Remington Team

To έχω αγοράσει από άλλο κράτος από αυτό που βρίσκομαι και αυτή τη στιγμή είναι στα χέρια του εξαγωγέα. Οι φωτογραφίες είναι του μαγαζιού που το αγόρασα.
Όμορφο, περιμένουμε ζωντανές φωτό μόλις το έχεις στα χέρια σου
 
To έχω αγοράσει από άλλο κράτος από αυτό που βρίσκομαι και αυτή τη στιγμή είναι στα χέρια του εξαγωγέα. Οι φωτογραφίες είναι του μαγαζιού που το αγόρασα.
Το είχα δει και εγώ στο site, νομίζω έκανες μια πολύ καλή αγορά, σχεδον επένδυση. Καλορίζικο, καλοτούφεκο και καλοφύλαχτο!
 
Long story short:
  • 2018
    • η εταιρία Remington Outdoor Company (ROC), στην οποία ανηκουν οι Remington Arms, Marlin Firearms και ακόμα καμιά δεκαριά εταιρίες δηλώνει πτώχευση (Μάρτιος 2918). Ο ετήσιο τζίρος είναι σχεδον 865εκ. δολλάρια με ένα καθαρά έσοδα περίπου 19εκ δολλάρια, τα δε χρέη σχεδόν 950εκ δολλάρια. Ιδιοκτήτης της ROC είναι το hedge fund Cerberus Capital Management (αξία των fund που διαχειρίζονται: 49δις δολλάρια)
    • Μαϊος 2018:
      • o CEO της Procaps & GI Sports, Richmond Italia (αυτό είναι το όνομά του!) παραιτείται από CEO και λογαριάζει να παέι για ψάρεμα στην Φλόριντα.
      • ο Ken D'Arcy γίνεται μέλος του διοικητικού συμβουλίου της ROC.
    • Οκτ 2018:
      • ο Ken D'Arcy γίνεται CEO της GI Sports
    • η (καναδέζικη) εταιρεία Procaps & GI Sportsέχει σημαντικές δυσκολίες, είναι προ των πυλών της πτώχευσης.
      1. Ο ετήσιος τζίρος είναι ανάμεσα 15 και 20 εκατομύρια δολλάρια και τα χρέη περίπου 29εκ δολλάρια.
      2. Η εταιρία Roundhill Capital LLC (Real Estate, headquartes in Florida!!) είναι μέτοχος της GI Sports - βασικός μετοχος όμως είναι η Fulcrum Capital.
  • 2019
    1. Ιούνιος 2019:
      • o Ken D'Arcy παραιτείται από την θέση του CEO της GI Sports, αλλά ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ στο ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ (board of directors) της GI Sports!
      • ο Richmond Italia αφήνει το ψάρεμα στην Φλόριντα και αναλαμβάνει πάλι την θέση του CEO της GI Sports
      • o Ken D'Arcy αναλαμβάνει την θέση του CEO της Remington Outdoor Company.
    2. ο Richmond Italia γίνεται συνεργάτης (partner) της Roundhill Capital (πιθανόν να είχε γίνει από το 2018)
  • 2020
    1. Ιούλιος 2020: Η Remington Outdoor Company διαλύεται και τα κομμάτια της πωλούνται χωριστά.
    2. Ο Richmond Italia και η Roundhill γίνονται ιδιοκτήτες της ROC. Τα κτήρια και οι γραμμές παραγωγής της Remington Arms περνούν στα χέρια τους.
    3. ο Ken D'Arcy παραμένει στο διοικητικό συμβούλιο της ROC.
    4. Οκτ 2020: η GI Sports πτωχεύει (δες εδώ) και όλη την επιχείρηση (asset, πελάτες, παραγωγή) την αναλαμβάνει η νεοιδρυθίσα Kore Outdoors Company. Στην πραγματικότητα η Kore Outdoors εχει τους ίδιους μετόχους όπως και η GI Sports. Κάποιος από τους μετόχους απλά ξεπλήρωσε ένα μέρος του χρέους - π.χ. από κάποιο μπόνους που πήρε από άλλη transaction.
Κανείς δεν είδε τίποτα:rolleyes:

Μερικές πηγές:
 
Αυτη στην Ελλαδα την αγορασες η στην εφερε κανενας θειος απο Αμερικη-Καναδα. Το ρωταω να δω μηπως αυτα που πωληθηκαν εδω απο την αντιπροσωπια της Ελλαδος ειχαν τα προβληματα δεδομενου να ησαν προιοντα παραγωγης Β κατι που το εχουμε συναντησει σε αλλα προιοντα παραγωγης .Καποιος που την εχει φερει απο το εξωτερικο ειναι κανενας μαζι μας να πει την ιστορια της;
Απο εξωτερικό είχε φέρει ο πατέρας μου μια 1100 ή Αμερική ή Καναδά το1985 και μάλιστα σε διαμέτρημα 20, την είχε κυνηγήσει αρκετά και εγω κάποιες φορές που πήγενα μαζί του, το μόνο του παράπονο ήταν η ποικιλία στα φισίγγια και γιαυτό το λόγο δούλευε ποιό πολύ μια δεύτερη remington επαναλειπτική σε διαμέτρημα 12 μοντέλο δεν θυμάμαι. Έτσι το 20ακι ξέμεινε παροπλισμένο για πολλά χρόνια, πρίν ενα χρόνο το πήρα εγω το όπλο αφού ο μπαμπάς δεν μπορεί, εχω πάει 2 φορές σκοπευτήριο με ενα φίλο και το ξεκάπνισα, το οπλάκι τα πήγε μια χαρά για τα 20+ χρόνια που ήταν στον οπλοβαστό και εύχομαι να συνεχίσει έτσι.
 

