Σουγιάδες και Μαχαίρια

Πολυ ωραιο και στα γουστα μου
Με υγεια φιλε μου να το χαρεις .shake hands.
Κανα λινκ φιλε να δω εαν στελνει Κυπρο;
Ευχαριστω
Από τον Καταδρομεα το έχω παραγγείλει και σήμερα μου έστειλε μύνημα ότι θέλει 20 μέρες και αν το θέλω να τους απαντήσω .Θα περιμένω να δω θα μου το στείλουν ;
 
Το χα ξαναδει θυμαμαι δεν στελνει δυστυχως
Τα πληστα καταστηματα ελλαδας ειτε δεν στελνουν κυπρο ειτε ζητανε παραπανω απο το προιον μεταφορικα
Δεν ξερω τον λογο αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως ερχετε κατι απο κινα φτηνοτερα παρα απο ελλαδα
 
Το χα ξαναδει θυμαμαι δεν στελνει δυστυχως
Τα πληστα καταστηματα ελλαδας ειτε δεν στελνουν κυπρο ειτε ζητανε παραπανω απο το προιον μεταφορικα
Δεν ξερω τον λογο αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως ερχετε κατι απο κινα φτηνοτερα παρα απο ελλαδα
Εγώ νομίζω στη Κύπρο θα το βρεις πιο φθηνά ,ποσό ΦΠΑ έχετε εκεί;
 
Καλορίζικο Σταμ, έχει να παρει πολλα σκαλπ λαγων.......


Είπα να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου. Τζάμπα δουλεύω 7 στις 7 μέρες εδώ και πάνω από ένα χρόνο?
Και ένα καφέ δεν είδα ακόμα....με 3-4 duplex 4x6 στο πιατακι για γαρνιτούρα.............
 
View attachment 25904

Είπα να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου. Τζάμπα δουλεύω 7 στις 7 μέρες εδώ και πάνω από ένα χρόνο? Λοιπόν έχουμε και λέμε, χειροποίητο ανοξείδωτο δαμάσκηνο ατσάλι. Βασικά μίξη δύο ατσαλιων 440c + j2 συνολικό μήκος λάμας 20 cm και πάχος 3mm λαβή από σφένδαμο Αυστραλίας και ρητίνη στην οποία έχουν εμποτιστεί φύλα από ασήμι. Χάραξη με τα αρχικά μου.
Υ.γ. ώρες ώρες έχω ακριβά γούστα ρε πουστη μου....
Απίστευτο!
 
19 αλλα δεν παει ετσι
Στο εξηγω μετα γιατι τρεχω λιγο τωρα
Το φπα εδω ειναι 19 ενω σε εσας 24
Ωστοσο η συγκεκριμενη αγορα- ειδη διαβιωσης κλπ ειναι πολυ μικρη
Φερνουν πολυ λιγα πραγματα συνηθως μονο τα ντρεντυ επωνυμα κ οχι απαραιτητως καλα η ζητουμενα
Ειναι πολυ πιο ακριβα σε σχεση με εσας αλλα κ το εξωτερικο
Πολλες φορες συμφερει κατι που το βρισκεις και εδω να το φερεις απ εξω
Το συνηθες ομως ειναι να μην το βρισκεις καν εδω
 
View attachment 25904

Είπα να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου. Τζάμπα δουλεύω 7 στις 7 μέρες εδώ και πάνω από ένα χρόνο? Λοιπόν έχουμε και λέμε, χειροποίητο ανοξείδωτο δαμάσκηνο ατσάλι. Βασικά μίξη δύο ατσαλιων 440c + j2 συνολικό μήκος λάμας 20 cm και πάχος 3mm λαβή από σφένδαμο Αυστραλίας και ρητίνη στην οποία έχουν εμποτιστεί φύλα από ασήμι. Χάραξη με τα αρχικά μου.
Υ.γ. ώρες ώρες έχω ακριβά γούστα ρε πουστη μου....
Να το χαρείς ... κανένας δεν πλούτισε ούτε φτώχυνε με 1 μαχαίρι.
 
Το φπα εδω ειναι 19 ενω σε εσας 24
Ωστοσο η συγκεκριμενη αγορα- ειδη διαβιωσης κλπ ειναι πολυ μικρη
Φερνουν πολυ λιγα πραγματα συνηθως μονο τα ντρεντυ επωνυμα κ οχι απαραιτητως καλα η ζητουμενα
Ειναι πολυ πιο ακριβα σε σχεση με εσας αλλα κ το εξωτερικο
Πολλες φορες συμφερει κατι που το βρισκεις και εδω να το φερεις απ εξω
Το συνηθες ομως ειναι να μην το βρισκεις καν εδω
Καί εγώ νόμιζα ότι σε όπλα και κυνηγετικά είδη τιμές θα είναι ο παράδεισος του κυνηγού , λόγο και της σχέσης με τη Αγγλία.
 
