Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μπορεί να έχει δίκιο ο συγκεκριμένος? Εάν έχει και μπορεί να αποδειχθούν αυτά που λέει τότε πολλοί θα πρέπει να πληρώσουν πολύ ακριβά για όσα έχουν γινει. Αλλά έχουμε να ακούσουμε και να δούμε πολλά ακόμη...
 
https://kentavros.tv/επίθεση-αρσένη-και-μέρα-25-σε-κυνηγούς-θ/
Ρε τραβά να κουρεψεις την αλογοουρά γερομπαμπαλη που ανησυχείς για τα αγριογούρουνα και την φύση
Ααααα ρεεε μπουγαδονερο που χρειάζεσαι εσύ και οι όμοιοι σου :mad::mad:
Να κοψει την μαλούπα ο λεχριτης να την κολλήσει στην κουρούπα του προέδρου του να γίνουν και οι δύο άνθρωποι.
 
https://kentavros.tv/επίθεση-αρσένη-και-μέρα-25-σε-κυνηγούς-θ/
Ρε τραβά να κουρεψεις την αλογοουρά γερομπαμπαλη που ανησυχείς για τα αγριογούρουνα και την φύση
Ααααα ρεεε μπουγαδονερο που χρειάζεσαι εσύ και οι όμοιοι σου :mad::mad:
Άσε τα παιδιά να λένε τώρα που μπορούν γιατί όταν γίνουν εκλογές θα μείνουν χωρίς έδρανο
Αν και αυτοί είναι σαν τα μικρόβια κάπου θα βρουν να κολλήσουν για να μην χάσουν το μεροκάματο
 
https://kentavros.tv/επίθεση-αρσένη-και-μέρα-25-σε-κυνηγούς-θ/
Ρε τραβά να κουρεψεις την αλογοουρά γερομπαμπαλη που ανησυχείς για τα αγριογούρουνα και την φύση
Ααααα ρεεε μπουγαδονερο που χρειάζεσαι εσύ και οι όμοιοι σου :mad::mad:
Άλλο ένα ορφανό του Πασοκ που προωθήθηκε επί ΓΑΠ Και τώρα αραδιάζει τις αρλούμπες του στο κόμμα του άρχοντα της αρλουμπας Βαρουφακη. Τακτική κλασσική για το σινάφι του: λέω μαλακιες χωρίς στοιχεία προσπαθώντας με δυσκολία να αρθρωσω λογο.
 
Ο Αμυράς πάντα μου εμοιαζε πάντα λογικός και δειχνει να έχει καταλάβει πως έχει το όλο πραγμα.
Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι οι θηροφύλακες νιώθουν άβολα και έχουν βαζουν οποιον μπορούν (φανταζομαι με αναλογες υποσχεσεις) να γίνουν δημόσιοι υπάλληλοι. Το έχουμε δει και σε γραπτες ανακοινώσεις να καταφέρονται εναντίων των εργοδοτών τους. Οσοι είστε εργοδότες ξερετε τι θα κάνατε και όσοι είστε υπάλληλοι σε εταιρείες ξέρετε μέχρι που σας παίρνει.
Αμα το καταφέρουν αυτό τοτε ξεχαστε την φύλαξη 9 με 1 δεν προλαβαινεις να κανεις τιποτα. και θα γυρίσουμε σε εποχες 80
Εγώ πάντως αμα μου έπεφτε λόγος θα ανέβαζα επίπεδο ζητώντας να είναι πανεπιστημιακής εκπαίδευσης σε συναφές τομεα (φαντάζομαι οτι ισως ειναι καποιοι ήδη) και μαλλον θα έβαζα και πόσο χρόνια θα μπορούσε κάποιος να ειναι θηροφύλακας
 
