Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γεια κ χαρα μας........


Καλημέρα στην παρέα
Επειδή είχα αρχίσει να βαριέμαι επικίνδυνα πήγα στο κτήμα σήμερα και μου είχαν κλέψει τρία βενζινοπριονα έτσι για να με πιάσουν τα νεύρα μου και να σπάσει η μονοτονία .hair.
Σωπα ρε φίλε........ Και τρία κιόλας μεγάλη ζημιά...
Έσπασαν την κλειδαριά η το λουκέτο?
Το ειπες στην αστυνομία?
Αν κ δεν θα είναι κ τόσο ευκολο να βρεθουν.....

Ένας Αλβανός παλια είχε κλέψει απο μια αποθήκη ένα αλυσοπρίονο κ αλλά εργαλεία κ είχε την φαεινη ιδέα να το πουλησει στο ίδιο χωριο....
Τον τσίμπησαν... Κ το κακό είναι πως μπλέχτηκε κ αυτός που το αγόρασε σαν κλεπταποδοχος(που να το ήξερε ο άνθρωπος)...αθωωθηκε βέβαια στο δικαστήριο....
 
Πήγα στην αστυνομία ποίοι είναι ξέρω σχεδόν σίγουρα ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες
Η δουλειά πρέπει να έγινε μέρα μεσημέρι καταδρομικα γιατί δεν μου πήραν ευτυχώς και το χορτοκοπτικό το βράδυ έχω το τσοπανοσκυλο λυμένο και δεν αστειεύεται
 
Πήγα στην αστυνομία ποίοι είναι ξέρω σχεδόν σίγουρα ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες
Η δουλειά πρέπει να έγινε μέρα μεσημέρι καταδρομικα γιατί δεν μου πήραν ευτυχώς και το χορτοκοπτικό το βράδυ έχω το τσοπανοσκυλο λυμένο και δεν αστειεύεται
Ευχομαι αφου ξέρεις κ με τα στοιχεία που θα δώσεις στις αρχές να βρεθουν κ να πληρωσουν......
Το χορτοκοπτικο λογικά θα το είχες κρυμμένο κ δεν το είδαν......

Ο πατερας ενός φίλου είχε το δίκαννο μέσα στην κλουβα μονιμα την κυνηγετική περιοδο,γιατί κάθε μέρα που πηγενε στα ζώα το είχε στον ώμο μην δει τίποτα....
Ένα βράδυ του άνοιξαν την κλουβα κ του πήραν αγροτικά εργαλεία..
Για καλή του τυχη δεν είδαν το όπλο γιατί το είχε σκεπάσει με κάτι παλιορουχα....

Καλυτερα που έγινε έτσι όμως γιατί από εκείνη την μέρα έβαλε πολυ μυαλό.........
 
Πήγα στην αστυνομία ποίοι είναι ξέρω σχεδόν σίγουρα ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες
Η δουλειά πρέπει να έγινε μέρα μεσημέρι καταδρομικα γιατί δεν μου πήραν ευτυχώς και το χορτοκοπτικό το βράδυ έχω το τσοπανοσκυλο λυμένο και δεν αστειεύεται
Μακάρι να βρεθούν ρε Γιωργο.
Γεμίσαμε μακρυχέρηδες που να πάρει ..
 
Συναδερφε
Λυπαμε για αυτο που συνεβει
Εαν εχεις τους σειριακους αριθμους δηλωσε τους στην αστυνομια
Λογικα καπου θα ψαξουν τα τα πωλησουν
Ο αγοραστης καποια στιγμη θα τα παει για σερβις
Η αστυνομια δινει στους επαγγελματιες τους σειριακους αριθμους και ετσι ξερουν εαν κατι ειναι κλεμενο οταν ερθει κοντα τους
 
Ευχομαι αφου ξέρεις κ με τα στοιχεία που θα δώσεις στις αρχές να βρεθουν κ να πληρωσουν......
Το χορτοκοπτικο λογικά θα το είχες κρυμμένο κ δεν το είδαν......

