Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κοιτά εγώ την πάλεψα πολύ και έπαθα και χουνερια γερά, τρεις μήνες κόντεψα να πάθω ψυχολογικά. Τέσσερις που έχω στο κοντινό μου περιβάλλων έχουν φύγει τα χρώμια στης βάσεις και η κάνες έχουν γίνει κόκκινες χρονολογίας 2004-2006
Σε τι κυνηγια Νικο?
 
το εχω δει εδω με της κρυο. εκανα το λαθος και ειχα παρει και μια κρυο. Δεν μπορεσα να βρω ακρη ευτυχώς γλίτωσα και μετά βρήκα την 121 του 96 σε μια ντουλάπα καινούρια και την πήρα .
Το ιδιο και εγω στιν χρονο την εδωσα πραγματηκα τρισαθλια καννη.... η μαντσινο που ειχα ειχε πολυ καλητερη καννη
 
Κοιτά εγώ την πάλεψα πολύ και έπαθα και χουνερια γερά, τρεις μήνες κόντεψα να πάθω ψυχολογικά. Τέσσερις που έχω στο κοντινό μου περιβάλλων έχουν φύγει τα χρώμια στης βάσεις και η κάνες έχουν γίνει κόκκινες χρονολογίας 2004-2006....


Αυτο το μοντελο ειχε πολυ μεγαλο προβλημα οχι ολλες ομως ...και εγω νομιζα οτι δεν ξερω να ντουφεκαο 3 ατομα πηραμε και η τρεις εφηγαν στον χρονο απανο ..νομιζες οτι ριχνης αμμο οχι σκαγια
 
Ρε παιδια....με αυτες τις crio τι εχει γινει? Γιατι εχουν τετοια ασχημη φημη?


Σας ρωταω γιατι εχω ακουσει και εγω απο γνωστο οτι δεν σκοτωνε δεν εκανε δεν ερανε...... ο οποιος την πουλησε μεσα σε ενα μηνα και πηρε μια παλιοτερη benelli.....αλλα οταν τον ρωτησα εαν ειχε δοκιμασει τα τσοκ με διαφορα φυσιγγια ή εαν ειχε μπει στον κοπο να παρει αλλα τσοκ.....επεμενε οτι δεν σκοτωνε.....και μου ειπε οτι δεν ειχε δοκιμασει το οπλο σε στοχο.....αυτο που θελω να πω ειναι εαν εχει γινει καποιο συγκριτικο με τις παλιοτερες και εχει αποδειχθει η κατωτεροτητα τους.....

Αλεξ με πηρε τηλ. ενας φιλος απο Γιαννενα.....ιδιογομωτης,,,,ανανεωσε τον εξοπλισμο του...εγινε
5διακος και ηθελε πληροφοριες για την ρυθμιση της μηχανης....και καποια 5διακα σεταπ.
Μου ειπε οτι με το συγκεκριμενο οπλο crio που εχει τουφεκια δεν μπορουσε να βγαλει....
Πηρε του πατερα του την 303 αν και ηταν βαρια....εβγαλε καλες τουφεκιες....
Δεν ξερω ...ουτε εχω τις δικιες σου γνωσεις σε οπλα.....απλα το αναφερω...''σκορποσκαγιαστρα'' μου το ειπε.
Εγω ειμαι τις αποψης.....οτι ενα καλο φυσιγγιο θα δουλεψει σε ΟΛΑ τα οπλα.

Μονο με δοκιμες στον πινακα ....με το ιδιο φυσιγγιο και διαφορετικα οπλα θα φανει εαν το συγκεκριμενο
μοντελο εχει ''προβλημα''......Κομματι δυσκολο το βλεπω....αλλα μονο ετσι θα φανουν οι οποιες διαφορες
φιλε!!!!
 
