Remington Team

Ο ματρακας μου με το μαμά τριάρι σβήνει το θήραμα εκεί που όταν επωμιζεις σου φωνάζει ο δίπλα " μη είναι ψηλομενα "
Όσοι είχαν benelli δίπλα σε έναν φίλο στην Εσθονία στις χήνες, έμειναν χωρίς το κατοσταρικακι και με τα χέρια στις τσέπες μιας και όπλο εκεί πάνω δεν σήκωναν.
:)
Όλα τα χέρια δεν είναι ίδια...Ρίξε τις παρωπίδες και παρακάλα μην σε ταιριάξει κανένας μπενελάκιας στο τερέν...Θα αναθεωρήσεις για πολλά!
 
Φίλε Αλέξανδρε μεγαλύτερος Remington-άκιας από εμένα δεν υπάρχει.
Είναι μια πολύ μεγάλη κουβέντα η βλητική υπεροχή μιας κάνης η οποία έχει αρχή αλλά δεν έχει τέλος.

Εγώ το έχω ξαναπεί έχω δοκιμάσει φυσίγγια Νο4 remington express 35,5 gr με την 1187 και την Μ2 με full choke μαμά και στα 2 όπλα και ΔΕΝ έχω δει καμιά βλητική υπεροχή.
Όποιος έχει δει πράττει ανάλογα.

Κρίμα που δεν τράβηξα μια φωτό από τις 2 κατανομές για να μου πείτε ποιά ανηκει στην rem και ποιά στην m2.
Φιλε μου καλε επιτρεψε μου να κανω αλλη μια αναφορα για το γεγονος οτι συμβαινει στην πραγματικοτητα να υπαρχουν σημαντικες διαφορες στο βλητικο αποτελεσμα επανω στο θηραμα.Σου κανω γνωστο διεθνεις σκοπευτες μας φορεσαν κανη απο 870 ρεμι επανω σε Μ2 για το κυνηγι των παπιων.Την κανη μαμα την κρατησαν για τσιχλιτσες.Παρεα 5ατομα απο το χωριο μου 20χρονια ανελλιπως στον Εβρο με 4 οπλα ραφαελλο και μια crio comfort ,μετατροπη η 1ραφαελλο κανη απο 121 saint etien, o crio 870 ρεμι.Η ομολογια τους νυχτα με τη μερα στα σκοτωματα.Περαν λοιπον της 1ας αναφορας παυει να ειναι συμπτωση καποια πραγματα.Και δεν ειναι οι μονοι που ξερω.Το κοστος σοβαρο αλλα η αποζημειωση απο αυτα που βιωνουν μεγαλη.Και παλι απλα αναφερομαι.
 
Τα ξέρω αυτά που λές.
Νούμερα δεν βλέπω, λόγια ακούω πολλά.
Κάποιοι πείθονται εύκολα.
Εγώ δεν ανήκω σε αυτούς.
Ειμαι σε μεγαλη ηλικια πλεον για να πειθομαι μονο απο λογια .Τα νουμερα στα παπια τα εχω ζησει και τα δικα μου και της παρεας αυτης καθως ειναι πολυ κοντα μου οπως και τις φωτο που μου εχουν στειλει φιλοι σκοπευτες περα απο την 1η αναφορα τους καθε φορα.Εχεις καταλαβει οτι απο τα γραφομενα μου ειμαι και εγω αρκετα δυσπιστος σε ορισμενα θεματα μεχρι " επι των τυπον των ηλων".
 
Ειμαι σε μεγαλη ηλικια πλεον για να πειθομαι μονο απο λογια .Τα νουμερα στα παπια τα εχω ζησει και τα δικα μου και της παρεας αυτης καθως ειναι πολυ κοντα μου οπως και τις φωτο που μου εχουν στειλει φιλοι σκοπευτες περα απο την 1η αναφορα τους καθε φορα.Εχεις καταλαβει οτι απο τα γραφομενα μου ειμαι και εγω αρκετα δυσπιστος σε ορισμενα θεματα μεχρι " επι των τυπον των ηλων".
Πάρε την 1187.
Αν σου χαλάσει πάρε ξανά μια άλλη 1187.
Ειλικρινά θα σου δώριζα την δική μου αλλά δεν έχω 3ο όπλο.
Την κρατάω απλά για δεύτερο όπλο μήπως έχω θέματα με την benelli ...
 
