Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Thanks Νίκο! Είναι για ατσάλινα ή δουλεύει και μολύβδινα;
Ρίχνει και ατσάλινα και μολύβδινα...Εγώ μέχρι στιγμής το έχω ντουφεκίσει μόνο με μολύβι εκεί που κυνηγάω δεν χρειάζεται ατσάλινα...Είναι ένα τρομερό τσοκ που δεν θα σε δυσκολέψει καθόλου να το μάθεις...Δεν το βγάζω από την μ2 με τίποτα!
 
Ρίχνει και ατσάλινα και μολύβδινα...Εγώ μέχρι στιγμής το έχω ντουφεκίσει μόνο με μολύβι εκεί που κυνηγάω δεν χρειάζεται ατσάλινα...Είναι ένα τρομερό τσοκ που δεν θα σε δυσκολέψει καθόλου να το μάθεις...Δεν το βγάζω από την μ2 με τίποτα!
Σαν σύσφιξη στα μολύβδινα σε τι αντιστοιχεί;
 
Είμαστε πολύ μακριά ,εγώ είμαι Πειραιά και ήθελα να το δοκιμάσω σαν τσοκακι αλλά κάποιον θα βρω να είναι κοντά
Εγώ το πήρα χωρίς να το δοκιμάσω και με δικαίωσε απόλυτα σαν αγορά...Για τι κυνήγι προορίζεται?
 
Αλέξανδρε έχεις δοκιμάσει patternmaster black goose στην ρέμι;
Το εχω ακομα φιλε το goose, η εταιρεια το εχει σαν xfull γιατι του δινει 70 γιαρδες ενω το duck το εχει σαν φουλ και του δινει 60 γιαρδες.
Ειναι ενα παρα πολυ καλο τσοκ φρενου που το εχει πιο πολυ για ατσαλινα σκαγια αλλα δουλευει πολυ καλα και στα μολυβδινα, βγαζει πολυ καλες τουφεκιες και ειναι πιο ευκολο απ το Kicks που εχω λογω πιο ανοιχτης ροζετας και καλυτερης περιφερειας.
Οτι βοηθεια θες εδω ειμαι
 
Όπλο Benelli m2 , την έχω ρίξει με kicks Buck kicker LF και XF με νούμερα από 4 έως και 8 άρια τα αποτελέσματα απλά απίστευτα , εάν τα μάθεις σκοπευτικά , δείνουν πολλά μέτρα , αλά αυστηρά σκοπευτικά , όπως και το kicks High flyer XF , στα ατσάλινα αλά και στα μολύβδινα σκάγια παρά πολύ καλό , τα πρώτα δύο δείνουν πουλιά σε αρκετά μεγάλες αποστάσεις σε σχέση με συμβατικά τσοκ . Δεν θέλω να αναφέρω μέτρα , γιατί θα φανώ υπερβολικός , εξάλλου ο Alex76 έχει ανεβάσει πολλές δοκιμές με αυτά τα τσοκ . Νομίζω ότι σε δύσκολες καταστάσεις έιναι ότι καλύτερο , χωρίς να κρίνω αρνητικά τα υπόλοιπα τσοκ , είτε είναι μαμα , είτε αφτερ μάρκετ . Το καθένα έχει το σκοπό του .
 
Το εχω ακομα φιλε το goose, η εταιρεια το εχει σαν xfull γιατι του δινει 70 γιαρδες ενω το duck το εχει σαν φουλ και του δινει 60 γιαρδες.
Ειναι ενα παρα πολυ καλο τσοκ φρενου που το εχει πιο πολυ για ατσαλινα σκαγια αλλα δουλευει πολυ καλα και στα μολυβδινα, βγαζει πολυ καλες τουφεκιες και ειναι πιο ευκολο απ το Kicks που εχω λογω πιο ανοιχτης ροζετας και καλυτερης περιφερειας.
Οτι βοηθεια θες εδω ειμαι
Θα στο ζητούσα για δοκιμή αλλά έχουμε και άλλο σπείρωμα γαμώτο!!!:(
 
Back
Top