Browning Team

καλησπερα στην ομαδα γραφω αυτο το ποστ για να σας αναφερω ενα συμβαν τελειως τρελο....
πριν 40 μερες παω στον παρδαλακι και παραγγελνουμε ενα 725 σκοπευτικο μιλαμε μαζι με μετπλαστ δινω προκαταβολη
κλεινουμε με την τιμη και περιμενω να περασουν 90 μερες για να ερθει το οπλο μου...πριν 5 μερες περνει η μετπλαστ τον παρδαλακι και του λεει οτι για παρω το οπλο θα πρεπει να πληρωσω 10% εχτρα της συνολικης αξιας του οπλου... ο κυριος παρδαλακης που του βγαζω το καπελο αρνηθηκε κατευθειαν και τους ειπε να ακυρωσουν την παραγγελια λεγωντας τους οτι εχουμε κανει συμφωνια για την τιμη και οτι αυτα τα πραγματα δεν ειναι σωστα... μου ειπε να περασω να παρω πισω την προκαταβολη που ειχα δωσει και συγνωμη για ολη την κατασταση .
δεν εχω κανενα προβλημα μαζι με τον κυριο παρδαλακι και ισα ισα η σταση του ηταν μια χαρα απεναντι μου.... εγω απ την μερια μου εχω στηλει εμαιλ στην browning international που περιγραφω το συμβαν και περιμενω εξηγησεις... οποιος γνωριζει θα ηθελα να μου πει τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση.


Σας ευχαριστω πολυ...
1. Τα πανωτόκια πως τα δικαιολόγησαν ;
2. Την προκαταβολή ποιος την πήρε τελικά ; Ο παρδαλάκης ή η μετπλάστ ;
3. Πόση ήταν η προκαταβολή και για τι αξία όπλου ;
 
1. Τα πανωτόκια πως τα δικαιολόγησαν ;
2. Την προκαταβολή ποιος την πήρε τελικά ; Ο παρδαλάκης ή η μετπλάστ ;
3. Πόση ήταν η προκαταβολή και για τι αξία όπλου ;
Η προκαταβολη ηταν 500 και την πηρε η μετπλαστ και η τιμη του οπλου 2800
 
Το θεμα ειναι οτι εγω δεν ειμαι κανενας φανατικος browning αν και εχω κιαλο browning δικαννο... Απλα ηταν το μονο που μου αρεσε σχετικα με τα αλλα οπλα τις αγορας και τωρα εχω σπαστει πολυ γιατι στην ουσια αν μου αρεσε κατι αλλο θα πηγαινα εξ αρχης αλου.
 
Η προκαταβολη ηταν 500 και την πηρε η μετπλαστ και η τιμη του οπλου 2800
Και η μετπλαστ έδωσε τα 500 της προκαταβολής στον παρδαλακη, έτσι αμέσως ;;;;;
Αν ήταν να επιστρέφονται έτσι οι προκαταβολές γιατί να υπάρχουν ;
Μίλησες εσύ με μετπλαστ ή ο παρδαλάκης ;
Μήπως ο παρδαλάλης την έκανε την δουλειά και δεν παράγγειλε ποτέ το όπλο;

Δεν ξέρω κανέναν, απλά σκέψεις κάνω.
 
Και η μετπλαστ έδωσε τα 500 της προκαταβολής στον παρδαλακη, έτσι αμέσως ;;;;;
Αν ήταν να επιστρέφονται έτσι οι προκαταβολές γιατί να υπάρχουν ;
Μίλησες εσύ με μετπλαστ ή ο παρδαλάκης ;
Μήπως ο παρδαλάλης την έκανε την δουλειά και δεν παράγγειλε ποτέ το όπλο;

Δεν ξέρω κανέναν, απλά σκέψεις κάνω.
Εγω αυριο θα μιλησω με την μεπτλαστ . Υστερα θα παω απ τον παρδαλακι να παρω την προκαταβολη και μετα θα μιλησω με.beretta και περιμενω και.μια.απαντηση απ τη browning .
 
Για τον παρδαλακι δεν υπαρχει τετοιο θεμα.ειναι πολυ τιμιος
Μακάρι, αλλά η μετπλάστ θα του επιστρέψει τα 500 ;
Γι αυτό σε ρώτησα που πήγαν τα 500 ...
Να τα χρεωθεί αυτός χλωμό το κόβω.

Τέλος πάντων απάντησα μόνο γιατί είμαι ομοιοπαθής.
Δεν ξέρω ούτε τον κ Παρδαλάκη ούτε κάποιον από την Μετπλάστ.
Ειλικρινά σου εύχομαι να έχεις γρήγορα ξεμπερδέματα.

Ενημέρωσέ μας για την συνέχεια ...
 
Μακάρι, αλλά η μετπλάστ θα του επιστρέψει τα 500 ;
Γι αυτό σε ρώτησα που πήγαν τα 500 ...
Να τα χρεωθεί αυτός χλωμό το κόβω.

Τέλος πάντων απάντησα μόνο γιατί είμαι ομοιοπαθής.
Δεν ξέρω ούτε τον κ Παρδαλάκη ούτε κάποιον από την Μετπλάστ.
Ειλικρινά σου εύχομαι να έχεις γρήγορα ξεμπερδέματα.

Ενημέρωσέ μας για την συνέχεια ...
Αυριο θα εχουμε νεα ....
 
Καλησπερα παιδια.. πηγα στον κυριο παρδαλακι σημερα μου εδωσε πισω τα χρηματα μου ζητησε συγνωμη που δεν μπορουσε να με εξυπηρετησει πηρα και μια κουτα φυσιγγια και εφυγα .. και τελειωσε το εργο.
 
Καλησπερα παιδια.. πηγα στον κυριο παρδαλακι σημερα μου εδωσε πισω τα χρηματα μου ζητησε συγνωμη που δεν μπορουσε να με εξυπηρετησει πηρα και μια κουτα φυσιγγια και εφυγα .. και τελειωσε το εργο.
Τέλος καλό όλα καλά :)
 
Καλησπερα παιδια.. πηγα στον κυριο παρδαλακι σημερα μου εδωσε πισω τα χρηματα μου ζητησε συγνωμη που δεν μπορουσε να με εξυπηρετησει πηρα και μια κουτα φυσιγγια και εφυγα .. και τελειωσε το εργο.
Οπλο δεν θα πάρεις???? :rolleyes:
 
Back
Top