Σκοπευτήριο Ψαχνά Ευβοίας

6-8 πιατάκια τα "αναχαίτησες" κανονικά.. :)..Σαν τον παλιό..(μαλλί βαμβάκι).
Σκέψου όταν ασπρίσεις , όλα intercept σε βλέπω να τα ρίχνεις και εσύ.:p.
Ωραίο video!.Zήλεψα την κάμερα.
Μαλλί μπαμπάκι δεν λες τπτ.. τα αξίζει τα λεφτά της Άρη.. Μόνο και μόνο που μπορείς να βλεπεις που εισαι και τι λάθος κανεις τα αξίζει.. Για το κυνήγι δεν το συζητώ..
 
Μαλλί μπαμπάκι δεν λες τπτ.. τα αξίζει τα λεφτά της Άρη.. Μόνο και μόνο που μπορείς να βλεπεις που εισαι και τι λάθος κανεις τα αξίζει.. Για το κυνήγι δεν το συζητώ..
Με το extra βάρος στην κάννη την άκουσες πολύ ή λίγο? (γιατί εγώ δεν έχω περιθώρια)
 
Δηλαδή; Ποιο κόστος είναι μεγάλο; Η πούλα; 5€. Τα φυσίγγια; Από 5€. Η συνδρομή στο σωματείο; 60€ αν δεν κάνω λάθος.
εντάξει , φτηνό δεν το λες , αλλά αν δεν είσαι και αχόρταγος σαν και εμένα , και πας μιά στις τόσο και ρίχνεις 2-3 πούλες είναι μιά χαρά.

και 60 - 70 € το χρόνο για να έχεις σκοπευτική ταυτότητα και να μπορείς ρίχνεις όλο το χρόνο δεν είναι και τραγικό μέσα στο συνολικό κόστος.
Δίκιο έχετε ρε παιδιά. Δεν είναι τραγικό το κόστος. Απλώς για μένα τώρα είναι πολύ. Δεν είμαι σκοπευτής. Κυνηγός είμαι. Απλώς νομίζω ότι με αυτές τις συνθήκες πολλοί κυνηγοί θα πήγαιναν να ρίξουν 2-3 πουλες μια στο τόσο, αν δεν υπήρχε το κόστος αυτό. Φαντάζομαι θα θέλει και γιατρούς....;;
 
Δίκιο έχετε ρε παιδιά. Δεν είναι τραγικό το κόστος. Απλώς για μένα τώρα είναι πολύ. Δεν είμαι σκοπευτής. Κυνηγός είμαι. Απλώς νομίζω ότι με αυτές τις συνθήκες πολλοί κυνηγοί θα πήγαιναν να ρίξουν 2-3 πουλες μια στο τόσο, αν δεν υπήρχε το κόστος αυτό. Φαντάζομαι θα θέλει και γιατρούς....;;
Αν μενεις Αθηνα ή καπου στην ευρυτερη περιφερεια, η επισκεψη ειναι σαφως ευκολοτερη. Ναι, υπαρχει ενα κοστος για την ταυτοτητα, ειναι περιπου 60-70 ευρω αναλογως το συλλογο, συν τον γιατρο που θα σε εξετασει. Το ωφελος παντως πιστευω οτι ειναι πολλαπλασιο, και ψυχολογικο, και πρακτικο καθως βλεπεις βελτιωση και στο κυνηγι
 
δε θα σου απαντήσει, διότι η απάντηση εμπίπτει στο πόθεν έσχες:p
τώρα το είδα . :D :D

εντάξει δεν ρίχνω και πολλές , δεν αντέχω.

εξάλλου είμαι γέρος άνθρωπος δεν είμαι σαν το @BeReT παιδί ............. εεεεεεεεε τον ROBO ήθελα να πω.
 
Το σκοπευτήριο είναι για όλα τα βαλαντια μπορείς να πας να ρίξεις μια πουλά και να φύγεις μπορείς και να " καείς" το ζητούμενο είναι ότι φεύγοντας αυτό που παίρνεις είναι πολλαπλάσιο και σαν εξάσκηση και σαν αποσυμπίεση από μια φορτισμένη μέρα η εβδομάδα.
 
Το σκοπευτήριο είναι για όλα τα βαλαντια μπορείς να πας να ρίξεις μια πουλά και να φύγεις μπορείς και να " καείς" το ζητούμενο είναι ότι φεύγοντας αυτό που παίρνεις είναι πολλαπλάσιο και σαν εξάσκηση και σαν αποσυμπίεση από μια φορτισμένη μέρα η εβδομάδα.
αυτό ακριβώς..................
 
τώρα το είδα . :D :D

εντάξει δεν ρίχνω και πολλές , δεν αντέχω.

εξάλλου είμαι γέρος άνθρωπος δεν είμαι σαν το @BeReT παιδί ............. εεεεεεεεε τον ROBO ήθελα να πω.

Και μεις που είμαστε πιο νέοι μην νομίζεις ότι ρίχνουμε πολύ.. Όσο πρέπει..
 
τώρα το είδα . :D :D

εντάξει δεν ρίχνω και πολλές , δεν αντέχω.

εξάλλου είμαι γέρος άνθρωπος δεν είμαι σαν το @BeReT παιδί ............. εεεεεεεεε τον ROBO ήθελα να πω.
Το πολλές για τον καθένα είναι υποκειμενικό. Εγώ νομίζω ότι ρίχνεις ανάλογα με την ηλικία σου που είσαι κοντά στα 45 αρκετές χαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Τί γίνεται με τά σκοπευτήρια θα είναι ανοιχτά στις κόκκινες περιοχές? Και πόσες ώρες μπορούμε να είμαστε εκεί?
 
Κλειστά τα σκοπευτήρια στις κόκκινες περιοχές (Αττικής συμπεριλαμβανομένης) από σήμερα και μέχρι 8 Φεβρουαρίου.
Πάντως όταν ήταν Ασπρόπυργος κόκκινη περιοχή το σκοπευτήριο εκεί λειτουργούσε κανονικά. Και δεύτερον το Νοέμβρη όταν επεβλήθη η καραντίνα ρητά σημειώθηκε ότι τέννις σκοποβολή κλπ παραμένουν ανοιχτά. Δεν ξέρουν τι τους γίνεται ομοσπονδίες ΓΓΑ κλπ
 
Επιπλέον πληροφορούμαι ότι η ομοσπονδία αντισφαίρισης (τέννις) έβγαλε ανακοίνωση ότι επιτρέπεται το τέννις αλλα χωρίς μετακίνηση σε άλλο δήμο. Η κάθε ομοσπονδία ότι τους κατέβει. Παντως με την ισχυουσα ΚΥΑ έπρεπε να επιτρέπεται η σκοποβολή αφού και σε ανοιχτό χώρο διεξάγεται και ατομικό άθλημα ειναι, όπως ίσχυε απο την αρχη και όταν ήταν πάλι κόκκινη η Αττική. Ότι να ναι.

Για του λόγου το αληθές.
https://gga.gov.gr/images/odigies_athlitsmos_lockdown_30_01_2021.pdf

Με βάση αυτά που διαβάζω στις κόκκινες περιοχές έπρεπε τα σκοπευτήρια να λειτουργούν για σκοπευτές έστω εντός των ορίων του Δήμου τους. Το λέει ρητά.
 
Last edited:
Back
Top