Remington Team

Παιζει τα εδω οπλα που πωληθηκαν να βγαζουν τα θεματα η ειναι θεμα συγκυριας;Στα αμερικανικα φορουμ δεν ειναι τοσο ασχημα τα πραγματα για τις 11-87 που εχω διαβασει.Γνωριζω οτι εχουν πωληθει μεχρι σημερα κοντα στα 8.000,000 11-87 και 11.000.000 870.Αυτο που συνεβει στην 1100 μοντελο του 67 δεν εχω δει διαβασει κατι για τις 11-87.Ακραιο περιστατικο.
 
Βασίλη κάπου μπερδευόμαστε γενικά νομίζω.
Η συζήτηση δεν είναι ούτε ποιος εχει χέρια, ούτε αν θα σε ταιριάξει στο βουνό κάποιος καλύτερος κυνηγός- σκοπευτής.
Το θέμα δεν είναι προσωπικό άσχετα που μερικοί το πηγαίνουν εκεί για δικούς τους λόγους.

Οταν μιλάμε για τεχνικά χαρακτηριστικά, μιλάμε για τις δυνατότητες που έχουν τα όπλα. Δυνατότητες που ή συμβιβάζεσαι μαζί τους ή αν θες κατι παραπάνω γιατί το χρειάζεσαι, το βελτιώνεις.
Εννοείται οτι όλα σκοτώνουν. Το θέμα είναι πώς και πού σκοτώνουν .
Ακριβως αυτο το πως και που σκοτωνουν.Οι διαφορες φαινονται στα βαρια θηραματα εκει που απαιτειται αυτο το ξεχωριστο που ψαχνουμε ολοι.
 
Εννοείται οτι όλα σκοτώνουν. Το θέμα είναι πώς και πού σκοτώνουν .
Φίλε μου, αν θες την δική μου (μη τεκμηριωμένη) άποψη, όλα τα όπλα σκοτώνουν εξίσου καλά παντού, πάντα και υπό οποιεσδήποτε συνθήκες υγρασίας θερμοκρασίας και ατμοσφαιρικής πίεσης, σε αποστάσεις μέχρι 36μ με το κατάλληλο φυσίγγι.

Το να σηκώνεις όπλο σε αποστάσεις >=50μ και να κατεβάζεις επανειλημμένα θηράματα, σε δύσκολες βλητικά συνθήκες, πρέπει να είσαι πολύ μεγάλος μάγκας ή πολύ μεγάλος κωλόφαρδος ... :) :) :)
Το όπλο (η κάνη βασικά) ελάχιστο ρόλο παίζει σε αυτό.

Αλλά ξέρεις τι λένε οι Αμερικανοί για τις απόψεις (οι απόψεις είναι σαν τους κώλους ... όλοι έχουν από μία) ... :) :) :) αχαχαχαχαχαχα
 
Έβαλες τη κατάλληλη λέξη με το κατάλληλο φυσίγγι ολα σκοτώνουν μέχρι 36.5 γι'αυτό έχουν φτιαχτεί μέχρι εκεί .τώρα ανοίγεις μεγάλη κουβέντα η οποία ειναι και εκτός βέβαια ποιοί ασχολούνται για να βρούνε το. Κατάλληλο φυσιγγι για το όπλο τους και πως το δοκιμάζουν .Ελάχιστοι πιστεύω βέβαια αν ρωτήσουμε θα πούνε όλοι γιατί τοτε οι περισσότεροι ψάχνονται συνέχεια για οπλα να σκοτώνουν καλύτερα απλά γιατί λιγοι βρισκουν τι ταιριάζει στο όπλο τους άποψη μου αφου το 80 των τουφεκιων που ριχνουμε ειναι εντος βεληνεκούς κατω των σαράντα μετρων ενοω και μέχρι εκει σκοτώνουν όλα συμφωνώ απόλυτα .
 
Φίλε μου, αν θες την δική μου (μη τεκμηριωμένη) άποψη, όλα τα όπλα σκοτώνουν εξίσου καλά παντού, πάντα και υπό οποιεσδήποτε συνθήκες υγρασίας θερμοκρασίας και ατμοσφαιρικής πίεσης, σε αποστάσεις μέχρι 36μ με το κατάλληλο φυσίγγι.

Το να σηκώνεις όπλο σε αποστάσεις >=50μ και να κατεβάζεις επανειλημμένα θηράματα, σε δύσκολες βλητικά συνθήκες, πρέπει να είσαι πολύ μεγάλος μάγκας ή πολύ μεγάλος κωλόφαρδος ... :) :) :)
Το όπλο (η κάνη βασικά) ελάχιστο ρόλο παίζει σε αυτό.

Αλλά ξέρεις τι λένε οι Αμερικανοί για τις απόψεις (οι απόψεις είναι σαν τους κώλους ... όλοι έχουν από μία) ... :) :) :) αχαχαχαχαχαχα
Καλημέρα Βασίλη, σεβαστή η αποψή σου.
 
Φιλε μου καλε επιτρεψε μου να κανω αλλη μια αναφορα για το γεγονος οτι συμβαινει στην πραγματικοτητα να υπαρχουν σημαντικες διαφορες στο βλητικο αποτελεσμα επανω στο θηραμα.Σου κανω γνωστο διεθνεις σκοπευτες μας φορεσαν κανη απο 870 ρεμι επανω σε Μ2 για το κυνηγι των παπιων.Την κανη μαμα την κρατησαν για τσιχλιτσες.Παρεα 5ατομα απο το χωριο μου 20χρονια ανελλιπως στον Εβρο με 4 οπλα ραφαελλο και μια crio comfort ,μετατροπη η 1ραφαελλο κανη απο 121 saint etien, o crio 870 ρεμι.Η ομολογια τους νυχτα με τη μερα στα σκοτωματα.Περαν λοιπον της 1ας αναφορας παυει να ειναι συμπτωση καποια πραγματα.Και δεν ειναι οι μονοι που ξερω.Το κοστος σοβαρο αλλα η αποζημειωση απο αυτα που βιωνουν μεγαλη.Και παλι απλα αναφερομαι.
Αυτο που λες το γνωριζω απο πρωτο χερι, αλλα δεν θα πω ποτε ονομα γιατι ειναι επαγγελματιας σκοπευτης ο ανθρωπος. Σε Μ2 εχουν αλλαξει πολλοι καννες με mossberg και remington και ο νοων νοειτω.
 
Αυτο που λες το γνωριζω απο πρωτο χερι, αλλα δεν θα πω ποτε ονομα γιατι ειναι επαγγελματιας σκοπευτης ο ανθρωπος. Σε Μ2 εχουν αλλαξει πολλοι καννες με mossberg και remington και ο νοων νοειτω.

Aκριβως αυτους που εννοεις ειναι φιλοι και βλεπεις δεν επελεξαν αλλες καννες απο τις αμερικανικες και ιδιαιτερα αυτες τις δυο εταιριες.
 
Μπορεί να είναι ραγισμένη αλλά είναι πανέμορφη τουλάχιστον στα δικά μου μάτια
Μπορεί να είναι ραγισμένη αλλά είναι πανέμορφη τουλάχιστον στα δικά μου μάτια
Θέλεις οφθαλμίατρο!!!!!
 
Back
Top