Ρυθμιστική 2021 και το μέλλον του τρυγονιού

Και για να ξέρεις ποιος είναι αυτός που σε ρωτάει.....είναι κάποιος...που είναι μέλος σε επίσημο σύλλογο της ΚΣΕ και ιδιαίτερα ενεργός στα δρώμενα του συλλόγου του...και πρόσφατα μέλος της ιδρυτικής ομάδας του ΚΕΚΑ.
-------------------------
Μονο ΑΦΜ δεν εδωσες, και κωδικους e-banking!
Φιλικα,
 
αι για να ξέρεις ποιος είναι αυτός που σε ρωτάει.....είναι κάποιος...που είναι μέλος σε επίσημο σύλλογο της ΚΣΕ και ιδιαίτερα ενεργός στα δρώμενα του συλλόγου του...και πρόσφατα μέλος της ιδρυτικής ομάδας του ΚΕΚΑ.
-------------------------
Μονο ΑΦΜ δεν εδωσες, και κωδικους e-banking!
Φιλικα,
Δεν χρειάζεται...

Το έγραψα για να μην υπάρχουν δικαιολογίες.....και ποιος είσαι εσύ που θες να μάθεις.

Ωραία η μαγκιά....αλλά το πολυ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο παπάς!
 
Επειδή διαβάζω πολύ θύμο μέσα σου....και δεν σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου.....μπορώ με όλο το θάρρος να σε ρωτήσω και να να μοιράστεις δημόσια ποια είναι η συμβολή σου στο κυνήγι γενικότερα...εκτός από το να γράφεις στο HL και να σε διαβάζουν 200 άτομα? και να σου κανουν like αλλά 10?

Και για να ξέρεις ποιος είναι αυτός που σε ρωτάει.....είναι κάποιος...που είναι μέλος σε επίσημο σύλλογο της ΚΣΕ και ιδιαίτερα ενεργός στα δρώμενα του συλλόγου του...και πρόσφατα μέλος της ιδρυτικής ομάδας του ΚΕΚΑ.

Εσύ λοιπόν...μπορείς να μοιραστείς με όλους εμάς...τι άκριβως έχεις κάνει....και ποια είναι η προσφορά σου...αφού όλοι όσοι εμπλέκονται με το μέλλον του κυνήγιου τα κάνουν λάθος?

Η απλά σε ενδιαφέρει να περιμένεις να βλέπεις τις εξελίξεις για να είσαι κριτής των πάντων?

Σήμερα κρίνεις την ΚΣΕ....άυριο θα κρίνεις το ΚΕΚΑ. Ιδού η ρόδος λοιπόν...ιδου και το πήδημα! Βγες παραέξω να δουμε πόση απήχηση έχουν οι ιδέες σου....και αν έχουν εγώ πρώτος θα σε ακολουθήσω και θα σε στηρίξω.

Εκτός αν θες να είσαι μόνος σου με τις απόψεις σου!

Είναι ωραίο να κουνάς δαχτύλο μέσα στο φόρουμ και πίσω από το πληκτρολόγιο....αλλά για να έχει αξία...πρέπει να είσαι να έχεις και υπόσταση!

29/8 σε περιμένω στο συνέδριο του ΚΕΚΑ να σε γνωρίσω...και να δω πόσο έτοιμος είσαι να εκτεθείς στα κοινά με τις απόψεις σου!

Άντε ντε....αγαπάτε το κυνηγί και εσείς? Δείξτε το! Πάλεψε!

Γιατί από τσάμπα μάγκες όπως και εσύ λές χορτάσαμε!