Όλα τα χέρια δεν είναι ίδια...Ρίξε τις παρωπίδες και παρακάλα μην σε ταιριάξει κανένας μπενελάκιας στο τερέν...Θα αναθεωρήσεις για πολλά!
Αυτός λοιπόν που έχει χέρια και έχει ρίξει και με άλλα ντουφέκια, Για να επιμένει στην R κάτι θα βλέπει.

Παρωπίδες δεν έχω.
Από τα χέρια μου έχουν περάσει Ρωσικό, ιταλικο ,ισπανικό και τώρα αμερικανικό και δεν κυνηγάω με ένα όπλο που έτυχε να πάρω ,να μου κάνουν δώρο ή να το έχω από παλιά.
Τα συμπεράσματα μου τα Έχω βγάλει.

Μπενελακιας δύσκολο να με ταιριάξει.
Πρέπει πρώτα να πάει να ταιριάξει την κάννη του με κανέναν κωννο, αποχρωμιωση να πάρει και κανένα τσοκ σωστό και μετα να έρθει.

Την ιδιογομωση την αφήνω έξω γιατί είναι άλλουνου παππα.
 
Αυτός λοιπόν που έχει χέρια και έχει ρίξει και με άλλα ντουφέκια, Για να επιμένει στην R κάτι θα βλέπει.

Παρωπίδες δεν έχω.
Από τα χέρια μου έχουν περάσει Ρωσικό, ιταλικο ,ισπανικό και τώρα αμερικανικό και δεν κυνηγάω με ένα όπλο που έτυχε να πάρω ,να μου κάνουν δώρο ή να το έχω από παλιά.
Τα συμπεράσματα μου τα Έχω βγάλει.

Μπενελακιας δύσκολο να με ταιριάξει.
Πρέπει πρώτα να πάει να ταιριάξει την κάννη του με κανέναν κωννο, αποχρωμιωση να πάρει και κανένα τσοκ σωστό και μετα να έρθει.

Την ιδιογομωση την αφήνω έξω γιατί είναι άλλουνου παππα.
Όλα είναι σχετικά δεν υπάρχει κάτι το απόλυτο υπάρχουν μπενελι που δεν χρειάζονται κώνο τσοκ η πορτινκ για να βελτιωθούν.Οπως υπάρχουν και αμερικάνικα που δεν λένε κάτι ιδιαίτερο βλητικα ,(είχα 2 τέτοια).Το 70 τις εκατό έχει αταίριαστο όπλο το άλλο 30 τις εκατό είτε ψάχνεται για το τέλειο που δεν υπάρχει, αλλάζει όπλα φυσίγγια στην κάθε αστοχία του φταίνε όλοι εκτός τον εαυτό του.Μια φορά είδα στο Σκοπευτήριο ένα τύπο με dt και έκλεινε το μάτι γιατί σημάδευε καλλίτερα έλεγε . Λίμες τσιμουχες πριόνια να πριονίζουν τα κοντάκια πριν την πουλα γιατί έφταιγε το όπλο για το χαμένο πιάτο.Να κοπανανε το όπλο και άλλα πολλά , κάποιοι καταλαβαίνουν τι λέω γιατί τά έχουν ζήσει από κοντά
 
Μπενελακιας δύσκολο να με ταιριάξει.
Πρέπει πρώτα να πάει να ταιριάξει την κάννη του με κανέναν κωννο, αποχρωμιωση να πάρει και κανένα τσοκ σωστό και μετα να έρθει.
Προς όλους ...
Όσοι δεν έχουν ιδέα από ΚΥΝΗΓΙ, όπλα και φυσίγγια (δεν εννοώ εσένα, απλά δράττωμαι από αυτό που έγραψες) αυτά κάνουν και τα κονομάνε κάποιοι άλλοι.

