Remington Team

Κι ομως ολα χαλανε ανεξαρτητως μαρκας και τιμης!
Και καποιοι εχετε οντως εμπαθεια με τις remington και δεν μπορω να καταλαβω το λογο, εχουμε κανει αυτο το θεμα εντελως χαλια...και το τονιζω ξανα οτι ολα σπανε και ολα καποια στιγμη αναλογα την χρηση θα βγαλουν ζημια!!!
Αλλα μαλλον και να σπασει καποιο αλλο οπλο πρεπει να το κρατησουμε κρυφο γιατι μονο οι rem σπανε...
Φίλε οι εταιρίες πρεπει να πηγαινουν μπροστα. Η Remington με το ν3 ελυσε προβλήματα δυσλειτουργίας που εμφανίζονταν σε παλιότερα μοντέλα.Το όπλο ρίχνει απο 24 εως 56 γρ και σκοτώνει παραπάνω απο εκεί που μπορούμε εμεις να το υποστηρίξουμε.
Ας κάνουν καλά άλλες εταιρίες που εν ετη 2018 εβγαλαν νεο μοντελο που ρίχνει με θεόστραβο poi. Οταν το όπλο δεν ρίχνει ευθεία, ολα τα αλλα ειναι περιττα.
 
Αν χαλάνε και τα μπενελι τότε όλοι βουρ για ρεμινκτον μη το συζητάμε άλλο παιδιά σε λίγο θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε.
Εγω δεν το έγραψα με καμία εμπαθεια . ούτε έχω Remington. Εσυ ομως το πας αλλού αμφισβητώντας με ,αφήνωντας και υπονο6ουμενο οτι ψευδωμαι αν καταλαβα καλά
Τελικα καλά κάνω τοσα χρονια που δεν μπαίνω σε διαδικασία να γράφω για όπλα.
 
Κι ομως ολα χαλανε ανεξαρτητως μαρκας και τιμης!
Και καποιοι εχετε οντως εμπαθεια με τις remington και δεν μπορω να καταλαβω το λογο, εχουμε κανει αυτο το θεμα εντελως χαλια...και το τονιζω ξανα οτι ολα σπανε και ολα καποια στιγμη αναλογα την χρηση θα βγαλουν ζημια!!!
Αλλα μαλλον και να σπασει καποιο αλλο οπλο πρεπει να το κρατησουμε κρυφο γιατι μονο οι rem σπανε...
Υπάρχει εμπάθεια γενικά Αλέξανδρε δυστηχως , μιλάμε για ένα αγαθό μαζικής παραγωγής που πολύ σωστά λες ανεξάρτητου μάρκας και τιμής που μπορεί να βγάλει προβληματα μπορεί και όχι , όταν η συζητηση περί όπλων πάει σε οπαδισμο και εγώ έχω αυτό έχει χαθεί η μπαλα , το ξαναπα και θα το ξαναλέω σε αυτή την κατηγορία ανεξάρτητου μάρκας είναι λαχείο άλλος κερδίζει το τζόκερ και άλλος τον μιστερ ζονκ,
Μπορεί εγώ να έχω πάρει το τάδε μοντέλο κάποιας εταιρείας και να πετάω από την χαρά μου και κάποιος συνάδελφος να χει το ίδιο και να βρίζει την ώρα και την στιγμη. Ώριμοι ειμαστε νομίζω όλοι μας και μπορούμε να συζητήσουμε κόσμια σε ένα χώρο που μας φιλοξενεί και μας παρέχει ελεύθερο χώρο ανταλλαγών απόψεων ,γνώσεων, και υγειούς συζήτησης . Ας αφήσουν λοιπον κάποιοι πίσω εμπάθειες , και ας μην παιρνουν αμπάριζα τα θέματα όπλων πέτωντας σπόντες και ειρωνείες , ας φτιάξουμε και να παραδώσουμε στους νέους κάτι καλυτερο , και όχι αυτά που βρήκαμε εμείς κόντρες καφενείακου τύπου και η τσουτσου μου είναι μακρύτερη από την δικιά σου . Η αγορα είναι ελεύθερη και καθένας μας μπορεί να επιλέξει τι και ποιο του κάνει επιλέγοντας και απορρίπτοντας συνάμα .
 
