To know us better - Γνωριμία-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γιώργο καλώς όρισες στην παρέα του HL. Θα χαρούμε να μοιραστείς και τις δικές σου εμπειρίες :)
Ποιο αυτογεμές πήρες;
Καλησπέρα Βασίλη, καλώς σας βρήκα!!
Πήρα για αρχή (απ΄ τα φθηνά και για εξοικείωση) μία Benelli Supernova & μία Derya Practical. Πήγαινα για την Baikal Mp-155 αλλά η τουρκάλα μου "καθόταν" πολύ καλύτερα στο σώμα και τα χέρια μου.
 
Last edited:
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα!!
Είμαι ο Γιώργος και μοιράζω το χρόνο μου ανάμεσα στην Αθήνα και την Κρήτη. Λόγω της ενασχόλησης της παρέας μου με σκοποβολή (κυρίως) αλλά και με κυνήγι (λιγότερο), ψήθηκα στα 47 μου να μπω σιγά σιγά και με σεβασμό στο χώρο αγοράζοντας μία αυτογεμή και μια χράπα χρούπα.
Είμαι εντελώς τελείως αρχάριος με τα όπλα, έχω άπειρες απορίες και δεν χορταίνω να διαβάζω το φόρουμ και να μαθαίνω από όλους τους συμμετέχοντες. Ελπίζω να μου συγχωρέσετε την πιθανή αφέλειά μου σε κάποιες ερωτήσεις που θα ακολουθήσουν εν καιρώ και ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση!
Καλώς σας βρήκα!!!
Γιωργο καλως ηρθες καλη διαμονη .welcome.
 
Καλημέρα σε ολους,ονομαχομαι Σακης,ειμαι απο Πελλα,και λεω πως κυνηγαω λαγο,οπως επισης βρισκομαι στην αναζητηση νεου οπλου,δεκτη η οποια γνωμη απο αυτους που κυνηγανε λαγο αλλα και οχι μονο
Καλώς όρισες στην παρέα μας Σάκη. Έχεις κάποια όπλα υπόψη;
 
Αυτό που πρεπει να ξεχωρίσεις είναι με τι τεχνική έχεις σκοπό να κυνηγήσεις τον λαγό.. Με καρτέρι,στο ξεπεταγμα....
Άλλα χαρακτηριστικά οπλου η κάθε κάθε περιπτωση...
Και για να είναι πιο αποδοτικό το κυνήγι κ πιο ξεκουραστο (στο ξεπεταγμα που ο κυνηγός κάνει πορεία)...

Τα ονόματα που διάλεξες είναι από "καλές οικογενειες",,. Καλη επιτυχία στην επιλογή σου κ με την βοήθεια των άλλων συναδέλφων......
 
Καλημέρα σε ολους,ονομαχομαι Σακης,ειμαι απο Πελλα,και λεω πως κυνηγαω λαγο,οπως επισης βρισκομαι στην αναζητηση νεου οπλου,δεκτη η οποια γνωμη απο αυτους που κυνηγανε λαγο αλλα και οχι μονο
Καλώς ήρθες Σάκη !
 
Ναι,κοιταζω το benelli colombo,και γενικα τα montefeltro,browning maxus και l4s της fabarm
καλησπερα στην ομαδα. ονομαζομαι Φωτης ειμαι απο Κομοτηνη. ειμαι 24 χρονων κυνηγαω με αγγλικα σεττερ και κυριως μπεκατσα.
Σακη και Φωτη καλως ηρθατε και καλη διαμονη .welcome.
 
Καλημέρα σε ολους,ονομαχομαι Σακης,ειμαι απο Πελλα,και λεω πως κυνηγαω λαγο,οπως επισης βρισκομαι στην αναζητηση νεου οπλου,δεκτη η οποια γνωμη απο αυτους που κυνηγανε λαγο αλλα και οχι μονο
καλησπερα στην ομαδα. ονομαζομαι Φωτης ειμαι απο Κομοτηνη. ειμαι 24 χρονων κυνηγαω με αγγλικα σεττερ και κυριως μπεκατσα.
Σάκη κ Φώτη καλώς ήλθατε στην όμορφη παρέα μας!! :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top