Παρουσίαση Φυσιγγίων

Αυτό το φυσίγγι το ρίχναμε πριν κάποια χρόνια και ήταν άψογο! Τις μεγάλες τις τσίχλες τις έκαιγε! Από ένα σημείο και μετά δεν το ξανά βρήκαμε στα εδώ καταστήματα της Θεσσαλονίκης.
Κάποτε το γεμιζαν με slc & mb32.... Αλλά οι αλλαγές ήταν πολύ συχνές, ότι υπάρχει σε απόθεμα....
 
Περσινά Jordan μπλε 33γρ..
Ενα φυσιγγι που μαζι με το semi έχουν αλλάξει οχι κ λίγες πυριτιδες....
Έτσι λοιπόν έπρεπε να ανοιχτεί από περιεργεια.....

Κάλυκας cheditte-καψουλι cx 2000-Σκαγια 32,87γρ ν7 διαμέτρου 2,50mm-βυσμα Z2M-
Πυριτιδα 1,64γρ(ενας φιλος είχε γράψει πως τα γεμίζει με ch6, κ ταιριάζουν τα χαρακτηριστικά κ η δοσολογία, όποτε μάλλον προκειται για αυτή) -κλείσιμο 58,3mm...

View attachment 26099
View attachment 26100
Η CH6 είναι Τάσο και μάλιστα η δοσολογία του είναι μια χαρά.
Το πάτημά του κανονικά θα έπρεπε να είναι τουλάχιστο 57.5mm....
 
Αυτό το φυσίγγι το ρίχναμε πριν κάποια χρόνια και ήταν άψογο! Τις μεγάλες τις τσίχλες τις έκαιγε! Από ένα σημείο και μετά δεν το ξανά βρήκαμε στα εδώ καταστήματα της Θεσσαλονίκης.
Τότε Γιώργο σίγουρα θα ειχε άλλο περιεχόμενο...παρολα αυτά όμως για το συγκεκριμένο δεν έχω ακουσει ποτε παραπονα...
Κάποτε το γεμιζαν με slc & mb32....
Και με G3000 και με Α1...

Το πάτημά του κανονικά θα έπρεπε να είναι τουλάχιστο 57.5mm....
Ενα φυσιγγι δεν λέει κ κάτι ......Σιγουρα θα υπάρχουν κ αποκλίσεις προς τα κάτω, όμως φαινονται κ με το μάτι συγκρίνοντας με άλλα φυσίγγια πως δεν είναι πατημενα......
 
Περσινά Jordan μπλε 33γρ..
Ενα φυσιγγι που μαζι με το semi έχουν αλλάξει οχι κ λίγες πυριτιδες....
Έτσι λοιπόν έπρεπε να ανοιχτεί από περιεργεια.....

Κάλυκας cheditte-καψουλι cx 2000-Σκαγια 32,87γρ ν7 διαμέτρου 2,50mm-βυσμα Z2M-
Πυριτιδα 1,64γρ(ενας φιλος είχε γράψει πως τα γεμίζει με ch6, κ ταιριάζουν τα χαρακτηριστικά κ η δοσολογία, όποτε μάλλον προκειται για αυτή) -κλείσιμο 58,3mm...

View attachment 26099
View attachment 26100
Έχω κάψει πολλά στις τσίχλες 2000-2002 Πολύ καλό φυσίγγια ήταν φωτιά
Αυτό τα νέο βελοξ και Πυρκαλ.μαυρα που είναι εκείνες οι εποχές ρε παιδιά απογεύματινα καθημερινά 20 25 πουλιά...
 
Η CH6 είναι Τάσο και μάλιστα η δοσολογία του είναι μια χαρά.
Το πάτημά του κανονικά θα έπρεπε να είναι τουλάχιστο 57.5mm....

Δεν σηκωνει ''στριμωγμα'' αυτη Κωστή. Μια χαρα το εχει εκει που το εχει !!! Εαν το βυσμα που βλεπω
ειναι Ζ2Μ21 που δεν μπορει να ειναι τιποτα αλλο..... το φυσιγγιο εχει 9,5 χιλιοστα κενο χωρο.....
Ο Μηνάς ξερει τι κανει φιλε......Δεν ειναι ''τυχαίος''..... ;) :)
 
Δεν σηκωνει ''στριμωγμα'' αυτη Κωστή. Μια χαρα το εχει εκει που το εχει !!! Εαν το βυσμα που βλεπω
ειναι Ζ2Μ21 που δεν μπορει να ειναι τιποτα αλλο..... το φυσιγγιο εχει 9,5 χιλιοστα κενο χωρο.....
Ο Μηνάς ξερει τι κανει φιλε......Δεν ειναι ''τυχαίος''..... ;) :)
Πριν 3 χρόνια αν θυμάμαι καλά έριχνα τα j&b super 33gr No7...με ch6 στο 1.65...έναρξη είχα διαμπεροί στα τρυγόνια,σεπτέμβρη τα ευχαριστείθηκα στα περάσματα...κ πάτημα...στα 57.00 το είχε...
Έπειτα τους έβαλε mb32 αλλά κ πάλι θέριζε όπως μου είπαν οι φίλοι μου.
 