Ρε μην κολλάτε στις μάρκες ρεεεεεε.
Όλα τα όπλα σκοτώνουν ρεεεεεε.

Απορώ αυτοί οι ρώσοι πως σκοτώνουν τα παπιά, τις χήνες και τα γουρούνια με τα baikal ...
Ας πάει κανένας να τους πει πως θα βελτιώσουν τα όπλα τους.
 
Πάρε την 1187.
Αν σου χαλάσει πάρε ξανά μια άλλη 1187.
Ειλικρινά θα σου δώριζα την δική μου αλλά δεν έχω 3ο όπλο.
Την κρατάω απλά για δεύτερο όπλο μήπως έχω θέματα με την benelli ...
Aυτη που εχεις τωρα την 11-87 λειτουργει το οπλο και ποσα χρονια την εχεις στην κατοχη σου εαν μου επιτρεπεις;
 
Προς όλους ...
Όσοι δεν έχουν ιδέα από ΚΥΝΗΓΙ, όπλα και φυσίγγια (δεν εννοώ εσένα, απλά δράττωμαι από αυτό που έγραψες) αυτά κάνουν και τα κονομάνε κάποιοι άλλοι.

Ρε μην κολλάτε στις μάρκες ρεεεεεε.
Όλα τα όπλα σκοτώνουν ρεεεεεε.

Απορώ αυτοί οι ρώσοι πως σκοτώνουν τα παπιά, τις χήνες και τα γουρούνια με τα baikal ...
Ας πάει κανένας να τους πει πως θα βελτιώσουν τα όπλα τους.
Απλα τα παπια εκει στο σιβηρικο ψυχος ειναι παγωμενα και πετανε αργα και κοντα διοτι τα ματια τους και το σωμα τους εχουν παθει χιονιστρες.Ετσι για να γελασουμε λιγο!
 
Aυτη που εχεις τωρα την 11-87 λειτουργει το οπλο και ποσα χρονια την εχεις στην κατοχη σου εαν μου επιτρεπεις;
Αυτή την στιγμή λειτουργεί τέλεια και την έχω 23-24 χρόνια (οι σφραγίδες συνημμένες).

Απλά έχει μια σχισμή στην βάση και τα άλλα παλιά θέματα που έχουν λυθεί ...
Στο επόμενο φυσίγγι δεν μπορώ να εγγυηθώ τίποτα αχαχαχαχα

Δεν την πουλάω όμως.
 

Attachments

  • IMG_20210103_180100.jpg
    IMG_20210103_180100.jpg
    171,8 KB · Προβολές: 35
Αυτή την στιγμή λειτουργεί τέλεια και την έχω 23-24 χρόνια (οι σφραγίδες συνημμένες).

Απλά έχει μια σχισμή στην βάση και τα άλλα παλιά θέματα που έχουν λυθεί ...
Στο επόμενο φυσίγγι δεν μπορώ να εγγυηθώ τίποτα αχαχαχαχα

Δεν την πουλάω όμως.
Αυτη στην Ελλαδα την αγορασες η στην εφερε κανενας θειος απο Αμερικη-Καναδα. Το ρωταω να δω μηπως αυτα που πωληθηκαν εδω απο την αντιπροσωπια της Ελλαδος ειχαν τα προβληματα δεδομενου να ησαν προιοντα παραγωγης Β κατι που το εχουμε συναντησει σε αλλα προιοντα παραγωγης .Καποιος που την εχει φερει απο το εξωτερικο ειναι κανενας μαζι μας να πει την ιστορια της;
 
