Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Φαντάζομαι ότι στα γκρουπ θα διαφημίζουν οτι εκεί που θα πανε όλοι θα είναι εμβολιασμένοι. Για μένα εαν ήταν κριτήριο επιλογής για κατάλυμα θα το επέλεγα…. Εσείς στις διακοπές σας εμβολιασμένοι ή μη δεν θα το προτιμούσατε?
ήδη ξεκίνησε να γίνεται φασαρία για τα νησιά με χαμηλό ποσοστό εμβολιασμένων
θα βλέπουν τα νησιά με μεγάλο ποσοστό να είναι φουλ στους τουρίστες και αυτοί θα ψάχνουν τον πελάτη με το κιάλι κάνοντας αντίσταση στον εαυτό τους
 
Ρε πάτε καλά!! τι διλήμματα είναι αυτά?
Θα μπολιαστητε πάρα τη θέληση σας γιατί σας έδωσαν ένα ερωτηματολόγιο από τη δουλειά ? Εκτός και εάν το θέλετε κατά βάση και απλά ντρέπεστε να το πείτε.
Με την ίδια λογική αύριο άμα σου δώσει η υπεύθυνη προσωπικού ένα ερωτηματολόγιο για το εάν είσαι θετικός η τι γνώμη έχεις για τον προκτικο έρωτα θα στήσεις κωλο?
θα ξαναπώ την απάντηση που έδωσε ένας αμερικάνος δικαστής και θα γίνει σλόγκαν
"κανείς δεν μπορεί να υποχρεώσει μια νοσηλεύτρια να εμβολιαστεί, απλά θα αλλάξει επάγγελμα"
 
ήδη ξεκίνησε να γίνεται φασαρία για τα νησιά με χαμηλό ποσοστό εμβολιασμένων
θα βλέπουν τα νησιά με μεγάλο ποσοστό να είναι φουλ στους τουρίστες και αυτοί θα ψάχνουν τον πελάτη με το κιάλι κάνοντας αντίσταση στον εαυτό τους
Έχεις κάνει τέστ αντισωμάτων για να δείς σε τί ποσοστό είσαι θωρακισμένος απο το εμβόλιο που έκανες ;
Aν ναί πόσταρε ένα οποιοδήποτε (όχι το δικό σου )αποκρύβοντας τα όποια προσωπικά δεδομένα .
Σαν νοσοκομειακός λειτουργός έχεις εύκολη πρόσβαση .
 
Έχεις κάνει τέστ αντισωμάτων για να δείς σε τί ποσοστό είσαι θωρακισμένος απο το εμβόλιο που έκανες ;
Aν ναί πόσταρε ένα οποιοδήποτε (όχι το δικό σου )αποκρύβοντας τα όποια προσωπικά δεδομένα .
Σαν νοσοκομειακός λειτουργός έχεις εύκολη πρόσβαση .
συμμετέχω σε έρευνα μεγάλου νοσοκομείου των Αθηνών που γίνεται σε υπαλλήλους νοσοκομείων σε όλη την Ελλάδα
πρόσβαση δεν έχω σε τέτοια δεδομένα, παρά μόνο στα δικά μου(δεν είναι διαθέσιμα στον οποιονδήποτε)
έχω καλά νούμερα αντισωμάτων όπως και όλοι οι γνωστοί μου(εντός και εκτός νοσοκομείου)
έδωσα αίμα για αντισώματα λίγο μετά την πρώτη δόση, ένα μήνα μετά και ένα τρίμηνο μετά
περιμένω να δώσω στο 6μηνο(τον άλλο μήνα) και στο χρόνο
με όριο το 50 AU/ml είχα 110 και 5500 στο μήνα
δεν είναι όλες οι μέθοδοι μέτρησης αντισωμάτων ίδιες και για αυτό δεν είναι άμεσα συγκρίσιμες
δεν καταλαβαίνω όμως γιατί τα ρωτάς αυτά
 
Επίθεση λέει με βιτριόλι στο εκκλησιαστικό μέγαρο.Φτου να πάρει.
Και εγώ άκουσα πρωθυπουργικό μέγαρο και χάρηκα τσάμπα.
αμα ριξεις τετοιο στον κουλη θα παθει εγκαυματα το βιτριολι !!!
Θα αλλαξει χρωμα και θα γινει ουζακι
Και θα το κανει γαργαρα
Παντως αυτος σιγιυρα δεν θα παθει πραμα .sarcastic.
 
