Remington Team

Επιτρεπετε να ρωτησω το γιατι;
Πολύ καλό όπλο . από τα πρώτα που ήρθαν τότε . Με πολύ καλή κάνη ( ελαφρός καλύτερη της 1100-1187 premier που έχω ) , αλλά με ταλαιπώρησε πολύ στο θέμα να έρθει σωστά πάνω μου . Πάντα είχα την εντύπωση πως ...δεν ερχόταν . κι αν σου μπει στο μυαλό αυτό , έχασες το παιχνίδι . Τεσπα, την πήρε ένα παλικάρι κι είναι πολύ ευχαριστημένος μαζί της κι αυτό είναι το σημαντικότερο .
 
Πολύ καλό όπλο . από τα πρώτα που ήρθαν τότε . Με πολύ καλή κάνη ( ελαφρός καλύτερη της 1100-1187 premier που έχω ) , αλλά με ταλαιπώρησε πολύ στο θέμα να έρθει σωστά πάνω μου . Πάντα είχα την εντύπωση πως ...δεν ερχόταν . κι αν σου μπει στο μυαλό αυτό , έχασες το παιχνίδι . Τεσπα, την πήρε ένα παλικάρι κι είναι πολύ ευχαριστημένος μαζί της κι αυτό είναι το σημαντικότερο .
Ευχαριστω φιλε με την 1187 που εχεις αξιζει καποιος να ασχοληθει τι εχεις να προτεινεις σε μια πιθανη αγορα;
 
Ευχαριστω φιλε με την 1187 που εχεις αξιζει καποιος να ασχοληθει τι εχεις να προτεινεις σε μια πιθανη αγορα;
Φιλε μου βαλε την κανη σου σε μια μπενελλι σου αφου εχεις γην supersport κουμπωσε τη κανη ρεμη ετσινκι αλιως ειναι και στα μετρα σου και θα καταλαβεις καλυτερα φη διαφορα αν προκυψη
 
Ευχαριστω φιλε με την 1187 που εχεις αξιζει καποιος να ασχοληθει τι εχεις να προτεινεις σε μια πιθανη αγορα;
Την είχα πάρει από το κατάστημα του Ασπρογέρακα στην Αθήνα την 1187 . Αν θυμάμαι καλά το 96 . Δεν είμαι σίγουρος . από τα λίγα όπλα που αγάπησα πολύ . Ποτέ δεν με ταλαιπώρησε σε τπτ , δεν ζήτησε τπτ , δεν έκανε ποτέ εμπλοκες & έκανα ανεπανάληπτα κυνήγια με αυτό κύριος στο βάλτο κι σε λαγο . Το 2015 αν κι ήταν σε κατάσταση Καινούργιου σε ποσοστό 90% , στάλθηκε σε γνωστό οπλουργο στην Αθήνα που την έφερε ξανά στην αρχική κατάσταση . Κατά την άποψη μου, αν βρεις μια σε άριστη κατάσταση ( κι θες όντος ένα βαρύ όπλο ) ναι . Εγώ απο τότε που την έφτιαξα , είναι στον όπλοβάστο. Τα βουνα ψηλώνουν και τα όπλα βαραίνουν που λέγαν και οι παλιοί ......
 
Πολύ καλό όπλο . από τα πρώτα που ήρθαν τότε . Με πολύ καλή κάνη ( ελαφρός καλύτερη της 1100-1187 premier που έχω ) , αλλά με ταλαιπώρησε πολύ στο θέμα να έρθει σωστά πάνω μου . Πάντα είχα την εντύπωση πως ...δεν ερχόταν . κι αν σου μπει στο μυαλό αυτό , έχασες το παιχνίδι . Τεσπα, την πήρε ένα παλικάρι κι είναι πολύ ευχαριστημένος μαζί της κι αυτό είναι το σημαντικότερο .
Νικολα το παληκαρι που λες τον ξερω!! Οχι απλα ειναι ευχαριστημενος αλλα κανει και κωλοτουμπες!!
Επισης μου ανεφερε οτι εισαι Κυριος με Κ κεφαλαιο!!!
 
Πολύ καλό όπλο . από τα πρώτα που ήρθαν τότε . Με πολύ καλή κάνη ( ελαφρός καλύτερη της 1100-1187 premier που έχω ) , αλλά με ταλαιπώρησε πολύ στο θέμα να έρθει σωστά πάνω μου . Πάντα είχα την εντύπωση πως ...δεν ερχόταν . κι αν σου μπει στο μυαλό αυτό , έχασες το παιχνίδι . Τεσπα, την πήρε ένα παλικάρι κι είναι πολύ ευχαριστημένος μαζί της κι αυτό είναι το σημαντικότερο .
μου λυνεις μια απορια γιατι μου φαινεται πολυ ενδιαφερον το συστημα λειτουργειας, φευγει καπνα (αερια) εξω απο τα δυο πιστονακια σε ολο το μεσα μερος της βασης που κινειται το κλειστρο ;
 
μου λυνεις μια απορια γιατι μου φαινεται πολυ ενδιαφερον το συστημα λειτουργειας, φευγει καπνα (αερια) εξω απο τα δυο πιστονακια σε ολο το μεσα μερος της βασης που κινειται το κλειστρο ;
Τα αέρια φεύγουν από της οπές που έχει η πάπια κοντά στην βάση . Υπολόγισε ακριβώς πάνω από τα πιστονακια .
 