Φιλικά πάντα!
έχεις οργώσει ποτέ χωράφι?
έχεις φυτέψει ποτέ δέντρο?
έχεις μπολιάσει ποτέ δέντρο?
έχεις καλλιεργήσει ποτέ τη γη?
έχεις σπείρει ποτέ χωράφι?
έχεις ποτίσει ποτέ άγριο ζώο?
έχεις ταΐσει ποτέ άγριο ζώο?
έχεις ξεγεννήσει στα χέρια σου ζώο?
έχεις φροντίσει τα μικρά του απ' τους δίποδους και τετράποδους εχθρούς του?
εγώ αυτά τα κάνω σε πολλαπλάσιο βαθμό ετησίως μαζί με τον πατέρα μου.
δεν ψάχνω την επίδειξη όπως εσύ με (και μας) κατηγορείς για να τα ποστάρω εδώ ή αλλού. τα κάνω από σεβασμό και αγάπη στη φύση, γιατί εκεί μεγάλωσα, έπαιξα, έπεσα, χτύπησα, μάτωσα, έμαθα, γαλουχήθηκα, ανδρώθηκα.
τι έχω κάνει για το κυνήγι?
πολύ απλά έχω μάθει να φροντίζω τη χλωρίδα και την πανίδα του τόπου μου, όπως μου έμαθε ο πατέρας μου, που τον έμαθε ο παππούς μου κ.ο.κ.
εσύ εκτός από το να ανεβάζεις λινκ από την ΚΣΕ και τη FACE και να το παίζεις κυνηγοσυνδικαλιστής τι έχεις κάνει για την χλωρίδα και την πανίδα της Ελλάδας?
θυμό??? κάνεις λάθος. αγανάκτηση και απέχθεια για αποστειρωμένους τύπους σαν εσένα που αν τους πιάσει η νύχτα στο βουνό θα τους βρούνε κόκκαλο την άλλη μέρα το πρωί, ναι διαβάζεις. που έχετε το θράσος να νομίζετε ότι είστε οι κυνηγοπατέρες μας και οι κυνηγοσωτήρες μας και να μας θεωρείται και να το λέτε ξεδιάντροπα άξεστους, αγροίκους, αμόρφωτους, κατσαρολάδες κ.ο.κ.
νομίζεις ότι είσαι άνθρωπος της φύσης επειδή παίρνεις το όπλο σου δέκα φορές το χρόνο και πας για τσίχλες και τρέχεις από πίσω από αραμπατζήδες και μπρέχες. Είστε οι γνωστοί τεχνοκράτες. Τεχνοκράτες τρεις εχάθη η πατρίς φίλτατε!!!!
 
Επειδή διαβάζω πολύ θύμο μέσα σου....και δεν σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου.....μπορώ με όλο το θάρρος να σε ρωτήσω και να να μοιράστεις δημόσια ποια είναι η συμβολή σου στο κυνήγι γενικότερα...εκτός από το να γράφεις στο HL και να σε διαβάζουν 200 άτομα? και να σου κανουν like αλλά 10?

Και για να ξέρεις ποιος είναι αυτός που σε ρωτάει.....είναι κάποιος...που είναι μέλος σε επίσημο σύλλογο της ΚΣΕ και ιδιαίτερα ενεργός στα δρώμενα του συλλόγου του...και πρόσφατα μέλος της ιδρυτικής ομάδας του ΚΕΚΑ.

Εσύ λοιπόν...μπορείς να μοιραστείς με όλους εμάς...τι άκριβως έχεις κάνει....και ποια είναι η προσφορά σου...αφού όλοι όσοι εμπλέκονται με το μέλλον του κυνήγιου τα κάνουν λάθος?

Η απλά σε ενδιαφέρει να περιμένεις να βλέπεις τις εξελίξεις για να είσαι κριτής των πάντων?

Σήμερα κρίνεις την ΚΣΕ....άυριο θα κρίνεις το ΚΕΚΑ. Ιδού η ρόδος λοιπόν...ιδου και το πήδημα! Βγες παραέξω να δουμε πόση απήχηση έχουν οι ιδέες σου....και αν έχουν εγώ πρώτος θα σε ακολουθήσω και θα σε στηρίξω.

Εκτός αν θες να είσαι μόνος σου με τις απόψεις σου!

Είναι ωραίο να κουνάς δαχτύλο μέσα στο φόρουμ και πίσω από το πληκτρολόγιο....αλλά για να έχει αξία...πρέπει να είσαι να έχεις και υπόσταση!

29/8 σε περιμένω στο συνέδριο του ΚΕΚΑ να σε γνωρίσω...και να δω πόσο έτοιμος είσαι να εκτεθείς στα κοινά με τις απόψεις σου!

Άντε ντε....αγαπάτε το κυνηγί και εσείς? Δείξτε το! Πάλεψε!

Γιατί από τσάμπα μάγκες όπως και εσύ λές χορτάσαμε!

