Αστεία-Περίεργα-Ενδιαφέροντα Βίντεο & Φωτό - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ο τύπος είναι λυκορνιο που λένε στο χωριό μου.Τζαμπατζουλας με μια κάμερα στο χέρι που για μια τυρόπιτα κάνει π@πες.Εχει όνειρο να κάνει τον γύρο της Ευρώπης με σκάφος και ζητάει σκάφος,βενζίνες,ναύλα και έξοδα.Οπα ρε μάστορα...Και εγώ έχω όνειρο να πάω για χήνες στην Ρωσία,σε μια καλύβα με 50 Ρωσίδες...Να βγάλω πανέρι?
Άμα του έβαζαν τις βενζίνες οι κυνηγοί να δεις τι καλά παιδιά θα ήμασταν όλοι.Αντε με τον γύφτο...
υπαρχει κανεναςαπό σύλλογο εδώ μέσα για να του δώσει κάτι για να τους προμοτάρει?
 
Ο τύπος είναι λυκορνιο που λένε στο χωριό μου.Τζαμπατζουλας με μια κάμερα στο χέρι που για μια τυρόπιτα κάνει π@πες.Εχει όνειρο να κάνει τον γύρο της Ευρώπης με σκάφος και ζητάει σκάφος,βενζίνες,ναύλα και έξοδα.Οπα ρε μάστορα...Και εγώ έχω όνειρο να πάω για χήνες στην Ρωσία,σε μια καλύβα με 50 Ρωσίδες...Να βγάλω πανέρι?
Άμα του έβαζαν τις βενζίνες οι κυνηγοί να δεις τι καλά παιδιά θα ήμασταν όλοι.Αντε με τον γύφτο...
Εγώ πάντως αν βγάλεις πανέρι ένα 50άρικο θα το ρίξω...
 
Σε αυτό το σουργελο. Δεν αξίζει να ασχοληθεί κάποιος με τέτοιους καραγκιόζηδες αλλά μόνο που μιλάει με εκνευρίζει τρομερα.
Να ενημερωσει καποιος τον καραγκιοζη ποιητη, οτι τις ριξαμε προχτες.
Ενα περαμα και πνιγηκαν! :p
 
Last edited:
Να γιατί υπάρχει περιορισμός κάρπωσης σε ορισμένα είδη πουλιών και σε κάποια απαγόρευση.
Διότι είναι drones.

Έχουμε μέλλον ακόμα. :)

Το βάζω απλά στα αστεία ...

Αν ισχύει να μας βάλουν τα αεροπορικά, να κάνουμε μια βόλτα ξετάπωτοι στο USA να κατεβάσουμε ότι πετάει. :)



Screenshot_2021-07-15-12-41-55-525_org.mozilla.firefox~2.jpg

2wvvcaivrze21.png

https://www.google.com/search?q=birds are not real&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-m
 
Last edited:
Να γιατί υπάρχει περιορισμός κάρπωσης σε ορισμένα είδη πουλιών και σε κάποια απαγόρευση.
Διότι είναι drones.

Έχουμε μέλλον ακόμα. :)

Το βάζω απλά στα αστεία ...

Αν ισχύει να μας βάλουν τα αεροπορικά, να κάνουμε μια βόλτα ξετάπωτοι στο USA να κατεβάσουμε ότι πετάει. :)



View attachment 29456

View attachment 29457

https://www.google.com/search?q=birds are not real&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-m
Τώρα εξηγούνται όλα... ‼️‼️‼️
Γι αυτό έχουν γεμίσει οι πόλεις με περιστέρια.
Απλά μας παρακολουθούν...⁉️
 
Τώρα εξηγούνται όλα... ‼️‼️‼️
Γι αυτό έχουν γεμίσει οι πόλεις με περιστέρια.
Απλά μας παρακολουθούν...⁉️
Απλα ο κοσμος εχει γινει τεμπελης
Και χωρις καθολου προσωπικη σκεψη
Ποιορ σοβαρος ανθρωπος μπορει να πει οτι τα πουλια ειναι ντρον;
Κανενας!!!!
Ποιος μπορει να μην δουκευει για να στεκετε με πανο να το φωναζει;
Κανενας
Αρα καποιος εχει μαζεψει ανθρωπους που μπορει να εκμεταλευτει και τους μοστραρει εκει συντηρωτας προς σιγουρα καποιο ιδιον συμφερον ενα κινημα που υποστηριζει οτι ο γαιδαρος πεταει!!!
 
Να γιατί υπάρχει περιορισμός κάρπωσης σε ορισμένα είδη πουλιών και σε κάποια απαγόρευση.
Διότι είναι drones.

Έχουμε μέλλον ακόμα. :)

Το βάζω απλά στα αστεία ...