συμμετέχω σε έρευνα μεγάλου νοσοκομείου των Αθηνών που γίνεται σε υπαλλήλους νοσοκομείων σε όλη την Ελλάδα
πρόσβαση δεν έχω σε τέτοια δεδομένα, παρά μόνο στα δικά μου(δεν είναι διαθέσιμα στον οποιονδήποτε)
έχω καλά νούμερα αντισωμάτων όπως και όλοι οι γνωστοί μου(εντός και εκτός νοσοκομείου)
έδωσα αίμα για αντισώματα λίγο μετά την πρώτη δόση, ένα μήνα μετά και ένα τρίμηνο μετά
περιμένω να δώσω στο 6μηνο(τον άλλο μήνα) και στο χρόνο
με όριο το 50 AU/ml είχα 110 και 5500 στο μήνα
δεν είναι όλες οι μέθοδοι μέτρησης αντισωμάτων ίδιες και για αυτό δεν είναι άμεσα συγκρίσιμες
δεν καταλαβαίνω όμως γιατί τα ρωτάς αυτά
Ερωτώ μέσα στα πλαίσια ενός πολιτισμένου -δημοκρατικού διαλόγου για να σε βοηθήσω στην προσπάθεια σου
να πείσεις για το εμβόλιο .
Είσαι εριστικός ΔΥ με νοοτροπία ξερόλα για να ενοχλείσαι απο τις όποιες ερωτήσεις .
Δέν καταλαμβαίνω τι επιλήψιμο υπάρχει στην ανάρτηση ενός τέστ χωρίς να επηρεάζονται
προσωπικά δεδομένα κλπ .Αντίθετα ενισχύει την αξιοπιστία των εμβολίων και την προσπάθεια
πανεμβολιασμού .
 
Ερωτώ μέσα στα πλαίσια ενός πολιτισμένου -δημοκρατικού διαλόγου για να σε βοηθήσω στην προσπάθεια σου
να πείσεις για το εμβόλιο .
Είσαι εριστικός ΔΥ με νοοτροπία ξερόλα για να ενοχλείσαι απο τις όποιες ερωτήσεις .
Δέν καταλαμβαίνω τι επιλήψιμο υπάρχει στην ανάρτηση ενός τέστ χωρίς να επηρεάζονται
προσωπικά δεδομένα κλπ .Αντίθετα ενισχύει την αξιοπιστία των εμβολίων και την προσπάθεια
πανεμβολιασμού .
μετά την Καρολάιν και το Μπάμπη κάνουμε το ψυχογράφημα το δικό μου
εριστικός, ξερόλας, ενοχλούμαι κτλ
ευχαριστώ
δηλαδή αν κατάλαβα καλά λες ότι όσοι δε θέλουν να κάνουν το εμβόλιο, θα πειστούν από τα νούμερα των αντισωμάτων που έχω εγώ;
ή λάθος κατάλαβα
 
Last edited:
Πώς μένουν άνεργοι οι ανεμβολίαστοι από τη Ρωσία μέχρι τις ΗΠΑ

Ολοένα και περισσότερα δικαστήρια ανά τον κόσμο κρίνουν ότι όσοι δεν έχουν εμβολιαστεί, θέτουν σε κίνδυνο τους συναδέλφους ή τους πελάτες τους και έτσι αρκετοί αρνητές έχουν μείνει ήδη χωρίς δουλειά

https://www.protagon.gr/epikairotit...iastoi-apo-ti-rwsia-mexri-tis-ipa-44342306710
 
μετά την Καρολάιν και το Μπάμπη κάνουμε το ψυχογράφημα το δικό μου
εριστικός, ξερόλας, ενοχλούμαι κτλ
ευχαριστώ
δηλαδή αν κατάλαβα καλά λες ότι όσοι δε θέλουν να κάνουν το εμβόλιο, θα πειστούν από τα νούμερα των αντισωμάτων που έχω εγώ;
ή λάθος κατάλαβα
Οχι σου λενε οι ανεμβολιαστοι ας πεθανουν καλα να παθουν .οι εμβολιασμενοι να ζησουν να πανε στο παραδεισο....γενηκα το λεο
 
Πώς μένουν άνεργοι οι ανεμβολίαστοι από τη Ρωσία μέχρι τις ΗΠΑ

Ολοένα και περισσότερα δικαστήρια ανά τον κόσμο κρίνουν ότι όσοι δεν έχουν εμβολιαστεί, θέτουν σε κίνδυνο τους συναδέλφους ή τους πελάτες τους και έτσι αρκετοί αρνητές έχουν μείνει ήδη χωρίς δουλειά

https://www.protagon.gr/epikairotit...iastoi-apo-ti-rwsia-mexri-tis-ipa-44342306710
Αυτο σημενη οτι και τα εμβολια ειναι σε πηραματικο σταδιο ακομα χωρις σιγουρα αποτελεσματα
 
Αυτο σημενη οτι και τα εμβολια ειναι σε πηραματικο σταδιο ακομα χωρις σιγουρα αποτελεσματα
πειραματικά αποτελέσματα έπειτα από μερικά δις δόσεις εμβολίων δεν παίζει
κανένα άλλο φάρμακο δεν έχει δοκιμαστεί τόσο πολύ
έχουν πλέον πάρει κανονικές άδειες και όχι επείγουσας χρήσης
 
Αυτο σημενη οτι και τα εμβολια ειναι σε πηραματικο σταδιο ακομα χωρις σιγουρα αποτελεσματα
Δεν ειναι ουτε ετσι αγαπητε φιλε.
Δεν θελει και πολυ μυαλο για να αντιληφθει κανεις οτι η υποχρεωτικοτητα ηταν προσχεδιασμενη,απο την γεννεση του προβληματος.