Φιλικά πάντα
έχεις οργώσει ποτέ χωράφι?
έχεις φυτέψει ποτέ δέντρο?
έχεις μπολιάσει ποτέ δέντρο?
έχεις καλλιεργήσει ποτέ τη γη?
έχεις σπείρει ποτέ χωράφι?
έχεις ποτίσει ποτέ άγριο ζώο?
έχεις ταΐσει ποτέ άγριο ζώο?
έχεις ξεγεννήσει στα χέρια σου ζώο?
έχεις φροντίσει τα μικρά του απ' τους δίποδους και τετράποδους εχθρούς του?
εγώ αυτά τα κάνω σε πολλαπλάσιο βαθμό ετησίως μαζί με τον πατέρα μου.
δεν ψάχνω την επίδειξη όπως εσύ με (και μας) κατηγορείς για να τα ποστάρω εδώ ή αλλού. τα κάνω από σεβασμό και αγάπη στη φύση, γιατί εκεί μεγάλωσα, έπαιξα, έπεσα, χτύπησα, μάτωσα, έμαθα, γαλουχήθηκα, ανδρώθηκα.
τι έχω κάνει για το κυνήγι?
πολύ απλά έχω μάθει να φροντίζω τη χλωρίδα και την πανίδα του τόπου μου, όπως μου έμαθε ο πατέρας μου, που τον έμαθε ο παππούς μου κ.ο.κ.
εσύ εκτός από το να ανεβάζεις λινκ από την ΚΣΕ και τη FACE και να το παίζεις κυνηγοσυνδικαλιστής τι έχεις κάνει για την χλωρίδα και την πανίδα της Ελλάδας?
θυμό??? κάνεις λάθος. αγανάκτηση και απέχθεια για αποστειρωμένους τύπους σαν εσένα που αν τους πιάσει η νύχτα στο βουνό θα τους βρούνε κόκκαλο την άλλη μέρα το πρωί, ναι διαβάζεις. που έχετε το θράσος να νομίζετε ότι είστε οι κυνηγοπατέρες μας και οι κυνηγοσωτήρες μας και να μας θεωρείται και να το λέτε ξεδιάντροπα άξεστους, αγροίκους, αμόρφωτους, κατσαρολάδες κ.ο.κ.
νομίζεις ότι είσαι άνθρωπος της φύσης επειδή παίρνεις το όπλο σου δέκα φορές το χρόνο και πας για τσίχλες και τρέχεις από πίσω από αραμπατζήδες και μπρέχες. Είστε οι γνωστοί τεχνοκράτες. Τεχνοκράτες τρεις εχάθη η πατρίς φίλτατε!!!!

έχεις οργώσει ποτέ χωράφι?
έχεις φυτέψει ποτέ δέντρο?
έχεις μπολιάσει ποτέ δέντρο?
έχεις καλλιεργήσει ποτέ τη γη?
έχεις σπείρει ποτέ χωράφι?
έχεις ποτίσει ποτέ άγριο ζώο?
έχεις ταΐσει ποτέ άγριο ζώο?
έχεις ξεγεννήσει στα χέρια σου ζώο?
έχεις φροντίσει τα μικρά του απ' τους δίποδους και τετράποδους εχθρούς του?
εγώ αυτά τα κάνω σε πολλαπλάσιο βαθμό ετησίως μαζί με τον πατέρα μου.
δεν ψάχνω την επίδειξη όπως εσύ με (και μας) κατηγορείς για να τα ποστάρω εδώ ή αλλού. τα κάνω από σεβασμό και αγάπη στη φύση, γιατί εκεί μεγάλωσα, έπαιξα, έπεσα, χτύπησα, μάτωσα, έμαθα, γαλουχήθηκα, ανδρώθηκα.
τι έχω κάνει για το κυνήγι?
πολύ απλά έχω μάθει να φροντίζω τη χλωρίδα και την πανίδα του τόπου μου, όπως μου έμαθε ο πατέρας μου, που τον έμαθε ο παππούς μου κ.ο.κ.
εσύ εκτός από το να ανεβάζεις λινκ από την ΚΣΕ και τη FACE και να το παίζεις κυνηγοσυνδικαλιστής τι έχεις κάνει για την χλωρίδα και την πανίδα της Ελλάδας?
θυμό??? κάνεις λάθος. αγανάκτηση και απέχθεια για αποστειρωμένους τύπους σαν εσένα που αν τους πιάσει η νύχτα στο βουνό θα τους βρούνε κόκκαλο την άλλη μέρα το πρωί, ναι διαβάζεις. που έχετε το θράσος να νομίζετε ότι είστε οι κυνηγοπατέρες μας και οι κυνηγοσωτήρες μας και να μας θεωρείται και να το λέτε ξεδιάντροπα άξεστους, αγροίκους, αμόρφωτους, κατσαρολάδες κ.ο.κ.
νομίζεις ότι είσαι άνθρωπος της φύσης επειδή παίρνεις το όπλο σου δέκα φορές το χρόνο και πας για τσίχλες και τρέχεις από πίσω από αραμπατζήδες και μπρέχες. Είστε οι γνωστοί τεχνοκράτες. Τεχνοκράτες τρεις εχάθη η πατρίς φίλτατε

Δεν χρειάζεται...

Το έγραψα για να μην υπάρχουν δικαιολογίες.....και ποιος είσαι εσύ που θες να μάθεις.

Ωραία η μαγκιά....αλλά το πολυ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο παπάς!
Ωρε γαμωτο. Και σε ειχα σε εκτιμηση.. Κυνηγοπατερας και εσυ;; παντως αν κ το κεκα εχει τα ιδια μυαλα με τη κσε την κατσαμε τη βαρκα.
 
