Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γιώργο, δεν μπορώ να συνεχίσω άλλο, πραγματικά εξουθενώθηκα! Σημερα έκανα, όσα post κάνω σε ένα μήνα! Θέλω πραγματικά να ζητήσω συγγνώμη από τον Tzak(Ιάκωβο) αν ήμουν αγενής! Στην τρυφερή ηλικία των 60 χρόνων που βρισκόμαστε δεν είμαστε....για πολλές συγκινήσεις!
Πραγματικα, εγω ειμαι σε πιο τρυφερη ηλικια (64), και δεν συγκινουμαι ευκολα πλεον..
Δεν τιθεται θεμα αγενειας, προς Θεου, ολοι μας γραφουμε τις αποψεις μας με την οποια εμπειρια συνοδευει τον καθενα μας.
 
Αν μιλάς για τηλεόραση και ειδήσεις έχω να δω κανένα εξάμηνο
Εμ,... Γι' αυτό είσαι μες τη μαυρίλα και την ξινίλα τώρα τελευταία.
Δες λίγο ΕΡΤ να γελάσει το χειλάκι σου και ν' ανοίξει το ματάκι σου!...

Αισιοδοξία, θετικότητα, χαμογελαστά πρόσωπα, καλλίγραμμες γάμπες, σφριγηλά μπούτια, βαθειά ντεκολτέ, θεσπέσια κωλαράκια...
Πράσινη Ανάπτυξη, πράσινη κάρτα, γαλάζια νερά, γαλάζιοι αιθέρες, γαλάζια Ελευθερία, γαλάζια Δημοκρατία...

"Η ζωή εδώ τελειώνει, σβήνει το καντήλι μου..." λέει το τραγούδι, "Όπαα!..." φωνάζουν χαρούμενες οι φανταχτερές καλεσμένες.
"Εντάξει" σκέφτονται οι καλεσμένοι, "μπορεί και να γαμ...... απόψε".

Χάνεις σου λέω! :cool:
 
Εμ,... Γι' αυτό είσαι μες τη μαυρίλα και την ξινίλα τώρα τελευταία.
Δες λίγο ΕΡΤ να γελάσει το χειλάκι σου και ν' ανοίξει το ματάκι σου!...

Αισιοδοξία, θετικότητα, χαμογελαστά πρόσωπα, καλλίγραμμες γάμπες, σφριγηλά μπούτια, βαθειά ντεκολτέ, θεσπέσια κωλαράκια...
Πράσινη Ανάπτυξη, πράσινη κάρτα, γαλάζια νερά, γαλάζιοι αιθέρες, γαλάζια Ελευθερία, γαλάζια Δημοκρατία...

"Η ζωή εδώ τελειώνει, σβήνει το καντήλι μου..." λέει το τραγούδι, "Όπαα!..." φωνάζουν χαρούμενες οι φανταχτερές καλεσμένες.
"Εντάξει" σκέφτονται οι καλεσμένοι, "μπορεί και να γαμ...... απόψε".

Χάνεις σου λέω! :cool:
Σήμερα είδα πρώτη φορά μετά από μήνες δελτίο ειδήσεων (με την πεθερά μου που την φιλοξενούμε)

Πρέπει να πάρω 5-6 ζάναξ για να ηρεμήσω :)

Ποιός είπαμε αξιολογεί τους δημοσιογράφους και το τηλεοπτικό πρόγραμμα ;
 
Ωραιος ειναι ο γραπτος λογος αλλα ειναι μια πραξη που δεν παραγη εργο......
Σα να 'χεις δίκιο Ηλία. Οπως όλα δείχνουν, ο γραπτός λόγος, μετά από τόσες χιλιετίες, δεν κατάφερε τίποτα. Αντιθέτως, το Χόλιγουντ, μέσα σε λίγες δεκαετίες, κατέκτησε τον κόσμο όλο με τα έργα του.
Μονο με εργα θα σωσουμε το κυνηγι
Ο Τελευταίος Κυνηγός (The Last Trapper)
(δεν το έχω δει ακόμα αλλά φαντάζομαι θα 'ναι καλό. Από την περιγραφή του πάντως φαίνεται να διασώζει την έννοια του κυνηγού.)

Χωρίς πλάκα τώρα, ο γραπτός λόγος Ηλία είναι έργο από μόνος του, και το αγαθό του είναι η επι-κοινωνία των ιδεών.
Μέσα από τις ιδέες βλέπουμε τον κόσμο και τον εαυτό μας μέσα σε αυτόν.
Αν λοιπόν, σήμερα, αισθάνεσαι Έλληνας και Χριστιανός, στο γραπτό λόγο το οφείλεις και όχι σε κάποιον Παρθενώνα ή Αγιά Σοφιά.
Μην τον υποτιμάς λοιπόν το λόγο, κυρίως το γραπτό, αυτός θα διασώσει τις ιδέες σου.
 