Αυτη στην Ελλαδα την αγορασες η στην εφερε κανενας θειος απο Αμερικη-Καναδα. Το ρωταω να δω μηπως αυτα που πωληθηκαν εδω απο την αντιπροσωπια της Ελλαδος ειχαν τα προβληματα δεδομενου να ησαν προιοντα παραγωγης Β κατι που το εχουμε συναντησει σε αλλα προιοντα παραγωγης .Καποιος που την εχει φερει απο το εξωτερικο ειναι κανενας μαζι μας να πει την ιστορια της;
Ο αδερφός του πατέρα μου (11-87)και του πατέρα μου η Ρεμί (1100) έχουν έρθει κατευθείαν από Αμερική και πρώτα κυνηγήθηκαν εκεί ένα δύο χρόνια.....η 11-87 απροβληματιστη η 1100 έχει κάτι ψιλό θέματα.....
 
Αυτη στην Ελλαδα την αγορασες η στην εφερε κανενας θειος απο Αμερικη-Καναδα. Το ρωταω να δω μηπως αυτα που πωληθηκαν εδω απο την αντιπροσωπια της Ελλαδος ειχαν τα προβληματα δεδομενου να ησαν προιοντα παραγωγης Β κατι που το εχουμε συναντησει σε αλλα προιοντα παραγωγης .Καποιος που την εχει φερει απο το εξωτερικο ειναι κανενας μαζι μας να πει την ιστορια της;
Από Ελλάδα ...

Και αν θες από Αμερική δες εδώ ... https://www.trapshooters.com/threads/gun-blew-up-on-the-line.611529/

Αν βαριέσαι να διαβάζεις όλες τις σελίδες διάβασε το τελευταίο πόστ
Here’s the latest on this incident.
NO LAWSUIT! The owner stated that he had no plans of filing a lawsuit against Remington from the beginning. He just wanted to know what caused his gun to blow up.
Remington kept the gun. Offered the owner his choice of any of their new guns, if he signed a release. Which he did. They did NOT provide any explanation of the cause of the gun’s failure. Asummed no liability for his injuries or loss of his gun.
End of the incident.
I guess we’ll never know the true cause of the failure of his gun. I think Remington wanted to keep it that way. ( The reason for the signed waiver of liability, and offer of a new gun of his choice)
The owner never offered an idea of what gun he is going to choose, but did state that as soon as he gets it he is going to sell it. He said after reading all of the information on Remington, and the quality of steel used in their barrels he would NEVER own another Remington.
 
Προς όλους ...
Όσοι δεν έχουν ιδέα από ΚΥΝΗΓΙ, όπλα και φυσίγγια (δεν εννοώ εσένα, απλά δράττωμαι από αυτό που έγραψες) αυτά κάνουν και τα κονομάνε κάποιοι άλλοι.

Ρε μην κολλάτε στις μάρκες ρεεεεεε.
Όλα τα όπλα σκοτώνουν ρεεεεεε.

Απορώ αυτοί οι ρώσοι πως σκοτώνουν τα παπιά, τις χήνες και τα γουρούνια με τα baikal ...
Ας πάει κανένας να τους πει πως θα βελτιώσουν τα όπλα τους.
Βασίλη κάπου μπερδευόμαστε γενικά νομίζω.
Η συζήτηση δεν είναι ούτε ποιος εχει χέρια, ούτε αν θα σε ταιριάξει στο βουνό κάποιος καλύτερος κυνηγός- σκοπευτής.
Το θέμα δεν είναι προσωπικό άσχετα που μερικοί το πηγαίνουν εκεί για δικούς τους λόγους.

Οταν μιλάμε για τεχνικά χαρακτηριστικά, μιλάμε για τις δυνατότητες που έχουν τα όπλα. Δυνατότητες που ή συμβιβάζεσαι μαζί τους ή αν θες κατι παραπάνω γιατί το χρειάζεσαι, το βελτιώνεις.
Εννοείται οτι όλα σκοτώνουν. Το θέμα είναι πώς και πού σκοτώνουν .
 
Back
Top