Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καμια σχεση η συγκεντρωση με την οποια πυριτιδα.....ειτε αυτη ειναι g3000 ή ΜΒ32..ή οποιαδηποτε
αλλη.
Η συγκεντρωση εξαρταται απο το ολο στησιμο του φυσιγγιου...
Το ΚΑΦΕ LABRO N4 ....για μενα δεν ειναι τιποτα το ''ιδιαιτερο''....σε σχεση με αλλα φυσιγγια.....περι
ορεξεως κολοκυθοπιτα βεβαια!!!

ΥΓ. η ΜΒ32 ....Σταθερη αξία!!!!!
 
Παντως με ολοιδιο σετ απ με 1.75 /32.5 με mb 32 και g3000 η δευτερη οταν οι συνθηκες ζοριζαν πολυ ανταποκρινοταν καλυτερα μιλαω για υγρασια
Λογικο η μια ειναι καθαροιμη 32αρα..απο εκει και πανο μηλαμε για ψιλοκοντρα δοσι και η αλλη(μβ32) σε αυτο το σεταπ ειναι στο χαλαροτης
 
Το ΚΑΦΕ LABRO N4 ....για μενα δεν ειναι τιποτα το ''ιδιαιτερο''....
Ναι αλλα αν πιασεις εσυ να γεμισεις με s4 σιγουρα θα βγαλεις φυσιγγι για ολλα τα θυραματα και δεν θα κολωνει πουθενα για μενα ειναι το καλητερο μπαρουτι ,γιατι ΣΚΟΤΩΝΕΙ οπως και να την στησεις
 
Ναι αλλα αν πιασεις εσυ να γεμισεις με s4 σιγουρα θα βγαλεις φυσιγγι για ολλα τα θυραματα και δεν θα κολωνει πουθενα για μενα ειναι το καλητερο μπαρουτι ,γιατι ΣΚΟΤΩΝΕΙ οπως και να την στησεις

Δεν υπαρχει καλο και κακο μπαρουτι Μητσαρα μου!!! Ολες οι μπαρουτες δουλευουν και δινουν τον
καλυτερο τους εαυτο.....αρκει να ξερεις.... που... ( καιρικες συνθηκες - θηραμα ) και στα ποσα γραμμαρια
και με τι Νο σκαγια πρεπει να τις κλεισεις.
Ολες σκοτωνουν φιλε....και σκοτωνουν πολυ καλα οταν ξερεις τι κλεινεις....και για που το κλεινεις!!!!
Το ιδιο ισχυει και για τα φυσιγγια εμποριου.....Πρεπει να ξερεις τι φυσιγγιο εχεις στην θαλαμη σου.!!!
 
Δεν υπαρχει καλο και κακο μπαρουτι Μητσαρα μου!!! Ολες οι μπαρουτες δουλευουν και δινουν τον
καλυτερο τους εαυτο.....αρκει να ξερεις.... που... ( καιρικες συνθηκες - θηραμα ) και στα ποσα γραμμαρια
και με τι Νο σκαγια πρεπει να τις κλεισεις.
Ολες σκοτωνουν φιλε....και σκοτωνουν πολυ καλα οταν ξερεις τι κλεινεις....και για που το κλεινεις!!!!
Το ιδιο ισχυει και για τα φυσιγγια εμποριου.....Πρεπει να ξερεις τι φυσιγγιο εχεις στην θαλαμη σου.!!!
εγω το λεω γιατι στις αρχες που δεν ηξερα την τυφλα μου η σ4 μου εδινε αποτελεσματα που δεν θα μου εδιναν αλλες , δεν αντηλεγω οτι ολες αν ξερεις τι θελεις και για που προοριζεται θα σου δωσουν αυτο που θελεις , αλλα σ4 δεν ειναι .big smile. .big smile. ,χωρις πλακα τωρα ηταν η πρωτη που γεμισα, με αυτην ξεκινησα και με παραδοσιακα εργαλεια του πατερα μου ,πιστευω αν ειχα παρει καποια αλλη ιδιως μονοβασικη δεν θα ειχα τα αποτελεσματα που ειχα και μπορει να τα ειχα παρατησει κιολας !!ενα φιλαρακι που ξεκινησε σχεδον μαζι και ειχε παρει sidna νομιζω ,τα παρατησε πολυ γρηγορα δεν μπορουσε να βγαλει καλο φισιγγι
 
Παίδες μεχρι τωρα στη φασσα εριχνα lambro καφε και θελω να ανεβασω λιγο τη γομωση, θελω να κανω δοκιμες μεταξυ dorkas r12 35 γρ. και jordan μαυρο 35,5γρ. γιατι εχω δει βολες απο συγκυνηγους και μου αρεσαν. Τα εχει ριξει κανεις σε φασσα να μου πει καμια γνωμη, ριχνω με Β425 με διευρυμενους αυλους. Ευχαριστω εκ των προτερων.
 
Παίδες μεχρι τωρα στη φασσα εριχνα lambro καφε και θελω να ανεβασω λιγο τη γομωση, θελω να κανω δοκιμες μεταξυ dorkas r12 35 γρ. και jordan μαυρο 35,5γρ. γιατι εχω δει βολες απο συγκυνηγους και μου αρεσαν. Τα εχει ριξει κανεις σε φασσα να μου πει καμια γνωμη, ριχνω με Β425 με διευρυμενους αυλους. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Lambro Biturbo 36 gr ν 5
 
Παίδες μεχρι τωρα στη φασσα εριχνα lambro καφε και θελω να ανεβασω λιγο τη γομωση, θελω να κανω δοκιμες μεταξυ dorkas r12 35 γρ. και jordan μαυρο 35,5γρ. γιατι εχω δει βολες απο συγκυνηγους και μου αρεσαν. Τα εχει ριξει κανεις σε φασσα να μου πει καμια γνωμη, ριχνω με Β425 με διευρυμενους αυλους. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Το r12 είναι απλά καλό....το lambro καφέ όμως καλυτερο!!! Το jordan δεν το ξέρω....αν θες κάτι παραπάνω ρίξε. Biturbo.....αλλά υπάρχει λογος???
 
Παίδες μεχρι τωρα στη φασσα εριχνα lambro καφε και θελω να ανεβασω λιγο τη γομωση, θελω να κανω δοκιμες μεταξυ dorkas r12 35 γρ. και jordan μαυρο 35,5γρ. γιατι εχω δει βολες απο συγκυνηγους και μου αρεσαν. Τα εχει ριξει κανεις σε φασσα να μου πει καμια γνωμη, ριχνω με Β425 με διευρυμενους αυλους. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Προτίμησε το Jordan το μαύρο πολύ καλύτερο και πολύ καλό στο κρύο.δεν ξέρω με το 425 στην ανάκρουση άμα σε επηρεάσει είναι ένα κλικ ποιο δυνατό από το λαμπρό καφέ.
 
Αν είναι καινούργια τα jordan Κωστή δεν ξέρω........ Τα παλιά γεμιζοταν με mb36 cx 2000 1,92x35,50 z2m21 κλείσιμο στα 58,20 mm
Δν τα είχα πάρει ποτέ...δν έτυχε δηλαδή.
Αλλά αν ήταν έτσι το σεταπ του,φτάνει στα ίδια κυβικά με το εξαίρετο winner 36 του Κουτουμάνου...μόνο που αυτό ήταν πιο πατημένο λίγο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top