Αν ισχύει να μας βάλουν τα αεροπορικά, να κάνουμε μια βόλτα ξετάπωτοι στο USA να κατεβάσουμε ότι πετάει. :)



View attachment 29456

View attachment 29457

https://www.google.com/search?q=birds are not real&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-m
Είναι γεγονός πως τα παραπάνω ισχύουν.
Υπάρχουν πολλών ειδών όμως:
Αυτά με τις τελευταίας τεχνολογίας κάμερες όπως ο αετός, εξ ου και το αετησιο μάτι.
Υπάρχουν τα μοντέλα με παλιό λογισμικό όπως ο μπούφος, εξ ου και το μπούφος είσαι και δεν καταλαβαίνεις.
Τα μοντέλα που μπορούν να εξερευνήσουν το υπέδαφος όπως η μπράτσα με το ράμφος, που ταξιδεύει νύχτα να μην είναι ορατό το τρυπάνι.
Τα περισσότερα είναι καθετου απογειωσεως ενω υπάρχουν και αυτά που θέλουν διάδρομο απογείωσης όπως το ορτυκι.
Το πρόβλημα υπάρχει με την φόρτιση που ορισμένες χώρες έχουν 110 volt με αποτέλεσμα να πέφτουν εύκολα γιατί δεν βρίσκουν να φορτισουν παντού, εξ ου και το έπεσε σαν κοτσυφας.
Υπάρχουν αυτά που είναι μικρά και μπορούν να παρακολουθούν αποθηκεςπχ όπως τα σπουργίτια ή σπίτια όπως τα χελιδόνια. Τα τελευταία μάλιστα έχουν μικρή χωρητικότητα μπαταρίας, γιαυτο είναι συνέχεια στα καλώδια.
Άλλο είδος είναι ο πελαργός που κάνει την φωλιά στις κολώνες και έχει μεγάλης χωρητικότητας μπαταρία. Είναι γνωστό ως ιπτάμενος φορτιστής γιατί όταν περνάει μεγάλες εκτάσεις που δεν υπάρχει ρεύμα στην πλάτη του μεταφέρει μικροπουλια drone όπως και χελιδόνια και τα φορτίζει εν κινήσει.
Υπάρχουν αυτά που ελέγχουν την τροφή επιτόπου όπως τα τρυγόνια, αυτά που την μεταφέρουν για πιο ενδελεχή έλεγχο σε άλλο χώρο όπως οι κισσες, και αυτά που χρειάζονται αρκετές ώρες για την τέλεια ανάλυση όπως οι φασσες που ελέγχουν για την τροφή που συλλέγουν όλη νύχτα.
Τα περιστέρια drone κάνουν fast check γιαυτο και τα λένε μοναντερα.
Θα ήθελα να εξηγήσω περισσότερα αλλά θα βγάλω στην φορα πολλές δυνατότητες που έχουν τα πουλιά drones.!!!
 
Να γιατί υπάρχει περιορισμός κάρπωσης σε ορισμένα είδη πουλιών και σε κάποια απαγόρευση.
Διότι είναι drones.

Έχουμε μέλλον ακόμα. :)

Το βάζω απλά στα αστεία ...

Αν ισχύει να μας βάλουν τα αεροπορικά, να κάνουμε μια βόλτα ξετάπωτοι στο USA να κατεβάσουμε ότι πετάει. :)



View attachment 29456

View attachment 29457

https://www.google.com/search?q=birds are not real&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-m
Και οι κουτσουλιές τους τι είναι?Υγρά μπαταρίας?
 
Τώρα εξηγούνται ό

λα... ‼️‼️‼️
Γι αυτό έχουν γεμίσει οι πόλεις με περιστέρια.
Απλά μας παρακολουθούν...⁉️
Και πάνω που διάβαζα τό ποστ του Άγγελου, στο κέντρο της πόλης, περιμένοντας ένα γιατρό για την ανανέωση του διπλώματος, να"σου το drone μπροστά μου, να με παρακολουθεί, χωρίς να τηρεί καν τα προσχήματα !!!!!IMG_20210715_172803.jpg
.sarcastic..very funny..hair.
 
Και πάνω που διάβαζα τό ποστ του Άγγελου, στο κέντρο της πόλης, περιμένοντας ένα γιατρό για την ανανέωση του διπλώματος, να"σου το drone μπροστά μου, να με παρακολουθεί, χωρίς να τηρεί καν τα προσχήματα !!!!!View attachment 29462
.sarcastic..very funny..hair.
Μπορεί να σε θερμομετραει.
Πως νομίζεις ότι βγάζουν τα ημερήσια κρούσματα και ανά γεωγραφικο διαμέρισμα;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top