Last edited:
Αν ταυτιζονται οι αποψεις και τα θελω της κσε με αυτα του κεκα τοτε θα ειναι κριμα





Ωρε γαμωτο. Και σε ειχα σε εκτιμηση.. Κυνηγοπατερας και εσυ;; παντως αν κ το κεκα εχει ιδιες αποψεις και μυαλα με τη κσε την κατσαμε τη βαρκα.
Το χωρια το ειδαμε καποτε σε ολο το μεγαλειο με τους διαφορους κυνηγοπατερες φιλα προσκειμενους σε μεγαλα πολιτικα κομματα ,και ιδου το σποτελεσμα ....
Ασε να δουμε μπας με το <μαζι >εχουμε καλυτερη τυχη :D .

Αν και πολυ φουριοζος μπηκε ο φιλος μας.
Δεν πειραζει μου αρεσουν οι αγωνιστικοι τυποι.big smile.
 
Κοίτα Βασίλη.
Όταν από 10 τα πήγαν στα 8 (δεύτερη μείωση) έλεγα μέσα μου, καμιά πενταετία έχει ακόμα, θα το κόψουν μετά.
Με αυτά που ακούγονταν από πέρσι για φέτος, έλεγα μέσα μου πολλά τα πέντε χρόνια, μία τριετία και άμα.
Τελικά ενώ πίστευα ότι εγώ ήμουν ο υπερβολικός, αυτοί ήταν πιο υπερβολικοί από εμένα.
Από φέτος πρακτικά κομμένο το λες. Δε θα μου φανεί παράξενο αν απ'του χρόνου αφαιρεθεί απ' τη ρυθμιστική. Για αυτό που είμαι σίγουρος είναι ότι, αν συμβεί αυτό, θα είναι μετά από πρόταση της ΞΕ την οποία μετά από σκληρή διαπραγμάτευση δέχτηκε το υπουργείο. Φυσικά εκεί κάτι άλλο θα έχουμε σώσει για να παρουσιαστεί ως νίκη. Φλεβάρη; Έναρξη; Μένει να το δούμε.
Στο μεταξύ, εμείς θα είμαστε οι γραφικοί, άξεστοι, επιδειξιομανεις, σακουλαδες, που δε σεβόμαστε τη φύση. Αυτοί θα ονομάζουν κόσμιες απόψεις αυτούς τους χαρακτηρισμούς.
Εμείς θα κάνουμε ανεξοδη κριτική, απ' το πληκτρολόγιο μας, θα λέμε χαζές ατάκες, θα έχουμε τρικυμία εν κρανίω. Χαρακτηρισμοί που μας αποδόθηκαν σε ένα σωρό προηγούμενα ποστς. Όταν θα απαντούμε θα είμαστε οι ασεβαστοι και δυσανεκτικοι στη διαφορετική άποψη!!!
Λένε μια παροιμία στο χωριό μου, η πουτάνα είπε την νοικοκυρά πουτάνα και την έσκασε.
Εγώ λόγω ηλικίας θες; Λόγω χαρακτήρα; Δε θα κάτσω να σκάσω.
Θα επιχειρηματολογω, θα κρίνω και όταν θα δέχομαι τέτοιους χαρακτηρισμούς θα τους επιστρέφω στον αποστολέα. Όταν μου κουνά άδικα και ύπουλα ο άλλος το δάχτυλο δεν κάθομαι να το θαυμάζω. Το κόβω με την τανάλια.
Βασίλη, ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει.
Αυτό που μένει είναι τα γραπτά.

Αν ξεκίνησα να διαβάζω τα κείμενα που παρέθεσε ο overlord είναι για να δω τι γράφουν, τις πληθυσμιακές μελέτες και να έχω μια στοιχειώδη άποψη πάνω σε αυτούς τους υπολογισμούς και μεθοδολογίες.
Από το πρώτο και το δεύτερο κείμενο εγώ δεν είδα καμία τέτοια πληθυσμιακή μελέτη.
Είδα τα αποτελέσματα των μελετών.
Αξιόπιστες, αναξιόπιστες ... άγνωστο.
Είδα και κάποιους Έλληνες να δίνουν στοιχεία το 2018. Το τρυγόνι λένε αυξήθηκε.
Αυξήθηκε όντως;;;, μειώθηκε ;;; Άγνωστο. Το είπε η ανώτατη αρχή με μια μελέτη που δεν μπορώ να βρώ και να διαβάσω.

Ούτε από την παλιά ούτε από την καινούργια προκύπτει θέμα πίεσης ή νομικών συνεπειών.

Μπορεί να προκύπτει απο μια άλλη που δεν την ξέρει κανένας μας. Πολύ θα ήθελα να την δω.

Στην ερώτηση αν μειώθηκε το τρυγόνι στην Ελλάδα και πόσο, δεν μπορεί να απαντήσει κανένας μας.
Όποιος νομίζει ότι γνωρίζει την σωστή απάντηση, για να το πω ευγενικά, είναι ανίδεος από κυνήγι και θηράματα.
Δεν θα καθήσω να εξηγήσω τους λόγους.
Προτιμώ να παραμείνουν ανίδεοι.