View attachment 25904

Είπα να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου. Τζάμπα δουλεύω 7 στις 7 μέρες εδώ και πάνω από ένα χρόνο? Λοιπόν έχουμε και λέμε, χειροποίητο ανοξείδωτο δαμάσκηνο ατσάλι. Βασικά μίξη δύο ατσαλιων 440c + j2 συνολικό μήκος λάμας 20 cm και πάχος 3mm λαβή από σφένδαμο Αυστραλίας και ρητίνη στην οποία έχουν εμποτιστεί φύλα από ασήμι. Χάραξη με τα αρχικά μου.
Υ.γ. ώρες ώρες έχω ακριβά γούστα ρε πουστη μου....
Γεια σου βιτσιόζε Σταμάτη .big smile.
Απο την ομάδα το πήρες ; Παραγγελία το έκανες ή υπήρχε έτοιμο ;
 
Καί εγώ νόμιζα ότι σε όπλα και κυνηγετικά είδη τιμές θα είναι ο παράδεισος του κυνηγού , λόγο και της σχέσης με τη Αγγλία.
Στα δικαννα εχουμε πολυ καλυτερες τιμες απο εσας
Ενας λογος ειναι επειδη εσεις εχετε το δικαιωμα της καραμπινας
Λειτουργει ος μοχλος προς τα πανω στην τιμη ενος δικανου
Εαν μια καραμπινα γνωστης μαρκας ειναι 900 -1200 ευρω δεν αφηνει περιθωριο να βρεθει δικαννο σε αξια λιγοτερη απο αυτη

Ετσι ακομη και λιγοτερα επωνυμα δικαννα
Εκει ειναι πιο ακριβα σε σχεση με εδω
 
Στα δικαννα εχουμε πολυ καλυτερες τιμες απο εσας
Ενας λογος ειναι επειδη εσεις εχετε το δικαιωμα της καραμπινας
Λειτουργει ος μοχλος προς τα πανω στην τιμη ενος δικανου
Εαν μια καραμπινα γνωστης μαρκας ειναι 900 -1200 ευρω δεν αφηνει περιθωριο να βρεθει δικαννο σε αξια λιγοτερη απο αυτη

Ετσι ακομη και λιγοτερα επωνυμα δικαννα
Εκει ειναι πιο ακριβα σε σχεση με εδω
Το κυνήγι μόνο με λειοκαννα δίκανα -μονοκανα επιτρέπεται;
 
Το κυνήγι μόνο με λειοκαννα δίκανα -μονοκανα επιτρέπεται;
Ουσιαστικα ναι
Δεν υπαρχουν εδω καραμπινες
Λεω ουσιαστηκα γιατι μπορεις να κυνηγησεις κ με αεροβολο στις καθορισμενες μερες κ ωρες κυνηγιου στις επιτρεπομενες περιοχες
Αρα ουσιαστηκα δεν μπορεις να κυνηγησεις
 
Καλορίζικο Σταμ, έχει να παρει πολλα σκαλπ λαγων.......



Και ένα καφέ δεν είδα ακόμα....με 3-4 duplex 4x6 στο πιατακι για γαρνιτούρα.............

Να σαι καλά φίλε μου. Χαχαχαχα φαντάζεσαι να σερβίρω έτσι του καφέδες ? Και χτύπησες και στο αδύναμο σημείο μου το duplex 4*6
 
Γεια σου βιτσιόζε Σταμάτη .big smile.
Απο την ομάδα το πήρες ; Παραγγελία το έκανες ή υπήρχε έτοιμο ;

Χαχαχαχα γεια σου φίλε μου. Όχι δεν το πήρα απ' την ομάδα. Παραγγελία το έκανα. Η λαβή ειδικά με τα φύλλα από ασήμι δεν τα έχει ξαναβάλει σε κανένα. Η λάμα υπάρχει ίδια και σε άλλα μαχαίρια αλλά με άλλες λαβές. Η δικιά μου είναι και 3d
 
View attachment 25904

Είπα να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου. Τζάμπα δουλεύω 7 στις 7 μέρες εδώ και πάνω από ένα χρόνο? Λοιπόν έχουμε και λέμε, χειροποίητο ανοξείδωτο δαμάσκηνο ατσάλι. Βασικά μίξη δύο ατσαλιων 440c + j2 συνολικό μήκος λάμας 20 cm και πάχος 3mm λαβή από σφένδαμο Αυστραλίας και ρητίνη στην οποία έχουν εμποτιστεί φύλα από ασήμι. Χάραξη με τα αρχικά μου.
Υ.γ. ώρες ώρες έχω ακριβά γούστα ρε πουστη μου....
Να το χαρείς Σταμάτη, πανέμορφο μαχαίρι!
Μ'αρεσουν πολυ οι δαμασκηνες λαμες, τα σχέδια που βγάζουν.....!
 
Back
Top