Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγω δεν καταλαβαίνω ενα πράγμα . Μεχρι πριν 10 με 12 μέρες ,στην επίσημη σελίδα τα ημερήσια τεστ ήταν περίπου 18,500. Αυτά απ οτι άκουσα ειναι τα μοριακά.Από κει και πέρα γίνονται και τα rapid test.
Tις τελευταίες 12 μερες λοιπόν ,τα τεστ αυτα και παλι στην επίσημη σελίδα εχουν πέσι στα 4800 εως 12800 που έπιασε σήμερα ,ενω απ την άλλη μας λενε για 35000 τεστ που προφανώς ειναι αυτη η σαχλαμάρα τα rapid.
Τα συμπεράσματα ας τα βγαλει ο καθένας μόνος του .

https://covid19.gov.gr/covid19-live-analytics/
 
Εγω δεν καταλαβαίνω ενα πράγμα . Μεχρι πριν 10 με 12 μέρες ,στην επίσημη σελίδα τα ημερήσια τεστ ήταν περίπου 18,500. Αυτά απ οτι άκουσα ειναι τα μοριακά.Από κει και πέρα γίνονται και τα rapid test.
Tις τελευταίες 12 μερες λοιπόν ,τα τεστ αυτα και παλι στην επίσημη σελίδα εχουν πέσι στα 4800 εως 12800 που έπιασε σήμερα ,ενω απ την άλλη μας λενε για 35000 τεστ που προφανώς ειναι αυτη η σαχλαμάρα τα rapid.
Τα συμπεράσματα ας τα βγαλει ο καθένας μόνος του .

https://covid19.gov.gr/covid19-live-analytics/
Για να πέσουν τα κρούσματα πρέπει να πέσουν και τα τεστ μάλλον πως αλλιώς θα πούμε ότι πάμε καλά μπας και ανοίξει τίποτα να μετριαστει λίγο η πείνα και η καταστροφή στα ελεύθερα επαγγέλματα
 
Ο μόνος εγγυημένος αριθμός είναι των νοσηλευόμενων στις ΜΕΘ.
Από τις 22/12 έως σήμερα πέφτει σταθερά.
Όταν στην "καρδιά" του λοκνταουν είχαμε καθημερινά πάνω από 550 νοσηλευόμενους και φτάσαμε να ξεπεράσουμε τους 600 πριν κάνα ενάμισι μήνα, σήμερα είμαστε κάτω από 330.
Αυτό δείχνει την σταδιακή και ομαλή αποσυμφόρηση των ΜΕΘ πανελλαδικά.
Φοβομασταν/οντουσαν ότι δε θα επαρκούσαν, τελικά όμως φαίνεται να κάνει τον κύκλο του....
Οφείλουν να πάνε λοιπόν σιγά σιγά σε σταδιακή αποκλιμάκωση των μέτρων.
Έτσι κι αλλιώς είναι κοροϊδία τα μέτρα όσο σκληρά κι αν είναι αν δεν εφαρμόζονται. Ας έβαζαν πολύ χαλαροτερα κι ας έκοβαν τότε κώλους.
Παρόλη την απειθαρχία (δικαιολογημένη εν μέρει) λοιπόν του κόσμου που θα μπορούσε να σημαίνει έκρηξη εξάπλωσης, πάμε καλά.....
Άλλα πράγματα θέλουν να περάσουν όμως μάλλον.... να πείσουν την κοινωνία για εμβολιασμό;; Δεν ξέρω
 
Ο μόνος εγγυημένος αριθμός είναι των νοσηλευόμενων στις ΜΕΘ.
Από τις 22/12 έως σήμερα πέφτει σταθερά.
Όταν στην "καρδιά" του λοκνταουν είχαμε καθημερινά πάνω από 550 νοσηλευόμενους και φτάσαμε να ξεπεράσουμε τους 600 πριν κάνα ενάμισι μήνα, σήμερα είμαστε κάτω από 330.
Αυτό δείχνει την σταδιακή και ομαλή αποσυμφόρηση των ΜΕΘ πανελλαδικά.
Φοβομασταν/οντουσαν ότι δε θα επαρκούσαν, τελικά όμως φαίνεται να κάνει τον κύκλο του....
Οφείλουν να πάνε λοιπόν σιγά σιγά σε σταδιακή αποκλιμάκωση των μέτρων.
Έτσι κι αλλιώς είναι κοροϊδία τα μέτρα όσο σκληρά κι αν είναι αν δεν εφαρμόζονται. Ας έβαζαν πολύ χαλαροτερα κι ας έκοβαν τότε κώλους.
Παρόλη την απειθαρχία (δικαιολογημένη εν μέρει) λοιπόν του κόσμου που θα μπορούσε να σημαίνει έκρηξη εξάπλωσης, πάμε καλά.....
Άλλα πράγματα θέλουν να περάσουν όμως μάλλον.... να πείσουν την κοινωνία για εμβολιασμό;; Δεν ξέρω