Ο Αμυράς πάντα μου εμοιαζε πάντα λογικός και δειχνει να έχει καταλάβει πως έχει το όλο πραγμα.
Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι οι θηροφύλακες νιώθουν άβολα και έχουν βαζουν οποιον μπορούν (φανταζομαι με αναλογες υποσχεσεις) να γίνουν δημόσιοι υπάλληλοι. Το έχουμε δει και σε γραπτες ανακοινώσεις να καταφέρονται εναντίων των εργοδοτών τους. Οσοι είστε εργοδότες ξερετε τι θα κάνατε και όσοι είστε υπάλληλοι σε εταιρείες ξέρετε μέχρι που σας παίρνει.
Αμα το καταφέρουν αυτό τοτε ξεχαστε την φύλαξη 9 με 1 δεν προλαβαινεις να κανεις τιποτα. και θα γυρίσουμε σε εποχες 80
Εγώ πάντως αμα μου έπεφτε λόγος θα ανέβαζα επίπεδο ζητώντας να είναι πανεπιστημιακής εκπαίδευσης σε συναφές τομεα (φαντάζομαι οτι ισως ειναι καποιοι ήδη) και μαλλον θα έβαζα και πόσο χρόνια θα μπορούσε κάποιος να ειναι θηροφύλακας
Η ΚΣΕ δε θέλει να γίνουν οι θηροφύλακες δημόσιοι υπάλληλοι γιατί τότε θα χάσουν τα χρήματα που διαχειρίζονται για τη μισθοδοσία τους.
Και θα χάσουν και τον ιδιωτικό στρατό τους
Οι ίδιοι οι θηροφύλακες βέβαια το ελπίζουν από τότε που δημιουργήθηκε η θηροφυλακή, αλλά δεν πρόκειται να γίνει.
 
Η ΚΣΕ δε θέλει να γίνουν οι θηροφύλακες δημόσιοι υπάλληλοι γιατί τότε θα χάσουν τα χρήματα που διαχειρίζονται για τη μισθοδοσία τους.
Και θα χάσουν και τον ιδιωτικό στρατό τους
Οι ίδιοι οι θηροφύλακες βέβαια το ελπίζουν από τότε που δημιουργήθηκε η θηροφυλακή, αλλά δεν πρόκειται να γίνει.
τι εννοείς? κλέβουν? γιατί σε οποιαδοίποτε άλλη περίπτωση η διαχειρηση χρημάτων είναι ενας βραχνάς που δεν θέλει κανενας να έχει.
ιδιωτικό στρατό δεν θα τον έλεγα, δυναμική για να πιεζω καταστασεις ναι όπως και να εξυπηρετω το κρατος όπου έχει λειψανδρία για να παίρνω αντισταθμιστικά οφέλη ναι.
 
τι εννοείς? κλέβουν? γιατί σε οποιαδοίποτε άλλη περίπτωση η διαχειρηση χρημάτων είναι ενας βραχνάς που δεν θέλει κανενας να έχει.
ιδιωτικό στρατό δεν θα τον έλεγα, δυναμική για να πιεζω καταστασεις ναι όπως και να εξυπηρετω το κρατος όπου έχει λειψανδρία για να παίρνω αντισταθμιστικά οφέλη ναι.
αν χάσουν τη θηροφυλακή θα χάσουν και τις τακτικές εισφορές δηλαδή τα 45 από τα 65 ευρώ ανά άδεια
τι δεν καταλαβαίνεις?
αγώνα έδωσαν για να τη δημιουργήσουν και να τη διαχειρίζονται
και τώρα που δε φτάνουν τα λεφτά διεκδικούν επιχορήγηση από το κράτος(πράσινο ταμείο)
δε διεκδικούν να την ξεφορτωθούν
και φυσικά δεν είναι μόνο η μισθοδοσία των θηροφυλάκων αλλά και η συντήρηση των αυτοκινήτων τους, καύσιμα, ασφάλειες κτλ
 
