Pointer

δούλεψε το ολοημερα κυνηγια και θα δεις Κώστα...

ξέρεις τι είναι από το πρωί στο βουνό και το απόγευμα να είναι 5 και η έρευνα του σκύλου να είναι 300 μέτρα. άλλη αίσθηση και ικανοποίηση φίλε μου.......

θα με θυμηθείς....
Ειναι ακομα νωρίς και το κυριότερο ανώριμος ακόμα σωματικά αλλά κάτι τέτοιο μου φαντάζει όνειρό θερινής νυκτός με βάση αυτά που βλέπω τώρα. Του χρόνου τέτοια εποχή θα έχω ξεκάθαρα μια εικόνα του που μπορεί να φτάσει από θέμα αντοχών. Ίσως παίζει ρόλο που δν έχει πέσει και σε πουλιά για να μανιωσει
 
δούλεψε το ολοημερα κυνηγια και θα δεις Κώστα...

ξέρεις τι είναι από το πρωί στο βουνό και το απόγευμα να είναι 5 και η έρευνα του σκύλου να είναι 300 μέτρα. άλλη αίσθηση και ικανοποίηση φίλε μου.......

θα με θυμηθείς....

ναι φιλεμουυυυ να μην μπλεκωνται μεσα στα ποδιαμας η σετερραδεςςςς,,,και οπου βγηηη και θα βγηηη ;)
Αυτό δν είναι σκυλί είναι τανκς
 
Ως προς το πάθος κάτι τον ψυχισμό που έχει ο κάθε σκύλος όταν τον διαλέγεις από κουταβι δν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα. Ας τον φτιαξω τον δικό μου όταν διαμορφωθεί σωματικά να κυνηγάει 4-5 ώρες δυνατά και θα είμαι κομπλε.
Αν δεν έχει κάποιο σοβαρό θέμα υγείας ή μορφολογίας θα κυνηγάει τόσο μην αγχώνεσαι τζάμπα
 
Στο σκυλί όποιας ράτσας και να Ναι ότι δώσεις θα πάρεις είτε είναι διατροφή είτε είναι κυνήγι ένα καλοταισμενο ζώο όσο πιο πολύ το βγάζεις τόσο καλύτερο θ γίνετε, δε γίνετε να το βγάζεις 1 φορά τη βδομάδα για 2 ώρες και να χεις απαίτηση αν βγαίνει 5 φορές από 5 6 ώρες σίγουρα θα χει διάρκεια, προϋπόθεση για μένα να το χει και τ σκυλί και να χεις και τύχη στο θέμα να πετυχαίνεις και θηράματα γιατί καλές οι έξοδοι καλά τα εκπαιδευτικά Αλλά χωρίς θήραμα σκυλί δε γίνετε
Που είναι ο χρόνος θα μου πεις...
 
Στο σκυλί όποιας ράτσας και να Ναι ότι δώσεις θα πάρεις είτε είναι διατροφή είτε είναι κυνήγι ένα καλοταισμενο ζώο όσο πιο πολύ το βγάζεις τόσο καλύτερο θ γίνετε, δε γίνετε να το βγάζεις 1 φορά τη βδομάδα για 2 ώρες και να χεις απαίτηση αν βγαίνει 5 φορές από 5 6 ώρες σίγουρα θα χει διάρκεια, προϋπόθεση για μένα να το χει και τ σκυλί και να χεις και τύχη στο θέμα να πετυχαίνεις και θηράματα γιατί καλές οι έξοδοι καλά τα εκπαιδευτικά Αλλά χωρίς θήραμα σκυλί δε γίνετε
Που είναι ο χρόνος θα μου πεις...
Ακριβώς.. Είναι που είναι λίγος ο χρόνος είναι και δυσεύρετα τα θηράματα στην Αττική ειδικά για ένα παντελώς άπειρο στην μπεκάτσα νεαρό ζώο. Εμείς τον αγώνα μας θα τον κάνουμε και ότι βγει.. Ευχαριστώ για τις συμβουλές όλους
 
Back
Top