Attachments

  • IMG_20210108_220251.jpg
    IMG_20210108_220251.jpg
    252,9 KB · Προβολές: 31
  • IMG_20210108_215515.jpg
    IMG_20210108_215515.jpg
    227,9 KB · Προβολές: 32
Απο εξωτερικό είχε φέρει ο πατέρας μου μια 1100 ή Αμερική ή Καναδά το1985 και μάλιστα σε διαμέτρημα 20, την είχε κυνηγήσει αρκετά και εγω κάποιες φορές που πήγενα μαζί του, το μόνο του παράπονο ήταν η ποικιλία στα φισίγγια και γιαυτό το λόγο δούλευε ποιό πολύ μια δεύτερη remington επαναλειπτική σε διαμέτρημα 12 μοντέλο δεν θυμάμαι. Έτσι το 20ακι ξέμεινε παροπλισμένο για πολλά χρόνια, πρίν ενα χρόνο το πήρα εγω το όπλο αφού ο μπαμπάς δεν μπορεί, εχω πάει 2 φορές σκοπευτήριο με ενα φίλο και το ξεκάπνισα, το οπλάκι τα πήγε μια χαρά για τα 20+ χρόνια που ήταν στον οπλοβαστό και εύχομαι να συνεχίσει έτσι.
Ομορφο οπλο φιλε Κωστα, να το χαρεις. Το επαναληπτικο 12 Remington( πιθανος wingmaster) δεν το εχεις πια?
 
όπου και να κοιτάξω βλέπω ραγισμένα όπλα ... :) :) :)

http://oplognosia.com/?p=10162
Φίλε συνονόματε, η μόνη λύση που βλέπω για να λυτρωθείς, είναι να ξαναπάρεις μια ίδια. Κυνήγησέ την κανονικά. Δεν νομίζω ότι θα ξανασυμβεί το ίδιο. Μόνο τότε θα ξεχαστείς και ίσως σταματήσεις να έχεις αυτή την εικόνα. Προσοχή, όχι να φτιάξεις την παλιά. Πάρε μια μεταχειρισμένη απ' αυτές που κυκλοφορούν.
 
Φίλε συνονόματε, η μόνη λύση που βλέπω για να λυτρωθείς, είναι να ξαναπάρεις μια ίδια. Κυνήγησέ την κανονικά. Δεν νομίζω ότι θα ξανασυμβεί το ίδιο. Μόνο τότε θα ξεχαστείς και ίσως σταματήσεις να έχεις αυτή την εικόνα. Προσοχή, όχι να φτιάξεις την παλιά. Πάρε μια μεταχειρισμένη απ' αυτές που κυκλοφορούν.
Θα αγοράσω βάση, περιμένω να πέσουν οι τιμές :)
 
Απο εξωτερικό είχε φέρει ο πατέρας μου μια 1100 ή Αμερική ή Καναδά το1985 και μάλιστα σε διαμέτρημα 20, την είχε κυνηγήσει αρκετά και εγω κάποιες φορές που πήγενα μαζί του, το μόνο του παράπονο ήταν η ποικιλία στα φισίγγια και γιαυτό το λόγο δούλευε ποιό πολύ μια δεύτερη remington επαναλειπτική σε διαμέτρημα 12 μοντέλο δεν θυμάμαι. Έτσι το 20ακι ξέμεινε παροπλισμένο για πολλά χρόνια, πρίν ενα χρόνο το πήρα εγω το όπλο αφού ο μπαμπάς δεν μπορεί, εχω πάει 2 φορές σκοπευτήριο με ενα φίλο και το ξεκάπνισα, το οπλάκι τα πήγε μια χαρά για τα 20+ χρόνια που ήταν στον οπλοβαστό και εύχομαι να συνεχίσει έτσι.
Αυτο φιλε μου κουτα ειναι ολοκαινουριο
 
Σας δειαβαζω αρκετο καιρο και καλησπεριζω την ομαδα. Κατοχος και εγω της 1100 και V3.
Ιδιαιτερες καλησπερες στον NikolaRemi, Alex76 και stelio duckhunter.
Διακρίσεις βλέπω άμα αρχίσουμε τις οπαδικες καλησπερες βλέπω να γεμίζω κοτσωμενο βιβλίο.
 
Διακρίσεις βλέπω άμα αρχίσουμε τις οπαδικες καλησπερες βλέπω να γεμίζω κοτσωμενο βιβλίο.

Διακρίσεις βλέπω άμα αρχίσουμε τις οπαδικες καλησπερες βλέπω να γεμίζω κοτσωμενο βιβλίο.
Να γεμισουμε το βιβλιο με καλες κυνηγετικες συζητησεις Ηλια....
Την ιδιαιτερη καλησπερα μου... Ευχαριστω για το καλωσορισμα
 
Back
Top