Την είχα πάρει από το κατάστημα του Ασπρογέρακα στην Αθήνα την 1187 . Αν θυμάμαι καλά το 96 . Δεν είμαι σίγουρος . από τα λίγα όπλα που αγάπησα πολύ . Ποτέ δεν με ταλαιπώρησε σε τπτ , δεν ζήτησε τπτ , δεν έκανε ποτέ εμπλοκες & έκανα ανεπανάληπτα κυνήγια με αυτό κύριος στο βάλτο κι σε λαγο . Το 2015 αν κι ήταν σε κατάσταση Καινούργιου σε ποσοστό 90% , στάλθηκε σε γνωστό οπλουργο στην Αθήνα που την έφερε ξανά στην αρχική κατάσταση . Κατά την άποψη μου, αν βρεις μια σε άριστη κατάσταση ( κι θες όντος ένα βαρύ όπλο ) ναι . Εγώ απο τότε που την έφτιαξα , είναι στον όπλοβάστο. Τα βουνα ψηλώνουν και τα όπλα βαραίνουν που λέγαν και οι παλιοί ......
Ε οχι κι από τώρα να σου βαραίνει ωρε Νικόλα ,ειναι νωρίς ακομη . :)
 
μου λυνεις μια απορια γιατι μου φαινεται πολυ ενδιαφερον το συστημα λειτουργειας, φευγει καπνα (αερια) εξω απο τα δυο πιστονακια σε ολο το μεσα μερος της βασης που κινειται το κλειστρο ;

.

Το 2ο ειναι η Μ4 γιατι τα 2 συστηματα ειναι εφαμιλλα.
 
μου λυνεις μια απορια γιατι μου φαινεται πολυ ενδιαφερον το συστημα λειτουργειας, φευγει καπνα (αερια) εξω απο τα δυο πιστονακια σε ολο το μεσα μερος της βασης που κινειται το κλειστρο ;
Αυτο που λες δεν ειναι θεμα συστηματος λειτουργειας και η μπερεττα γεμιζει μεσα στη βαση καπνα και αερια ενω το πιστονι ειναι τερμα μπροστα ακομα και στα αδρανειας γινετε αυτο σε πολυ μικροτερο βαθμο και ειναι διοτι οταν ανοιγει το κλειστρο και τραβαει τον καλυκα καπια αερια φευγουν μεσα στη βαση και τη λερωνουν
 
Φιλε μου βαλε την κανη σου σε μια μπενελλι σου αφου εχεις γην supersport κουμπωσε τη κανη ρεμη ετσινκι αλιως ειναι και στα μετρα σου και θα καταλαβεις καλυτερα φη διαφορα αν προκυψη
Και πάλι θα είναι πίσω. Δεν θα φτάσει τα μαμά οπλα
 
Και πάλι θα είναι πίσω. Δεν θα φτάσει τα μαμά οπλα
Σε αυτό μάρτυρες είναι οι κάτοχοι... Οι διαφορές είναι πολύ πολύ μικρές αλλά αισθητές σε συγκεκριμένες συνθήκες όμως πιο ορατες, μειωμένες θερμοκρασίες κλπ. Εκεί τα κλειστρα αδράνειας σέρνονται σταθερά με την ίδια αξιοπιστία της benelli....

Το έχω παρακουθησει στον Έβρο και σε κυνήγι στην Βουλγαρία με εμπορικά φυσίγγια. Η απόδοση σε μεσαίες αποστάσεις ήταν μέτρια, ζωντανά πολύ λίγα. Η απόδοση μιας Β2000 και μιας super sport με κάννη από κάποια άλλη raffaello (οχι crio) στα μακρυνα πουλιά ήταν όχι μέρα με τη νύχτα, αλλά διαφορά ηλιουμεσονυχτιου με καφτο καλοκαίρι στη Μύκονο.

Απόδοση καλύτερη μια benelli επετειακή σειράς παραγωγής.

Κανένα αδράνειας με συμβατική κάννη δε μπορεί να βάλει σε απόδοση κάτω την ASTRO αλλά και την Vitoria... Καλές και οι παλιές 121 με γαλλικές κάννες,οχι Breda.
 
Back
Top