Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλά ... καλά .... Περιμένετε ... Ήδη είπαν ότι οι αναμενόμενες δηλώσεις του πρωθυπουργού δεν θα γίνουν αύριο ... αλλά μετατίθενται μάλλον για την άλλη Παρασκευή (για να έχει πιο ξεκάθαρα επιδημιολογικά στοιχεία ) .... .sarcastic. .hair.
Να ξεχαστει και λιγο η εντουραδα
 
Θα ανοίξει μαζί με τα σχολεία έχω ξαναγράψει και πάλι αυτό λέει η λογική τους έτσι τούς διαβάζω εγώ και αν ανοίξει τότε δεν θα αφαιρεθεί και τίποτα από την επόμενη άδεια θα με θυμηθείτε
Δεν θα γίνει τίποτα με τις άδειες του χρόνου γιατί θα σου πουν ότι το κυνήγι δεν απαγορεύτηκε. Η Ρυθμιστική είναι σε πλήρη ισχύ τωρα που μιλαμε.
 
Καλή η υπομονή αλλά έχει τελειώσει εδώ και καιρό
Μοιραία με οδηγούν στο να βγω και ας έρθουν να με πιάσουν
Όλα ωραία και καλά αλλά να είναι ο κουλης καβαλα στο ποδήλατο και να τον έχει βγάλει έξω και να με κατουράει στα μούτρα δεν μπορώ να το δεχτώ
Και η κοροϊδία έχει όρια όταν δεν τηρεί τους κανόνες αυτός που τους επιβάλλει μην έχει απαιτήσεις από τους υπόλοιπους να τους τηρούν
 
Στις δηλώσεις του Πρωθυπουργού, Κ. Μητσοτάκη την Παρασκευή 4/12/20 και στις διευκρινίσεις που θα ακολουθήσουν από τους συναρμόδιους υπουργούς και τα κυβερνητικά στελέχη, περιμένουμε οι κυνηγοί και οι ερασιτέχνες αλιείς σε ολόκληρη τη χώρα να διευκρινιστεί η κατάσταση με το κυνήγι και να δηλωθεί επισήμως πως μπορούμε να μετακινούμαστε κανονικά, για κυνήγι και ψάρεμα! Βέβαια κρατάμε μικρό καλάθι...
Μέχρι σήμερα η ερμηνεία των νόμων, οδηγεί στο συμπέρασμα πως στην επαρχία, η θήρα μπορεί να συνεχιστεί κανονικά σε κυνηγότοπους, κοντά στον τόπο μόνιμης κατοικίας μας.
Αυτό όμως δε σημαίνει, ότι δεν εξακολουθούν να υπάρχουν προβλήματα και παρεξηγήσεις.
Αυτά καταγράφονται και από την Κυνηγετική Συνομοσπονδία Ελλάδος, που σε ανακοίνωσή της τη Δευτέρα, εκφράζει την πλήρης απογοήτευση της από την πολιτική ηγεσία του υπ. Περιβάλλοντος, η οποία δεν έκανε την παραμικρή παρέμβαση όλο το διάστημα του Νοεμβρίου ώστε να αρθεί η απαγόρευση της μετακίνησης προς τους κυνηγότοπους.
Ηδη εχει φυγει και αλλο εγγραφο με περισσοτερα στοιχεια και εντονες εκφρασεις προς ολους τους βουλευτες, κομματα, ειδικους επιστημονες, υπουργους, περιφερειαρχες κλπ. Αναμονη.
 
Ηδη εχει φυγει και αλλο εγγραφο με περισσοτερα στοιχεια και εντονες εκφρασεις προς ολους τους βουλευτες, κομματα, ειδικους επιστημονες, υπουργους, περιφερειαρχες κλπ. Αναμονη.
Επιτέλους! Άντε να δούμε γιατί όντως και η υπομονή έχει τά όρια της.
 
Δεν θα γίνει τίποτα με τις άδειες του χρόνου γιατί θα σου πουν ότι το κυνήγι δεν απαγορεύτηκε. Η Ρυθμιστική είναι σε πλήρη ισχύ τωρα που μιλαμε.
Ε αν το πουν αυτό του χρόνου , εγώ ξανά άδεια δεν βγάζω , θα ασχοληθώ με τη θάλασσα μου , με γαμ.......σαν φέτος αυτοί χωρίς καν να το θέλω , ούτε καν να με ρωτήσουν , η και να με προετοιμάσουν , ούτε καν να μου επιστρέψουν αυτά που τους πλήρωσα , ας με πουν τα λεφτά που έδωσα φέτος , και όλοι εμείς , ποιες πάγιες και νομικές ανάγκες κάλυψαν . Που καταναλώθηκαν τα χρήματα της φετινής σεζόν .
 
Απο σιγουρες ΠΛΗΡΩΦΟΡΙΕΣ η πιέσεις ειναι πολυ μεγαλες στον πρωθυπουργό και απο την νεολεα της Ν.Δ...οτι το πολιτηκο κόστος θα ειναι πολυ μεγαλο .. η επιστολες που αφορουν το κυνηγι ειναι παραααα πολες απο διαφορους φορεις ......
 
