Mossberg Team

Οχι Μαριε γυρο στα 870 εχει η 930. Η 940 1300€+ προσαυξηση λενε ε δε μπωρει ετσι να κατσει σε αμερικανικα διπλα v3 sx4 maxus
870EUR εχει η 930 field.
Η 930 JM εχει ενα χιλιαρικο.
Η 940 JM ερχεται με 3 Kicks τσοκακια και ειναι καινουργια σχεδιαση.
Η 940 JM πρεπει να συγκριθει με
SX4 compo 9
SX4 Raniero Testa
Benelli M2 SP κλπ κλπ

Εγω δεν την βλεπω καθολου ακριβη και επισης η τιμη δεν ειναι τελικη ακομα.
 
870EUR εχει η 930 field.
Η 930 JM εχει ενα χιλιαρικο.
Η 940 JM ερχεται με 3 Kicks τσοκακια και ειναι καινουργια σχεδιαση.
Η 940 JM πρεπει να συγκριθει με
SX4 compo 9
SX4 Raniero Testa
Benelli M2 SP κλπ κλπ

Εγω δεν την βλεπω καθολου ακριβη και επισης η τιμη δεν ειναι τελικη ακομα.
Ελλαδα σηγουρα θα παρει μερικα κιλα τιμης στο δρομο αχαχαχααχαχχαχ ουτε καν να περασει διπλα απο τις παλιες καραβανες σηγουρα καποι θα την παρουν λιγοι μεριδιο στην αγορα δε μπωρει να παρει παντως με τιμη παραπλισια με τους γιγαντες ειδωμεν
 
Ελλαδα σηγουρα θα παρει μερικα κιλα τιμης στο δρομο αχαχαχααχαχχαχ ουτε καν να περασει διπλα απο τις παλιες καραβανες σηγκυρα καποι θα την παρουν λιγοι μεριδιο στην αγορα δε μπωρει να παρει παντως με τιμη παραπλισια με τους γιγαντες ειδωμεν
Μην υποτιμας την Mossberg.
Eιναι πολυ γνωστη για τα επαναληπτικα και απο'τι φαινεται θελει να μπει και στα αυτογεμες δυνατα.
Η κυνηγητικη εκδοση θα ειναι πολυ φτηνοτερη σιγουρα και επισης η τωρινη τιμη φουσκωνει λογω ελλειψης.
Οι επιτηδειοι τωρα θα σκισουν τους ανυπομονους.
 
Μην υποτιμας την Mossberg.
Eιναι πολυ γνωστη για τα επαναληπτικα και απο'τι φαινεται θελει να μπει και στα αυτογεμες δυνατα.
Η κυνηγητικη εκδοση θα ειναι πολυ φτηνοτερη σιγουρα και επισης η τωρινη τιμη φουσκωνει λογω ελλειψης.
Οι επιτηδειοι τωρα θα σκισουν τους ανυπομονους.
Δεν την υποτιμω καθολου οπιος θελει να την παρει να περιμενει να βγουν οι κυνηγετικες απλα τωρα δε πιστευω να περπατησει λογο μηκους κανης πρωτιστος και μετα η τιμη! Αν το παμε σε θεμα πρακτηκης σκοποβολης μια μ2 και ρεστα να κανεις τα περιφεριακα που γουσταρεις δεν εχει αντιπαλο
 
Δεν την υποτιμω καθολου οπιος θελει να την παρει να περιμενει να βγουν οι κυνηγετικες απλα τωρα δε πιστευω να περπατησει λογο μηκους κανης πρωτιστος και μετα η τιμη! Αν το παμε σε θεμα πρακτηκης σκοποβολης μια μ2 και ρεστα να κανεις τα περιφεριακα που γουσταρεις δεν εχει αντιπαλο
Δεν αντιλεγω. Παρακολουθω αμερικανακια και πραγματι η Μ2 εχει τα νουμερα αλλα οι υπολοιπες ερχονται ολο και πιο πολυ συχνα.
Εγω θα την παρω την 940 JM οταν ερθει στα ραφια. Θα με βολεψει πολυ στο γρουνι.
Εντωμεταξυ εχω κοντοκαννα και δεν τα υποτιμαω σε λογικα πλαισια παντα.
Οι 2 επαναληπτικες που εχω ειναι 50cm καννες και με εχουν εντυπωσιασει παρα πολυ.
 

Attachments

  • IMG_20191104_165553.jpg
    IMG_20191104_165553.jpg
    855,3 KB · Προβολές: 17
Δεν αντιλεγω. Παρακολουθω αμερικανακια και πραγματι η Μ2 εχει τα νουμερα αλλα οι υπολοιπες ερχονται ολο και πιο πολυ συχνα.
Εγω θα την παρω την 940 JM οταν ερθει στα ραφια. Θα με βολεψει πολυ στο γρουνι.
Εντωμεταξυ εχω κοντοκαννα και δεν τα υποτιμαω σε λογικα πλαισια παντα.
Οι 2 επαναληπτικες που εχω ειναι 50cm καννες και με εχουν εντυπωσιασει παρα πολυ.
Εσυ θα την παρεις γτ εχεις και ολες τις υπολοιπες εχεις και τα φραγγα καπιος που παει για το πρωτο και μοναδικο λεμε τωρα δεννν
 