Γινεται τρομερη προσπαθεια για να επιτευχθει μια δηθεν φοβερη επικινδυτοτητα,
Τα μη στοχευμενα και χαζα μετρα εξυπηρετουν απλα την λογικη ανοητων ,του οτι ευθυνονται τα μετρα για το οτι συνεχιζουν να ζουν.
Στην πραγματικοτητα στηνεται ελεγχος ,αλλα και το οικονομικο μελλον πολλων εμπλεκομενων σε βαθος δεκαετιας.

Ζω σε μια ακρως τουριστικη επαρχια ,οχι πιεσμενη απο μετρα, και ματαια προσπαθουν να με πεισουν οτι κινδυνευω, και θα σωθω απο απολυμαντικα ,μασκες και εμβολια, οταν σχεδον δυο χρονια τωρα, οχι θανατος δεν υπαρχει σε τοσες χιλιαδες πληθυσμο , αλλα ουτε βηχας.
Τα δε τρομοτεστακια που ολοι γνωριζουν το αστειο ποσοστο επιτυχιας στην ανιχνευση, θελουν να τα βαλουν και στα σουπερ,απλα και μονο διοτι ειναι το ΕΡΓΑΛΕΙΟ τους για να διαχειριζονται το προβλημα
 
Οχι σου λενε οι ανεμβολιαστοι ας πεθανουν καλα να παθουν .οι εμβολιασμενοι να ζησουν να πανε στο παραδεισο....γενηκα το λεο
τώρα πάμε καλά λόγω ζέστης και λόγω εμβολίων
μόλις κρυώσει ο καιρός θα έχουμε έξαρση πάλι το λεγόμενο 4ο κύμα
η πρόβλεψη είναι ότι το 95%-98% όσων νοσήσουν και πάνε σε νοσοκομείο θα είναι ανεμβολίαστοι
2%-5% θα είναι οι εμβολιασμένοι
σήμερα αυτοί που νοσηλεύονται είναι κατά 98%-99% ανεμβολίαστοι
τόσο απλά είναι τα πράγματα
 
Δεν ειναι ουτε ετσι αγαπητε φιλε.
Δεν θελει και πολυ μυαλο για να αντιληφθει κανεις οτι η υποχρεωτικοτητα ηταν προσχεδιασμενη,απο την γεννεση του προβληματος.

Γινεται τρομερη προσπαθεια για να επιτευχθει μια δηθεν φοβερη επικινδυτοτητα,
Τα μη στοχευμενα και χαζα μετρα εξυπηρετουν απλα την λογικη ανοητων ,του οτι ευθυνονται τα μετρα για το οτι συνεχιζουν να ζουν.
Στην πραγματικοτητα στηνεται ελεγχος ,αλλα και το οικονομικο μελλον πολλων εμπλεκομενων σε βαθος δεκαετιας.

Ζω σε μια ακρως τουριστικη επαρχια ,οχι πιεσμενη απο μετρα, και ματαια προσπαθουν να με πεισουν οτι κινδυνευω, και θα σωθω απο απολυμαντικα ,μασκες και εμβολια, οταν σχεδον δυο χρονια τωρα, οχι θανατος δεν υπαρχει σε τοσες χιλιαδες πληθυσμο , αλλα ουτε βηχας.
Τα δε τρομοτεστακια που ολοι γνωριζουν το αστειο ποσοστο επιτυχιας στην ανιχνευση, θελουν να τα βαλουν και στα σουπερ,απλα και μονο διοτι ειναι το ΕΡΓΑΛΕΙΟ τους για να διαχειριζονται το προβλημα

που ζεις φίλε που δεν έχει θάνατο από τον ιό?
 
Το πάρτι του "προσυλητισμού" καλά κρατεί....όσοι δεν θέλετε να ζήσετε στο πυρ το εξώτερον σπεύσατε να εμβολιαστείτε....αααα ρε βοιδόπτσα που χρειάζετε..... Δε Μ λέτε ρε παλικάρια από ποτέ και γιατί οι εμβολιασμένοι μεταδίδουν ποιο "δύσκολα" τον ιό??? Μ αυτό το σκεπτικό και "ασυμπτωματικός" δεν μεταδίδει...λόγο χαμηλού φορτίου. Βίωμα σας έχουν γίνει ορισμένων τα εμβόλια.
 
O Ελληνισμός αργοσβήνει και χάνεται λόγω τ'ότι η διαφθορά -καρκίνος των κοινοβουλευτικών κομμάτων
έκανε μετάσταση στις πλατιές μάζες της κοινωνίας.
Μια διαφθορά που γέννησε η αναξιοκρατία αλλά και η παντελής έλλειψη ηθικών αναστολών -αρχών .
Η πελατειακή σχέση κομμάτων - ψηφοφόρων (κομματικών στρατών) οδήγησε πολλά άτομα χαμηλών προσόντων
σε θέσεις με πολύ περισσότερα απαιτούμενα προσόντα .
Αυτό οδήγησε στην απώλεια του ''γνώθι σαυτόν '' απο τον παράτυπα -αναξιοκρατικά προαχθέντα στην θέση .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top