Όπως είπα σε άλλο ποστ, προσωπικά δεν περιμένω την ρυθμιστική και τα όρια για να καθορίσουν το πως θα κινηθώ.
Ούτε ποτέ πήγα βράδυ, ούτε με κασετόφωνο, ούτε με θηλιές, ούτε σε απαγορευμένο, ούτε βγήκα για κυνήγι σε χιόνι, ούτε ακολουθούσα ίχνη σε χιόνι και όπλο στα χέρια, ούτε την έστησα σε νερό, ούτε έχω κανέναν κολλητό θηροφύλακα και δασικό να κυνηγάμε μαζί ή να μου δίνουν πληροφορίες για τις ενέδρες ή ακόμα χειρότερα να πηγαίνω σε απαγορευμένα με τις ευλογίες του ή μαζί του. Ούτε ποτέ έχω πουλήσει θήραμα ή ψάρι.

Οπότε δεν μπορεί να μου την πει κανένας.
Οι χαρακτηρισμοί γυρίζουν σε αυτόν.

Αν πεισθώ ότι το τρυγόνι μειώθηκε λόγω κυνηγίου θα είμαι ο πρώτος που θα ζητήσω να μειωθεί και το όριο.
Αυτό που έχω ζήσει και ξέρω είναι ότι τα ορτύκια πάθαιναν γενοκτονίες από φάρμακα σε βαμβάκια και καπνούς.

6 λοιπόν φέτος, 0 του χρόνου και πάει λέγοντας με την βοήθεια της ΚΣΕ λόγω άνωθεν πιέσεων.
Αλήθεια γιατί η ΚΣΕ με τις τόσες πληροφορίες, μελέτες και λοιπά επιστημονικά δεδομένα ζητούσε φέτος το 12 ;;;;;

Συμπέρασμα ... Άσκηση πίεσης (ακόμα και φανταστικής) στην ΚΣΕ την κάνει να πέφτει στα 4 (συγνώμη ... 6).

Συνεχίστε έτσι ... κυνηγοπατέρες.
 
Βασίλη, ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει.
Αυτό που μένει είναι τα γραπτά.

Αν ξεκίνησα να διαβάζω τα κείμενα που παρέθεσε ο overlord είναι για να δω τι γράφουν, τις πληθυσμιακές μελέτες και να έχω μια στοιχειώδη άποψη πάνω σε αυτούς τους υπολογισμούς και μεθοδολογίες.
Από το πρώτο και το δεύτερο κείμενο εγώ δεν είδα καμία τέτοια πληθυσμιακή μελέτη.
Είδα τα αποτελέσματα των μελετών.
Αξιόπιστες, αναξιόπιστες ... άγνωστο.
Είδα και κάποιους Έλληνες να δίνουν στοιχεία το 2018. Το τρυγόνι λένε αυξήθηκε.
Αυξήθηκε όντως;;;, μειώθηκε ;;; Άγνωστο. Το είπε η ανώτατη αρχή με μια μελέτη που δεν μπορώ να βρώ και να διαβάσω.

Ούτε από την παλιά ούτε από την καινούργια προκύπτει θέμα πίεσης ή νομικών συνεπειών.

Μπορεί να προκύπτει απο μια άλλη που δεν την ξέρει κανένας μας. Πολύ θα ήθελα να την δω.

Στην ερώτηση αν μειώθηκε το τρυγόνι στην Ελλάδα και πόσο, δεν μπορεί να απαντήσει κανένας μας.
Όποιος νομίζει ότι γνωρίζει την σωστή απάντηση, για να το πω ευγενικά, είναι ανίδεος από κυνήγι και θηράματα.
Δεν θα καθήσω να εξηγήσω τους λόγους.
Προτιμώ να παραμείνουν ανίδεοι.

Όπως είπα σε άλλο ποστ, προσωπικά δεν περιμένω την ρυθμιστική και τα όρια για να καθορίσουν το πως θα κινηθώ.
Ούτε ποτέ πήγα βράδυ, ούτε με κασετόφωνο, ούτε με θηλιές, ούτε σε απαγορευμένο, ούτε βγήκα για κυνήγι σε χιόνι, ούτε ακολουθούσα ίχνη σε χιόνι και όπλο στα χέρια, ούτε την έστησα σε νερό, ούτε έχω κανέναν κολλητό θηροφύλακα και δασικό να κυνηγάμε μαζί ή να μου δίνουν πληροφορίες για τις ενέδρες ή ακόμα χειρότερα να πηγαίνω σε απαγορευμένα με τις ευλογίες του ή μαζί του. Ούτε ποτέ έχω πουλήσει θήραμα ή ψάρι.