Φίλε οι εταιρίες πρεπει να πηγαινουν μπροστα. Η Remington με το ν3 ελυσε προβλήματα δυσλειτουργίας που εμφανίζονταν σε παλιότερα μοντέλα.Το όπλο ρίχνει απο 24 εως 56 γρ και σκοτώνει παραπάνω απο εκεί που μπορούμε εμεις να το υποστηρίξουμε.
Ας κάνουν καλά άλλες εταιρίες που εν ετη 2018 εβγαλαν νεο μοντελο που ρίχνει με θεόστραβο poi. Οταν το όπλο δεν ρίχνει ευθεία, ολα τα αλλα ειναι περιττα.

Κατα τα αλλά στο θεμα του καθαρισμου πως την βλεπεις..
Είναι λίγο δυσκολη η διαδικασία μιας κ έχει αρκετά μέρη, ελατηριακια κλπ?
Έχεις δει να υπάρχει τρωτο σημείο σε κάποιο απο αυτά τα "εξαρτηματα"?
 
Εγω δεν το έγραψα με καμία εμπαθεια . ούτε έχω Remington. Εσυ ομως το πας αλλού αμφισβητώντας με ,αφήνωντας και υπονο6ουμενο οτι ψευδωμαι αν καταλαβα καλά
Τελικα καλά κάνω τοσα χρονια που δεν μπαίνω σε διαδικασία να γράφω για όπλα.
Όχι ρε φίλε γιατί να ψευδεσαι όλα χαλάνε ακόμη και τα μπενελι αλλά το να χαλάσει ένα μπενελι είναι εξαίρεση σε σχέση με άλλα που είναι κανόνας να χαλάνε .Μην δημιουργούμε εντυπώσεις διαβάζουν και άτομα που επιρεαζονται από τα γραφόμενα.
 
Όχι ρε φίλε γιατί να ψευδεσαι όλα χαλάνε ακόμη και τα μπενελι αλλά το να χαλάσει ένα μπενελι είναι εξαίρεση σε σχέση με άλλα που είναι κανόνας να χαλάνε .Μην δημιουργούμε εντυπώσεις διαβάζουν και άτομα που επιρεαζονται από τα γραφόμενα.
Βλέπεις οτι μπαίνουμε σε διαδικα6σια να γράφουμε άσκοπα , χωρίς λόγο; Αυτο ειναι που βαριέμαι και με ξενερώνει και αποφεύγω πλέον πολλα θέματα
Εγω ουδέποτε αναφέρθηκα οτι τα τάδε χαλάνε ,ενώ κείνα ποτέ, ουτε οτι τα μεν ειναι βλητικά ανώτερα απο τα δε. Γέλασα πράγματι μ αυτο που έγραψε ο συνάδελφος για το δαχτυλίδι γιατι μου έφερε στο μυαλό , την ιδια εικόνα που οπως ειπα έζησα πέρυσι στον Έβρο. Μεχρι εκει και τιποτα άλλο. Αυτο δεν καταδικάζει ουτε απαξι6ωνει μια εταιρεία. Ειναι αυτονόητο οτι σε όπλα παραγωγής ,ολα συμβαίνουν.
 
Κατα τα αλλά στο θεμα του καθαρισμου πως την βλεπεις..
Είναι λίγο δυσκολη η διαδικασία μιας κ έχει αρκετά μέρη, ελατηριακια κλπ?
Έχεις δει να υπάρχει τρωτο σημείο σε κάποιο απο αυτά τα "εξαρτηματα"?
Τάσο τα πιστονια που ειναι πανω στην καννη τα καθαρίζω 2 φορες στην σεζόν. Μία στανταρ όταν κλείσει το κυνήγι και μία περίπου στην μεση της σεζόν αν με πιάσει το μεράκι να το κάνω. Το κλείστρο λύνεται εύκολα και τις περισσότερες φορές το καθαρίζω χωρίς να λύσω την κεφαλή του. Η σκανδαλοθήκη βγαίνει αφου αφαιρέσεις δυο πυράκια. Την καθαρίζω μόνο όταν περάσουν κλαδιά και χώματα μέσα, αλλιώς 3 φορές την σεζόν. Αυτος είναι ο καθαρισμός που του κάνω μαζί με την κάννη βεβαια.
Τρωτο σημείο δεν μπορω να καταλάβω αν υπαρχει γιατι δεν εχω και την γνώση. Ισως ο κάθετος Fix πύρος στο κατω μερος του κλείστρου. Θα φανεί μετα απο χρόνια χρήσης αν θα βγαλει θέμα.