αν χάσουν τη θηροφυλακή θα χάσουν και τις τακτικές εισφορές δηλαδή τα 45 από τα 65 ευρώ ανά άδεια
τι δεν καταλαβαίνεις?
αγώνα έδωσαν για να τη δημιουργήσουν και να τη διαχειρίζονται
και τώρα που δε φτάνουν τα λεφτά διεκδικούν επιχορήγηση από το κράτος(πράσινο ταμείο)
δε διεκδικούν να την ξεφορτωθούν
και φυσικά δεν είναι μόνο η μισθοδοσία των θηροφυλάκων αλλά και η συντήρηση των αυτοκινήτων τους, καύσιμα, ασφάλειες κτλ
ρεμούλα το λένε στο χωριό μου αυτό που περιγράφεις
 
Όλα για το καλό μας .......
Για ρωτήστε φίλους σας βιομηχανικούς χημικούς αν έτυχε να αναλύσουν υγρό περιεχόμενο σε αλουμινένια
συσκευασία (καφέ -κόλα - μπύρα κλπ ) να σας πουν ποσοστά του μέσα στο περιεχόμενο ......
Το άλτσχάιμερ κάνει πάρτυ κι'αυτοί περί άλλων τυρβάζουν ....
 
Ευτυχώς που παίρνονται μετρα ,γιατι το περιβάλλον πρωτίστως κινδυνεύει απο τα σκάγια.Πολυς καημός τάχα για το περιβάλλον γενικότερα . Ολο αλχημείες και σανό.
Βοιδόπ....α που τους χρειάζεται ....

.
 
Γενικά δεν πάμε καλά αυτό βλέπω εγώ.
Επικρατεί μια γενική τρελά στον κόσμο..
Κάθε μέρα και από κάτι γίνεται και αυτό είναι όλο και χειρότερο, τη μια μέρα ο ένας σκοτώνει τον υπάλληλο στο Γερμανό τη προηγούμενη ο άλλος είχε σκοτώνει τη γυναίκα του και τον αδερφό της κλπ κλπ ο άλλος βγάζει τον αναπνευστήρα από τον διασωληνωμένο και σήμερα αυτό.
Ώρα για εκλογές λέω εγώ.. μπας και αλλάξει το γούρι..
 
Γενικά δεν πάμε καλά αυτό βλέπω εγώ.
Επικρατεί μια γενική τρελά στον κόσμο..
Κάθε μέρα και από κάτι γίνεται και αυτό είναι όλο και χειρότερο, τη μια μέρα ο ένας σκοτώνει τον υπάλληλο στο Γερμανό τη προηγούμενη ο άλλος είχε σκοτώνει τη γυναίκα του και τον αδερφό της κλπ κλπ ο άλλος βγάζει τον αναπνευστήρα από τον διασωληνωμένο και σήμερα αυτό.
Ώρα για εκλογές λέω εγώ.. μπας και αλλάξει το γούρι..
Χωρις ίχνος πολιτικοποιησης, προς οποιαδήποτε κατεύθυνση, οι εκλογές (και οι εκάστοτε κυβερνήσεις γενικά) είναι τουλάχιστον ανίκανες να αντιμετωπίσουν τέτοιου είδους προβλήματα ουσιαστικά (δεν μιλάμε για καταστολή, άλλα για λύση του εγγενούς προβλήματος).
Δείτε τι προσπαθεί ναι κάνει ο Biden στο America, και πώς για ακόμη μία φορά θα αποτύχει (όπως και άλλοι πρίν αυτόν).
Νομίζω, και ευχαρίστως να ακούσω τις απόψεις σας, ότι 2 λύσεις υπάρχουν, και πρέπει να εφαρμόζονται μαζί:
1. Χαμόγελο και ευγένεια σε όλους ανεξαρτήτως.
2. Αυτοπροστασία (με ότι αυτό συνεπάγεται) όταν όλα τα υπόλοπα όρια έχουν εξαντληθεί.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top