Κοιτά εγώ την πάλεψα πολύ και έπαθα και χουνερια γερά, τρεις μήνες κόντεψα να πάθω ψυχολογικά. Τέσσερις που έχω στο κοντινό μου περιβάλλων έχουν φύγει τα χρώμια στης βάσεις και η κάνες έχουν γίνει κόκκινες χρονολογίας 2004-2006
Ειναι μίζερες στα φυσίγγια όλες αυτές. Γεμίζω για την δικιά μου 121 και ρίχνουν και οι φίλοι με της cRio με μισο Τσόκ όλοι στα 30 μέτρα μέρα με την νύχτα. Η 121 ποτέ δεν με ταλεπόρισε να της βρω φυσιγγιο. Αν αγόραζα σήμερα αυτογεμες σίγουρα δεν θα ήταν μπενελι αν και μου αρέσει πολύ η M2
Δεν εχει crio κανη η m2. Εγω την εχω κατευχαριστηθει.
Μεταχειρισμενη τη δινουν 600ε. Αν σε βολευει η υπερυψωμενη, παρε τη.
 
Δεν εχει crio κανη η m2. Εγω την εχω κατευχαριστηθει.
Μεταχειρισμενη τη δινουν 600ε. Αν σε βολευει η υπερυψωμενη, παρε τη.
Ο όρος crio αναφέρεται στην κρυογενή κατεργασία των κανών.
Όλες οι κάνες των benelli σήμερα έχουν αυτή την κατεργασία.
Δεν φταίει η κατεργασία.

Το τι φταίει, ένας θεός το ξέρει.
 
Μου ειπε οτι με το συγκεκριμενο οπλο crio που εχει
Ποιό ακριβώς μοντέλο όπλου και χρονολογία αγοράς μπορούμε να μάθουμε Νίκο ;
Φίλοι που κατά τα λεγόμενά τους είχαν αγοράσει τα πρώτα μοντέλα με κατεργασία crio (δεν ξέρω τα μοντέλα) είχαν όλοι προβλήματα με τις βαφές, 2-3 άτομα.

ps
Τι γίνεται στην Σάμο με τις φωτιές ;
 
Ποιό ακριβώς μοντέλο όπλου και χρονολογία αγοράς μπορούμε να μάθουμε Νίκο ;

ps
Τι γίνεται στην Σάμο με τις φωτιές ;

Θα μαθω χρονολογια και μοντελο Βασιλη και θα σου πω.....Μην ανησυχεις για την φωτια....εφτασε
στους Μυτιληνιους ( στο διπλανο χωριο ).....Τωρα θα την σβησουν....εκαναν αρκετα ''οικοπεδα'' φιλε!!!
 
Ο όρος crio αναφέρεται στην κρυογενή κατεργασία των κανών.
Όλες οι κάνες των benelli σήμερα έχουν αυτή την κατεργασία.
Δεν φταίει η κατεργασία.

Το τι φταίει, ένας θεός το ξέρει.
Οχι Βασιλη.
Η m2, κ καποιες ακομη απο τις φτηνες, δεν εχει crio κανη. Το εχω ψαξει αρκετα φιλε.
 
Ο όρος crio αναφέρεται στην κρυογενή κατεργασία των κανών.
Όλες οι κάνες των benelli σήμερα έχουν αυτή την κατεργασία.
Δεν φταίει η κατεργασία.

Το τι φταίει, ένας θεός το ξέρει.
Οχι δεν την εχουν ολλες η μπενελι ευτηχως γιατι θα καταστραφοταν
 
Οχι Βασιλη.
Η m2, κ καποιες ακομη απο τις φτηνες, δεν εχει crio κανη. Το εχω ψαξει αρκετα φιλε.
Οχι δεν την εχουν ολλες η μπενελι ευτηχως γιατι θα καταστραφοταν
Δεν το ήξερα παιδιά. Γράψτε λάθος. Θα το κοιτάξω όμως να σιγουρευτώ.

Τώρα να χαρώ ή να κλάψω με την Μ2 μου που δεν είναι κρυουλιάρα :) :) :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top