Οπότε δεν μπορεί να μου την πει κανένας.
Οι χαρακτηρισμοί γυρίζουν σε αυτόν.

Αν πεισθώ ότι το τρυγόνι μειώθηκε λόγω κυνηγίου θα είμαι ο πρώτος που θα ζητήσω να μειωθεί και το όριο.
Αυτό που έχω ζήσει και ξέρω είναι ότι τα ορτύκια πάθαιναν γενοκτονίες από φάρμακα σε βαμβάκια και καπνούς.

6 λοιπόν φέτος, 0 του χρόνου και πάει λέγοντας με την βοήθεια της ΚΣΕ λόγω άνωθεν πιέσεων.
Αλήθεια γιατί η ΚΣΕ με τις τόσες πληροφορίες, μελέτες και λοιπά επιστημονικά δεδομένα ζητούσε φέτος το 12 ;;;;;

Συμπέρασμα ... Άσκηση πίεσης (ακόμα και φανταστικής) στην ΚΣΕ την κάνει να πέφτει στα 4 (συγνώμη ... 6).

Συνεχίστε έτσι ... κυνηγοπατέρες.
Τωρα εσυ αληθεια λες οτι δεν ξερεις αν εχουν μειωθει οι πληθυσμοι;
Προσεξε το διοτι το κυνηγι απο την <οικολογια >και την διωξη του απεχει ενα μικρο βημα....
 
Κυνηγοπατερας και εσυ;;
Κυνηγοπατέρα δεν με λες...και δεν φιλοδοξώ κάτι τέτοιο.

Είπα να στηρίξω μια προσπάθεια.

Εύχομαι η προσπάθεια αυτή να μην χαθεί....και να μην λοξοδρομήσει΄γιατί κάποιοι άνθρωποι προσπάθησαν.

Παρόλα αυτά....είπαμε....καλό το πληκτρολόγιο...αλλά δεν φτάνει!

Αν ανακατευτείς...είσαι κυνηγοπάτερας....αν δεν ανακατευτείς....είσαι κρυφοοικολόγος....

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα!
 
Επειδή διαβάζω πολύ θύμο μέσα σου....και δεν σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου.....μπορώ με όλο το θάρρος να σε ρωτήσω και να να μοιράστεις δημόσια ποια είναι η συμβολή σου στο κυνήγι γενικότερα...εκτός από το να γράφεις στο HL και να σε διαβάζουν 200 άτομα? και να σου κανουν like αλλά 10?

Και για να ξέρεις ποιος είναι αυτός που σε ρωτάει.....είναι κάποιος...που είναι μέλος σε επίσημο σύλλογο της ΚΣΕ και ιδιαίτερα ενεργός στα δρώμενα του συλλόγου του...και πρόσφατα μέλος της ιδρυτικής ομάδας του ΚΕΚΑ.

Εσύ λοιπόν...μπορείς να μοιραστείς με όλους εμάς...τι άκριβως έχεις κάνει....και ποια είναι η προσφορά σου...αφού όλοι όσοι εμπλέκονται με το μέλλον του κυνήγιου τα κάνουν λάθος?

Η απλά σε ενδιαφέρει να περιμένεις να βλέπεις τις εξελίξεις για να είσαι κριτής των πάντων?

Σήμερα κρίνεις την ΚΣΕ....άυριο θα κρίνεις το ΚΕΚΑ. Ιδού η ρόδος λοιπόν...ιδου και το πήδημα! Βγες παραέξω να δουμε πόση απήχηση έχουν οι ιδέες σου....και αν έχουν εγώ πρώτος θα σε ακολουθήσω και θα σε στηρίξω.

Εκτός αν θες να είσαι μόνος σου με τις απόψεις σου!

Είναι ωραίο να κουνάς δαχτύλο μέσα στο φόρουμ και πίσω από το πληκτρολόγιο....αλλά για να έχει αξία...πρέπει να είσαι να έχεις και υπόσταση!

29/8 σε περιμένω στο συνέδριο του ΚΕΚΑ να σε γνωρίσω...και να δω πόσο έτοιμος είσαι να εκτεθείς στα κοινά με τις απόψεις σου!

Άντε ντε....αγαπάτε το κυνηγί και εσείς? Δείξτε το! Πάλεψε!

Γιατί από τσάμπα μάγκες όπως και εσύ λές χορτάσαμε!

