Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Από αύριο θα αρχίσω να τρώω τά θηράματα που εχω στον καταψύκτη να περνάει η ώρα.
Εγώ που δεν έχω τίποτα σχεδόν τι θα φαω????? 7 τσιχλες και μια κυργιαρα εχω από χθες και σήμερα! Θα τις βάλω με τα φτερά στον καταψύκτη και θα τις βγάζω να τις βλέπω που και που για να μην ξεχάσω πως ειναι!!!!
 
δυλαδη πληροσα 130 ευρω για να κηνηγησω 2 μηνες;
τα λευτα μας πισω να δω εαν το μπουρδελο μπορει να τα δωσει..
επιτρεπουν να παω να τρεξω στο δρομο οπου θα συναντισω και αλους αλλα να παρω το σκυλο μου και να παω βουνο που θα ειμαι εγω και αυτος μου το απαγορεβουν....
μπραβω τους
 
δυλαδη πληροσα 130 ευρω για να κηνηγησω 2 μηνες;
τα λευτα μας πισω να δω εαν το μπουρδελο μπορει να τα δωσει..
επιτρεπουν να παω να τρεξω στο δρομο οπου θα συναντισω και αλους αλλα να παρω το σκυλο μου και να παω βουνο που θα ειμαι εγω και αυτος μου το απαγορεβουν....
μπραβω τους
Θα έλεγα ακριβώς τι θα μας δώσουν πίσω αδερφέ αλλά δεν κανει..... πληρώσαμε 14 εξόδους σε ανύπαρκτα τρυγόνια και αφαντες τσιχλες120€. Πάλι καλά που εκαψα κάμποσα κορακια!
 
Nα μην σκατε θα'ρθει και η ωρα του λογαριασμου . Μην τουs ξεχασετε !!!!!!
Πολύ σωστός Γιώργη! Προσυπογράφω! Και γω την ολόιδια σκέψη κάνω...
(Αυτόν τον αντιπαθέστατο τον Χαρδαλιά δε, τον έχει σιχαθεί η ψυχή μου! Από το πρώτο κύμα, όχι τώρα ξαφνικά...)
 
Από αύριο θα αρχίσω να τρώω τά θηράματα που εχω στον καταψύκτη να περνάει η ώρα.
Κι εγώ αύριο μιά ωραιότατη τηγανιά από τις κυριαρίνες μαζί με μανιταράκια πλευρώτους...!!! Φυσικά, συνοδεία μιας κούπας κόκκινου κρασιού...!!! Μμμμμμμ...!!!
 
Πολύ σωστός Γιώργη! Προσυπογράφω! Και γω την ολόιδια σκέψη κάνω...
(Αυτόν τον αντιπαθέστατο τον Χαρδαλιά δε, τον έχει σιχαθεί η ψυχή μου! Από το πρώτο κύμα, όχι τώρα ξαφνικά...)
Ο Χαρδαλιας κάνει την δουλειά του. Άλλοι δεν κανουν την δική τους.
 
Nα μην σκατε θα'ρθει και η ωρα του λογαριασμου . Μην τουs ξεχασετε !!!!!!
Σύντροφε να τους μαυρίσεις αυτούς ,,, να έρθουν οι άλλοι , οι Ζαίοι με τους Οικολόγους και να βγάλουν τη μισή Ελλάδα Natura και την άλλη μισή υδροβιότοπο ...

Τα λεφτά που δώσαμε στο κράτος όλοι οι κυνηγοί συνολικά είναι λιγότερα από 10 εκ ευρώ και αλλά τόσα πήραν οι σύλλογοι ...Δεν είναι ασήμαντα , αλλά εδώ βρέχει Δις ευρώ σε προκαταβολές , επιδοτήσεις , επιδόματα κλπ , τα 10 εκ θα μετρήσουν ...

Εγώ αν ήμουν υπουργός θα έλεγα να σας επιστρέψω την επόμενη περίοδο το ποσοστό του χρονιάς που δεν κυνηγησατε , όπως έκαναν τα γυμναστήρια , με μείωση της τιμής της επόμενης άδειας ...και να βγει και από πάνω στο τέλος ... ;)

Το θέμα είναι τι κάνουν διαχρονικά τα αρμόδια συνδυκαλιστικα όργανα των κυνηγών και κυρίως η ΚΣΕ και οι κατά τόπους σύλλογοι ... Η άδεια για κυνήγι των Κύπριων κυνηγώ είναι δείγμα οργανωμένης πίεσης και επιχειρηματολογίας ... εδώ στο Ελλαδιστάν κλαίμε τη μοίρα μας ....:(
 
Ο Χαρδαλιας κάνει την δουλειά του. Άλλοι δεν κανουν την δική τους.
Ναι, αλλά προσωπικά μού είναι αντιπαθέστατος, πώς να το κάνουμε δηλαδή...?

Προφανώς Γιώργο, υπαινίσσεσαι τον Γεωργιάδη (άλλος... κι αυτός!), ο οποίος μάς είχε υποσχεθεί το καλοκαίρι (επίσημα στον Αραμπατζή) ότι lockdown στο κυνήγι δεν θα υπάρξει σε καμία περίπτωση, και να λοιπόν, που τώρα έπραξαν το ακριβώς αντίθετο...!!! Αχ, "αιώνιοι" πολιτικοί: άλλα λεν' τη μιά μέρα και άλλα κάνουν την άλλη...!!!
 
Nα μην σκατε θα'ρθει και η ωρα του λογαριασμου . Μην τουs ξεχασετε !!!!!!
Όταν έτσι για πλάκα βάση αδειών θα μπορούσαμε να έχουμε το κόμμα Ελλήνων κυνηγών στην ευρωβουλή δεν το κάναμε παρότι στις ευρωεκλογές είναι πιο χαλαρή η ψήφος.Οποτε τι ψάχνουμε να βρούμε? Εγώ πάντως το καθάρισα το όπλο και μπήκε στη ντουλάπα ,τώρα αναμονή.
 
Ναι, αλλά προσωπικά μού είναι αντιπαθέστατος, πώς να το κάνουμε δηλαδή...?

Προφανώς Γιώργο, υπαινίσσεσαι τον Γεωργιάδη (άλλος... κι αυτός!), ο οποίος μάς είχε υποσχεθεί το καλοκαίρι (επίσημα στον Αραμπατζή) ότι lockdown στο κυνήγι δεν θα υπάρξει σε καμία περίπτωση, και να λοιπόν, που τώρα έπραξαν το ακριβώς αντίθετο...!!! Αχ, "αιώνιοι" πολιτικοί: άλλα λεν' τη μιά μέρα και άλλα κάνουν την άλλη...!!!
Και όλοι οι βουλευτές πού έρχονται στις κοπές πίτας των συλλόγων για ψάρεμα ψήφων να τούς θυμάστε.
 
Εν θερμώ δεν μπορούμε να σκεφτούμε λογικά.Ας ηρεμήσουμε και απο αυριο με ψυχραιμία ,ας αρχίσουμε τα μπινελίκια .big smile.
Ετσι οπως τον ήπιαμε μου εφερε μια ληγούρα .Λεω να δώσουμε πιο πολύ βαρυτητα τωρα στα μαγγάλια και στις συνταγές.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top