Και εδω λυμενος ολος ο μηχανισμός του όπλου, πληρες λύσιμο κλείστρου, επανατατικα ελατηρια με τους αξονές τους και τσοκόκλειδο ( δε ξερω γιατι το εριξα και αυτο μεσα :p)
 
Κι ομως ολα χαλανε ανεξαρτητως μαρκας και τιμης!
Και καποιοι εχετε οντως εμπαθεια με τις remington και δεν μπορω να καταλαβω το λογο, εχουμε κανει αυτο το θεμα εντελως χαλια...και το τονιζω ξανα οτι ολα σπανε και ολα καποια στιγμη αναλογα την χρηση θα βγαλουν ζημια!!!
Αλλα μαλλον και να σπασει καποιο αλλο οπλο πρεπει να το κρατησουμε κρυφο γιατι μονο οι rem σπανε...
Η εμπάθεια Αλέξανδρε βγαίνει από τα εντεχνιεντος γραφόμενα ,και οχι απο τις απαντήσεις,οταν σε μια σελίδα διαβάζω απο διαφορετικά άτομα για αχρηστες μπενελι που παρέδωσαν πνευμα στα δύσκολα, οφειλω να το σχολιάσω γιατι ειναι άσχημο η δημιουργία ψευδών εντυπώσεων. Αλωστε εγώ δεν είπα ότι η Ρεμινκτον χαλάνε δεν το έχω αναφέρει πουθενά, καθώς είχα ρεμινκτον πάνω από μια φορά.
 
Τάσο τα πιστονια που ειναι πανω στην καννη τα καθαρίζω 2 φορες στην σεζόν. Μία στανταρ όταν κλείσει το κυνήγι και μία περίπου στην μεση της σεζόν αν με πιάσει το μεράκι να το κάνω. Το κλείστρο λύνεται εύκολα και τις περισσότερες φορές το καθαρίζω χωρίς να λύσω την κεφαλή του. Η σκανδαλοθήκη βγαίνει αφου αφαιρέσεις δυο πυράκια. Την καθαρίζω μόνο όταν περάσουν κλαδιά και χώματα μέσα, αλλιώς 3 φορές την σεζόν. Αυτος είναι ο καθαρισμός που του κάνω μαζί με την κάννη βεβαια.
Τρωτο σημείο δεν μπορω να καταλάβω αν υπαρχει γιατι δεν εχω και την γνώση. Ισως ο κάθετος Fix πύρος στο κατω μερος του κλείστρου. Θα φανεί μετα απο χρόνια χρήσης αν θα βγαλει θέμα.







Και εδω λυμενος ολος ο μηχανισμός του όπλου, πληρες λύσιμο κλείστρου, επανατατικα ελατηρια με τους αξονές τους και τσοκόκλειδο ( δε ξερω γιατι το εριξα και αυτο μεσα :p)
Παρασυρθηκες με όλα αυτα.. Λες ας βάλω μέσα κ το τσοκοκλειδο καλό θα του κάνει ααααχαχαχαχα....
Σημασία έχει αυτό που λες οτι ειναι απροβληματιστη..αν υπάρχει κ μια καθυστέρηση στο καθαρισμα δεν τρέχει κ τίποτα...
Το θέμα είναι να σου κανει τα κέφια.. .hunter.
 
Συγνωμη ρε Γιωργο πιος αδεξιος χειρισμος οδηγησε στο ριγμα της βασης ρε συ ??? Φιλικα ρωταω
Πολυ καλή ερώτηση .... αλλά να την κάνεις σε αυτόν που μας λέει ξανά και ξανά για την σπασμένη ρεμ . Ενας είναι ...θα τον αναγνωρίσεις εύκολα απο τα γραφόμενα του .
 