Φιλικά πάντα!
Το πιο ουσιαστικο post σου...Μας λες με τον τροπο σου οτι δεν υπαρχει καμια ελπιδα και με το ΚΕΚΑ.Επισης αν θυμαμαι καλα εσυ ελεγες οτι μεσα απο το κομμα δεν εχουμε να κερδισουμε τπτ μπλα μπλα...δεν πιστευεις οτι ενα κυνηγετικο κομμα μπορει να σταθει κ κατι τετοια,τι αλλαξε,λοιπον;
 
έχεις οργώσει ποτέ χωράφι?
έχεις φυτέψει ποτέ δέντρο?
έχεις μπολιάσει ποτέ δέντρο?
έχεις καλλιεργήσει ποτέ τη γη?
έχεις σπείρει ποτέ χωράφι?
έχεις ποτίσει ποτέ άγριο ζώο?
έχεις ταΐσει ποτέ άγριο ζώο?
έχεις ξεγεννήσει στα χέρια σου ζώο?
έχεις φροντίσει τα μικρά του απ' τους δίποδους και τετράποδους εχθρούς του?

Η απάντηση είναι ναι σε όλα!

Αν και δεν καταλαβαίνω πως τα παραπάνω συμβάλουν στο συνολικό καλό...και στο μέλλον του κυνηγίου στην Ελλάδα!

ο πιο ουσιαστικο post σου...Μας λες με τον τροπο σου οτι δεν υπαρχει καμια ελπιδα και με το ΚΕΚΑ.Επισης αν θυμαμαι καλα εσυ ελεγες οτι μεσα απο το κομμα δεν εχουμε να κερδισουμε τπτ μπλα μπλα...δεν πιστευεις οτι ενα κυνηγετικο κομμα μπορει να σταθει κ κατι τετοια,τι αλλαξε,λοιπον;
Έχεις δίκιο!

Κάποιοι μου ζήτησαν να βοηθήσω. Το έκανα. Αν και συνεχίζω να διατηρώ της επιφυλάξεις μου....μετά από όσα είδα στην 1η συνάντηση που έγινε στην Αθήνα. Είδα και άκουσα πράγματα που δεν μου άρεσαν...και δεν τα περίμενα τόσο νωρίς.

Περιμένω το συνέδριο...και εκεί θα φανεί αν θα επιβεβαιωθούν τα όσα πίστευα αρχικά ή έκανα λάθος.

Με εκτίμηση,
 
...Αν πεισθώ ότι το τρυγόνι μειώθηκε λόγω κυνηγίου θα είμαι ο πρώτος που θα ζητήσω να μειωθεί και το όριο....
Οποιος κυνηγος πιστευει οτι με το να κυνηγα μειωνει τα θηραματα, οφειλει να τιμησει τα παντελονια του,
να κρεμασει το οπλο στον τοιχο και να ξαναβγαλει αδεια οταν ξανα αυξηθουν οι πληθυσμοι !
 
Η απάντηση είναι ναι σε όλα!

Αν και δεν καταλαβαίνω πως τα παραπάνω συμβάλουν στο συνολικό καλό...και στο μέλλον του κυνηγίου στην Ελλάδα!


Έχεις δίκιο!

Κάποιοι μου ζήτησαν να βοηθήσω. Το έκανα. Αν και συνεχίζω να διατηρώ της επιφυλάξεις μου....μετά από όσα είδα στην 1η συνάντηση που έγινε στην Αθήνα. Είδα και άκουσα πράγματα που δεν μου άρεσαν...και δεν τα περίμενα τόσο νωρίς.

Περιμένω το συνέδριο...και εκεί θα φανεί αν θα επιβεβαιωθούν τα όσα πίστευα αρχικά ή έκανα λάθος.

Με εκτίμηση,
Μας έπεισες.
Μα που να καταλάβεις;;; Αποστειρωμενος άνθρωπος του τσιμέντου είσαι.
Δείτε άτομα στην ξε και στο ΚΕΚΑ
Μόνο και μόνο η κάψα σου να επιδείξεις τα συνδικαλιστικά και κομματικά σου παράσημα λένε πολλά.
 
Last edited:
Η απάντηση είναι ναι σε όλα!

Αν και δεν καταλαβαίνω πως τα παραπάνω συμβάλουν στο συνολικό καλό...και στο μέλλον του κυνηγίου στην Ελλάδα!


Έχεις δίκιο!

Κάποιοι μου ζήτησαν να βοηθήσω. Το έκανα. Αν και συνεχίζω να διατηρώ της επιφυλάξεις μου....μετά από όσα είδα στην 1η συνάντηση που έγινε στην Αθήνα. Είδα και άκουσα πράγματα που δεν μου άρεσαν...και δεν τα περίμενα τόσο νωρίς.

Περιμένω το συνέδριο...και εκεί θα φανεί αν θα επιβεβαιωθούν τα όσα πίστευα αρχικά ή έκανα λάθος.

Με εκτίμηση,
Εγω δεν θα προτρεξω.
Θα ευχηθω καλη επιτυχια, με μετριοπαθεια, και υπομονη.
Χρειαζεται δυνατο στομαχι το ενγχειρημα.
 
