Remington Team

Μπορεί να είναι ραγισμένη αλλά είναι πανέμορφη τουλάχιστον στα δικά μου μάτια
Ραγισμένη ξεραγισμένη κελαϊδάει μια χαρά ακόμη και τώρα.
25 χρόνια ούτε μια εμπλοκή ...
Έτσι να παινέψω και λίγο την Rem, γιατί την έχω ρίξει στα τάρταρα.
 
Για εμένα η Remington είναι όμορφα όπλα γούστα είναι αυτά
Φιλαράκι πλάκα κάνω (και εμένα μου άρεσαν όταν είχα στραβισμο ) χωρις παρεξήγηση γουστα ειναι αυτά, εμενα πάλι απο τα παλια οπλα μου αρεσε η γραμη της auto5 σε άλλους φαίνεται κακογουστιά,με όλο το θάρρος αστιευστειν σου ζητώ συγωμη εάν παρεξηγησες.
 
Φιλαράκι πλάκα κάνω (και εμένα μου άρεσαν όταν είχα στραβισμο ) χωρις παρεξήγηση γουστα ειναι αυτά, εμενα πάλι απο τα παλια οπλα μου αρεσε η γραμη της auto5 σε άλλους φαίνεται κακογουστιά,με όλο το θάρρος αστιευστειν σου ζητώ συγωμη εάν παρεξηγησες.
Καλα εσυ κι αν εχεις στραβωμαρα με τη βελγα αχαχαχαχααχαχαχααψ
 
Βασιλη ποιο ετος κατασκευης ειναι το οπλο σου βλεπω οτι εχει την αναγλυφη βαση.Ξερω οτι το μοντελο 1996 εχει καθαρη βαση χωρις αναγλυφη παρασταση.Μπορεις αν γνωριζεις απο ποιο ετος εχει την παρασταση πανω στην βαση;
 
Φιλαράκι πλάκα κάνω (και εμένα μου άρεσαν όταν είχα στραβισμο ) χωρις παρεξήγηση γουστα ειναι αυτά, εμενα πάλι απο τα παλια οπλα μου αρεσε η γραμη της auto5 σε άλλους φαίνεται κακογουστιά,με όλο το θάρρος αστιευστειν σου ζητώ συγωμη εάν παρεξηγησες.
Γιατί ρε Ηλία φάνηκε να παρεξηγήθηκα;
Και για την Auto5 μέσα και εγώ γενικά αισθητικά μου αρέσουν καλύτερα τα παλιότερα μοντέλα όπλων
 
Βασιλη ποιο ετος κατασκευης ειναι το οπλο σου βλεπω οτι εχει την αναγλυφη βαση.Ξερω οτι το μοντελο 1996 εχει καθαρη βαση χωρις αναγλυφη παρασταση.Μπορεις αν γνωριζεις απο ποιο ετος εχει την παρασταση πανω στην βαση;
Του 96 ειναι σελ 181
 
Γιατί ρε Ηλία φάνηκε να παρεξηγήθηκα;
Και για την Auto5 μέσα και εγώ γενικά αισθητικά μου αρέσουν καλύτερα τα παλιότερα μοντέλα όπλων
Από τα καινούργια μου αρέσει όλη η τελευταία σειρά της fabarm και ειδικά αυτή για την μπεκατσα και τη φάσσα με τη σερακοτ βαφη
 
Είχε γραφτεί στον Αμερικάνικο Τύπο ότι ο λόγος ύπαρξης του λεπτού καναλιού που συνεχίζει πίσω από το αυλάκι που λειτουργεί ο μοχλός όπλισης είναι γιατί είχαν παρατηρηθεί σχισίματα στις βάσεις.
Όπως φαίνεται ούτε κι' αυτό το "κόλπο" έλυσε το πρόβλημα.
 
Είχε γραφτεί στον Αμερικάνικο Τύπο ότι ο λόγος ύπαρξης του λεπτού καναλιού που συνεχίζει πίσω από το αυλάκι που λειτουργεί ο μοχλός όπλισης είναι γιατί είχαν παρατηρηθεί σχισίματα στις βάσεις.
Όπως φαίνεται ούτε κι' αυτό το "κόλπο" έλυσε το πρόβλημα.
Μια γραμουλα tig θελει και ειναι οκ ξανα!!! Τυπο ατσαλιου επρεπε να αλλαξουνε αλλα
 
Παιδια δεν με ανυσηχουσα τιποτα σε αυτο το οπλο αλλα οταν ειδα το σχισιμο στη βαση μου ειναι αδυνατο να πιστευψω πως μπορει να γινει μια τετοια ζημια .Τι να πω αυτο το οπλο θα ηθελε κανεις να το βουτηξει σε ενα θαλαμο και να το κανει κρυογενη ολο για να εχει το μυαλο του ησυχο;
 
Το συγκεκριμένο σχίσιμο το βλέπω περισσότερο σαν αστοχία μετάλλου (ότι και αν σημαίνει αυτό) αλλά αν αναλογιστείς ότι η εταιρεία υπερηφανευόταν για τη μηχανουργική κατεργασία των συγκεκριμένων βάσεων από ένα συμπαγές κομμάτι ατσάλι και μάλιστα μετά την καταργασία τις περνούσε και από ακτίνες Χ για να εντοπιστούν οι όποιες ατέλειες...
 
η εταιρεία υπερηφανευόταν για τη μηχανουργική κατεργασία των συγκεκριμένων βάσεων από ένα συμπαγές κομμάτι ατσάλι και μάλιστα μετά την καταργασία τις περνούσε και από ακτίνες Χ για να εντοπιστούν οι όποιες ατέλειες...
Μια γραμουλα tig θελει και ειναι οκ ξανα!!! Τυπο ατσαλιου επρεπε να αλλαξουνε αλλα
Από ακτίνες το περνούσε αλλά και η κατεργασία πάσχει.
Σε αυτό το σημείο είναι το πάνω μέρος του εσωτερικού αυλακιού που κινείται το action bar assembly.
Καταπόνηση + μικρό πάχος μετάλλου = ρωγμή.

Τόλη το tig θα κάνει τα πράγματα χειρότερα.
Βασικά ο οπλουργός που το είδε ήταν κάθετα αντίθετος στο tig.
Μου είπε ότι ξέρει και άλλες περιπτώσεις και τα όπλα δουλεύουν ακόμα χρόνια.
Άν σπάσει τελείως απλά γίνεται χαρτί καταστροφής και πάπαλα το όπλο.
 
Back
Top