Ποιός είπαμε αξιολογεί τους δημοσιογράφους και το τηλεοπτικό πρόγραμμα ;
Αυτό ακριβώς αναρωτιέμαι κι εγώ.
Μια επιτροπή τηλεθεατών της ΕΡΤ, την οποία πληρώνουμε άμεσα, να ελέγχει το πρόγραμμά της δεν υπάρχει;;;
Λες να γίνει χειρότερο μετά; :oops:
 
Σα να 'χεις δίκιο Ηλία. Οπως όλα δείχνουν, ο γραπτός λόγος, μετά από τόσες χιλιετίες, δεν κατάφερε τίποτα. Αντιθέτως, το Χόλιγουντ, μέσα σε λίγες δεκαετίες, κατέκτησε τον κόσμο όλο με τα έργα του.

Ο Τελευταίος Κυνηγός (The Last Trapper)
(δεν το έχω δει ακόμα αλλά φαντάζομαι θα 'ναι καλό. Από την περιγραφή του πάντως φαίνεται να διασώζει την έννοια του κυνηγού.)

Χωρίς πλάκα τώρα, ο γραπτός λόγος Ηλία είναι έργο από μόνος του, και το αγαθό του είναι η επι-κοινωνία των ιδεών.
Μέσα από τις ιδέες βλέπουμε τον κόσμο και τον εαυτό μας μέσα σε αυτόν.
Αν λοιπόν, σήμερα, αισθάνεσαι Έλληνας και Χριστιανός, στο γραπτό λόγο το οφείλεις και όχι σε κάποιον Παρθενώνα ή Αγιά Σοφιά.
Μην τον υποτιμάς λοιπόν το λόγο, κυρίως το γραπτό, αυτός θα διασώσει τις ιδέες σου.
Αυτην την στιγμη το κυνηγι χρειαζεται κατα την γνωμη μου πραξεις και εργα για αυτο μιλαω...σε ολλα τα αλλα συμφωνουμε
 
Και όμως η δημόσια τηλεόραση προσφέρει ό,τι ποιοτικότερο υπάρχει, στο τηλεοπτικό τοπίο!
Δεν θα διαφωνήσω. Πριν το "μαύρο" όμως ήταν πολύ καλύτερη.
Τώρα ανταγωνίζεται την ιδιωτική σε αποχαύνωση και δημιουργία "θετικής" εικόνας.
 
Καλημερα..
Νομιζω οτι οι επομενες 10 μερες, θα ειναι κρισιμες και για τα κυνηγετικα μας θεματα και για το πως θα πορευθουμε στο θεμα της πανδημιας..
Ευχομαι ολα να πανε κατ ευχην και να μην εχουμε τα περσινα..
Ιδωμεν.....
 
Για οτι θελειs μιλησαν και φετοs με τον υπουργο .Για ορτυκια για τρυγονια για αγριογουρουνα.Παλι ξεχασαν να ρωτησουν τι θα γινει με τον
" μπογια " που χαζογελωνταs απαγορευει τιs μετακινησειs .Kαι μην πουν παλι οτι θα γινουν εξαιρεσειs αναλογα την πορεια του εμβολιασμου
η ποιοs το εκανε και ποιοs δεν το εκανε γιατι εχουν δωσει πολυ κακα δειγματα αξιοπιστιαs .
 
Για οτι θελειs μιλησαν και φετοs με τον υπουργο .Για ορτυκια για τρυγονια για αγριογουρουνα.Παλι ξεχασαν να ρωτησουν τι θα γινει με τον
" μπογια " που χαζογελωνταs απαγορευει τιs μετακινησειs .Kαι μην πουν παλι οτι θα γινουν εξαιρεσειs αναλογα την πορεια του εμβολιασμου
η ποιοs το εκανε και ποιοs δεν το εκανε γιατι εχουν δωσει πολυ κακα δειγματα αξιοπιστιαs .
Αυτό ακριβώς σκέφτηκα και εγώ διαβάζοντας το αρθρο. Όλα καλά όλα ανθηρα αλλά καμία κουβέντα για το τι θα γίνει εάν πέσει μαντρωμα παλι. Η αξιοπιστία του Κουλη και του Χαρδαλομαλακα είναι σαν τα γκατζετακια που αγοράζουν κάποιοι από τους Πακιδες. Τα έχουν από την Τρίτη μέχρι την Τετάρτη!
 
Αυτό ακριβώς σκέφτηκα και εγώ διαβάζοντας το αρθρο. Όλα καλά όλα ανθηρα αλλά καμία κουβέντα για το τι θα γίνει εάν πέσει μαντρωμα παλι. Η αξιοπιστία του Κουλη και του Χαρδαλομαλακα είναι σαν τα γκατζετακια που αγοράζουν κάποιοι από τους Πακιδες. Τα έχουν από την Τρίτη μέχρι την Τετάρτη!
Επειδή σκέφτεται σαν διάολος,(έχει αλλωστε και την φάτσα εκτός από τα γουρλοματα) σου λέει θα δώσω δικαιώματα στους μεν (εμβολιασμενούς) αυτά που έκλεψε βέβαια,και όχι στους δε (ανεμβολιαστους)και πάνω που θα χαίρονται οι μεν θα πει μας συγχωρείται ήρθε η μετάλλαξη λάμδα.Και διαιρεί και βασίλευε.Δυστυχως η ατζέντα του έχει τηλε-εργασια, τηλε-εκπαιδευση, τηλε-χουφτα αλλά όχι δραστηριότητες σαν το κυνήγι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top