Επίσης καλός δείκτης είναι οι νεκροί ανά εβδομάδα

https://aatishb.com/covidtrends/?scale=linear&data=deaths&location=Greece
 
Τωρα βρηκαν αλλο μοτιβο. Στοχοποιουν Περιφερειακες ενοτητες (νομαρχιες), αυξανουν τα ιοικα φορτια και ετοιμαζονται να επιβαλλουν αυστηρα lockdown, πχ Αττικη, Ροδοπη, Λαρισα και δεν ξερω που αλλου.
Ειδικα για την Αττικη δεν ξερω τι θα πουν αυριο. Μακαρι να βγω ψευτης..
Μακάρι.
 
Τουλάχιστον 23 άτομα που είχαν κάνει το εμβόλιο κατά του κορονοϊού πέθαναν στην Νορβηγία, ανακοίνωσε ο Εθνικός Οργανισμός Φαρμάκων της Νορβηγίας.
«Ενημερωθήκαμε για 23 θανατηφόρα περιστατικά μετά τον εμβολιασμό. Αυτή τη στιγμή εξετάζονται τα 13 εξ αυτών» αναφέρεται την ανακοίνωση.
 
Τουλάχιστον 23 άτομα που είχαν κάνει το εμβόλιο κατά του κορονοϊού πέθαναν στην Νορβηγία, ανακοίνωσε ο Εθνικός Οργανισμός Φαρμάκων της Νορβηγίας.
«Ενημερωθήκαμε για 23 θανατηφόρα περιστατικά μετά τον εμβολιασμό. Αυτή τη στιγμή εξετάζονται τα 13 εξ αυτών» αναφέρεται την ανακοίνωση.
Ρε Βαγγέλη τώρα μας τα λες.
 
Τουλάχιστον 23 άτομα που είχαν κάνει το εμβόλιο κατά του κορονοϊού πέθαναν στην Νορβηγία, ανακοίνωσε ο Εθνικός Οργανισμός Φαρμάκων της Νορβηγίας.
«Ενημερωθήκαμε για 23 θανατηφόρα περιστατικά μετά τον εμβολιασμό. Αυτή τη στιγμή εξετάζονται τα 13 εξ αυτών» αναφέρεται την ανακοίνωση.
Πού ακριβώς το διάβασες αυτό; Στο https://legemiddelverket.no ?? ή στο φάτσα-μπούκ που παρουσιάζουν σε κάποιο βίντεο ένα μικρό κοριτσάκι 6-ετών που τρέμει και τάχα πέθανε μετά τον εμβολιασμό, και στην πραγματικότητα προκειται για μία περίπτωση του 2009 και η κοπέλα είναι σήμερα 17 χρονών (είχε όντως το 2009 κάποιο πρόβλημα υγείας).

Σοβαρευτείτε παρακαλώ και διαβάστε καλύτερα κανα σοβαρό βιβλίο, π.χ. Lillelord του Johan Borgen (Νορβηγός)
 
Last edited:
Ελα σοβαρεψου!!! .yelling.
Εκαναν πυρετο διαβασα και κατι αλλο που δεν θυμαμαι...εβγαλαν ουρά μηπως?:D
Παντως Ηλια ειναι παρα πολυ μικρο αυτο το ποσοστο, δεν θελω να αγχωνεσαι!
.very funny..very funny..very funny..very funny.

ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΣΕΣ ΑΠΟ ΝΟΒΟΠΑΝ ΚΑΠΛΑΜΑΡΙΣΤΟ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΡΩΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ.
350ευρο χωρις τα χερουλια.WWW.asfalesemvolio.com.Zωη σε σας!!
 