Πριν 3 χρόνια αν θυμάμαι καλά έριχνα τα j&b super 33gr No7...με ch6 στο 1.65...έναρξη είχα διαμπεροί στα τρυγόνια,σεπτέμβρη τα ευχαριστείθηκα στα περάσματα...κ πάτημα...στα 57.00 το είχε...
Έπειτα τους έβαλε mb32 αλλά κ πάλι θέριζε όπως μου είπαν οι φίλοι μου.

Κωστή με τι βυσμα ηταν το j-b...δεν λεει τιποτα η πυριτιδα μονη της.....Το υψος ρελιασματος
βαδιζει συμφωνα με τον κενο χωρο....αυτο το γνωριζεις πολυ καλα...
Ο JORDAN βγαζει καλα φυσιγγια φιλε!!!!
 
Το 32άρι του στην τσίχλα ήταν αξιόλογο.
Αλίμονο.
Το j&b ήταν.....Cheddite T3 cx2000 ch6 1.65x33 s.g 22 N7 στα 57.1mm

Κωστή μου ....παλι λαθος μου τα λες φιλε...1,65Χ33 -SG22-N7 -K.A.X. 6 χιλιοστα..
Με SG19 - Κ.Α.Χ. 11 χιλιοστα....αυτο μπορει να το κλεισει στα 57,1 φιλε .
 
Στους περισσότερους τα γεμίζει ο μαυρουλης αλλα και παλι οι τιμες σε καποια φυσίγγια δεν δικαιολογουνται
Ο ρουμελιωτης δηλαδη τι κανει φιλανθρωπια που εχει και αξιολογα και φθηνα φυσίγγια
 
Ο ρουμελιωτης δηλαδη τι κανει φιλανθρωπια που εχει και αξιολογα και φθηνα φυσίγγια
Γιάννη παιζουν πολλα που θα καθορίσουν την τιμή ενός φυσίγγιου....
Άλλο τα γεμιζω εγώ κ άλλο τα δίνω κ μου τα γεμίζουν αλλοι...
Άλλο είμαι "μεγάλος" και έχω πολυ προσωπικό που πρεπει να πληρωθει κ άλλο είμαι "μικρος" κ παλευω μονος μου η με κάποιο συγγενικό μου προσωπο.....
Μπορεί το κατάστημα μου να είναι δικό μου, αλλά μπορεί να είμαι κ σε ενοίκιο..
Μπορεί να είμαι "ολομόναχος"(κ στα αρχ...μου, κ ότι βγάλω) η μπορεί να έχω οικογένεια κ παιδια που πρεπει να τα ζησω..


Απέξω από τον χορό(κ για ολους εμάς που αναζητάμε το φθηνό) μπορει είναι όλα ροδινα κ να κρίνουμε εξ αποστασεως αλλά δεν ειναι παντα έτσι τα πραγματα......

Κ όπως εχω ξαναπεί.. Αν εμείς κάναμε αυτή την δουλειά, ποσο θα πουλαγαμε τα φυσίγγια μας ??

ΥΓ τα παραπάνω δεν πανε σε κανέναν Ρουμελιώτη η Ιορδανογλου.. Μιλαω γενικά....
 
Last edited:
Πριν 3 χρόνια αν θυμάμαι καλά έριχνα τα j&b super 33gr No7...με ch6 στο 1.65...έναρξη είχα διαμπεροί στα τρυγόνια,σεπτέμβρη τα ευχαριστείθηκα στα περάσματα...κ πάτημα...στα 57.00 το είχε...
Έπειτα τους έβαλε mb32 αλλά κ πάλι θέριζε όπως μου είπαν οι φίλοι μου.
Στο 1.65 η CH6 σούκανε διαμπερή κι'εσύ την ανέβασες στο 1.75 με SG Κωστή ;
Με ποιό σκεπτικό ;
 
Γιάννη παιζουν πολλα που θα καθορίσουν την τιμή ενός φυσίγγιου....
Άλλο τα γεμιζω εγώ κ άλλο τα δίνω κ μου τα γεμίζουν αλλοι...
Άλλο είμαι "μεγάλος" και έχω πολυ προσωπικό που πρεπει να πληρωθει κ άλλο είμαι "μικρος" κ παλευω μονος μου η με κάποιο συγγενικό μου προσωπο.....
Μπορεί το κατάστημα μου να είναι δικό μου, αλλά μπορεί να είμαι κ σε ενοίκιο..
Μπορεί να είμαι "ολομόναχος"(κ στα αρχ...μου, κ ότι βγάλω) η μπορεί να έχω οικογένεια κ παιδια που πρεπει να τα ζησω..


Απέξω από τον χορό(κ για ολους εμάς που αναζητάμε το φθηνό) μπορει είναι όλα ροδινα κ να κρίνουμε εξ αποστασεως αλλά δεν ειναι παντα έτσι τα πραγματα......

Κ όπως εχω ξαναπεί.. Αν εμείς κάναμε αυτή την δουλειά, ποσο θα πουλαγαμε τα φυσίγγια μας ??

ΥΓ τα παραπάνω δεν πανε σε κανέναν Ρουμελιώτη η Ιορδανογλου.. Μιλαω γενικά....
Έχεις δίκιο Τάσο.....το φυσίγγι είναι μάσα φτυσε για τους εμπόρους, άστο να πάει φίλε...
Εκτός και αν πουλάς 1000000 φυσίγγια... Τότε ναι, αλλιώς μην το συζητάμε καθόλου!
 
Back
Top