Εσυ θα την παρεις γτ εχεις και ολες τις υπολοιπες εχεις και τα φραγγα καπιος που παει για το πρωτο και μοναδικο λεμε τωρα δεννν
Ρε φιλε Τολη για πρωτο και μοναδικο δεν πας ουτε για sx4 ουτε για 940 και σιγουρα οχι για αεροβολο.
Πας για ενα μεταχειρισμενο με καλη φημη και με τα υπολοιπα λεφτα παιρνεις πυρομαχικα και βλεποντας.
Α303
Α390
Α391
Rafaello κλπ
 
Ρε φιλε Τολη για πρωτο και μοναδικο δεν πας ουτε για sx4 ουτε για 940 και σιγουρα οχι για αεροβολο.
Πας για ενα μεταχειρισμενο με καλη φημη και με τα υπολοιπα λεφτα παιρνεις πυρομαχικα και βλεποντας.
Α303
Α390
Α391
Rafaello κλπ
Εδω θα συμφωνισω απολυτα
 
Δεν αντιλεγω. Παρακολουθω αμερικανακια και πραγματι η Μ2 εχει τα νουμερα αλλα οι υπολοιπες ερχονται ολο και πιο πολυ συχνα.
Εγω θα την παρω την 940 JM οταν ερθει στα ραφια. Θα με βολεψει πολυ στο γρουνι.
Εντωμεταξυ εχω κοντοκαννα και δεν τα υποτιμαω σε λογικα πλαισια παντα.
Οι 2 επαναληπτικες που εχω ειναι 50cm καννες και με εχουν εντυπωσιασει παρα πολυ.
Στο κυνήγι στα πουλιά πως τα πας φίλε μου με την sxp??
 
Και για να τα λέμε ολλα αυτό μου έσπασε από την 930View attachment 22100
Θεοδωρε πως έγινε αυτό?
Θυμάμαι έλεγες παλαιοτερα,πως εριχνες ενισχυμενα δυναμιτάκια ιδιογωμοσης...

Ειναι γνωστα τα θεματακια της 930...γι'αυτο δεν την πηρα...
Το περίμενα αυτό....Δυστηχως.......
Όταν μια εταιρία αφήνει όνομα και ιστορία με τα επαναληπτικα της (και αν δεν κάνω λάθος αυτή ήταν που έβγαλε πρωτη όπλο με θαλαμη 3,5in) και θέλει να μπει κ στα αυτογεμη κάπου λίγο θα τα φάει τα μουτρα της......
 
Το περίμενα αυτό....Δυστηχως.......
Όταν μια εταιρία αφήνει όνομα και ιστορία με τα επαναληπτικα της (και αν δεν κάνω λάθος αυτή ήταν που έβγαλε πρωτη όπλο με θαλαμη 3,5in) και θέλει να μπει κ στα αυτογεμη κάπου λίγο θα τα φάει τα μουτρα της......
Ολοι ετσι ξεκινανε αλλα πιστευω η Mossy θα βγει απο πανω καποια στιγμη.
Πολυ πιθανον η 940 να ειναι η εναρξη της.
Αυτη τη στιγμη ειναι ο μεγαλυτερος κατασκευαστης λειοκαννων (ετσι λενε οι USA) οσο κι αν ακουγεται περιεργο.
 
Ολοι ετσι ξεκινανε αλλα πιστευω η Mossy θα βγει απο πανω καποια στιγμη.
Πολυ πιθανον η 940 να ειναι η εναρξη της.
Αυτη τη στιγμη ειναι ο μεγαλυτερος κατασκευαστης λειοκαννων (ετσι λενε οι USA) οσο κι αν ακουγεται περιεργο.
Γιατι περιεργο μια mossberg και μια ρεμινγκτον ειναι για λειοκανα και τωρα στα κοντα η savage
 
Θεοδωρε πως έγινε αυτό?
Θυμάμαι έλεγες παλαιοτερα,πως εριχνες ενισχυμενα δυναμιτάκια ιδιογωμοσης...


Το περίμενα αυτό....Δυστηχως.......
Όταν μια εταιρία αφήνει όνομα και ιστορία με τα επαναληπτικα της (και αν δεν κάνω λάθος αυτή ήταν που έβγαλε πρωτη όπλο με θαλαμη 3,5in) και θέλει να μπει κ στα αυτογεμη κάπου λίγο θα τα φάει τα μουτρα της......
Τάσο δεν φταίει το φισηγγι φενωταν το πραμα από την αρχή ότι κάποια στιγμή θα έσπαγαν γίνεται να είναι τόσο ψεύτικο αυτό το κόματι από πλαστικό και αλουμινίου θα φτιάξω κάποια στιγμή ένα από ανοξείδωτο να τελειώνω
Όσο για τους δυναμητες που λες τη να πει και το 155 mp έπρεπε να ειχε σπάσει 10 φορές την 930 δε τη ζωρησα καθόλου με βαριά φισιγγια
 
Τάσο δεν φταίει το φισηγγι φενωταν το πραμα από την αρχή ότι κάποια στιγμή θα έσπαγαν γίνεται να είναι τόσο ψεύτικο αυτό το κόματι από πλαστικό και αλουμινίου θα φτιάξω κάποια στιγμή ένα από ανοξείδωτο να τελειώνω
Όσο για τους δυναμητες που λες τη να πει και το 155 mp έπρεπε να ειχε σπάσει 10 φορές την 930 δε τη ζωρησα καθόλου με βαριά φισιγγια
Εχω ακουσει τοσο καλα λογια για την 155, την εχω δει και σκοπευτηριο να οργωνει που στο τελος θα παω να παρω μια και αν μην τη ριξω ποτε :)
 
Back
Top