι περιέχει μέσα του πολιτική είναι σκέτοι αριθμοί . Εμείς τι κάνουμε πίσω από αυτούς τους αριθμούς για να τους εκμεταλλευτούμε προς όφελος του κυνηγιού ; Τι κάνουμε Αλεξ ;
Η απάντηση Γιώργο είναι τίποτα.Εχουμε φτιάξει ένα φανταστικό μπαμπούλα που μας κυνηγάει ανελέητα για να καλύψουμε την απραξία μας την ίδια ώρα που στις χώρες του μπαμπούλα γίνεται κυνηγετικό πάρτυ!
Αυτή είναι η αλήθεια δυστυχώς!! Όσοι είχαν, έχουν και θα έχουν την ευκαιρία να επισκεφθούν αυτές τις χώρες,τα βλέπουν με τα μάτια τους.
 
Η απάντηση Γιώργο είναι τίποτα.Εχουμε φτιάξει ένα φανταστικό μπαμπούλα που μας κυνηγάει ανελέητα για να καλύψουμε την απραξία μας την ίδια ώρα που στις χώρες του μπαμπούλα γίνεται κυνηγετικό πάρτυ!
Αυτή είναι η αλήθεια δυστυχώς!! Όσοι είχαν, έχουν και θα έχουν την ευκαιρία να επισκεφθούν αυτές τις χώρες,τα βλέπουν με τα μάτια τους.
Αλεξ το κυνήγι μπορεί να φέρει πολλα κέρδη στα ταμεία του κράτους και να γίνει σημαντικός πόρος για αυτό ( το ταμείο ) , αρκεί το υπουργείο και συνεργασία με την κυνηγετική οικογένεια να χαράξει ξανά τις κυνηγετικές γραμμές . Εδώ κι πολύ καιρό μιλάνε κυνηγοί που είναι εξειδικευμένοι για το κυνήγι με τόξο για παράδειγμα , όλα τα αυτιά κλειστά και από μέρους του υπουργείου και από μέρος των αντιπροσώπων των κυνηγων … ποσά ακόμα παραδείγματα να σου πω …. Έχουμε μετά και τους άλλους , τους φίλους συν κυνηγούς που από προχτές λένε … εμένα το κινητό μου είναι το παλιό με τα κουμπιά … και ότι άλλη μαλ@κια μπορείς να φανταστείς έχω διαβάσει … Αγόρια ! Το να κρατάς όπλο και κα κυνηγάς δεν ειναι δικαίωμα ! Είναι προνόμιο !
 
Το να κρατάς όπλο και κα κυνηγάς δεν ειναι δικαίωμα ! Είναι προνόμιο !
Δεν θα διαφωνήσω επί της ουσίας ...
Αλλά για κατέβα Ελλάδα Γιώργο να τα πεις αυτά.
Μάλλον λείπεις καιρό.

Για τα υπόλοιπα, όλα αλληλοεξαρτώμενα είναι, μερικές φορές παρασυρόμαστε.
 
Last edited:
Back
Top