Επαναληπτική καραμπίνα

Ωραίος ο πιτσιρικάς....το βαρησε, του έκανε νεκροψία, το μαγείρεψε, το έφαγε......καθαρές δουλειές και τσακ μπαμ......χαχαχα....
βεβαια δρομο δρομο πηγαινε, αλλα εκει τα θηραματα μαλλον μπορεις να τα κυνηγισεις και με πετρες:) Στη αμερικη απο οτι εχω καταλαβει οι περισσοτεροι πιτσιρικαδες ξεκινανε να κυνηγουν με χραπα χρουπα
 
Εχει περάσει και αυτή απο τα χέρια μου.....
View attachment 19218View attachment 19219
καλησπερα φιλε Γιαννη! Υπαρχει στην Ελλαδα αυτο το μοντελο? Νομιζα οτι μονο αυτη με τη μεγαλη αποθηκη υπαρχει. Φαινεται ενδιαφερον οπλο, πες μας αν θελεις τις εντυπωσεις σου
 
καλησπερα φιλε Γιαννη! Υπαρχει στην Ελλαδα αυτο το μοντελο? Νομιζα οτι μονο αυτη με τη μεγαλη αποθηκη υπαρχει. Φαινεται ενδιαφερον οπλο, πες μας αν θελεις τις εντυπωσεις σου
Οπως μιυ έλεγε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης την είχε αγοράσει απο Ελλάδα. Αρχικά ηταν με κανη 76 εκατοστών φουλ τσοκ αλλα την τροποποίησε σε 61 εκ με μούφα και εξωτερικά τσοκ. Προφανώς έγινε εισαγωγή καποα λιγα κομμάτια.
Η ποιότητα κατασκευής είναι σε υψηλό βαθμό, καλη σκανδάλη για επαναληπτική χωρίς καθόλου κενό, ομαλη λειτουργία με αποτέλεσμα την άνετη εξαγωγή και όπλιση. Ισως η καλύτερη επαναληπτική ( εχουν περάσει ολες απο τα χέρια μου) που εχω χρησιμοποιήσει μαζι φυσικα με την Remington wingmaster .
 
Επίσης ξεχασα να αναφέρω οτι γυρίζοντας αυτο το κουμπί αριστερά ανοίγει το κλειστρο και δεν ανεβάζει φυσηγγιο απο την αποθήκη......
View attachment 19260
Ευχαριστω φιλε Γιαννη, πολυ ενδιαφερον οπλο. Δυστυχως απο οσο εψαξα στο internet δεν ειδα να υπαρχει σημερα στην Ελληνικη αγορα οποτε μαλλο δεν εισαγεται.
 
Γιαννη στο εχω ξαναπει πως εισαι.. φαινομενο..
Σπανιο να βρεις καποιον που να αγαπαει κ το πλαγιοκαννο,κ το ποζε,κ την καραμπινα,κ την χραπα - χρουπα κ κυριως να κυνηγαει εξισου καλα με ολα....
Για μπεκατσα με χραπα χρουπα ηρθες??ειμαι σιγουρος πως εχεις ακουσει να στο λενε...
...και ξερω και τι τους απαντας....
και εγω εχω απωθημενο χρονια τωρα ενα κυνηγι τσιχλας με χραπα χρουπα(μονο 2-3 τουφεκιες σε στοχο εχω ριξει) κ γιατι οχι κ αγορας..μια χαρα οπλο ειναι οταν συνηθισεις καποια πραγματα...

ΥΓ Ειχες στειλει ερωτηση για την ithaca 37 16αρα στην Κ&Κ το '94 η ειναι συνονυμια?
 
Γιαννη στο εχω ξαναπει πως εισαι.. φαινομενο..
Σπανιο να βρεις καποιον που να αγαπαει κ το πλαγιοκαννο,κ το ποζε,κ την καραμπινα,κ την χραπα - χρουπα κ κυριως να κυνηγαει εξισου καλα με ολα....
Για μπεκατσα με χραπα χρουπα ηρθες??ειμαι σιγουρος πως εχεις ακουσει να στο λενε...
...και ξερω και τι τους απαντας....
και εγω εχω απωθημενο χρονια τωρα ενα κυνηγι τσιχλας με χραπα χρουπα(μονο 2-3 τουφεκιες σε στοχο εχω ριξει) κ γιατι οχι κ αγορας..μια χαρα οπλο ειναι οταν συνηθισεις καποια πραγματα...

ΥΓ Ειχες στειλει ερωτηση για την ithaca 37 16αρα στην Κ&Κ το '94 η ειναι συνονυμια?
Κατσε να δεις αν μας αφήσουν φέτος.....θα αφιερώσω καποια κυνήγια μπεκατσας με την 16αρα ithaca.....παέι μπαλα της τουφεκιές αλλα με το διασποράς του fantom βρηκα το φάρμακο της.....
Οσο για το τη εχω ακούσει; αστο καλύτερα Τασο μου.....παντα βέβαια καλοπροαίρετα πειράγματα απο τη παρεα μου.......αλλα μολις βλέπουν το αποτέλεσμα......ξύνουν το κεφάλι τους....
Οσο αφορα για την ερώτηση στο περιοδικό δε θυμάμαι......ειναι πολλη πιθανόν......αν μπορείς σε παρακαλώ στείλε μου το λινκ......
Οταν το αποφασίσεις για αγορά .....θα μιλήσουμε......
 
Παιδια η super nova ειναι ενα πολυ αξιοπιστο οπλο απο αποψη λειτουργιας. Αποψη μου ειναι οποιος αποφασισει να την παρει, να την παρει με τσοκακια. Η καννη slug της super nova προσωπικα με απογοητευσε με 9βολα (εκτος απο τα flight control που τα πηγε καλα) και δεν μιλαμε για τουφεκιες στα 50 μετρα αλλα στα 30
 
Back
Top