Ο πατερας ενός φίλου είχε το δίκαννο μέσα στην κλουβα μονιμα την κυνηγετική περιοδο,γιατί κάθε μέρα που πηγενε στα ζώα το είχε στον ώμο μην δει τίποτα....
Ένα βράδυ του άνοιξαν την κλουβα κ του πήραν αγροτικά εργαλεία..
Για καλή του τυχη δεν είδαν το όπλο γιατί το είχε σκεπάσει με κάτι παλιορουχα....

Καλυτερα που έγινε έτσι όμως γιατί από εκείνη την μέρα έβαλε πολυ μυαλό.........
Μακάρι να βρεθούν ρε Γιωργο.
Γεμίσαμε μακρυχέρηδες που να πάρει ..
Το χορτοκοπτικό δεν το πήραν όχι γιατί δεν το είδαν αλλά γιατί είναι μικρή η πόρτα από την αποθήκη και θέλει μανούβρα για να το βγάλεις Τάσο και επειδή όπως σου είπα η δουλειά έγινε μεσημέρι και έχει και σπίτια δίπλα είναι και η περίφραξη ψηλή βούτηξαν τα πριόνια μπαμ μπαμ και την έκαναν
Μακάρι Δημήτρη όχι ότι θα το κόψουν το χούι αλλά τουλάχιστον να πάρω τα πριόνια πίσω το ένα ήταν και καινούργιο δεν είχε δουλέψει ούτε δέκα ώρες
Πάντως έχουν ξεφύγει τελείως δεν χαμπαριαζουν τίποτα ότι ώρα και να είναι όπου και να είναι ούτε φόβος ούτε τίποτα
 
Πήγα στην αστυνομία ποίοι είναι ξέρω σχεδόν σίγουρα ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες
Η δουλειά πρέπει να έγινε μέρα μεσημέρι καταδρομικα γιατί δεν μου πήραν ευτυχώς και το χορτοκοπτικό το βράδυ έχω το τσοπανοσκυλο λυμένο και δεν αστειεύεται

Γιωργο ο σκυλος δεν ειναι η ''λυση''.....μπορει να μπλεξεις ασχημα φιλε!!!


Καλησπερα σε ολους παλικαρια , και παντα με υγεια!!!
 
Γιωργο ο σκυλος δεν ειναι η ''λυση''.....μπορει να μπλεξεις ασχημα φιλε!!!


Καλησπερα σε ολους παλικαρια , και παντα με υγεια!!!
Έχω σήμανση προσοχή σκύλος και το κτήμα είναι καλά περιφραγμενο αλλά στην εποχή της τρέλας που ζούμε μπορεί και να μου κάνει μήνυση ο κλέφτης ότι μπήκε να κλέψει και τον έφαγε ο σκύλος δεν έχεις άδικο
 
Έχω σήμανση προσοχή σκύλος και το κτήμα είναι καλά περιφραγμενο αλλά στην εποχή της τρέλας που ζούμε μπορεί και να μου κάνει μήνυση ο κλέφτης ότι μπήκε να κλέψει και τον έφαγε ο σκύλος δεν έχεις άδικο
Έχεις πηγαδι ξεσκέπαστο κ μπένει να σε κλέψει κ πεφτει μεσα.. Το ίδιο θα γίνει....
Δεν βρίσκεις άκρη με τους νόμους που έχουμε.....
 
Γιωργο ο σκυλος δεν ειναι η ''λυση''.....μπορει να μπλεξεις ασχημα φιλε!!!


Καλησπερα σε ολους παλικαρια , και παντα με υγεια!!!

Νίκο αν παραβιάσουν πόρτα ή περίφραξη, νομίζω πως δεν μπλέκεις.
Το πρόβλημα υπάρχει σίγουρα, αν ο σκύλος βγει έξω ...
 
Γιωργο ο σκυλος δεν ειναι η ''λυση''.....μπορει να μπλεξεις ασχημα φιλε!!!


Καλησπερα σε ολους παλικαρια , και παντα με υγεια!!!
Μεχρι να τρελαθουμε να γινει η στραβη να τριξουν καρεκλες οταν γινει της π το καγκελο απο το αιμα που θα τρεξει και να καταλαβουν οτι η προστασια μας ειναι υποχρεωση τους
Τι το λεμε δημοκρατια αφου ειναι μονο για τους τους κακοποιους ποτε δεν καταλαβα.....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top