Καιρός

Ξυπναω σημερα ..
Εχω να δω χαρτες 2 μερες..
Λεω ας παει..αντε να μπω..
Και βλεπεις βοριαδες για 10+ μερες..
Βλεπεις κρυο να μπαινει και να μενει απο πανω μας...Βλεπεις ρωσσια βαλκανια και β.τουρκια να χειμωνιαζουν σχεδον...
Ε αι σιχτιρι...
Υπάρχει καθόλου νεράκι στα πλάνα σου Περικλή......... ;
Τη μια μέρα θα μπαίνει καμία μακρομυτα κσι την άλλη θα την κάνει εδώ σε μάς........!
 
Ξυπναω σημερα ..
Εχω να δω χαρτες 2 μερες..
Λεω ας παει..αντε να μπω..
Και βλεπεις βοριαδες για 10+ μερες..
Βλεπεις κρυο να μπαινει και να μενει απο πανω μας...Βλεπεις ρωσσια βαλκανια και β.τουρκια να χειμωνιαζουν σχεδον...
Ε αι σιχτιρι...
Ρε σου λεω την Παρασκευή στο τελευταίο απογευματινό με ριπες που λύγιζαν τα πεύκα , είδα τα περισσότερα πουλιά που έχω δει φετος. Τώρα θα έρθουν ολα και όσο βλέπω τον μέσο όρο των σεναρίων να ζυγώνει το 0 στα 850 προς τα μέσα του μηνα τρελαίνομαι.
 
O καιρος τις επομενες 10+ μερες
παραμενει η ονειρωξη του καθε μπεκατσοκυνηγου.....
Μακαρι να ειχαμε νοτιαδες και βροχες μονο.....αυτο που κανει ειναι χειροτερο...
.hair.
Περι βροχες δινει καθολου;γιατι αν ερθουν και κατω ειναι τσιμεντο κλαφτα θα μας χαιρετησουν τα κοριτσια
 
O καιρος τις επομενες 10+ μερες
παραμενει η ονειρωξη του καθε μπεκατσοκυνηγου.....
Μακαρι να ειχαμε νοτιαδες και βροχες μονο.....αυτο που κανει ειναι χειροτερο...
.hair.
Πέρι τωρα δε σε χρειαζόμαστε.
Πάρε άδεια και πήγαινε να ξεκουραστείς. .yel.
 
Περι βροχες δινει καθολου;γιατι αν ερθουν και κατω ειναι τσιμεντο κλαφτα θα μας χαιρετησουν τα κοριτσια
Δεν δειχνει αμεσα..αλλα ετσι οπως παει το κρυο περα δωθε ..ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα βγαλει βροχες απο ιονιο
 
Δεν δειχνει αμεσα..αλλα ετσι οπως παει το κρυο περα δωθε ..ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα βγαλει βροχες απο ιονιο
Τετοια λεγε μου και μου ανοιγει η ορεξη για βουνο..να μας επιτραπει και το κυνηγι και καθε μερα στα πουρναρια θα την βγαζω
 
Καλησπερα σας
Παμε για ενα δευτερο 15νθημερο Νοεμβριου αρκετα ενδιαφερον .
Εχει μπει αρκετο ψυχος στην ευρωπη φετος για την εποχη .,οπως θα επρεπε .......
Οπως ειχα πει και τις προαλλες εδειχνε οτι θα βγαλει βροχες απο το ιονιο.
Ετσι και θα γινει τελικα με αρκετα χειμερινες διαταραχες να μας απασχολουν εως και το τελος του μηνα
Τις λεω χειμερινες λογο του οτι τα πρωτα σημαντικα χιονια να κανουν την εμφανιση τους στα ορεινα της βορειας χωρας,..
Οι διαταξεις αυτες ειναι ιδανικες για τα χιονοδρομικα της χωρας,,,
Η κυκλοφορια ειναι παρα πολυ καλη για εμας απο της αρχες του μηνα και τα εχω αναφερει και στο ποστ της μπεκατσας αλλα και στο τσιχλα ..
Και θα συνεχισει σε αυτο το καλο μοτιβο για εμας..

Καπου ειναι στην γωνια ο Χαρδαλιας και γελαει...
 
Καλησπερα σας
Παμε για ενα δευτερο 15νθημερο Νοεμβριου αρκετα ενδιαφερον .
Εχει μπει αρκετο ψυχος στην ευρωπη φετος για την εποχη .,οπως θα επρεπε .......
Οπως ειχα πει και τις προαλλες εδειχνε οτι θα βγαλει βροχες απο το ιονιο.
Ετσι και θα γινει τελικα με αρκετα χειμερινες διαταραχες να μας απασχολουν εως και το τελος του μηνα
Τις λεω χειμερινες λογο του οτι τα πρωτα σημαντικα χιονια να κανουν την εμφανιση τους στα ορεινα της βορειας χωρας,..
Οι διαταξεις αυτες ειναι ιδανικες για τα χιονοδρομικα της χωρας,,,
Η κυκλοφορια ειναι παρα πολυ καλη για εμας απο της αρχες του μηνα και τα εχω αναφερει και στο ποστ της μπεκατσας αλλα και στο τσιχλα ..
Και θα συνεχισει σε αυτο το καλο μοτιβο για εμας..

Καπου ειναι στην γωνια ο Χαρδαλιας και γελαει...
 

Attachments

  • hardalias.jpg
    hardalias.jpg
    40,2 KB · Προβολές: 28
Back
Top