Αν χρησιμοποιείς φυσίγγια εμπορίου για τις προδιαγραφές του όπλου και όχι τίποτα φουρνελα ιδιογομωσης δεν νοείται να ραγίσει βάση όπλου παρά μόνο από κατασκευαστικό ελάττωμα
Ειπες μεγαλη κουβέντα ! Ρωτήστε τον κύριο Φουρνελο να σας πει .......
 
Κι ομως ολα χαλανε ανεξαρτητως μαρκας και τιμης!
Και καποιοι εχετε οντως εμπαθεια με τις remington και δεν μπορω να καταλαβω το λογο, εχουμε κανει αυτο το θεμα εντελως χαλια...και το τονιζω ξανα οτι ολα σπανε και ολα καποια στιγμη αναλογα την χρηση θα βγαλουν ζημια!!!
Αλλα μαλλον και να σπασει καποιο αλλο οπλο πρεπει να το κρατησουμε κρυφο γιατι μονο οι rem σπανε...
Άλεξ μονο οι ρεμ σπάνε , αυτο εχω καταλάβει απο τα λεγόμενα ορισμένων .sarcastic.
 
Κι ομως ολα χαλανε ανεξαρτητως μαρκας και τιμης!
Και καποιοι εχετε οντως εμπαθεια με τις remington και δεν μπορω να καταλαβω το λογο, εχουμε κανει αυτο το θεμα εντελως χαλια...και το τονιζω ξανα οτι ολα σπανε και ολα καποια στιγμη αναλογα την χρηση θα βγαλουν ζημια!!!
Αλλα μαλλον και να σπασει καποιο αλλο οπλο πρεπει να το κρατησουμε κρυφο γιατι μονο οι rem σπανε...
Επειδή έτυχε να γράψω κ εγώ φίλε, δεν έχω καμία εμπάθεια με κανένα όπλο... Μιας κ ανέφερα τον Έβρο που τα όπλα δοκιμάζονται, έχω δει να παθαίνουν ζημιές κ να σε αφήνουν όλα ανεξαιρέτως... Απλά τα remi έχουν ένα προβάδισμα σε αυτό το θέμα, είναι κ πολύπλοκα, δεν βάζεις εύκολα χέρι...
 
Δεν σας τα μαθανε καλα ! .yel..yel..yel.
Πατρίδα εκτιμώ τα Ρεμινκτον είχα και μπορεί να ξανααγορασω στο μέλλον, αλλά όπως βλητικα μπορεί να υπερέχουν από άλλα οπλα,έτσι και από θέμα αξιοπιστίας η μπενελι είναι μπροστά μόνο και μόνο το ότι αποτελείται από ένα κλειστρο σε 3 κομμάτια αυτό φθάνει.Ελυσε ο συνάδελφος ποιό πάνω το κλειστρο στη ρεμινκτον και ζαλιστικα από τα μέρη, άλλωστε το v3 το πούλησα μετά από το πρώτο σχολαστικό καθάρισμα,είναι άλλωστε ένας γρίφος για έμπειρους λύτες.
 
Πατρίδα εκτιμώ τα Ρεμινκτον είχα και μπορεί να ξανααγορασω στο μέλλον, αλλά όπως βλητικα μπορεί να υπερέχουν από άλλα οπλα,έτσι και από θέμα αξιοπιστίας η μπενελι είναι μπροστά μόνο και μόνο το ότι αποτελείται από ένα κλειστρο σε 3 κομμάτια αυτό φθάνει.Ελυσε ο συνάδελφος ποιό πάνω το κλειστρο στη ρεμινκτον και ζαλιστικα από τα μέρη, άλλωστε το v3 το πούλησα μετά από το πρώτο σχολαστικό καθάρισμα,είναι άλλωστε ένας γρίφος για έμπειρους λύτες.
Κορώνα μου , ειχα στην κατοχη μου και benelli και ρεμ , και τα δυο ειναι πολυ καλα οπλα με τα θετικα και τα αρνητικα τους το καθε ενα . Αυτο δεν σημαίνει οτι κάποιο απο τα δυο ειναι άχρηστο .
 
Back
Top