.
Αν και δεν καταλαβαίνω πως τα παραπάνω συμβάλουν στο συνολικό καλό...και στο μέλλον του κυνηγίου στην Ελλάδα!
Η ειλικρίνεια σου είναι αφοπλιστικη και σοκαριστική.
Δε μπορώ να το πιστέψω.
Δεν καταλαβαίνει λέει πως η βελτίωση του βιοτόπου, της χλωρίδας και της πανίδας του τόπου βοηθάει το κυνήγι.
Θα καραφλιασω πριν την ώρα μου, αν είναι δυνατόν.
 
.

Η ειλικρίνεια σου είναι αφοπλιστικη και σοκαριστική.
Δε μπορώ να το πιστέψω.
Δεν καταλαβαίνει λέει πως η βελτίωση του βιοτόπου, της χλωρίδας και της πανίδας του τόπου βοηθάει το κυνήγι.
Θα καραφλιασω πριν την ώρα μου, αν είναι δυνατόν.
Δεν εχει κι αδικο.
Η βοηθεια αφορα συγκεκριμενα ειδη,και ενιοτε ειναι πεταμενα λεφτα για τα ματια του κοσμου.
Το μελλον του κυνηγιου δεν κρινεται μονο απο αυτο.
Αλιμονο δηλαδη ,οποιος φυτεψε ενα δενδρο η ταισε παπιες να διεκδικησει επαινους
 
Δεν χρειάζεται...

Το έγραψα για να μην υπάρχουν δικαιολογίες.....και ποιος είσαι εσύ που θες να μάθεις.

Ωραία η μαγκιά....αλλά το πολυ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο παπάς!
Κυριε μελος της ιδρυτικης ομαδας του ΚΕΚΑ, γραφεις σε ενα κυνηγετικο forum και δηλωνεις οτι εισαι μελος του ΚΕΚΑ, που αυριο μεθαυριο μπορει να μας εκπροσωπησεις καπου. Σου λεω λοιπον, οτι εγω ειμαι ενας ψηφοφορος που κατι τετοιες συμμπεριφορες και βαρυγδουπες διατυπωσεις (ποιος ειμαι εγω), θα με κανουν αυριο μεθαυριο να σου γυρισω τη πλατη.
 
Δεν εχει κι αδικο.
Η βοηθεια αφορα συγκεκριμενα ειδη,και ενιοτε ειναι πεταμενα λεφτα για τα ματια του κοσμου.
Το μελλον του κυνηγιου δεν κρινεται μονο απο αυτο.
Αλιμονο δηλαδη ,οποιος φυτεψε ενα δενδρο η ταισε παπιες να διεκδικησει επαινους
Αν ο οποιοσδήποτε κάνει οτιδήποτε απλά και μόνο για να μαζέψει επαίνους καλύτερα να μην το κάνει χωρίς να θέλω να το παίξω δικηγόρος του Βασίλη δεν πιστεύω ότι το είπε για να πάρει επαίνους
Με την βελτίωση και την προστασία των βιοτόπων και μόνο μπορούμε να εξασφαλίσουμε όχι μόνο το μέλλον του κυνηγίου αλλά και του πλανήτη ολόκληρου εκεί είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα η υποβάθμιση και η ισοπέδωση των πάντων
Εάν εννοείς ότι το μέλλον του κυνηγίου κρίνεται και στο επικοινωνιακό κομμάτι δυστυχώς θα συμφωνήσω
Και λέω δυστυχώς γιατί στο επικοινωνιακό χάνεται η ουσία τις περισσότερες φορές και η ουσία είναι ότι το νόμιμο κυνήγι δεν βλάπτει άλλοι λόγοι βλάπτουν και τους ξέρουν αλλά άντε να το περάσουμε αυτό επικοινωνιακά όταν έχουμε ένα ολόκληρο σύστημα απέναντι μας με τεράστια συμφέροντα τεράστιους οικονομικούς πόρους και τεράστια προβολή
 
Κυριε μελος της ιδρυτικης ομαδας του ΚΕΚΑ, γραφεις σε ενα κυνηγετικο forum και δηλωνεις οτι εισαι μελος του ΚΕΚΑ, που αυριο μεθαυριο μπορει να μας εκπροσωπησεις καπου. Σου λεω λοιπον, οτι εγω ειμαι ενας ψηφοφορος που κατι τετοιες συμμπεριφορες και βαρυγδουπες διατυπωσεις (ποιος ειμαι εγω), θα με κανουν αυριο μεθαυριο να σου γυρισω τη πλατη.
Δεν σου ζητησα να με ψηφισεις...γιατι δεν παω για βουλευτης και ουτε με ενδιαφερει. Την ψηφο σου κανε την οτι θες.

Βοηθεια προσφερα στην οργανωση.
 
Back
Top