Ata Arms Team

Κόστος όπλου (στον κατασκευαστή) = Κόστος πρώτης ύλης (σε βάρος) + κόστος κατεργασίας (που σε καμμία περίπτωση δεν ξεπερνά το 100% του κόστους του βάρους της πρώτης ύλης).
Μ' άλλα λόγια κανένα εργοστασιακό όπλο μαζικής παραγωγής δεν κοστίζει περισσότερο από 100 ευρώ (+ ή - 50 ευρώ) για να κατασκευαστεί.
 
Κόστος όπλου (στον κατασκευαστή) = Κόστος πρώτης ύλης (σε βάρος) + κόστος κατεργασίας (που σε καμμία περίπτωση δεν ξεπερνά το 100% του κόστους του βάρους της πρώτης ύλης).
Μ' άλλα λόγια κανένα εργοστασιακό όπλο μαζικής παραγωγής δεν κοστίζει περισσότερο από 100 ευρώ (+ ή - 50 ευρώ) για να κατασκευαστεί.
Λευτέρη λίγο μου φαίνεται ...
 
Κάπου τόσο βγαίνει βγαίνει το πραγματικό κόστος Βασίλη.
Τώρα, αν επιμμερίσουμε εργατικά, αποσβέσεις, φόρους κλπ και τα προσθέσουμε ανεβαίνουμε άλλα 50% - 70% συν το όποιο κέρδος του κατασκευαστή.
 
Δεν ξέρω για κόστος των όπλων αλά θα σας πω με σιγουριά ότι το κόστος από τα αθλητικά παπούτσια Nike alphafly που πουλάνε 300 ευρώ στα μαγαζιά έχει 25 ευρώ στο εργοστάσιο , πληροφορία από φίλο που δουλεύει στη Nike
Οπότε καταλαβαίνετε τι γίνεται
 
Έλληνας να κρατάει τουρκικο όπλο , ουδέν σχόλιο
Το έχουμε αναλύσει χίλιες φορές.
Όποιος δεν θέλει τουρκικό όπλο καλά κάνει και δεν θέλει.
Όποιος όμως θέλει έχει πάλι
καλώς.
Το να προσπαθεί κάποιος να ακυρώσει το σκεπτικό των άλλων...είναι σαν να εξουσιοδότει ταυτόχρονα να ακυρώσουν οι άλλοι το δικό του σκεπτικό.
Αν ήταν τα πράγματα όπως τα λες τότε η Ελλάδα δεν θα επέτρεπε την εισαγωγή τουρκικών προϊόντων και το αντίστροφο.
Πράγμα που δεν συμφέρει κανένα.
Εγώ πάντα θα απαντώ...
Όταν θα είμαι του τύπου ουδέν σχόλιο δεν θα σχολιάζω καθόλου.
Αυτό είναι το ουδέν σχόλιο.
 
γνησιααααα απομιμησηηη της beretta .sarcastic.δηλ ΜΑΙΜΟΥΥΥΥΥ.think.
Η ata arms ανήκει στον όμιλο beretta.
εξωτερικα ομωρφο τουφεκι ;) εσωτερικα τι γεναται δεν ξερουμε.think.
Αυτό που ξέρουμε είναι ότι η ata έχει κοινοπραξία με την beretta.
Και επίσης προσωπικά ξέρω ότι κατέχω το συγκεκριμένο οπλο στην απλη του έκδοση από το 2019 χωρίς ίχνος προβλήματος.
Λειτουργεί μέχρι τώρα άψογα και απροβλημάτιστα.Screenshot_20210630-140122_Gallery.jpg
 
Η ata arms ανήκει στον όμιλο beretta.

Αυτό που ξέρουμε είναι ότι η ata έχει κοινοπραξία με την beretta.
Και επίσης προσωπικά ξέρω ότι κατέχω το συγκεκριμένο οπλο στην απλη του έκδοση από το 2019 χωρίς ίχνος προβλήματος.
Λειτουργεί μέχρι τώρα άψογα και απροβλημάτιστα.View attachment 28823
Μακάρι πάντα γερό να είναι, δεν εχω κατι με το όπλο όπως ίσως αλλα παιδιά εδω. Την ομοιότητα σχολίασα και μόνο. Δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης.Εδώ κάποιοι συναδερφοι βγάζουν μάπα τις benelli,τι θα πρεπε να λεγαμε;
 
Μακάρι πάντα γερό να είναι, δεν εχω κατι με το όπλο όπως ίσως αλλα παιδιά εδω. Την ομοιότητα σχολίασα και μόνο. Δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης.Εδώ κάποιοι συναδερφοι βγάζουν μάπα τις benelli,τι θα πρεπε να λεγαμε;
Είχα beretta 391.
Είχα benelli montefeltro.
Ήμουν πολύ ευχαριστημένος.
Τα πούλησα και τώρα έχω ata arms sp nickel.
Επίσης πολύ ευχαριστημένος.
Αν δεν ήμουν ευχαριστημένος δεν θα πουλουσα τα παραπάνω όπλα για να μείνω με το ata arms sp.
Αυτό τα λέει όλα.
Φυσικά δεν πρόκειται περί παρεξήγησης.
Κουβέντα κάνουμε.
Πάντα μου άρεσε η βάση και το κλείδωμα των sp της beretta και χαίρομαι που απέκτησα κάτι παρόμοιο σε πολύ χαμηλότερη τιμη(700€).
Δεν υποστηρίζω το όπλο επειδή το αγόρασα.
Αν βγει μούφα πρώτος θα κράξω.
Όμως το αγόρασα διότι μου φάνηκε πολύ εντάξει σε σχέση ποιότητας και τιμής.
Και μέχρι τώρα με δικαιώνει η απόφαση
 
Μην ψάχνετε για δικαιολογίες το ένα είναι μαϊμού το άλλο γνήσιο κλπ ,όλοι ξέρουμε ότι μπερετα δεν είναι και δεν πρόκειται να γίνει γιατί αν ήταν μπερετα κάνεις δεν είχε λόγω να αγοράσει μπερετα. Αυτό δεν το κάνει όμως αυτόματα και για τα σκουπίδια μπορεί η εμφάνιση του να δικαιολογεί και σε κάποιο βαθμό ποιότητα που θα δείξει ο χρόνος.Προσωπικη μου άποψη θα το προτιμούσα από κάτι κλιτσες σουπερ ποζε με παραπλήσια χρήματα. Όσο αφορά το τουρκικο ας μην το σχολιάσουμε καλύτερα γιατί όλοι αυτοί που τα λένε πόσες φορές έχουν αγοράσει τουρκικα προϊόντα από τα viko η μπουφαν δερματινα η μηπως οι μισοι Έλληνες δεν εχουν πεταχτεί απέναντι για εκδρομη και ψώνια. Προσωπικα δεν θα αγοραζα τούρκικο οπλο γιατι εχω μπερετα αλλα αν αποδειχτεί οτι ειναι ισαξια με την εν λογω φιρμα οι μισοι εαν οχι ολοι οι Έλληνες θα κινηγουσαν με τουρκικο.
 
Back
Top