Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πιθανή λύση τριξιματος στο κοντάκι benelli comfort IMG_20210110_105029~2.jpgIMG_20210110_105322.jpgIMG_20210110_105417.jpg,στο σημείο που τα βέλη φτάνουν στη ράχη.Εχω από τον Αύγουστο βάλει σφηχτηρα στο σημείο που δείχνουν οι φωτογραφίες.Αποτελεσμα σήμερα που τον έβγαλα έχει μαζέψει τις πλαστικές μεριές που πιέζονταν και πάτησαν στο εσωτερικό εκεί που πατά η ράχη.πιεζοντας τώρα δεν τρίζει.Πιστευω αξίζει κάποιος που τον ενοχλεί το τρίξιμο να το κάνει και να το αφήσει όλη τη νεκρή περίοδο του κυνηγιού.
 
Πιθανή λύση τριξιματος στο κοντάκι benelli comfort View attachment 21375View attachment 21377View attachment 21378,στο σημείο που τα βέλη φτάνουν στη ράχη.Εχω από τον Αύγουστο βάλει σφηχτηρα στο σημείο που δείχνουν οι φωτογραφίες.Αποτελεσμα σήμερα που τον έβγαλα έχει μαζέψει τις πλαστικές μεριές που πιέζονταν και πάτησαν στο εσωτερικό εκεί που πατά η ράχη.πιεζοντας τώρα δεν τρίζει.Πιστευω αξίζει κάποιος που τον ενοχλεί το τρίξιμο να το κάνει και να το αφήσει όλη τη νεκρή περίοδο του κυνηγιού.
Όντως εκεί τρίζει περισσότερο.
 
Ρε παιδιά έχω την μ1 γιατί σε όλα τα μ1 μ2 sbe κουνιέται η πάπια? Εγώ το έλυσα αλλά δε μπορώ να καταλάβω τον λογο
Σχεδιαστικό λάθος.
Το διόρθωσαν αυτό το πρόβλημα (ο χρόνος θα δείξει για πόσο) βάζοντας 2 εξογκώματα (αυτάκια) στην πάπια.
Εσύ πως το έλυσες ;; Ενδιαφέρομαι για έναν φίλο.
Καμιά φωτό από την λύση σου ;;;;;

Η παρακάτω φωτό είναι από το όπλο μου.

IMG_20210112_171120.jpg
 
Σχεδιαστικό λάθος.
Το διόρθωσαν αυτό το πρόβλημα (ο χρόνος θα δείξει για πόσο) βάζοντας 2 εξογκώματα (αυτάκια) στην πάπια.
Εσύ πως το έλυσες ;; Ενδιαφέρομαι για έναν φίλο.
Καμιά φωτό από την λύση σου ;;;;;

Η παρακάτω φωτό είναι από το όπλο μου.

View attachment 21468
Με κολλητική ταινία φίλε στην αποθήκη αρκετές στροφές..
 
Ρε γυφταρια ενα ζευγαρι cens δε του πηραν που παει με τα σφουγγαρακια αχαχαχαχααχαχ
Δείτε που βρίσκεται ο αριστερός αντίχειρας κατά την τουφεκιά 1:20 και 1:38 !!!!!!! :) :) :)

Δεν είχε ο Κύργιας την vinci σε 71cm αλλιώς το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά ... αλλά έχει και η vinci τα δικά της ...
 
Last edited:
Την Κυριακη στο σκοπευτήριο ήταν ενα παλικάρι με SBE II και παραπονιόταν ότι του κουνούσε η πάπια. Τελικά του είχε σπάσει μία ροδέλα και ξέσφιγγε η βίδα της πάπιας.
Σωστό και αυτό ... 4 εξαρτήματα έχει το μπροστά μέρος της πάπιας ... ούτε Remington να ήταν αχαχαχααχαχ

https://freedomfightertactical.com/...d-washers-for-the-benelli-m1-super-90-shotgun

Untitled 1.jpg
 
Δείτε που βρίσκεται ο αριστερός αντίχειρας κατά την τουφεκιά 1:20 και 1:38 !!!!!!! :) :) :)

Δεν είχε ο Κύργιας την vinci σε 71cm αλλιώς το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά ... αλλά έχει και η vinci τα δικά της ...
Πολυ παρατηριτικος εισαι ρε ατιμε εισαι για κοινους που σχολιαζουν λαθοι στις ταινιες
 
Σχεδιαστικό λάθος.
Το διόρθωσαν αυτό το πρόβλημα (ο χρόνος θα δείξει για πόσο) βάζοντας 2 εξογκώματα (αυτάκια) στην πάπια.
Εσύ πως το έλυσες ;; Ενδιαφέρομαι για έναν φίλο.
Καμιά φωτό από την λύση σου ;;;;;

Η παρακάτω φωτό είναι από το όπλο μου.

View attachment 21468
Αν δεν σπάσουν τα εξογκώματα για πάντα ,το πρόβλημα είναι στον σχεδιασμό.Σε άλλες εταιρείες η πάπια έχει φρεζαριστει και χώνεται στη βάση 3-4 χιλιοστά, στη μπενελι έρχεται πρόσωπο .Λόγο των ανοχων και της σωλήνας της αποθήκης δεν έχει κόντρα πουθενά και παίζει 1-2 χιλιοστά δεξιά -αριστερα μέχρι να κοντραρει στη κάννη.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top