Ε αν το πουν αυτό του χρόνου , εγώ ξανά άδεια δεν βγάζω , θα ασχοληθώ με τη θάλασσα μου , με γαμ.......σαν φέτος αυτοί χωρίς καν να το θέλω , ούτε καν να με ρωτήσουν , η και να με προετοιμάσουν , ούτε καν να μου επιστρέψουν αυτά που τους πλήρωσα , ας με πουν τα λεφτά που έδωσα φέτος , και όλοι εμείς , ποιες πάγιες και νομικές ανάγκες κάλυψαν . Που καταναλώθηκαν τα χρήματα της φετινής σεζόν .
ε ποια θαλασσα και αυτη την γ@@σαν
 
Ηδη εχει φυγει και αλλο εγγραφο με περισσοτερα στοιχεια και εντονες εκφρασεις προς ολους τους βουλευτες, κομματα, ειδικους επιστημονες, υπουργους, περιφερειαρχες κλπ. Αναμονη.
ποιός το έστειλε? η ΚΣΕ? το έδωσε σε δελτίου τύπου? αν όχι γιατί?
 
ποιός το έστειλε? η ΚΣΕ? το έδωσε σε δελτίου τύπου? αν όχι γιατί?
Είχε έντονες εκφράσεις καλέ και δε μπορούν να δημοσιοποιηθούν.
Για την ιστορία η μία βρισιά άρχιζε από πουστο-, η δεύτερη τελείωνε σε -όλη, ενώ η τρίτη και πιο γλαφυρή αναφερόταν σε γυναίκα συγγενή υπουργού με τη συνήθεια να του μαγειρεύει και να του μεγαλώνει τα παιδιά.
Δέος κι ανατριχιλα
 
Ε αν το πουν αυτό του χρόνου , εγώ ξανά άδεια δεν βγάζω , θα ασχοληθώ με τη θάλασσα μου , με γαμ.......σαν φέτος αυτοί χωρίς καν να το θέλω , ούτε καν να με ρωτήσουν , η και να με προετοιμάσουν , ούτε καν να μου επιστρέψουν αυτά που τους πλήρωσα , ας με πουν τα λεφτά που έδωσα φέτος , και όλοι εμείς , ποιες πάγιες και νομικές ανάγκες κάλυψαν . Που καταναλώθηκαν τα χρήματα της φετινής σεζόν .
Φίλε μου το είπε ήδη ο Αραμπατζής πρίν πολλές μερες. Τα λεγόμενα του Πετσα και του Χαρδαλια περί επιστροφής χρημάτων και επέκταση άδειας(!!!) είναι εκτός τόπου και χρόνου. Μια χαρά θα μας τα ζητήσουν και του χρόνου τα ευρωπουλα!!!!
 
Επιτέλους! Άντε να δούμε γιατί όντως και η υπομονή έχει τά όρια της.
Όρια δεν υπάρχουν γιατί τα ισοπέδωσε ο ίδιος ο πρωθυπουργός
Όταν πήγε με την μαγκιά του και την κυρά του βολτούλα στην Πάρνηθα και έβγαζε φωτογραφίες αγκαζέ με αγνώστους χωρίς μάσκα δεν υπάρχει καμία δικαιολογία πλέον
Έχουν στραφεί ευθέως ενάντια στο κυνήγι και το ψάρεμα και πρέπει να το πληρώσουν
Πού είναι η λουλού ο Χαρδαλιας που μας έλεγε με ύφος ότι ΘΑ πηγαίνουμε οι κυνηγοί χέρι-χέρι και θα παίζουμε την τσιγκολελετα εάν μας αφήσουν να βγούμε στο βουνό τώρα που το αφεντικό του διαπιστωμένα εμπλέκεται σε παρτουζα με μοτοσικλετιστές χωρίς προφυλάξεις;
Αυτή η ιστορία δεν υποφέρετε πλέον
 
Φίλε μου το είπε ήδη ο Αραμπατζής πρίν πολλές μερες. Τα λεγόμενα του Πετσα και του Χαρδαλια περί επιστροφής χρημάτων και επέκταση άδειας(!!!) είναι εκτός τόπου και χρόνου. Μια χαρά θα μας τα ζητήσουν και του χρόνου τα ευρωπουλα!!!!
Περαστικά τούς .
 
Είχε έντονες εκφράσεις καλέ και δε μπορούν να δημοσιοποιηθούν.
Για την ιστορία η μία βρισιά άρχιζε από πουστο-, η δεύτερη τελείωνε σε -όλη, ενώ η τρίτη και πιο γλαφυρή αναφερόταν σε γυναίκα συγγενή υπουργού με τη συνήθεια να του μαγειρεύει και να του μεγαλώνει τα παιδιά.
Δέος κι ανατριχιλα
Οι μαλακιες επιστρεφονται,σε υποθετο πρεπει να κυκλοφορει η αιτηση λογικα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top