εγω ενα εχω να πωωωω ,σευβωμαι αυτα που λενε τα doktoriaaa περνω της πρωφυλαξισμου ωσοοοο μπωροοοο,,και εχω την επαφημου με την φυση καθημερηνα ενα 90 τις 100 ;) ;) ,δηλ βουνο βουνοοοοο σπιτιιιιι.exciting..exciting.εας εχουμε πιστευω ενα εσιω τελος για ολουσμας σε αυτη την περιπαιτηα που ζουμεεεεεε,,και θα περαση συντομα πιστευωωω ,,λιγακι υπομωνη ακωμηηηηη;);)και εας κοιταξουμεεεε να αποκεντρωθουμε ολημας σιγα σιγα διωτι η φυση και η επαρχιαααα μας πρωσφερηηη την ποιωτητααα ΖΩΗςςςςς σε εμας και τα μελωντα παιδιαμας κτλ,,ναι μεν και η πολης χρειαζωνταιιι,εως ενα σημειω ωμος,, ωμος για να ζυση ο κοσμος της πολης θελη την επαρχια συγουραααα με τα πρωιοντατηςςς;)γιαυτο εας σκευτουμε ΛΟΓΙΚΑ στην πορεια τι θελουμε;).think.φτανη πιααααα το ;)δουλεμα απο ολους που περασανεεεε και εχουνε βαλη σκοπω να περασουνεεεε,,η συνεχεια της κουβεντας αυριοοοο,,να πιω και εγω ενα ντοπιο κοκκινο κρασακι να χαλαρωσοοοο;).drunk.ΥΓ σας παρακωλουθω ολουσας τα γραφωμενανσας σε ολα τα θεματα του sait;) και σας συμπασχωωω για της δυσκωλες ωρες που περναταιιι και βεβαια περναωωω ασχαιτως που ειμαι πρωνομιουχωςςς της επαρχιαςςςς σχετικααα;)μετααα βαιβεααα απο 35 χρονια που πηρα την απωφαση να γυρισω στα πατρια εδαφη λογο καπιων καταστασεων καιαυτην την στιγμη δεν την αλαζω με τιποτεεεε που ζωωωω δυπλα στην φυση και στα κυνηγιαμουυυ,στης ελιες του πατεραμου στον παξεδακιμας κτλ,,ΑΠΟΚΕΤΡΩΣΗΗΗ ΠΑΙΔΕς ΟΛΗΜΑςςςςδιωτι η φυση μας θελη και οχι η πολησμαςςςςςς;).think..exciting..exciting.
 
Τουλάχιστον 23 άτομα που είχαν κάνει το εμβόλιο κατά του κορονοϊού πέθαναν στην Νορβηγία, ανακοίνωσε ο Εθνικός Οργανισμός Φαρμάκων της Νορβηγίας.
«Ενημερωθήκαμε για 23 θανατηφόρα περιστατικά μετά τον εμβολιασμό. Αυτή τη στιγμή εξετάζονται τα 13 εξ αυτών» αναφέρεται την ανακοίνωση.
Εργάζομαι σε νοσοκομείο και έχω ανεύρυσμα αορτής. Ο καρδιολόγος μου είπε οπωσδήποτε να το κάνω. Το έκανα την προηγούμενη Παρασκευή. Συμπτώματα?Όλο το βράδυ κάγκελο και μεγάλωσε 3 πόντους..
Στα σοβαρά τώρα. Είμαι δεξιοχειρας και μου πρότειναν να το κάνω στο αριστερό ώμο. Αρνήθηκα σκεπτόμενος ότι αν ανοίξει το κυνήγι θα πρέπει να κρατάω το όπλο. Το μόνο σύμπτωμα σε μένα πόνο στο χέρι την επόμενη μέρα. Μετά ολα ΟΚ. Στις 29 θα κάνω την 2η δόση, θα ζητήσω στο ίδιο χέρι για παν ενδεχόμενο
 
Εργάζομαι σε νοσοκομείο και έχω ανεύρυσμα αορτής. Ο καρδιολόγος μου είπε οπωσδήποτε να το κάνω. Το έκανα την προηγούμενη Παρασκευή. Συμπτώματα?Όλο το βράδυ κάγκελο και μεγάλωσε 3 πόντους..
Στα σοβαρά τώρα. Είμαι δεξιοχειρας και μου πρότειναν να το κάνω στο αριστερό ώμο. Αρνήθηκα σκεπτόμενος ότι αν ανοίξει το κυνήγι θα πρέπει να κρατάω το όπλο. Το μόνο σύμπτωμα σε μένα πόνο στο χέρι την επόμενη μέρα. Μετά ολα ΟΚ. Στις 29 θα κάνω την 2η δόση, θα ζητήσω στο ίδιο χέρι για παν ενδεχόμενο
ομοίως κι εγώ
δουλεύω σε νοσοκομείο και έκανα την πρώτη δόση 8/1 και τη δεύτερη θα την κάνω 29/1
έδωσα αίμα και για μέτρηση τίτλου αντισωμάτων και θα δίνω ανά τακτά διαστήματα για ένα χρόνο ώστε να δούμε πως πάει η ανοσία
λίγο πόνο στο αριστερό μπράτσο από την τσιμπιά ένοιωσα, τίποτα άλλο
κάντε το εμβόλιο μη φοβάστε
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top